schiedam 23 jongeren aangehouden na vechtpartij in Noord KADO TIPS i 1 raumwt Minister Eurlings staat dichter bij voorstanders A4, hoewel... Irado verwijdert lelijke betonbak SCHIEDAM Videoland Film - Totaalpakket Brand verwoest Stadsarmenschool www.tegel-palace.nl Verbouwen ,moet leuk *blijven. r Zestig jaar getrouwd mi kzi VIDEOLAND SPARTA-N.E.C. M Kethel van de kaart maassta GRAY DON Beschuit met muisjes Kerkweg autovrij Protesttocht zinloos geweld GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT JVC 32 inch breedbeeld LCD TV JVC DVD-speler, 2 jaar garantie Met 40,00 huurtegoed en DVD-pakket met 15 ex-rental DVU's Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 9 mei 2007 14e Jaargang nr 19 7Razziaof gepast geweld door politie maassta Gratis afhalen Donderdag 10 mei a.s. om 20.00 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. Mededeling aan onze adverteerders Tegels PlaMuijen www.stolk-bv.nl www.sparta-rotterdam.nl ^oodenburq Hofmeier It-32x70s. HD ready, 2 X hdmi, dynapix, etc Mgr.Nolenslaan416 f 010-2460022 weekbladen SCHIEDAM - De omwonenden spreken van een razzia toen de politie donderdag hard optrad tegen de jeugd in Schiedam-Noord. Burgemeester Verver hekelt fel de term 'razzia' want die roept de verkeerde associates op. Het optreden van de politie op donder- dagavond in Schiedam-Noord is volgens haar 'proportioned en niet overdreven'. Benjamin Hoppe, jeugdig raadslid namens de Socialistisehe Partij, heeft kritische vragen gesteld over het op treden van de politie. Volgens omwonenden kwam de politie 'van alle kanten te voet en in de auto' naar het voetbalterreintje bij de Rode Toren en werdeft 23 jongeren aangehouden en bekeurd. ZIE ONZE ADVERTENTIE w e e k b t a d e Bij deze adressen: Woon+ Valenusstraat 3 Tabakshop Boor Groeneiaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boertiavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A Precies op donderdagavond toen in de raad het veiligheidsbeleid aan de orde was, werd in Schiedam-Noord een grote politieactie gehouden te gen de overlast van samenfecholende jeugd daar. Volgens de gegevens van de politie raakte hangjongeren met elkaar slaags op de Akkers. Drie jongens versus een van hen. De jongen werd in elkaar geslagen en door optreden politie kon erger voorkomen worden. Maar naast de drie vechtersbazen die aangehouden werden, is ook de totale groep jongeren aangehouden. Volgens de politie omdat er luid- ruchtig geschreeuw en gegild werd. En omdat een brommer luidruchtig aan het 'gassen' was. De totale groep is aangehouden en bekeurd. 17 van hen wegens verstoring van de openbare orde, Twee wegens be- lediging van de politie en een omdat hij geen ID-kaart liet zien. Volgens het raadslid Hoppe heeft de politie met grof geweld de jon- gelui aangehouden. En dan om het simpele feit dat zij geen identifi- catiebewijs konden tonen. Burge meester Wilma Verver antwoordde geirriteerd op zijn vragen. A1 eerder werden vragen van de PvdA over het politieoptreden in Schiedam- Noord door de burgermeester weg- gewuifd met de mededeling dat de politie 'precies weet wat ze doen en de daders eruit pikt'. Bij het optreden van donderdag wa- ren dertien politieagenten aanwe- zig, waarvan sommige in burger. Naast gewone politieagenten van het wijkteam waren er ook agenten betrokken van de speciale Regi- onale Ondersteuning Groep. Was deze politie-inzet niet overdreven, vraagt Hoppe zich af. „Helemaal niet", vond de gemeenteraadvoor- zitter