schiedam Theater gaat internationaal Midden-Delfland prijst comite Behoud Woudweg 4 5 6 K00PZ0NDAG 6 MEI VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR Zondag Diamanten huwelijk SCHAT in Kethel SCHIEDAM CORRECT VIDEOCAMERA SHOWDAGEN Beste bridgers Spaland Groene vingers kweken Bdelijk www.ijssalon-lavenezia.nl imiili www.tegel-palace.nl ile"l 1 olo 6gs»ri»tostes» Niet alle weilanden veranderen in bosbouw TtGtLPMACt maass tad| 1 Hi Inloopconcert Grote Kerk Reserves Excelsior'20 kampioen Dieren verzorgen op 't Hoefblad Nieuwe gemeente- secretaris Oost krijgt mogelijk toch extra geld GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam p Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 Tcgels Plavuijen Vkputbij on •Alle soorten wand-en vloertegels Plavuizen- Manner - Natuursteen Gratis afhalen ALEXANDRIA I a*ja - x' l I 9 HE I 1; Fauteuii Van 29,95 voor Wij gaan opnieuw een afdeling verbouwen om onze showroom nog mooier te maken. 5, Daarom nu heel veel show- 1 roommodellen met hoge I kortingen* tot 70%! i meubelen weekbladen OPEN1NGST1JDEN Di.t/mvr. 9.30- 17.30 uur Avonds op afspraak Za. 9.30-17.00 uur Tel. 010-426 69 25 Fax 010-273 20 32 Jan Evertsenweg 24 3115 JA Schiedam (Industrieterrein de Vijfsluizen) Gratis parkeren w e e k b t a Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenpleiri 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweo Parkweg404 Bewonersverenioino Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaael St. Luduinastraat 96A door Kor Kegel REGIO - Het comite Behoud Woudweg heeft een eervolle ver- melding gekregen van de Midden-Delfland Vereniging. Het co mite heeft weten te bereiken dat er ten noorden van Schiedam en Vlaardingen meer aandacht blijft bestaan voor de openheid van het landschap. Niet alle weilanden zullen veranderen in bosbouw, recreatie en moeras, zoals meer dan twintig jaar geleden werd besloten door de reconstructiecommissie Midden-Delfland. Paul Meuldijk en Kees Moerman, drijvende krachten achter het comi te Behoud Woudweg, namen vorige week de bijbehorende bloemen in ontvangst. Dat gebeurde op de jaarvergadering van de Midden-Delfland Vereni ging in Den Hoorn. De tweejaarlijkse Midden-Delf- landprijs werd toegekend aan arche- oloog Epko Bult, die door opgra- vingen ontdekte dat het landschap tussen Schiedam, Vlaardingen en Delft al vijfduizend jaar wordt be- woond. Bult begon ooit scherfjes uit molshopen te halen en dat is de aan- leiding geweest tot grootschalige opgravingen in het poldergebied. Hij constateerde dat er ten noorden van Vlaardingen en Schiedam, rond Schipluiden en nabij Delft, honderd kastelen hebben gestaan. Het comite Woudweg werd gepre- zen, omdat het in betrekkelijk korte tijd vijfhonderd sympathisanten achter zich kreeg, afkomstig uit Schiedam en Vlaardingen en an- dere gemeenten in en rond Midden- Delfland. Voorzitter Goverd van Oord van de Midden-Delfland Vereniging noemde het een prestatie, dat het comite een langdurig proces heeft weten open te breken. „De reconstructie van het land schap is al dertig jaar aan de gang. Nabij het Waterweggebied werd dat pas later merkbaar en zijn omwo- nenden zich gaan realiseren dat de veehouderij en de cultuurhistorie op VRIJDAG U ZATERDAG U ZONDAG MB MB MB ZIE ONZE ADVERTENTIE ALLESw%jj G ROOTS TE WINKELGEBIED VAN ROTTERDAM Alexandrium is het grootste winkelgebied van Rotterdam! Hier vind je horeca, kinderopvang, zes verschillende parkeer- gelegenheden en meer dan 2II winkels verdeeld over Alexandrium I Shopping Center, Alexandrium II Megastores en Woonmall Alexandrium III. Genoeg ingredienten voor een lange dag winkelplezier. Alles voor jou. A20, AFRIT 16 ROTTERDAM PR. ALEXANDER het spel stond. Het is een van de nadelen van zo'n langdurig proces. Tegenwoordig zou niemand er meer over piekeren om boeren weg te ha len uit het oudste veenweidegebied van Zuid-Holland," zei Van Oord. Paul Meuldijk zei te betreuren dat er van