krant Jong SP-raadslid bekent fikkie stoken: 'Het was een barbecue' Bende uit Spangen teistert Oost en Zuid Vakantieweek van de Zonnebloem Intorno onder dak Open Dag Schiespoor pjfhzen beeld pronkt in Groenoord-Zuid maasstad wijkkort irado Herdenking 4 mei *De Erker op 30 april Koninginnedag in de Plantage Benjamin Hoppe vindt romantisch plekje aan Houthaven w Net zo'n lik-op-stuk-beleid gevraagd als in Noord Zonliefhebbers gezocht! Woensdag 25 april 2007 maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Benjamin Hoppe komt er rond voor uit, dat hij het was, die onlangs aan de Houthaven een kamp- vuurtje maakte. „Ik was er met vrienden. Het is een heer- lijk plekje om te zitten. Er is overal rondom nieuwe natuur ontstaan, heel romantisch." i.xmnss'f Schiedam geen zee te hoog Passage dicht op 30 april Nieuw leven in de heemtuin Want voor 21 juni 2007 een markies bestellen belonen wij met een kunststof ombouwkap voor de helft van de prijs! Bloemseance bij Harmonia Wegwijs op de computer Expositie in De Harg Nieuwe theaterbrochure Theater a.d. Schie Vanwege KONINGINNEDAG MAANDAG 30 APRIL is de dienstverlening van IRAD0 als volgt gewijzigd: SCHIEDAM - De jaarlijkse herden- kingsplechtigheid voor de geval- lenen in de tweede wereldoorlog wordt vrijdag 4 mei gehouden bij het monument in de Plantage. De vlam bij het monument wordt om 18.00 uur ontstoken. De plech- tigheid begint om 19.35 uur en burgemeester Verver houdt een toespraak. Er worden bloemen en kransen gelegd bij het monument. Twee minuten voor acht wordt de 'Last Post' gespeeld, waarna om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Daarna wor den het le en 6e couplet van het Wilhelmus gezongen. Koninklijk Schiemdams Mannen- koor Orpheus, onder leiding van dirigent Richard Ram, brengt na afloop van de herdenkingsplechtig- heid het lied 'de achttien doden' ten gehore. De achttien doden is een door Jos Vranken Sr. voor vierstem- mig mannenkoor getoonzette versie van het gedicht van Jan Campert. Hij schreef dit gedicht als reactie op de fusillade van achttien verzets- mensen op de Waalsdorpervlakte op donderdag 13 maart 1941. Voorafgaand aan de herdenkings- plechtigheid in de Plantage wordt om 19.00 uur een dienst gehouden •in de Evangelische Lutherse Kerk ,.]aan de Lange Nieuwstraat 219. 'SCHIEDAM - De Erker organiseert maandag 30 april weer een gezel- lige koninginnedag vol activiteiten. Voor de kinderen is er van 11.00 - 12.00 uur straattekenen, om 12.30 uur is er een optreden van de clowns Knoet en Ed, om 13.00 uur een kin der 'griezel'spektakel en om 14.00 uur een demonstratie Beatballet en Streetdance. Tussen 10.00 en 15.00 uur wordt er een Kindervrijmarkt gehouden. Voor de jongeren is er Open Po dium met diverse acts en voor de volwassenen van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt. Er zijn nog tafels te huur voor zeven euro. Reserveren van een tafel voor de rommelmarkt kan bij de admini- stratie van Wijkcentrum de Erker, aitel. 426 77 67. 0 J SCHIEDAM - In stadspark De Plantage wordt 30 april een kinder vrijmarkt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur. Daarnaast zijn er nog leuke at- tracties voor kinderen en het feest eindigt met pannenkoeken eten. Ie- dereen kan een kleedje uit komen rollen en spulletjes aanbieden. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Kor Kegel Het jonge gemeenteraadslid van de SP reageerde spontaan, toen om- wonenden op een politieke forum- avond klaagden over fikkie stoken. Sinds een plan voor woningbouw rond de Houthaven voor vele ja- ren vertraging opliep, vinden de omwonenden dat het voormalige terrein van houthandel Stiho aan haar lot wordt overgelaten. „En dan gaan ze ook nog eens illegaal fikkie stoken," klaagde een bewo- ner met uitzicht op de Houthaven. „Dat was ik," antwoordde het SP- raadslid onomwonden. „Het was een barbecue." Benjamin Hoppe kreeg er de lachers mee op zijn hand - en