en tevens hoofd van politie. De overlast in Noord duurt al langer en daarom heeft de politie samen met het Openbaar Ministerie op deze manier opgetreden. Met aan- houdingen, met boetes en met het informeren van de ouders. Dat is de reden dat er een relatief grote politiemacht aanwezig was. Bij de beantwoording van de vra gen krijgt het SP-raadslid de wind van voren van Wilma Verver. Pin- nig schrijft de burgemeester dat zij grote moeite heeft met de wijze van vragenstellen. Naast de term 'raz zia' roepen ook andere woorden als 'grof geweld' en 'angstzaaien door de politie' de verkeerde associaties op. „Laat u eerst eens goed infor meren voordat u deze woordkeuze overneemt", is de geirriteerdheid uit het schrijven op te maken. En Verver vervolgt: „deze woorden doen de waarheid geweld aan." Overigens is afgelopen zaterdag de politie (weer) in gesprek gegaan met de jongeren. Met weinig succes want deze avond zijn er weer acht processen verbaal uitgeschreven. Frank Willemse foto beeld geluid www .fokani act ie Canon PowerShot A570 IS 7,1 Megapixel 4x optische zoom met beeldstabilisatie 2.5" LCD scherm Uitgebreide reeks accessoires In verband met Hemelvaartsdag en Pinksteren zijn onze kantoren op donderdag 17 mei en maandag 28 mei de gehele dag gesloten. Graag verzoeken wij onze adverteerders om het materiaal voor de kranten van 15 en 16 mei (de kranten worden 24 uur eerder uitgegeven) al op vrijdag 11 mei uiterlijk om 12.00 uur aan te leveren. Voor de kranten van 30 en 31 mei moet het materiaal vrijdag 25 mei uiterlijk om 12.00 uur binnen zijn. Wij wensen onze lezers en adverteerders fijne feestdagen. weekblade U kunt bli ons terecht voor: Alle soorten wand- en vloertegels Plavuizen - Marmer - Natuursteen Vloerverwarmingen OPENINGSTUDEN: Di.t/mvr. 9.30-17.30 uur. 's Avonds op afspraak. Za. 9.30-17.00 uur. Tel. 010-426 69 25 Fax 010-273 20 32 Jan Evertsenweg 24 3115 JA Schiedam (Industrieterrein de Vijfsluizen) Gratis parkeren Sparta Rotterdam,de oudste club uit het betaal- de voetbal bestaat komend seizoen 120 jaar! Zorg dat je erbij bent, 17 zinderende wedstrijden op het sfeervolle Kasteel waar Sparta Rotterdam uit zal komen in de hoogste regionen van het betaalde voetbal in Neder- land. Met de massale steun van de supporters en hopelijk vele nieuwe seizoenkaarthouders rekent Sparta Rotter dam op wederom een schitterend seizoen in de Eredivisie. Reserveer nu je seizoenkaart en verzeker jezelf van de beste plaats in het stadion. CREDIT MANAGEMENT SERVICES Informatie over het bestellen van seizoenkaarten is te vinden op: fr NSTAHATIE I P I J r FINANCIALS OBTACHER1NG HANS AT Sportwereld SCHIEDAM - Voor de zaterdagtak van Hargasport was het voor de tweede maal in korte tijd groot feest. Werd enkele weken geleden de directe promotie naar de vierde Masse gevierd, afgelopen zaterdag werd daar het kampioenschap nog aan toe gevoegd. De ploeg van trainer Mario Krabbendam bekroonde in Nieuwerkerk op neutraal terrein de meer dan succesvol geiopen tweede seizoenshelft. Hargasport was al lange tijd niet meer verslagen in de vijfde Masse B en won in het beslissingsduel nu ook van cvc Reeuwijk. Deze ploeg had in de reguliere competitie exact evenveel punten behaald als de Schiedammers. In de extra wedstrijd bleek Hargasport echter overduidelijk sterker. De doelpunten kwamen op nama van Auke Harkema en Tim Friedrich. Foto Roger van der Kraan DELFT - Camiel Eurlings zei kort na zijn aantreden als mi nister van Verkeer en