www.schiedam.nl Programma herdenkingen 4 en 6 mei Oostbewoners en gemeente gaan samen voor een betere wijk Recreatieplas Kandelaarweg (Kandelaarplas) geen zwemwater Paspoort of rijbewijs aanvragen? Maak een afspraak! Markante hoek krijgt bebouwing die zo'n plek verdient gemeente Schiedam Week 18 Woensdag 2 mei 2007 Sloopzaken Exploitatievergunning Verplichte winkelsluiting 4 mei na 19.00 uur H I Kapvergunningen Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen V V Gemeenteber De bewoners van Schiedam Oost zijn betrokken bij hun wijk. De onlangs gehou- den wijkraadpleging leverde ruim 600 ingevulde antwoordformulieren op. Maar liefst 118 bewoners lieten weten ook daadwerkelijk actief te willen zijn in de wijk en er waren 267 liefhebbers die wilden meedingen naar een van de drie 'Schiedampakketten' die door de gemeente waren uitgeloofd. Verantwoordelijk wethouder Maarten Groene reikte de pakketten vorige week uit tijdens een fees- telijke bijeenkomst aan de winnaars: Jeanne Smits, Branca Verburg en I. Frances Rocha. De wijkraadpleging - waarin de bewoners werd gevraagd uit een lijst met negen verbe- terpunten de drie voor hen belangrijkste te kiezen - is geen eindpunt maar een begin. De gemeente is vastbesloten om onder het motto 'Oost voor elkaar' de wijk samen met bewoners en andere betrokken partijen de komende jaren een stevige impuls te geven op tal van vlakken en heeft daarvoor 500.000 beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking van donderdag was tevens de start van een zogeheten 'branding' die uiteindelijk een toe- komstperspectief op de lange termijn moet opleveren voor de wijk en een prioriteitenlijst met activiteiten die daaraan kunnen bijdragen. De branding bestaat uit een drietal bijeenkomsten waarin de bewoners samen met profes sionals aan de slag'gaan om de kracht van de wijk en de perspectieven voor de toekomst in beeld te brengen en om te bekijken welke inbreng alle betrokken partijen daarin zou- den kunnen hebben. Tijdens de eerste twee bijeenkomsten in het kader van de branding, op donderdag 26 en zaterdag 28 april, zijn in het Proveniershuys een dertigtal wijkbewo- ners uit Oost in gesprek gegaan met de gemeente en professionals die in Oost actief zijn. Samen zochten zij naar de kenmerken die Oost uniek maken en naar manieren om de wijk een nieuw perspectief te geven. Uit de uitslag van de wijkraadpleging bleek al dat 'meer aandacht voor parkeren' het meest gewenst is, gevolgd door 'meer aandacht voor de verkeersveiligheid'. De wijkraad pleging gaf ook aan dat er in de verschillende buurten andere prioriteiten worden gelegd. Zo is 'parkeren' een probleem dat in de buurt rondom de Reaumurstraat aanzienlijk vaker wordt genoemd, dan in het gebied rondom de Morsestraat. De roep om meer voorzieningen voor jongeren komt vooral uit de omgeving van de Laurens Costerstraat. Meer aandacht voor buurtgerichte activiteiten en jfelegenheid voor contact zijn zaken die bovengemiddeld vaak rondom de Morsestraat worden genoemd. Op een positieve manier is afgelopen zaterdag gezocht naar wat de bewoners van Oost aan hun wijk bindt, wat ze verwachten van hun woon- en leefomgeving en wat in Oost gekoesterd en behouden moet blijven. Op zaterdag 9 juni wordt het gesprek voortgezet. De wijkraadpleging en de branding moeten leiden tot een in Oost breedgedragen uitvoe- ringsplan dat wethouder Maarten Groene in September zal presenteren om het daarna zo snel mogelijk samen met de bewoners in de praktijk te brengen. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvraag van 18 april 2007: Admiraal de Ruyterstraat 20, 3115 HB Northwood Bouwprojecten B.V. Verleende beschikking sloopvergunning: verzonden 24 april 2007: Polderweg 120, 3125 KE H.J.M. Kerkhof bedrijfspand met bij gebouwen slopen woning met bijbehorende bijgebouwen slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Orndat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De burgemeester heeft op 25 april 2007 een exploitatievergunning verleend op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2005, ten behoeve van de ongewijzigde overname van het horecabedrijf'koffiehuis Oz Imparator', gevestigd in het pand met adres Van't HofFplein 8, 3112 MS te Schiedam. Vanaf 25 april 2007 ligt de vergunning gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid om schriftelijk bezwaar aan te tekenen.. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam (sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Komende vrijdag, op 4 mei, zal zoals ieder jaar de herdenkingsplechtigheid voor de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog worden gehouden bij het monument in de Plantage. Het programma rond de herdenking is dit maal uitgebreider dan bij voorgaande gelegenheden. Op voorstel van burgemeester Verver-Aartsen wordt de jeugd dit jaar nauwer betrokken bij de herdenking. Zo zal zij de krans namens het gemeentebestuur samen met leerlingen van openbare basisschool De Singel bij het monument leggen. Schoolvoorstellingen Ook een aantal andere scholen in Schiedam besteedt deze week aandacht aan de Tweede Wereldoorlog. Leerlingen van de St. Jozefschool, scholengemeenschap Schiedam De Troubadour, De Wieken, De Taaltuin, St. Jan, Annie M.G. Schmidt, De Regenboog en De Singel bezoeken de voorstelling 'Ik was, jij was' in Jeugdtheater De Teerstoof. Deze voorstelling gaat over de lotgevallen van twee Joodse broertjes, die in de oorlog terechtko- men in Kamp Vught. In de aanloop naar de voorstellingen, die een combiproject tussen de Afdeling Educatie van de gemeente Schiedam en Jeugdtheater De Teerstoof zijn, wordt het onderwerp ook in de lessen behandeld. Op basisscholen De Singel en De Troubadour zijn verder overlevenden van de Tweede Oorlog te gast geweest. De laatste voorstelling van 'Ik was, jij was' wordt gespeeld op vrijdagavond om 18.30 uur, zodat ook ouders van leerlingen kunnen ervaren wat de schoolvoorstellingen inhouden. Herdenking Plantage Na de voorstelling in De Teerstoof aan de Nieuwstraat lopen de kinderen van De Singel richting het monument aan de Gerrit Verboonstraat. De plechtigheid daar begint om 19.35 uur. Burgemeester Verver-Aartsen zal een toespraak houden. Vervolgens zul- len verschillende organisaties bloemen en kransen leggen bij het monument. Chr. Muziekvereniging Harpe Davids speelt koralen en Schiedamse scouts vormen de erewacht. Om twee minuten voor acht wordt de Last Post gespeeld. Daarna zullen twee minuten stilte in acht worden genomen, waarna het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus zullen worden gezongen. Wanneer u kransen of bloemen wilt leggen, kunt u zich aanmelden bij mevrouw C.E.M. Korporaal-Huitema van de V.N.F.G., telefoon (010) 471 4684. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus onder leiding van dirigent Richard Ram brengt na afloop van de herdenkingsplechtigheid het lied 'De achttien doden' ten gehore. Dit is een door Jos Vranken Sr. voor vierstemmig mannenkoor getoonzette versie van het gedicht van Jan Campert. Hij schreef dit gedicht als reactie op de fusillade van achttien verzetsmensen op de Waalsdorpervlakte op donderdag 13 maart 1941. Vijftien van hen behoorden tot de eerste Nederlandse verzetsgroep 'De Geuzen'; de andere drie waren betrokken bij de organisatie van de Februaristaking in Amsterdam. Jan Campert zelf stierf op 12 januari 1943 in Neuengamme. Het is de eerste keer dat K.S.M. Orpheus op deze wijze aan de herdenking meewerkt. Voorafgaand aan de herdenkingsplechtigheid in de Plantage wordt om 19.00 uur een dienst gehouden in de Evangelische Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat 219; voorganger is ds. W.R. van Wieren van de protestantse kerk De Ark. Indie Korea Monument Op zondag 6 mei zal om 10.30 uur een herdenking worden gehouden bij het Indie en Korea Monument op Crematorium en Begraafplaats Beukenhof aan de Burgemeester van Haarenlaan. Burgemeester Verver-Aartsen zal namens het gemeentebestuur een bloemstuk leggen ter nagedachtenis aan de Schiedamse militairen, die zijn gesneuveld in Indie en Korea. De organisatie van deze