maasstad I jfc ©DU k Canadees mannenkoor benieuwd Kwartetten om de wijk te verbeteren Blauwe verrassing is niet leuk, wel nodig Negen finalisten X-Posure bekend Samen oefenen met de OV-chipkaart naar 'famous' Schiedamse grachten Hi [F^IP (IP Filmhuis mm Danexamen Weeland milieubericht weekib Beestenboel De Canadezen Komen! Politieactie maakt ook indruk op politici Donderdag 3 mei 2007 wx 53 Mm i S f J DCMR SCHIEDAM - 'De Canadezen komen!' is een in de eerste meidagen van 1945 veelge- hoorde en hoopvolle kreet. Donderdag 10 mei wordt de kreet weer geslaakt in Schie dam, maar dan op een veel be- scheidener schaal. Het Cana dees mannenkoor, het Ottawa Carleton Male Choir, brengt dan een bezoek aan Schiedam en geeft een concert in de Liduinabasiliek aan het Stad- serf. Het optreden van de Ca nadezen is een tegenprestatie voor het succesvolle optreden in Canada van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Or pheus vorig jaar In Ottawa. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 3 mei Family Law. Ariel Perelman is een advocaat, net zoals zijn vader. Zowel vader als zoon worden Dr. Perelman genoemd, ongeacht wie er mee bedoeld wordt. Ariel heeft ech- ter nooit bij zijn vader willen werken, omdat hij een afstande- lijke verhouding met hem heeft. Zijn vader had nooit tijd voor hem en dat deed pijn. Dat het nog diep zit, blijkt als Ariel de 65ste verjaardag van zijn va der simpelweg vergeet. Als de man enige tijd later plotseling toenadering zoekt, snapt Ariel er niets van. Wat wil zijn vader van hem? Vrijdag 4 en zaterdag 5 mei draait Letters from Iwo Jima. Vorig jaar verscheen Flags of Our Fathers, het eerste deel van Clint Eastwoods tweeluik (al zijn de films prima afzonderlijk te bekijken) over de slag om het Ja- panse eiland Iwo Jima. Stonden in deel een de Amerikanen cen- traal, in Letters from Iwo Jima laat hij de oorlog zien door de ogen van de Japanners. Ook nu zijn er goeden en slechten, maar er is geen rechte lijn te trek- ken tussen de strijdende partijen. Helden zijn er niet. Iedereen doet zijn best om niet geraakt te worden. We volgen de jonge rekruut Saigo. Hij is ziek van heimwee en ergert zich steeds meer aan de uitzichtloosheid van de oorlog. Hij wil maar een ding en dat is levend terugkeren naar zijn vrouw en pasgeboren doch- tertje. De kans daarop wordt echter steeds kleiner. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur, kaarten kosten 7 eu ro. Reserveren bij de VVV, tel. 0900 - 1.192.192. VLAARDINGEN - Minous is een gesteriliseerde poes van 13 jaar die is ingeleverd omdat ze wel eens aan de bank zou krab- belen. Om na zo'n lange tijd naar het asiel gebracht te worden daar kijk je als kat natuurlijk wel even vreemd van op. Na een periode van onwennigheid begint Minous nu een beetje los te komen en durft zowaar al een paar stapjes buiten haar hok te doen. Minous is heel vriendelijk en voor zover wij weten nog ge- zond van lijf en leden. Wie gaat Minous nog een aantal leuke poezenjaren bezorgen? Meer informatie over Minous en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar- dingen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, telefoon (010) 434 53 35. srj -J door Bart van der Linden REGIO - Is kwartetten niet meer van deze tijd? Je zou het bijna gaan denken nu veel mensen de familiespellen meestentijds in de kast laten liggen. En waar zou- den de leerlingen op de basisschool het zoal over hebben? Ongetwijfeld over heel belangrijke dingen. Maar zeker niet dat ze 's avonds eens 'lekker gaan kwartetten'. Toch kan een spelletje kwartet nog altijd leuk zijn anno 2007. Een spelletje kwartet kan inderdaad heel leuk zijn als je er een ge- bied in Vlaardingen een geweldige 'boost'mee kunt geven. Hoe kan dat dan? Nou, daar gaat een hele voor- geschiedenis