Water- staat al dat de doortrekking van de A4 tussen Schiedam en Delft wat hem betreft een ge iopen race is, dus het was niet zo verwonderlijk dat hij zich gisterochtend goed kon vinden in het pleidooi van Thorn van der Boon, voorzitter van de be- drijvenvereniging Vijfsluizen in Schiedam. Van der Boon is een fervent voorstander van de rijksweg omdat ondernemers gebaat zijn bij een betere be- reikbaarheid. En als de ondernemers dat zijn, zijn de werknemers het ook en is de A4 dus goed voor Schiedam en Vlaar- dingen. Sterker nog, zonder de A4 zou de werkloosheid toenemen en veranderen de twee steden in een getto zoals Spangen tot voor kort te boek stond. Het pleidooi van Thorn van der Boon was muziek in de oren van Jan Franssen, commissaris van de koningin in Zuid-Holland, die met minister Eurlings was opge- trokken tijdens diens excursie door de Zuidvleugel van de Randstad. Toch luisterde Eurlings bij het voor- lopige eindpunt van de A4 in Delft- Zuid aandachtig naar wat anders- denkenden te berde brachten. De CDA-bewindsman heeft voldoende politieke ervaring om te weten dat je maar beter tijdig met bezwaren rekening kunt houden. Namens de Schiedamse bewonersorganisaties zei voorzitter John van Gestel dat Schiedam en Vlaardingen geen tweede Overschie mogen worden, met dagelijks langzame files die de leefbaarheid verpesten. Van Ge stel pleitte daarom voor een lange tunnelbak. In het geval dat de A4 wordt aangelegd, moet dat in een lange tunnel vanaf het Kethelplein, langs de flatwijken van Schiedam en Vlaardingen, tot in Midden- Delfland, zei Van Gestel. Komt die tunnel er niet, dan zal de A4 alleen mogelijk zijn als de flats langs het trace worden gesloopt, maar dat wil Van Gestel niet, om dat het goede woningen zijn. Van Gestel pleitte ook voor een gegaran- deerde doorstroming op de A4. Dat kan alleen wanneer het knooppunt Ypenburg een ingrijpende wijziging ondergaat. En tot slot vroeg Van Gestel zich af, of een verbinding tussen de A13 bij de Doenkade en het Terbregseplein niet veel beter is dan de A4. „Ook voor het bedrijfs- leven", zei Van Gestel er nog bij in de richting van Van der Boon. De openbare discussie werd ge- leid door Christiaan van der Kamp, CDA-wethouder in de gemeente Midden-Delfland. Ook de agrari- sche natuurvereniging Vockestaert en de Midden-Delfland Vereniging lieten hun twijfels over het effect van de A4 op het landschap en het boerenbestaan de vrije loop. Al is minister Eurlings voor aanleg van de A4, hij hoedde zich er voor om fluks aan de bedenkingen voorbij te gaan. Ach, het duurt toch nog minstens vijf jaar, voordat aan de aanleg wordt begonnen. Eerst moe- ten netjes alle procedures worden afgewikkeld. Kor Kegel Het echtpaar Van der Gaag-Nagtzaam met burgemeester Verver-Aartsen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De geboren Schie dammers Hendricus van der Gaag en Petronella Nagtzaam waren op maandag 7 mei zestig jaar getrouwd. Het echtpaar heeft jarenlang in de vishandel gewerkt. Eerst hadden zij een zaak aan de Hoofdstraat en later in aan de Lorentzlaan. Werken in de 'vis' betekende altijd voor dag en dauw opstaan. Hendricus van der Gaag reed iedere dag al om 6.00 uur 's morgens naar de visafslag in Scheveningen waar de verse vis werd ingeslagen. Onder meer het ziekenhuis en verschillende bejaar- denhuizen waren klant bij Van der Gaag-Nagtzaam. De jubilarissen hebben twee zoons en een dochter. Inmiddels zijn er ook zes kleinkinderen en een ach- terkieinkind. Met z'n