de sympathie van de aanwezige wijkbewoners en poli tick „Zo hoort het. Niet wegduiken voor wat je gedaan hebt, maar meteen opbiechten," zei een ou- dere collega uit de gemeenteraad instemmend. Unaniem oordeelde men dat een vuurtje maken voor een barbe cue een onschuldige bezigheid is, althans in een niet officieel na- tuurgebied. Op het braakliggende terrein rond de Houthaven zijn weer struiken en andere planten gaan groeien, net als vroeger toen de houthandel er nog zat. „En SW"> tHIlM' De natuur heeft in het gebied rond de Houthaven vrij spel gekregen. Een mooie plek voor een barbecue? er komen kikkervisjes voor," zei Benjamin Hoppe. „Als kind was ik al helemaal gefascineerd door kikkers en kikkervisjes." Toen de Stiho nog rond de Hout haven gevestigd was - het bedrijf werd nog altijd Van de Wetering genoemd, naar de eerste gebrui- ker - kreeg de natuur er vrij spel. Het gebied werd geprezen om zijn ecologische waarden. Kikkers en zoogdieren woonden tussen de drijvende balken en de houtop- slag op het droge. Met de sloop van de opstallen ging dat alle- maal verloren, evenals het ruige struikgewas. Rond de Houthaven zouden woningen komen, maar het bouwplan Hep averij op, omdat de Raad van State vond dat te weinig acht was geslagen op de geluids- Foto: Roger van der Kraan problematiek. In afwachting van een volgend bouwplan gebruiken hondenbezitters het gebied tussen de Westfrankelandsedijk en de Gorzen. En er is weer een welig tierende plantengroei, waar jonge politici van houden. door Kor Kegel SCHIEDAM - Een groep jon geren uit Spangen zorgt voor zo veel geweld, vandal isme en intimidatie in Schiedam-Oost en -Zuid, dat bewoners de ge meenteraad te hulp hebben ge- roepen. En vooralsnog met suc- ces. Namens de raadsleden, die vorige week aanwezig waren op een politiek forum in Zuid, heeft Coby de la Rie (PvdA) de burgemeester gevraagd in te grijpen. Inmiddels is de politie verzocht net zo'n lik-op-stuk-beleid te voeren als in Schiedam-Noord. Daar waren het vooral jongeren uit de wijk zelf, die voor hardnekkige overlast zorgden. In Schiedam-Oost en -Zuid gaat het om een bende uit de Rotterdamse wijk Spangen. Het zouden voornamelijk Marok- kaanse jongeren zijn, zeggen bewo ners en winkeliers. De bende is sinds kort actief, maar er gaat een grote bedreiging van uit. Met name het Chinese restaurantje Panda uit de Groenelaan is al een paar maal het doelwit geweest. De jongeren stappen met veel bravour de zaak in en nemen mee waar ze zin in hebben. „De eigenares werkt zich rot voor nul komma nul winst," constateert een prominent© middenstander schuin aan de over- kant. Ook hebben de jongeren geweld ge- bruikt en vernielingen aangericht. De politie is al enkele keren geat- tendeerd op de veelvuldige aanwe- zigheid van de Spangense bende, maar op een of andere manier lopen de agenten en de geweldplegers el- kaar steeds mis. Daarom werd tijdens het politiek forum in de Leliestraat een klem- mend beroep gedaan op de volks- vertegenwoordigers van PvdA, CDA, SP, GroenLinks, AOV en D66; andere partijen waren afwe- zig. Hoewel de discussie zich aan- vankelijk toespitste op jongerenbe- leid in het algemeen, opvoeding en verantwoordelijkheden van ouders, keerden de raadsleden toch terug tot de concrete klacht over de bende die avond aan avond overlast geeft. „We kunnen de ouders niet aanspreken, want die kennen we niet. Die jonge ren komen niet hier vandaan." Uiteindelijk was het Coby de la Rie, die beloofde dat ze meteen de volgende dag bij burgemees ter Wilma Verver zou aankloppen. „En dat heb ik gedaan," zegt het PvdA-raadslid. „Ik ben zelf voor een harde lijn in dit soort gevallen en de burgemeester gelukkig ook. Ze heeft me verzekerd dat er opge- treden wordt. De politie krijgt de opdracht net zo op te treden als in Noord, want daar werpt dat beleid vruchten af. De overlast daar is nu een stuk minder." Het bronzen beeld, waarvoor de kinderen