aan vooraf. Annemiek Guis vertelt dit relaas. Guis runt namelijk al een tijdje bureau 'Tante Yo\ Dit is een bedrijfje dat erop gericht is om kinderen die in hun ontwikkelingskansen achterblijven, te helpen en hen extra kansen te bieden. Middels projecten probeert 'Tante Yo' een kind, ook echt kind te laten zijn. Volgens Guis zijn daar geen zware middelen voor nodig. Een simpel spelletje'kan al wonderen doen.Sinds een jaar zijn er acht jongerenpanels actief. Deze bestaan uit tien a twaalf kinderen van verschillende basisscholen in de Westwijk en hebben als doel aan te geven wat er zoal leeft in de wijk, wat er wordt gemist, wat Bij de Westwijzer in de Westwijk werden onlangs voetbaldoeltjes geplaatst. Middels een voetbaltoernooi werden deze ingewijd. er kan worden verbeterd. Kortom door de jongeren worden allerlei suggesties gedaan en die leidden uiteindelijk tot de realisatie van een kwartetspel. „Ik praat met die kinderen en in- ventariseer de ideeen. Op die ma- nier neem je kinderen serieus en maak je ze verantwoordelijk voor wat zich in hun wijk afspeelt", doceert Guis. Op de manier wordt er een degelijk beeld van de wijk gecreeerd. „Het eerste wat uit deze werkwijze is voortgekomen, is een voetbaltoernooi en het plaatsen van doeltjes." Annemiek Guis heeft het doel een brug te slaan tussen buurt, onderwijs en sport (BOS). Met deze zogenaamde BOS-impuls wil zij de leefbaarheid in de wijk vergroten. „Er rijdt een BOS-mobiel heel de week rond in de Westwijk. Daarin zitten allerlei spulletjes voor kinde ren, zoals ballen en springtouwen. Foto Roger van der Kraan. Ook is er een jongerenwerker aan- wezig die met de kinderen speelt en naar ze luistert. Kinderen weten het wagentje inmiddels goed te vin- den", aldus Guis. Even terug naar het kwartetspel want daar draait het tenslotte allemaal om. In dit spel worden onder meer de volgende categorieen onderschei- den: hondenpoep, verboden plek- ken, probleemplekken en favoriet spel. Annemiek Guis benadrukt dat als zij iets gaat organiseren voor de kinderen, zij het hele spel betrekt in haar nader te besluiten project. Guis: „Ik pak het hele spel en trek van daaruit mijn conclusies." Door op deze manier te werk te gaan zijn er onlangs voetbaldoeltjes ge plaatst. Maar ook de komende tijd staan er nog aardig wat activitieten op het programma. „Wij willen met basisschoolleerlingen een excursie maken naar de kabelbaan in de Vossiusstraat. Dat zal verhelderend zijn want veel mensen weten geen- eens dat daar een kabelbaan zit", aldus Guis.Bij de inspanningen die Annemiek Guis zich getroost draait het natuurlijk allemaal eerst en vooral plezier om plezier maken. „Kinderen reageren enthousiast op de aanpak. De wijk wordt gezelliger en de wis- selwerking tussen wijk en school wordt beter", ziet Guis. „De kinde ren nemen het schoolgedrag mee de wijk in en andersom gebeurt dat ook door onze activiteiten op school een vervolg krijgen." Natuurlijk worden ook de ouders betrokken in het ge- heel. „Dat doen we door workshops te geven of een gesprek met hen aan te gaan,' besluit Guis. 'Ieder een erbij betrekken', is het motto van dit project met de BOS-impuls. Op deze manier moet de Westwijk een wijk worden waarin kinderen, ofwel door de projecten, ofwel door andere initiatieven, zichzelf kunnen en blijven ontwikkelen. door Peter de Jong VLAARDINGEN - De grote alcohol- en verkeersactie van afgelopen weekend maakte niet alleen aan het publiek dui- delijk hoe serieus de politie het begrip 'meer blauw op straat' inhoud geeft. Ook een aantal Vlaardingse politici leerden een lesje over de werkwijze van de politie en over noodzaak om ook in het verkeer een 'blauw oogje' in het zeil te houden. De les over de werkwijze 'in het veld' begon met een briefing op het