maasstad Festival Via del Mondo wil kinderen laten samenwerken Voormalig TPG-gebouw bij CS krijgt een tweede leven 4000 m2 no 1200m2 r 0909-50 10 699 I Si Vr. 18 mei Theater Het Kruispunt BARENDRECHT Do. 24 mei De Stoep - SPIJKENISSE Mets meets Kennedy S&Sg PINKSTERCONCERT maasstad B goed ic^I Win een dinercruise met Rederij Triton! v i nieke lezersaanbieding van Jan Vayne Martin Mans \i\laairrig TUIN- SERREMEUBELEN T STOPPEN MET ROKEN Woensdag 9 mei 2007 tx 63 weekblade is® pJSt INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Mojo Theater Productions presenteert: 0180-615958 www.theaterhetkruispunt.nl 0181-652200 www.destoep.nu www.frankboeijen.nl mmm Nu met maar liefst €5 j00 korting naar het in de Laurenskerk KORTINGSBON Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Verstand van slapen DE GROOTSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND ciit WMWuz/zct Cevewhzzw! Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam r fbur« Zo doet u mee! s k£E ROTTERDAM - Het was even wennen aan ons koude kikker- landje, maar nu zijn de kinderen uit Ecuador, Ghana en India er helemaal klaar voor. Drie weken lang trekken ze door Nederland om een jongleer- en acrobatiekshow te geven op het kinderfestival Via del Mondo. Komende zaterdag is dit ultieme kinderfeest te vinden qp Heijplaat. Een vliegershow, theatervoorstellin- gen en een workshop koekjes bak- ken; het is maar een kleine greep uit het programma van Via del Mondo. Een middag lang zal Heijplaat een jeugdparadijs zijn. Voor kinderen uit Heijplaat en kinderen uit Derde Wereldlanden. „En die gaan we eens flink in de watten leggen!" lacht Nico Prins, een van de organi- satoren van Via del Mondo. Het festival is ontstaan uit een ini- tiatief van straatkunstenaars. Zeven jaar geleden besloten een aantal van hen iets te ondernemen voor straat- kinderen uit de Derde Wereld. „We vinden dat die kinderen ook een toekomst verdienen." vertelt Nico, die voorzitter is van de Vereniging voor Straatartiesten. „In samenwer- king met stichting Mundial gaan we nu naar arme landen waar we letterlijk de kinderen van de straat plukken. We leren ze jongleren en acrobatische kunsten en vervolgens komen ze hier laten zien wat ze heb- ben geleerd." Het is de bedoeling dat de kinderen .bij thuiskomst met hun kunsten hun brood verdienen. Op het rondtrek- kende festival leren ze in ieder geval om over hun podiumangst heen te komen. „Maar het is vooral een dag om feest te vieren en andere kinderen te leren kennen." bena- drukt Nico. „Het festivalterrein is eigenlijk een grote speeltuin, waar zang en dans de universele stem zal vormen. Niet alleen voor de kinderen die dit jaar uit Ghana, Ecuador en India komen, is het leerproces. Ook is het een wereldverruimende dag voor kinderen uit de regio, die hier kun- nen zien dat iedereen toch eigenlijk hetzelfde is." Om half 1 's middags zal Parade del Mondo alle mensen laten weten dat het festival is begonnen. Met steltlopers, muziek en dans trekt de kleurrijke parade door de stra- ten naar het festivalterrein op de Courzandseweg. Zowel de kinderen uit India, Ecuador en Ghana als de kinderen van Heijplaat zorgen voor Zaterdag 12 mei is kinderfestival Via del Mondo in Heijplaat. deze bonte stoet. Want volgens Ni co is dat precies waar het om gaat; samenwerken. Niet multicultureel naast elkaar leven, maar intercultu- reel samen leven, meent hij. Naast het feest voor kinderen zit er ook een serieuzere toon aan Via del Mondo. Het is namelijk niet alleen de bedoeling dat de Rotterdammer- tjes leren dat kinderen overal ter wereld hetzelfde zijn. „We willen met dit project ook aandacht vragen voor de Millenium Development Goals van de Verenigde Naties. Hierin staat onder andere dat bin- nen tien jaar alle armoede onder kinderen de wereld uit moet zijn. Ik weet niet of het haalbaar is, maar wij willen hier met dit initiatief een steentje aan bij dragen. Daar willen we het ook graag over hebben met bezoekers. Maar we gaan nu eerst duimen voor goed weer, want als het feest in het water valt, wordt er ook niet gepraat!" Zaterdag 12 mei is kinderfestival Via del Mondo in Heijplaat. Vanaf half 1 's middags zijn kinderen, ou- ders en opa's en oma's welkom op de Courzandseweg waar het festival plaats zal vinden. Meer informatie over Via del Mondo is te vinden op www.viadelmondo.nl. door