plechtigheid is in handen van het Comite Herdenking Indie-Korea. Contactpersoon is de heer C.G. de Bruin, telefoon (010) 470 1929. Scene uit de schoolvoorstelling Ik was, jij was' De recreatieplas (Kandelaarplas) aan de Kandelaarweg is niet geschikt als zwemwater en er wordt dan ook ontraden hierin te zwemmen vanwege de slech- te waterkwaliteit. Zwemmen in de plas kan voor mens en dier gevaarlijk voor de gezondheid zijn. De Groen Service Zuid-Holland (GZH), die zich bezig houdt met de herinrichting van dit stuk gebied, heeft extra borden geplaatst om hiervoor te waarschuwen. Hondenbezitters wordt afgeraden hun hond bij het water te laten. De Stadswinkel is weer gestart met de afsprakenbalie voor het aanvragen van paspoort, Nederlandse identiteitskaart en rijbewijs. Nu de zomer er aankomt, neemt het aantal aanvragen toe en dat kan leiden tot langere wachttijden. Om te voorkomen dat u lang op uw beurt moet wachten biedt de Stadswinkel, net als vorig jaar, de mogelijkheid om een afspraak te maken. U belt met de Stadswinkel en maakt een afspraak. Als u op het afgesproken tijdstip langs- komt voor uw aanvraag bent u meteen aan de beurt en hoeft u niet te wachten. Het kost u dus veel minder tijd! U kunt afspraken maken voor de dinsdag, woensdag en donder dag vanaf 10.00 uur. De woensdagmiddag wordt speciaal gereserveerd voor ouders met schoolgaande kinderen. Voor het maken van een afspraak kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur bellen naar telefoonnummer 010-246 5805. In verband met de 4 mei-herdenking is het verboden om een winkel voor het publiek geopend te hebben op 4 mei na 19:00 uur. Dit op grond van artikel 2 lid 1 onder b van de Winkeltijdenwet. Van dit verbod kan geen vrijstelling worden verleend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, bereikbaar op telefoonnummer (010) 2465514. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verieend voor het rooien van: - 1 Els, staande aan de achterzijde van het pand Rietkraag 8, 3121 TB, in verband met overlast - 1 Iep, 1 Wilg en 1 Den, staande aan de Westvest, 3111 BW, in verband met het bouwrijp maken van de toekomstige bouwlocatie Westmolenstraat - 1 Chamaecyparis en 1 Esdoorn, staande aan de achterzijde van de panden Havendijk 202b en Geervlietsestraat 29/31, in verband met overlast en renovatie van de panden - 1 Berk, staande aan de achterzijde van het pand Rembrandtlaan 23 a, 3117 VB, in verband met overlast en klachten Op grond van art. 4.4.2. van de APV-Schiedam is een kapvetgunning geweigerd voor het rooien van: - 3 bomen, staande op het Heenvlietseplein Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel: (010) 2465503. Met het stukslaan van een fles bier heeft wethouder Menno Siljee afgelopen week een klein, maar bijzonder bouwplan gedoopt in de historische binnen- stad. Op de plek waar vroeger een restaurant en een bloemenhandel gevestigd waren, gaat de Schiedamse ontwikkelaar Vandebouw een project verwezenlijken bestaande uit een horecaruimte op de begane grond en twee appartementen erboven. De zo markante hoek van de Lange Haven en de Korte Dam krijgt daarmee ook weer een markante bebouwing terug. Wethouder Siljee sprak de hoop uit dat meer bedrijven in de toekomst het lef hebben om dit soort kleinschalige projecten van de grond te til- len: Het effect ervan is namelijk enorm groot. De binnenstad zou er dan heel anders uitzien." Volgens de planning moet de bouw in het eerste kwartaal van 2008 gereed zijn. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 5 april 2007: Minister Donkerstraat, 3119 RE, voor pand nr. 16, Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze beslui- ten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijk heid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. W.M. van Beers, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 2 mei 2006 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling a.i., Mw. Drs J. de Haan Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schietiam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2