bureau aan de Delftse Veer. Brigadiers Hans de Mink en Rein Kok legden de politici het plan de campagne van de 'blauwe verras sing' uit. Kok en de Mink coordi- neerden de actie waarbij meer dan 35 agenten betrokken waren. Met de gehouden actie slaagde de poli- tieorganisatie er in om de politici een goede indruk te geven van het politiewerk. Ter plaatse konden de politici de gebeurtenissen zelf op de voet volgen. Bijvoorbeeld zagen zij een bestuurder die het stopteken negeerde en rechtsomkeerd maakte. Deze werd direct door een motor- agent achtervolgd om alsnog de - helaas voor hem- positieve blaastest te ondergaan. De waardering voor het politiewerk was groot bij de politici die norma- liter op het stadhuis debateren over hoe het allemaal zou moeten. „Dit is heel direct om te ervaren. Je ziet ter plaatse dat het zin heeft", aldus Mar van der Meer en Wim van Klink. „Wat opvalt is het begrip dat er bij iedereen is. Zelfs de mensen die bekeurd wor den gedragen zich netjes", merkten Vera Kalf en Ruud van Harten op. Juist voor het geval er mensen zouden zijn die zich verbaal min der netjes tegen de dienstdoende dienders zouden uitten was er ook een speciale hulpofficier van ju- sitie aanwezig om in kader van de Dagvaarding In Persoon (DIP) direct lik op stuk te geven. „Maar het is ook de toon die de muziek De grote alcohol- en verkeersactie van afgelopen weekend in Vlaardingen maakte niet alleen aan het publiek duidelijk hoe serieus de politie het begrip 'meer blauw op straat' inhoud geeft. Ook een aantal Vlaardingse politici kregen een kijkje in de keuken. Foto Roger van der Kraan maakt", verklaren Hans de Mink en Rein Kok. „We begrijpen best wanneer iemand in zijn schrik iets minder aardigs zegt. Maar bedrei- gingen of beledigingen worden niet getolereerd." Voor iedereen die het ongemak van de controle echter op positieve waarde wist te schatten, was er bovendien de BOB-sleutel- hanger; een cadeautje dat er hele- maal is gaan bijhoren voor goede chauffeurs. De ervaringen in de vroege avond blijken anders dan aan het eind van de nacht. „Dan houden we soms een busje aan vol met partygangers die duidelijk boven hun theewater zijn maar zo verstandig zijn om een 'Bob' te laten rijden. Op die manier ben je voor iedereen een hele hoop problemen voor. De chauffeurs vragen dan vaak wel om de BOB-sleutelhanger als tro- fee. Overdag hebben mensen echter vaak het idee dat alcohol onschul- diger is. Maar met drank achter het stuur blijft natuurlijk altijd ge- vaarlijk. Vandaar deze 'dag'-actie". Ook de hoogte van de bekeuringen maakt duidelijk hoe serieus politie en justitie alcohol in het verkeer nemen. 390,00 euro boete voor zes biertjes is bepaald niet misselijk. „Er vallen jaarlijks 200 doden in het verkeer door alcoholgebruik. Daar is geen prijskaartje aan te hangen. Bekeuren is voor ons absoluut geen hoofddoel. De preventieve werking van de actie is veel belangrijker. Maar je moet toch een middel heb ben om overtreders duidelijk te ma ken waar ze mee bezig zijn.". Voor de politici bleek ook dat de 'blauwe verrassing' niet ophield bij de aanhouding op straat. Op het politiebureau konden ook Kees Borsboom, Erica Toering en Alke van Marsbergen in het 'arrestan- tenhok' ervaren hoe de alcoholana- lysator het juiste promillage meet. Brigadier Hans Bakker nam met toestemming van een overtreder de blaastest af. Deze bleef nog net onder de limiet van invordering van het rijbewijs. De forse boete die wel moest wor den uitgedeeld kon Hans Bakker alleen met een kop koffie enigszins verzachten. VLAARDINGEN - De eerste ne gen finalisten van X-Posure 2007 zijn bekend. Band Groove Inc, sin ger/songwriter Marijke van Seters, rapper Anti E, rapper Atilla, death- metalband Skin Coffin, rapforma- tie Young Nation, dansgroep