de inspiratie vormden. SCHIEDAM - Het kunstproject 'Urban meets Classic' werd de af- gelopen week gepresenteerd op het veld bij de Willem Pijperstraat in Groenoord-Zuid. Woonplus Schiedam en de gemeen- te verstrekten deze kunstopdracht in het kader van de herstructurering van Groenoord. Het evenement 'Ur ban meets Classic' is een mix van urban en klassieke muziek, kunst en beweging. Tijdens het evenement werd het kunstproject van Anet van de Elzen gepresenteerd en was er een optre- Foto: Bart Bos den van de rapgroep Reflex. De rap van Reflex over hun wijk is ook onderdeel van het kunstproject. Verder maakte Van de Elzen een bronzen beeld voor in de wijk, waarvoor de kinderen uit de wijk haar inspireerden. JUJIGUC) W._k vaVjvj w SCHIEDAM - Een bus met 23 zieke en/of (link bejaarde gasten vertrok maandagmorgen vanaf de Heijermansflat in Schiedam. Zij werden vergezeld - de bus was vol - door een praktisch net zo grote groep vrijwilligers, die de gasten een goeie vakantieweek willen be- zorgen. De rit ging naar Ommen, waar de Schiedamse afdeling van de Zon nebloem een mooi hotel heeft af- gehuurd. In een rustig programma Foto: Roger van der Kraan staan onder meer een trip naar het Dolfinarium, het bos en naar de markt ingepland. Ook zullen de Schiedamse vakan- tievierders worden vergast op optre- dens en andere verrassingen in het hotel. Fonds Schiedam Vlaardin- gen eo. maakt volgens een woord- voerder deze extraatjes financieel mogelijk. Opvallend bij het vertrek maandag: de extra aanhanger met rollators die mee ging. Schiedam aan zeeNee, niet door de zeespiegelstijging van Al Gore en het is ook geen 1 april-grap. Schiedam krijgt een Strand aan de Schie. Nou meer vlakbij de Schie of Lange Haven, namelijk midden op de Koemarkt. Daar, hartje stad, komt een strand met rul zand, strandstoelen, een beachbal-net en loungestoelen. Daar kan je binnenkort met je tenen in het zand een cocktailtje drinken. Strandplezier in de stad? Vroeger, tja vroeger, was er het openluchtbad midden in de Wilhelminahaven. Smerig maar het zorgde voor veel ple- zier. En hemelsbreed dichtbij Schiedam is er het strandje van de Hey- plaat, overkant Maas. Nee, voor zonnen moet je bij de zonnebank zijn. Of op het balkon, Bad Groenoord of in het Beatrixpark. Maar vanaf 1 mei zonnen op de Koemarkt. Zie je het voor je? Schiedams strand als concurrent voor Vlaardings' surfplas en Hoek van Holland. En waarom gaan de badgasten straks naar Schiedams strand? Alles is bij de hand, alle winkels (badmode) en diensten (La Venezia) dichtbij. 'Dan ga je toch niet in een file naar een ander strand?' Zie je het voor je? Hier op de Koemarkt? Ja, waarom niet? We schaatsen toch ook op het Stadserf. En zo'n strand midden in de stad is een wereld- succes. Bijna alle grote steden hebben inmiddels stadstranden zoals NewYork, Parijs en Amsterdam. Daar voor rijke yuppies, artiesten en hedonisten. Zelfs in Rotterdam aan de Boompjes. Waarom Schiedam niet? Zie je het voor je? Midden op de Koemarkt een strand met parasols en zitzakken. Met her en der verspreid luchtig geklede zonaanbidders. Mooie slanke vrouwen, atletische her en; losjes met cocktail in de een en de 1-Pod in de andere hand. Zie je het voor je? Een oase midden in de jachtige stad. Met toeterende auto's, een snerpende tram die kort door de bocht moet. Rennende men- sen op weg naar de bus en gillende scooters van de jeugd. Zie je het voor je? De opening van het strandseizoen op 1 mei voor bar en restaurant Havana en De Amstelbron. Een opening, het liefst door mevrouw de burgemeester. Wat gaat zij zeggen en dragen? En welke 'gepaste' kleding zullen de centrumambtenaren dragen. En dezelfd altijd aanwezige raadsleden. Gaat John van Gestel beachvollyen en zietl we Chris Coppens met Henny Hagen loungen? Onze fotografen staan in de rij. Bij succes zie ik die drukke La Venezia voor me. Maar ben meer bang dat het miezerig Hollandse