Bart van Zessen ROTTERDAM - Mistroostig, leeg en verlaten. Zo staat het er al jaren bij. Het oude post- sorteercentrum aan het Delft- seplein, voormalige werkplek van duizenden Rotterdammers. Maar daar komt verandering in. Het TPG-gebouw krijgt een tweede leven, een nieuwe be- stemming en een hernieuwd uiterlijk. Ontwikkelaar LSI wil 'Central Post' eind volgend jaar gerealiseerd hebben. Ooit vooruitstrevend begonnen, op een strategische plek, midden in de stad, dicht bij de markt en direct bij de aanvoer over het spoor. Ruimte die er was in het Rotterdam van na de Tweede Wereldoorlog. De loodsen, distributiehallen werden veertien verdiepingen hoog op el kaar gestapeld. En zo verrees het postgebouw hartje centrum aan het Delftseplein. Als een postsorteermachine met een gebouw eromheen, zo zou je het beter kunnen omschrijven. Via het postperron, twee sporen aan de achterzijde van het gebouw, werd de post aangevoerd en van daaruit met grote liften naar de veertiende getransporteerd. Via glijbanen, dwars door verdie pingen heen, zakte de post naar aftakkende transportbanden, om zo steeds dichter naar haar bestem- ming af te reizen. Een brievenbus ergens in de regio. Maar een postsorteercentrum mid den in de stad, het is niet meer van Het TPG-gebouw na de metamorfose. deze tijd, stelt Vincent Ollefers, directeur van LSI. Vrachtwagens nemen tegenwoordig het gros van het transport voor hun rekening en dus verhuisde het sorteercentrum richting snelweg, naar het Terbreg- seplein. De grote brainstorm over de nieuwe bestemming van het gebouw kon opsteken en tochtte jarenlang door alle hoeken en gaten van het lege gebouw. „Een grote parkeerkolos? Maar Voor informatie bet 010 - 4004.391 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl FRANK BOEIJEN foto LSI daarmee doe je geen recht aan de monumentale waarde van het pand. Woningen dan misschien? Aan het spoor, dat is lastig. Leisure-activi- teiten? Themaparken? De grote hallen lenen zich uitste- kend voor 'gaming', populair in Japan", weet Ollefers, „maar hier komt het niet zo van de grand." Sa men met mede-eigenaar Maeyveld kreeg LSI het laatste woord. „Recht doen aan gebouw en loca- tie", dat stond voorop, vertelt Ol lefers. En dus koos LSI voor kantoor- ruimte op de hoge verdiepingen. De plint, de onderste lagen van het gebouw, moeten aansluiten bij het stadse leven. Met daghoreca, een centrale entree met bar en lounge, naar een grote fitness op de eerste en een deel van de tweede verdie- ping. Over wie er in de nabije toekomst plaats zal nemen in Central Post is Ollefers voorzichtig. Veel on- derhandelingen lopen nog. Achmea Arbo en Achmea fitness zegden wel al toe. Ook de Rotterdamse lingeriekonin- gin Marlies Dekkers begint er een kantoor. Verder verwacht de directeur van LSI architecten- en reclamebu- reau's. Vooral de grote hallen in het ge bouw trekken een type huurder dat creatief met deze enorme ruim- tes om durft te gaan. „Huurders kunnen ermee spelen. Bijvoorbeeld door in een hangende tussenvloer weer een gat te hakken zodat er een ruime vide ontstaat. Of een grote brede trap tussen de verdiepingen, een patio midden in het gebouw. „Dat is de charme van dit gebouw", meent Ollefers. „Dat kan nergens anders in de stad." De buitenkant krijgt een flinke op- knapbeurt. Alsof het gebouw er nog maar net staat, zo moet het er straks blinken. Het glas wordt vernieuwd, het beton intensief gereinigd, zodat de oor- spronkelijke witgrijze steen weer onder het grauw vandaan kleurt. Het hoofdtrappenhuis blijft behou- den als meest monumentale deel van het gebouw, waar kunst van veertien verschillende kunstenaars aan de wanden prijkt en glas in lood mozai'ek van Louis de Roode de buitenmuren opsiert. De oude sorteermachine, zo bleek uit on- derzoek, had geen monumentale waarde meer en was verre van au- thentiek: er was aan geknutseld en er ontbraken delen. „Een houtje touwtje", zo omschrijft Ollefers de machine die er nog staat. Of beter stond. Want op dit moment wordt de machine uit het gebouw verwijderd. Wel liet LSI nog een fotorepor- tage maken van de machines. Rot terdamse kunstenaars (Monkidoe) kregen daarnaast de opdracht delen van de machine op doek te vereeu- wigen. De werken komen in de centrale entree te hangen. In oktober 2008 wil LSI het ge bouw opleveren. „Dat is haalbaar", verwacht project-manager Jan