The Dancefloor Breakersz, toneelgroep GRRR en rapper Infinityln zijn uit de voorrondes van de culturele wedstrijd van de Stadsgehoorzaal overgebleven. De finale is op za terdag 26 mei. Momenteel zijn de bands Fourtime en Just Play en de dansgroep Topsy-Turvy nog in de race om de wildcard voor de tiende finaleplek in bezit te krijgen. Pu bliek kan via de de website www. stadsgehoorzaal.nl stemmen op een van deze drie acts en zo wordt be paald wie de wildcard krijgt. In aanloop naar de finale worden verschillende coaches in de disci plines toneel, muziek, dans en rap ingeschakeld. De finaleacts krijgen begeleiding van professionals uit de betreffende disciplines om hun act te verbeteren en zich verder te ontwikkelen. In de finale staan de juryprijzen en de publieksprijs op het spel. De winnaar van de finaleshow op 26 mei mag uiteindelijk optreden tijdens The Best of X-Posure op 14 September in de Stadsgehoorzaal. Kaarten voor de finale op 26 mei in de grote zaal van de Stadsgehoor zaal zijn te reserveren via internet en aan de kassa. De toegangsprijs is 5,00 euro. REGIO - Dertien karateka's van Budo Instituut Weeland zijn afgelo pen zondag geslaagd voor de le, 2e en 3e dan karate van de Karate-do Bond Nederland. Michel de Wit, Leroy van Baarle, Hadewig Hal- berg, Linda Deutz en Nemanja Mi- lekic slaagden voor de eerste dan. De tweede dangraad was voor Joy ce de Ley, Elles Zijdemans, Robin Verbeek, Willy Fromm en Dennis Dijk. John Aardoom, Reginald en Pascal van Dooremalen behaalden tot slot de 3e dan. SCHIEDAM - Voor de zoveelste keer lag de plantenschuit aan de Nieuwe haven op haar zij, en dat op een van de drukste dagen van het jaar, Koninginnedag. De oorzaak is volgens eigenaar Martijn van Halen de gemeente die jarenlang verzuimd heeft de Nieu we Haven uit te baggeren. Omdat de plek waar zijn schuit ligt te ondiep is, komt deze bij lage waterstand Foto: Bart Bos iedere keer op zijn kant te liggen. Wellicht zal de eigenaar een scha- declaim indienen bij de gemeente, de boot lag namelijk juist afgeladen met planten en tuinbeelden. Hoe- veel daarvan nog te redden viel is niet bekend, maar de laatste keer dat de schuit op zijn zij lag waren verschillende beelden spoorloos verdwenen. Waarschijnlijk waren deze opgevist door passanten. SCHIEDAM - Wordt het straks echt zo gemakkelijk reizen met de OV-chipkaart? Veel senioren ge- loven er niks van. Ze vinden dat het er niet eenvoudiger op wordt met al die OV-chipkaarten, trein- kaartjesautomaten en poortjes op de NS-stations. Ouderenwerk or- ganiseert daarom in Vlaardingen en Schiedam een aantal voorlich- tingsbijeenkomsten over de Open- baar Vervoer-chipkaart en de NS- kaartjesautomaat. In alle rust wordt uitleg gegeven over de werking van deze automaten, waarna iedereen op z'n gemak ook even kan oefenen. In Schiedam wordt er op dinsdag 8 mei en maandag 21 mei voorlich- ting gegeven in respectievelijk ont- moetingscentrum Oost (09.00-11.30 uur) aan de Marconiweg en De Woudhoek aan het Heijermansplein (13.00-15.00 uur). In Vlaardingen kunnen senioren te- recht op woensdag 9 mei en vrijdag 15 juni in respectievelijk ontmoe- tingscentrum West aan de Frans Van Borselenstraat 95a (10.00 tot 12.30 uur) en ontmoetingscentrum de Bijenkorf aan de Reigerlaan 100 (van 14.00 tot 16.00 uur). De toe- gang is gratis. De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt meldingen van bewoners in het Rijnmondgebied over stank, stof en lawaai en onderneemt waar mogelijk actie om de overlast te stoppen. In dit bericht een toelichting op een deel van de meldingen die van 23 tot 27 april bij de meldkamer zijn binnengekomen. Meer weten over het werk van de DCMR en ontvangen meldingenKijk op www.dcmr.nl. WEERSOMSTANDIGHEDEN ONGUNSTIG VOOR VERSPREIDING