alien werd het maandag een feesteiijke dag met als bijzondere gast burgemeester Wilma Verver-Aartsen. SCHIEDAM - Andre Hertog heeft er geen gras over laten groeien om het bewonersvriendelijke gezicht van Irado te onderstrepen. Namens de Schiedams-Vlaardingse ophaal- dienst Irado heeft hij opdracht gege- ven een betonnen bak te verwijde- ren die anderhalve week geleden tot groot ongenoegen van de bewoners was geplaatst vlak voor de ingang van het voormalige schdolgebouw aan de Fran$ois HaverSchmidtlaan. De een- en tweepersoonshuishou- dens in de oude school vonden de bak geen gezicht en bovendien stonk het. Irado heeft de bewoners nu in het vooruitzicht gesteld dat zij de be- schikking krijgen over grijze con tainers, waarin zij hun huisvuil kun- nen dumpen. Dan hoeven zij met de vuilniszakken niet een eind te sjouwen. In grote delen van Schie dam zijn voor het huisvuil grote ondergrondse containers geplaatst, behalve in buurten waar in een eerder stadium al grijze en groene containers waren gedistribueerd. In de Fran£ois HaverSchmidtlaan wor den de GFT-containers op maandag geleegd en de' grijze containers op dinsdag. De bewoners van de voor malige school draaien vanaf vol- gende week mee in die regeling. „Klagen helpt. Dat zie je maar weer," zegt een bewoonster. En het commentaar bij Irado: „Een klacht beschouwen wij als een gra tis advies. Wij zijn er tenslotte ook op uit om de woonomgeving te verbeteren." Kor Kegel SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de 102e geboortedag van dichteres Ida Gerhardt deelt Stichting Eigen Werk vrijdag 11 mei beschuit met muisjes uit aan Schiedammers die op weg zijn naar hun werk. Volgens traditie gebeurt dit om 8.00 uur's mor gens voor het pand van 'Eigen Werk' aan de Overschiesestraat 44 in Schiedam. De actie vindt zijn oorsprong in het feit dat Gerhardt op 3-jarige leeftijd in dit Schiedamse pand kwam wo- nen. Stichting Eigen Werk doet de traktatie natuurlijk vergezeld gaan van een gedicht. SCHIEDAM - D66 en Groen- Links pleiten ervoor de Kerkweg vanaf het Jaap de Raatpad tot de Slimme Watering af te sluiten voor alle autoverkeer. De politie ke partijen stellen dat 'fietsers, voetgangers en autoverkeer op dit stukje Kerkweg elkaar voort- durend in de weg zitten'. Openhouden van dit stukje Kerk weg voor auto's is volgens D66 en GroenLinks niet langer nodig sinds de Slimme Watering en de Zwaluwlaan met elkaar verbon- den zijn. Daardoor is Kethel- dorp en winkelcentrum Hof van Spaland vanuit alle richtingen goed bereikbaar met de auto. Met het afsluiten van de Kerk weg voor autoverkeer ontstaat volgens hen een mooie rustige route voor fietsers en voetgan gers terwijl het bestemmings- verkeer niet of nauwelijks wordt belemmerd. Verkeerswethouder Yorick Haan wordt gevraagd over de gewenste afsluiting in gesprek met de omwonenden en hopen op het snel autovrij ma ken van dit deel van de Kerkweg met het oog op de leefbaarheid in Schiedam-Noord. SCHIEDAM - Kinderen en de welzijnsorganisatie Thuis Op Straat gaan vrijdag i I mei in een protesttocht tegen zinloos geweld door de wijken. Het pro test start om 19.00 uur vanaf de speeltuin in 't Park gelegen aan de Schaepmansingel 51 in Schiedam-Nieuwland. De tocht wordt begeleid door een brass- band en na afloop worden op de speeltuin witte ballonnen opge- laten. Wie mee wil lopen, kan zich aansluiten. Voor hen ligt een leuke en lekkere verrassing te wachten. 999.-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1