klimaat het stadse strandleven uitdooft. Frank Willemse SCHIEDAM - De winkeliers van de Nieuwe Passage houden maandag 30 april de deuren dicht, omdat het dan Koninginnedag is. SCHIEDAM - In de heemtuin zijn zondag 29 april van 13.30 tot 15.00 uur weer leuke dingen te doen. Er wordt een excursie gehouden langs al het nieuwe leven. Speciaal voor kinderen is er een speurtocht door de heem tuin waarbij het voorjaar 'opgezocht' moet worden. Ook is er een creatieve activiteit met eieren. I )(Ttfl v i i r i SCHIEDAM - Stichting Intorno Ensemble - onder meer organisator van het muziekspektakel Liduina - beschikt sinds maandag over een eigen onderkomen. Woonplus stelde in Groenoord een pand ter beschik- king, waar de medewerkers (en sta- giaires) van de creatieve stichting hun organisatie- en promotiewerk kunnen doen. Wethouder Menno Siljee opende het pand aan de Oreli- osingel, kinderkoor Zing en Zo gaf de heuglijke gebeurtenis muzikaal cachet. SCHIEDAM - Bij modelspoorvereniging Schiespoor wordt zaterdag 28 april een Open Dag gehouden. De grote clubbaan is dan weer in bedrijf en de verschillende treinen rijden hun rondjes. De digitale Marklinbaan en de analoge N-baan, die in aanbouw zijn, zijn nu zover dat er op gereden kan worden. De rangeerbaan wordt voor de kinderen opgesteld, zodat zij met het rangeren hun diploma kunnen halen. Bezoekers met een defecte trein kunnen deze gratis na laten kijken. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 en is van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang voor volwassenen een euro, voor kinderen 0,75. Snel en vakkundig uit onze eigen markiezenfabriek. Wij leverert ook: Knikarmzonneschermen o.a. de PICCA*, terrasoverkappingert, speciale vormen markiezen en markiezenplan.ni financiering. Info: www.zonpas.nl, bel of kom eens langs in onze showroom. Zonweringen W. van der Pas bv Adriaen Banckertstraat 16, 3115 JE Schiedam - Tel. 010 - 246 93 33 Open: ma t/m vr van 9.00 tot 16.30 uur en za van 11.00 tot 16.oo uur. ICH1EDAM - Bij Spirituele VerenigingiHar-monia doet Jos Atsirta dondesj dag 26 april waarnemingen aan de hand van bloemen. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. Toegang is vijf euro. SCHIEDAM - Wie nog nooit op een computer heeft gewerkt kan bij Stich ting Eigen Werk eens een gratis les bijwonen op de dinsdagmorgen. De les verplicht tot niets. Ook internetten is mogelijk. Belangstellenden zijn om 10.00 uur welkom aan de Overschiesestraat 44. SCHIEDAM - Er is weer een nieuwe expositie te bewonderen in Harg-Spa- land. Andre van Friderici exposeert schilderijen aan de Willem Andries- senlaan 2. De kunstwerken zijn vanaf 28 maart tot 29 mei te bezichtigen en te koop. SCHIEDAM - Het nieuwe theaterprogramma 2007-2008 voor het Fortis Theater a.d Schie ligt klaar. Het is de eerste programmering van Mark den Hertog, die sinds September programmeur is. Een nieuw programma, met hier en daar wat andere accenten. Vanaf donderdagavond 26 april is het mogelijk kaarten te bestellen. De bro chure kan aangevraagd worden via Fortis Theater a.d Schie, Postbus 414, 3100 AK Schiedam of men kan kijken op www.theateradschie.nl. In de zomerperiode, als de kassa gesloten is van 8 juni tot en met 3 Septem ber, blijft het mogelijk om losse kaarten te reserveren via internet. Vanaf dinsdag 4 September kan het publiek voor losse kaartverkoop terecht a<* de kassa. Schiedam Afvalbrengstation Van Heekstraat 15 Op maandag 30 april is het Afvalbrengstation aan de Van Heekstraat 15 gesloten. Minicontainers Minicontainers maandag (rest en GFT) worden geleegd op zaterdag 28 april. Huisvuilzakken (centrum) In plaats van maandag 30 april halen we uw huisvuilzak op donderdag 3 mei op. Wij verzoeken u de huisvuilzak tussen 5.00 uur en 07.30 uur buiten te zetten. NV IRAD0 Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl Compleet naar wens V 7

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4