van Maanen. „Alle disciplines kunnen nu tegelijk aan de slag." Lia Mets (midden) met haar waardecheque voor een verblijf in vakantiepark Beekse Bergen. Zij kreeg van Sandra Kolijn van Kenndy Mode (naast haar) ook nog een waardecheque die ze kan besteden in een van de filialen van Kennedy. ROTTERDAM - Voor Lia Mets was er geen twijfel mogelijk, Ken nedy Mode had de mooiste adver- tentie uit de Maasstad voorjaarsspe- cial. „Hij viel op door de eenvoud", aldus Mets. „Franse Mode centraal in een advertentie met 'Franse' kleuren." Veel lezers waren het met haar foto: Rob Kamminga eens, Kennedy Mode sprang eruit. De door reclamebureau Troy! ge- maakte advertentie kreeg de mees- te stemmen. Kennedy Mode won daarmee een gratis advertentie in Maasstad Weekbladen. Maasstad- lezeres Mets won een weekend of midweek in vakantiepark Beekse Bergen. Op maandag 28 mei, 2e Pinksterdag geven de beroemde langharige pianovirtuoos Jan Vayne en de bekende orga nist Martin Mans een Pinksterconcert in de Laurenskerk te Rotterdam. U kunt luisteren naar een nieuw programma met werken van hun langverwachte, eerste cd met spectaculaire, vierhandige werken, muziek voor twee instrumenten en improvisaties op hun eigen instrument. Martin Mans speelt enkele geliefde orgelimprovisaties op het majestueuze kerkorgel en Jan Vayne improviseert ter plaatse op verzoeken uit het publiek. De titel van het nieuwe album luidt: Twee klaviervirtuozen in concert' en bevat een dwarsdoorsnede van het werk dat zij op hun duoconcerten ten gehore brengen. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar dit pinksterconcert in de Laurenskerk te Rotterdam. Op vertoon van onderstaande bon ontvangt u aan de kassa maar liefst 5,- korting. U betaalt dan 10,- i.p.v. 15,-. En voor een kinderkaart (voor kinderen t/m 11 jaar) betaalt u 5,- i.p.v. 7,50. U kunt kaarten reserveren o.v.v. Maasstad weekbladen per e-mail: info@martinmans.nl of telefonisch op de reserveerlijn: 06-52281279. De kaarten kunt u vanaf 19.00 uur op vertoon van onderstaande bon ophalen bij de ingang, het concert begint om 20.00 uur. Ja, ik maak gebruik van de korting Naam:m/v Adres: Postcode: Woonplaats: Voorwaarden: de korting geldt uitsluitend op vertoon van deze advertentie direct bij de kassa en niet via internet, zolang de voorraad strekt. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet in combinatie met andere acties. Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl e*t HOOFDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt kantoor- bediende begrip medische specialisatie later bijbeise vrouw uitroep van vreugde stukje uitqebakken spek oktober breekbaar rechtsregels zoetwatervis plaats binnenplaats achterklap lamsleer scheepsdoek Gedeputeer- de Staten boerenplaats verbond overwinning peulvrucht overhoop voegwoord watervlakte opsmuk plechtige verklaring waarde boogbal smatstro- mend water plaats in Frankrijk graanpakhuis berg op Kreta deel van het zitviak kerkgebruik deel van eenkubus zeehond bijbeise priester lerland watervogel regerings- reglement persoonlijk vnw. viezigheid land in Europa deel van Frankrijk ongeiuks- godin verlangen Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor hat zieke kind tasmn ziekenhuis en thuts Tien winnaars krijgen een boottocht voor twee personen met Rederij Triton aangeboden; relaxed varen en ondertussen genieten van een overheerlijk buffetdiner. Vanuit de thuishaven in Katwijk aan Zee vaart u via Leiden door de Oude Rijn langs Koudekerk, Alphen, Woubrugge, Braassemermeer, Oude Wetering en Ringvaart. Langs het Kaageiland vaart u over de Kagerplassen om via Warmond weer terug te keren naar Katwijk. Deze schitterende tocht duurt 4,5 uur en leidt langs de mooiste plekjes van het Groene Hart van Nederland: pittoreske dorpjes, oude molens en uitgestrekte polders trekken aan het oog voorbij. Kijk voor meer informatie op www.rederijtriton.nl ofbel 071 -4 013 228 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 9 t/m 15 mei 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans., De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 6 7 8 De oplossing uit nummer 11 is: Erasmus. Drie dagen Brabantse gastvrijheid in Carlton Hotel de Brug voor 2 personen is gewonnen door: B. Drees, Capelle aan den IJssel; J. Buizer, Oud Beijerland. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17