de twaalf boeren aan de Woudweg nog maar een over is. Kees Moerman zei dat het slechts ten dele is gelukt om de reconstruc tiecommissie op andere gedachten te brengen. Zo wordt vastgehouden aan een rietmoeras in de Holierhoeksepol- der ten noorden van Vlaardingen. gps I SCHIEDAM - In heel Nederland ktonk afgelopen maandag weer het 'Oranje Boven'. Feest in Nederland ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Beatrix die in januari alweer 69 jaar werd. De koningin zeif was dit jaar in Den Bosch en Woudrichem feest aan het vieren, maar ook in Schiedam was er van alles te doen. Meer over 30 april elders in deze krant. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Con van der Han del en Andre Kouwenhoven hebben hun titel in de bridgecompetitie van be Spaland geprolongeerd. Van der Handel en Kouwenhoven kwamen tot een eindscore van 57,48 procent en hielden daarmee de concurrentie op ruime afstand. Op de tweede plaats eindigden Kit ty Holierhoek en An Markus (52,67 procent). De derde plaats was voor Joop van der Heiden en Frans Wei lens (52,47 procent). Met 60 slempunten legden Kitty Holierhoek en An Marcus beslag op het Slem-kampioenschap bij be Spaland. SCHIEDAM - Het voorjaar brengt iedereen met groene vingers weer de tuin in. Maar groene vingers krijg je niet zo maar. Daar moet je voor oefenen en jonge tuinlief- hebbers kunnen dat bij de Educa- tieve Tuinen van Irado. Er zijn er twee, een op Park Kethel en een in Vijfsluizen. Kinderen in de leeftijd van 8 tot 10 jaar kunnen hier via hun school een tuintje huren om onder begeleiding hun eigen groenten en bloemen te zaaien en planten, om deze later in Foto: Bart Bos het seizoen te oogsten. Afgelopen week is het seizoen weer geopend, dus dat betekende eerst nog wat onkruid verwijderen om vervolgens de zaadjes en bolletjes in de grond te stoppen. En dan vooral niet vergeten waar je dat ge- daan hebt om vervroegd opgraven te voorkomen. De kindertuinen worden volledig bemand door vrijwilligers en die zijn nog steeds welkom. Interesse? Neem dan contact op met Dick van Leeuwen via nummer 631 52 90. A flnnn 41 41 imrl Alteen Capelle van 12 -17 uur! in rotan. Weer- bestendig. Stapetbaar. Wvrijda^jneijot1_7.30 uur^pen. Aalborg 15, Barendrecht Hoofdweg 18, Capelle a/d IJssel Info: www.zuiderster.nl Direkt uit voorraad! SCHIEDAM - Feest voor het echt- paar Van Putten. Zestig jaar gele den gaven ze elkaar het ja-woord in Alkmaar, afgelopen week vierden ze het jubileum in Schiedam. Het echtpaar kreeg 5 kinderen; 3 zoons en 2 dochters en heeft inmiddels ook 6 kleinzoons, een kleindochter en een achterkleindochter van 2 jaar. Het echtpaar is met de hand- schoen getrouwd. De heer Van Put- ten diende in het Nederlandse leger in Indie en mevrouw woonde in Alkmaar. Toen de heer Van Putten SCHIEDAM - Het Rozenburgs Dameskoor komt zaterdag 5 mei naar Schiedam om het inloopcon cert te verzorgen. Dirigent is Eric van Dalum, pianobegeleiding door Frans van der Vaart. Het grote (55 personen grote) koor brengt een zeer gevarieerd program ma met werken van Lloyd Webber, Mozart, Schubert en Purcell. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Foto: Roger van der Kraan terugkeerde is het stel nog voor de kerk getrouwd. Alvorens in Alk maar, Amsterdam en Zandvoort te hebben gewoond zijn ze in 1959 in Schiedam komen wonen in de nieuwbouwwijk Nieuwland. Toen de Woudhoek werd gebouwd zijn ze midden jaren '70 naar Schiedam- Noord verhuisd, waar het echtpaar nog altijd woont. SCHIEDAM - Terwijl de selectie van trainer Cor van Hoeven na het gelijkspel van afgelopen zondag tegen argon, 1-1, degradatie uit de hoofdklasse nauwelijks meer kan ontlopen, was het afgelopen zondag toch feest op Thurlede. De reserves van Excelsior'20 kon- den na een winstpartij de titel vie ren. In een rechtstreeks duel met koplo- per Nieuwerkerk 2 wist het tweede team van Excelsior'20 door over- winning, 5-2, het kampioenschap binnen te