iM www.schiedam.nl De raadscommissies vergaderen Wethouder Daskalakis opent eerste Kindercaravan van Nederland Wijkoverleg Schiedam Groenoord Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Paspoort of rijbewijs aanvragen? Maak een afspraak! Pluim voor telefonische service gemeente Feestelijke aftrap nieuw systeem waterweg Gesprek aan de Schie gemeente Schiedam Week 16 Woensdag 18 april 2007 Adviescommissie Evenementen van start! Ondergrondse containers West in gebruik Agenda Commissie Samenleving en Bestuur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer bibliotheek Gemeenteberi Maandag 23 april 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465336 E-mail: j.pegtel@schiedam.nl Dinsdag 24 april 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Wijkplan Zuid Naast de al bestaande budgetten wordt voorgesteld ruim een miljoen euro uit te trekken voor sociale en fysieke maatregelen met oog voor de economische ont- wikkelingen in Zuid; zoals het opknappen van de Maasboulevard, de kop van de Plantage en verschillende pleinen, een complete herinrichting van de Groenelaan en het uitbreiden van de verlichting. Toekomstvisie Schiedamse zwembaden 2007 en verder Het college heeft de notitie ter kennisneming van de raadsleden aangeboden. De nota heeft een beeld van zaken omtrent de Schiedamse Zwembaden, onder meer in relatie tot plaatselijke ontwikkelingen. Uit de geschetste scenario's heeft het college de voorkeur uitgesproken voor het vierde, wat een verdergaande samenwerking tus- sen de beide Schiedamse zwembaden op basis van een groeimodel inhoudt. Dit kan ook als een logische continuering en ontwikkeling van de huidige situatie worden getypeerd. Ontvlechting brandweer De vorming van de Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond (VRR) heeft gevolgen voor de brandweer en de relatie tussen de gemeente Schiedam en de brandweerorga- nisatie. Bestuursafspraken tussen onder meer Schiedam en de VRR regelen en garanderen de taakuitvoering ten behoeve van de brandweer en veiligheidszorg voor de gemeente. Advies schakelklassen Het voorstel gaat onder meer over de verdere inrichting van de Schiedamse scha kelklassen. Dat zijn klassen voor basisschoolleerlingen met een grote achterstand in de beheersing van de Nederlandse taal. In de schakelklas krijgen deze leerlingen een jaar lang intensief taalonderwijs. Het is de bedoeling dat zij na dat jaar voldoen- de bijgespijkerd zijn om op hun eigen niveau te kunnen deelnemen aan het reguliere onderwijs. i.Mrns/i r>n mob Evaluatie uitvoering Fietsnota 2004 Het college van Burgemeester en Wethouders biedt de gemeenteraad de evaluatie van de uitvoering van de Fietsnota 2003 ter goedkeuring aan. Aan de commissie is de vraag voorgelegd of er behoefte bestaat aan het maken van aanvullende opmerkingen, b.v. over de maatregelen, die zijn opgenomen in het uitvoeringsprogramma 2006-2011. Actieplan Luchtkwaliteit De gemeente Schiedam is verplicht een plan van aanpak op te stellen voor die loca- ties waar op grond van de jaarlijkse rapportage sprake is van overschrijding van de grenswaarde. Het plan bevat concrete maatregelen die de komende jaren worden uitgevoerd om de luchtkwaliteit binnen Schiedam te verbeteren. Aan de commissie is gevraagd opvattingen te melden. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Het tweede wijkoverleg in 2007 van de wijk Groenoord zal plaatsvinden op: Maandag 23 april 2007 Locatie: Van Beethovenplein 161 Aanvangstijd: 20.00 uur Thema's van deze avond zijn: hoe organiseert Gemeente Schiedam het onderhoud in de buitenruimte? Er wordt een presentatie gehouden door de Gemeente Schiedam (Team Regie Onderhoud Openbare (buiten) Ruimte). Bespreking wijkjaarprogramma. Bewoners van Groenoord zijn van harte welkom. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling wijkzaken M.Bartels/L.v.d. Harst, telefoon (010) 2465590. Het tweede wijkoverleg in 2007 van de wijk Nieuwland zal plaatsvinden op: Dinsdag 24 april 2007 Locatie: Wijkcentrum Dreesplein Aanvangstijd: 20.15 uur Thema's van deze avond zijn: hoe organiseert Gemeente Schiedam het onderhoud in de buitenruimte? Er wordt een presentatie gehouden door de Gemeente Schiedam (Team Regie Onderhoud Openbare (buiten) Ruimte). Bespreking wijkjaarprogramma. Bewoners van Groenoord zijn van harte welkom. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling wijkzaken M.Bartels/L.v.d. Harst, telefoon (010) 2465590. Wethouder Christine Daskalakis ontvlng uit handen van een parachutist symbollsch de sleutel van de eerste kindercara van (Foto: Jan van der Ploeg) Met ingang van 24 april start de Stadswinkel weer met de afsprakenbalie voor het aanvragen van paspoort, Nederlandse identiteitskaart en rijbewijs. Nu de zomer er aankomt, neemt het aantal aanvragen toe en dat kan leiden tot lange- re wachttijden. Om te voorkomen dat u lang op uw beurt moet wachten biedt de Stadswinkel, net als vorig jaar, de mogelijkheid om een afspraak te maken. U belt met de Stadswinkel en maakt een afspraak. Als u op het afgesproken tijdstip langs- komt voor uw aanvraag bent u meteen aan de beurt en hoeft u niet te wachten. Het kost u dus veel minder tijd! U kunt afspraken maken voor de dinsdag, woensdag en donder- dag vanaf 10.00 uur. De woensdagmiddag wordt speciaal gereserveerd voor ouders met schoolgaande kinderen. Voor het maken van een afspraak kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur bellen naar telefoonnummer 010-246 5805. Op 4 april jl. heeft cultuurwethouder Menno Siljee officieel de Adviescommissie Evenementen geinstalleerd. Dit onafhankelijk adviesorgaan adviseert het Colllege van B&W omtrent het verlenen van subsidie aan evenementen in Schiedam. Daartoe toetst zij elke aanvraag aan de subsidiecriteria, zoals deze zijn geformuleerd in de (aangepaste) Evenementennota 2006-2009/2. Op de foto v.l.n.r.: Carollen Dleleman, Menno Siljee, Daan Hulsman, Wlm van Zon, Rene van der Kllnk en Marjoleln Aarts Wethouder Daskalakis opende vorige week de eerste Kindercaravan van Nederland. De Kindercaravan is een inspirerend initiatief voor 'avontuurlijke' buitenschoolse opvang en speelt in op de behoefte van ouders, kinderen en scholen om meer te bewegen en gezonder te eten. De caravan is uiteraard mobiel en kan steeds verplaatst worden naar leuke locaties. Dit gebeurt in de vakanties; tijdens de schooltijden staat de Kindercaravan op het speelplein van basisschool Annie M.G. Schmidt. Het tijdschrift Intermediair heeft onlangs een onderzoek uitgevoerd naar de dienstverlening van de vijftig grootste Nederlandse gemeenten, onder de titel "De hond is dood. Wat nu?". Men beide de gemeente met de vraag wat er na het overlijden van de (fictieve) trouwe viervoeter Kenneth moest gebeuren om de hondenbelasting te laten stopzetten. Verder wilde men weten wat men moest doen met het stoffelijk overschot van de hond. Er bleken flinke verschillen te zijn in de manier waarop de beller door de verschillende gemeenten te woord gestaan werd. In het onderzoek werd gelet op vriendelijkheid, de snelheid waarmee de antwoorden gegeven werden, de kwaliteit van de antwoorden en het aantal malen dat doorverbonden werd. De gemeente Schiedam bleek de zaakjes goed op orde te hebben. In de ranglijst van vijftig onderzochte gemeenten bezet Schiedam de vijfde plaats. Intermediair werd vriendelijk te woord gestaan en werd slechts een maal doorverbonden. Bovendien bleek het antwoord niet alleen correct, maar kreeg de beller ook nog extra service. Vanaf donderdag 19 april 2007 werkt Bibliotheek Waterweg met een nieuw uitleen- en catalogussysteem. Hierdoor kunnen bibliotheekleden gemakkelijk hun eigen gegevens bijhouden. Zowel via internet als in de bibliotheek biedt de catalogus toegang tot Mijn bibliotheek'. Bezoekers kunnen hiermee zelf onder andere verlengen, reserveren, uitstaande rekeningen betalen en hun eigen leen- historie bijhouden. Ook het betalen in de bibliotheek wordt gemakkelijker. Vanaf 19 april kan dat met betaalautomaten. Als Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord donderdag hun deuren openen is er voor iedere bezoeker koffie of thee met iets lekkers erbij. Bibliotheekmedewerkers geven uitleg over het nieuwe systeem en er kan door kinderen en volwassenen gegrabbeld worden voor leuke prijsjes. Het beeld van straten met grijze vuilniszakken behoort nu ook in Schiedam West tot het verleden. Alle 130 geplaatste ondergrondse containers zijn open gegaan voor gebruik. Bewoners kunnen nu op elk gewenst moment hun huishoudelijk restafval weggooien. Tegelijkertijd krijgen bewoners van woningen met een eigen tuin twee minicontainers voor eigen gebruik: een voor huishoudelijk restafval en een voor gft (groente-, fruit-, en tuinafval). De nu in gebruik genomen ondergrondse container voorkomen, mitst ze goed gebruikt worden, zwerfafval en de hiermee samenhangende overlast door meeu- wen en plaagdieren. Zo zorgen zij voor een aangenaam straatbeeld! De ondergrondse containers in West zijn een onderdeel van het besluit van de gemeente Schiedam om alle 'huisvuilzakkenwijken' om te vormen tot (ondergrondse) containerwijken. De redenen hiervoor zijn: een schonere en fraaiere woon- en leefomgeving, een nog betere gescheiden afvalinzameling, het verminderen van zwerfvuil en de hiermee samenhangende overlast door meeuwen en plaagdieren en het gebruiksgemak voor de inwoners van Schiedam, men kan namelijk op ieder gewenst moment zijn afvalzakken in een container doen. De Lichtblauwe brigade zal zeer nadrukkelijk toezien op de naleving van de aanbiedregels van huisvuil. Wist u dat het op een verkeerde manier buitenzetten van een huisvuilzak €55,- al boete oplevert en iedere zak meer €20,- extra? Na Nieuwland, Groenoord, delen van het Centrum en West, is wijk Oost de volgende kandidaat voor het plaatsen van ondergrondse containers. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs de concept plannen hiervoor goedgekeurd. De bewoners van Oost worden hierover binnenkort uitgebreid gei'nformeerd. Gebruik van de ondergrondse of mini containers De bewoners van West hebben via een brief uitleg gekregen over het gebruik van de ondergrondse containers c.q. minicontainers. Voor een prettige en schone leefomgeving, is het belangrijk dat bewoners geen (grof)vuil naast de container plaatsen. Hiervoor kunt u terecht bij het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat 15 of kunt u een afspraak maken met IRADO voor gratis ophalen via (010) 2621000 of www.irado.nl. In Bibliotheek Stadserf wordt het nieuwe systeem op donderdag 19 april om half 12 offi cieel in gebruik genomen door de oudste lezer van de bibliotheek. Bibliotheek Waterweg nodigt iedereen van harte uit langs te komen en de mogelijkheden van het nieuwe systeem te bekijken. ti mi3 u ittjuiiuvnw Stadserf Noord Stadserf 1 Bachplein 589 Tel. 010 2465700 Tel. 010 4708320 maandag 11.00- 20.00 uur 14.00 - 17.00 uur dinsdag 11.00 - 17.00 uur 10.00 - 17.00 uur woensdag 11.00 - 17.00 uur 14.00 - 17.00 uur donderdag 11.00- 20.00 uur 14.00 - 20.00 uur vrijdag 11.00 - 17.00 uur 14.00 - 17.00 uur zaterdag 11.00- 15.00 uur 10.00-13.00 uur Op 20 april 2007 vindt van 19.30 tot 21.30 uur in bibliotheek Waterweg aan het Stadserf 1 Schiedam, het Gesprek aan de Schie plaats. Het onderwerp is Hoogstraat en Binnenstad. De avond bestaat uit een viertal korte inleidingen met informatie en visies op het onderwerp, met aansluitend een debat tussen een panel deskundigen, politiek en de zaal. Dit gesprek, in een reeks die al vijf jaar wordt gehouden, heeft in 2007 een andere for- mule gekregen. Een aantal Schiedammers gaf gehoor aan de oproep van de bibliotheek om deel te nemen aan een platform dat vier keer per jaar een actueel thema bedenkt, dat geschikt is voor een maatschappelijk debat met de politiek. Het is geen toeval dat het onderwerp Hoogstraat en binnenstad als nummer 1 op de lijst werd gezet. De laatste weken is de Hoogstraat veel in het nieuws. Burgers willen goed gei'nformeerd worden over de binnenstad. Zij willen niet alleen weten welke problemen er spelen, hoe het komt dat er veel winkels leeg staan bijvoorbeeld, maar ook welke plannen er zijn voor de toekomst. Hoe zou niet alleen de Hoogstraat, maar de binnenstad er uit kunnen gaan zien. Welke mogelijkheden bestaan er, wie kunnen daar een rol in spelen, wat is het belang daarvan voor Schiedam. Dit komt deze avond aan bod. Vier inleiders zullen met visies en informatie het debat met politiek en zaal moeten inspireren. Aan het eind van hun verhaal formuleren zij een stelling die het debat kan aanzwengelen. Bert van Meggelen leidt de avond. Achtereenvolgens komen aan het woord: Oresti Sarafopoulos, De Architecten Cie Amsterdam: over veranderende visies op de stad Paul Meurs, Urban Fabric Schiedam, hoogleraar restauratie TU Delft over transformatie van de historische binnenstad Frans Griffioen, programmamanager binnenstad: over situatie en ontwikkeling winkelfunctie binnenstad Freek Homan, WijkOntwikkelingsMaatschappij in Rotterdam: met verhalen uit de praktijk Aansluitend is er een debat aan de hand van stellingen met Menno Siljee, wethouder financien, binnenstad en cultuur, Oresti Sarafopoulos, Freek Homan, John van Buuren, winkeliersvereniging Hoogstraat en lid Stichting Centrum Management, Coby de la Rie, gemeenteraadslid voor de PvdA en Rob Oosthof, gemeenteraadslid voor de WD. Het debat gaat tussen het panel, de politiek en de zaal. Een aantal belanghebbenden en of deskundigen, zoals de bewonersvereniging, Woonplus, winkeliers, zullen in de zaal plaats- nemen en hun mening kunnen inbrengen. Het zijn de inwoners van Schiedam, die het onderwerp Hoogstraat en binnenstad hoog op de politieke agenda willen hebben. Daarom worden juist zij van harte uitgenodigd op deze avond. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openlngstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 c 7* V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3