LUCHTVERONTREINIGING Maandag 23 april ontvangt de meldkamer van de DCMR stankmeldingen waarvan de bran van overlast niet is te achterhalen. Door het warme, windstille weer blijven rookgassen van verkeer en industrie hangen. Als de uitrukdienst van de meldkamer de bran van overlast niet kan achterhalen, ontvangen bedrijven in de omgeving een fax met de vraag te onderzoeken of de stankbran mogelijk op hun bedrijfsterrein ligt. Er zijn geen onregelmatigheden gemeld. STANKOVERLAST VAN TREINBRAND Woensdagavond ontvangt de meldkamer van Rotterdamse bewoners meldingen over brandlucht. De brandlucht komt van de treinbrand op Rotterdam CS. De brand veroorzaakt grote rookontwikkeling. De brandweer heeft de brand en de rookontwikkeling snel onder controle. Bij de afwikkeling van het incident is ook Chemisch Advies van de DCMR betrokken. 0NDERZ0EK NAAR GELUIDSSITUATIE IN 00STV00RNE De DCMR ontvangt regelmatig meldingen van bewoners van* Oostvoorne over geluidsoverlast van de Maasvlakte. Bedrijven (EM0, ECT, Havenbedrijf) en overheden (gemeente Westvoorne, provincie Zuid-Holland, DCMR) willen gezamenlijk een beter beeld krijgen van de geluidssituatie in het gebied random Oostvoorne. Meer informatie op www.geluidinbeeld.nl. m milieudienst Rijnmond MELDKAMER: 010 47 33 333 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht Het Ottawa Carleton Male Choir treedt naast Canada ook frequent op in het buitenland. Dit keer wordt een Europese tour gemaakt door onder andere Tsjechie en Neder land. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor dat onlangs op de Korendagen tot beste koor werd gekozen, zal samen met de Cana dezen optreden op 10 mei. Er is een speciale relatie tussen Ottawa, Nederland en het konings- huis. Zo schenkt koningin Beatrix ieder jaar bijvoorbeeld 10.000 tulpenbollen aan het bestuur van de stad als terugkerende blijk van vriendschap en dankbaarheid voor het huisvesten van de Koninklijke familie tijdens de TWeede Wereld- oorlog en voor het aandeel dat geleverd is bij de bevrijding van Nederland in 1944/1945. Het Ottawa Carleton Male Choir komt 10 mei naar Schiedam voor een speciaal, en gratis, concert in de Liduinabasiliek. Foto: Orpheus Doordat het koor uit Canada in mei in Nederland is, kan het voor het eerst niet meedoen met het feestelijke Tulip- festival, waarbij de relatie met Nederland centraal staat en de Tweede Wereldoorlog wordt herdacht. In Ottawa is ook prinses Margriet geboren en des- tijds gedoopt in de St Andrews Presbyterian Church Kent at Wel- lingtonstreet. Dit is de oudste kerk van Ottawa en koningin Juliana ging hier naar de kerk tijdens haar verblijf in Canada. Bijzonder was het dan ook dat Orpheus hier vorig jaar, op de allereerste dag van het jubileumjaar, een concert mocht geven. Het internationale repertoire van het mannenkoor sloeg daar bij zonder goed aan. Het koor werd overal gastvrij ontvangen. Daarom krijgen de 'Canadezen' op hun beurt nu een gastvrij onthaal met bezoeken aan vele Schiedamse en Rotterdamse toeristische beziens- waardigheden. Het Canadese koor dat met zijn gevolg ongeveer 100 personen om- vat, heeft veel belangstelling voor Europa's grootste haven Rotterdam en voor Schiedam met zijn prach- tige grachten, 's-werelds grootste molens en voor de musea waarbij natuurlijk een bezoek aan het Je- nevermuseum niet mag ontbreken. Leden van de Vereniging Vrienden van dat museum zullen de Cana- deze uitleg geven over de Jenever- geschiedenis van Schiedam. Het Concert dat het Ottawa Car leton Male Choir gratis aanbiedt aan de bevolking van Schiedam zal's avonds plaatsvinden in de St Liduinabasiliek aan het Stadserf. Het Koninklijk Schiedams Man nenkoor verricht de opening. Aanvang op 10 mei is 19.30 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 15