slepen in de reserve eerste klasse. Na twee jaar keren de Schiedam- mers weer terug in de reserve hoofdklasse. Excelsior'20 had een lange reeks overwinningen, acht in totaal, nodig om Nieuwerkerk te blijven achter- volgen op de ranglijst. De mannen van trainer Rene Verha- gen kijken dan ook met voldoening terug op deze prestatie. SCHIEDAM - Het bouwen op de locatie van de nieuwste SCHAT- productie 'Kethel van de Kaart' is gestart. In het weiland tegenover de Hervormde Kerk komt een tribune te staan die plaats biedt aan onge- veer 500 personen. De voorstelling wordt gespeeld van 7 tot en met 12 mei en de aanvang is 22.00 uur. Kort voor de voor stelling worden het Noordeinde ter hoogte van nummer 1, de Laan van Spaland ter hoogte van nummer 10 en de Harreweg ter hoogte van het Rien Poortvlietpad afgesloten voor alle verkeer. ■S www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111. 0 U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naastbedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder De voorstelling speelt zich af in de landelijke en dorpse sfeer aan de rand van Kethel. De wateroverlast die het dorp Kethel in 1903 trof, staat centraal in de voorstelling. De overstroming doorkruist een volks- feest en legt tegenstellingen, maar ook de saamhorigheid binnen de gemeenschap bloot. Het publiek is behalve toeschouwer, ook deelne- mer aan het volksfeest. De voor stelling is een ode aan een nai'eve eenvoudige manier van leven, maar raakt ook thema's van deze tijd. Kaarten worden verkocht bij VVV Schiedam en vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling op lo catie. Restaurant't Oude Raedthuys en Cafe De Halve Maan bieden arrangementen inclusief toegangs- kaarten. Vanaf de parkeergelegen- heden bij het winkelcentrum wordt de route naar de speellocatie aan- gegeven. SCHIEDAM - Kinderen tussen de 7 en 12 jaar die het leuk vin- den dieren te verzorgen, kunnen zich aanmelden voor een vier- daagse cursus 'dierverzorging' bij kinderboerderij 't Hoefblad in het Beatrixpark. Deze leuke en leerzame cursus zal gegeven worden in de mei- vakantie van dinsdag 15 tot en met vrijdag 18 mei, elke dag van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten voor deze cursus zijn 4 euro, inclusief lesmateriaal. Onderwerpen zoals voeding, verzorging en gezondheid ko men tijdens de cursus aan bod. Aanmelden kan tot uiterlijk zon dag 13 mei bij 't Hoefblad, tel. 470 78 44. Tijdens de cursusdagen is de kinderboerderij uiteraard ook toegankelijk voor publiek. SCHIEDAM - Het Schiedamse college heeft B. Marinussen met ingang van 1 augustus be- noemd als gemeentesecretaris yan Schiedam. Boudewijn Marinussen is 50 jaar, getrouwd en heeft drie kin deren. Tot 1 augustus 2006 was hij gemeentesecretaris in Berkel en Rodenrijs. De laatste grote opdracht waar- mee Marinussen zich in die functie heeft beziggehouden was het voorbereiden van de sa- menvoeging van de gemeenten Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk en Bergschenhoek tot de nieuwe gemeente Lansingerland (straks 75.000 inwoners). Sinds augustus 2006 is Boude wijn Marinussen al werkzaam bij de gemeente Schiedam op interimbasis als directeur. SCHIEDAM - Minister Voge- laar van Wonen, Wijken en In- tegratie blijft bij de keuze van 40 wijken in het kader van het project 'Van probleemwijk naar prachtwijk'. Het gemeentebe- stuur is gelukkig met de selectie van Nieuwland, maar had graag gezien dat ook Schiedam-Oost op de lijst van Vogelaar zou zijn gekomen. Vogelaar heeft echter aangege- ven dat er voor wijken die min der ernstige problemen hebben dan die in de 'Top 40' straks mogelijk extra geld en aandacht is. Voorwaarde is echter wel dat de problemen gemiddeld verge- lijkbaar zijn met die van de 40 wijken en dat die wijken voor I mei zijn aangemeld. Prof, Kam, Onneslaan 82 3112 VJ Schiedam Telefoon 010-415 35 53 www.tweewielerpaleis.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1