m j 'ii www.schiedam.nl Flour Power tijdens Nationale Molendag 3 Frl Het Ondernemersloket Prijzen Jeugdmonitor uitgereikt Binnenwerelden Si gemeente Schiedam tEX Laat uw stem horen op Het Stadserf! Bibliotheek presenteert jaarverslag op weekmarkt Week 19 Woensdag 9 mei 2007 Kinderfestival 'Klassiek voor Kooters' Uittreksel of kapvergunning aanvragen Lichtblauwe Brigade weer aan de slag De OV-chipkaart op de Hoekse Lijn voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 5304 info@schiedam.nl Openingstijden: maandag 12.00 uur -16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 -16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Portretten in verf en digibytes Dat kan 24 uur per dag - via het Digitaal Loket DigitaaiLoket op Schiedam.nl wwm. Gemeenteberi rfyi« Wilt u iets bespreken met de gemeenteraad? Op dinsdag 29 mei aanstaande vindt het derde Stadserf plaats in de Aleidazaal en op de tweede etage van het Stadskantoor. Tijdens Het Stadserf worden geen besluiten genomen. Het Stadserf is puur informerend. Tussen de programmaon- derdelen is er ruim de tijd om raads- en collegeleden aan te spreken. Het Stadserf begint om 20.00 uur met ldeinere onderwerpen. U kunt zich hiervoor nog tot op de dag van Het Stadserf, voor 12.00 uur, aanmelden; dat wil zeggen totdat dit onderdeel is vol gepland. Dit eerste deel eindigt om 21.00 uur. Vanaf 21.00 uur komen de grotere onderwerpen aan bod. Voor deze onderwerpen kunt u zich voor dit Stadserf nog aanmelden tot maandag 21 mei (voor 12.00 uur) Deze onderwerpen vragen om meer voorbereiding, niet alleen om ze aan de orde te stel- len maar ook om reacties mogelijk te maken. Overigens kunnen tijdens dit deel ook onderwerpen aan de orde worden gesteld die vanuit de gemeenteraad zelf komen, maar de stad heeft voorrang. Dit onderdeel sluit om 23.00 uur. U kunt zich aanmelden bij de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn. Telefoonnummer 010-246 5788. Vanaf 22 mei kunt u het programma vinden op www.schiedam.nl onder 'bestuursinformatie'. Met hulp van een echte stadsomroeper presenteert Bibliotheek Waterweg vrijdag 11 mei a.s. op de weekmarkt op het Stadserf haar jaarverslag 2006. Bovendien overhandigt Directeur Karin Visser het eerste exemplaar aan de Schiedamse historicus en journalist Han van der Horst. Het jaarverslag 2006 van Bibliotheek Waterweg is anders dan de geschreven edities van voorgaande jaren. Dit jaar koos zij voor een gesproken uitvoering: een luisterjaarverslag! Een verandering die past bij de koers die Bibliotheek Waterweg is gaan varen. De biblio theek ontwikkelde zich in 2006 namelijk op diverse vlakken. In het gesproken jaarover- zicht is dat uitgebreid te horen. De presentatie wordt afgesloten in Bibliotheek Stadserf met thee en koffie in het leescafe. Daar is het luisterjaarverslag, evenals in de andere vestigingen van de bibliotheek, gratis af te halen. Uiteraard is het jaarverslag ook te beluisteren via de website www.bibliotheekwaterweg.nl Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 Bibliotheek Noord, Bachplein 589 bibliothPCk ServicePlusPunt Leliestraat, Leliestraat 10 ServicePlusPunt Schiewaegh, Nieuwe Damlaan 759 In het najaar van 2006 heeft het veldwerk plaatsgevonden van de Jeugdmonitor. 3.500 jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 21 jaar kregen een vragenlijst in de brievenbus. Middels deze vragenlijst wil de gemeente er achter komen wat jongeren doen en belangrijk vinden. De vragen gingen over allerlei onderwerpen, zoals gezondheid, sport, veiligheid, vrienden en vrije tijd. Om de respons zo hoog mogelijk te doen uitkomen werden onder de deelnemers 10 VW-Iris-cheques verloot. De prijswinnaars zijn inmiddels persoonlijk op de hoogte gesteld. Uiteindelijk deden ruim 1.000 jongeren mee aan de Jeugdmonitor. - yi Ton Dijkshoorn van de afdeling Onderzoek Statistiek overhandigt een van de prijzen. Ook leerlingen van de hoogste basisschoolgroepen namen deel aan het onderzoek. De groepen 7 en 8 van de Schiedamse basisscholen werden daarvoor klassikaal bevraagd. Na afloop konden de leerlingen een tekening maken van hun favoriete speelplek. De drie mooiste en/of origineelste tekeningen kregen een prijs in de vorm van een speelgoedca- deaubon. De prijzen zijn in week 18 aan de drie basisscholieren in de klas uitgereikt. De geluk- kigen waren Rowanne van de Sint Willibrordus, Iris van de Sint Jan en Songenai van de Regenboog-Woudhoek. De afdeling Onderzoek Statistiek van de gemeente Schiedam is momenteel bezig met de rapportage, die naar verwachting eind mei/begin juni uit zal komen. In het Jaar van de Molen staat Nationale Molendag op zaterdag 12 mei in het teken van FLOUR POWER, de kracht van meet en molenproducten. In Schiedam kunt u deze dag smullen van heerlijke, internationale hapjes gemaakt met meel en molenproducten in een decor van flowerpower. Het productieproces van graan verbouwen, oogsten en malen tot het product in de winkel en het belang van gezonde voeding voor het lichaam staan centraal tijdens de molendag. Bij iedere molen komt een ander onderdeel uit het productie- en voedselverwerkingspro- ces aan bod. Zo kunnen de bezoekers niet alleen meel- en molenproducten leren kennen, maar ook meer te weten komen over gezonde voeding en over sport en beweging op de gezondheidsmarkt. Back to the sixties Bij het thema FLOURPOWER mogen de plateauzolen en wijde pijpen niet ontbreken. Het is swingen op live muziek uit de jaren zestig bij verschillende molens en verras- singsacts nemen de bezoekers mee naar de hippietijd. Daarnaast is er poppentheater en kindertheater over gezond eten, en worden er sport- en spelactiviteiten georganiseerd. In het Jenevermuseum kunnen de kleintjes deegfiguren kneden en bakken en is er voor de volwassenen een gezellig programma rond jenever. Langs het parcours rijdt een feesttrein- tje waarmee u gratis van molen naar molen kunt rijden en voor een klein bedrag kunt u varen door de grachten. Stichting Intorno Ensemble organiseert woensdag 16 mei een kinderfestival Klassiek voor Kooters in Schiedam voor iedereen vanaf drie jaar. De voorstellingen 'A is een aapje' en 'De gelukkige familie' zijn te zien in de Blauwe Brug of Zorgcentrum Francois HaverSchmidt. 'A is een aapje' is een verrassende familievoorstelling gebaseerd op het gelijknamige pren- tenboek van Rie Cramer. Met spel en muziek komen de letters van het alfabet en de daarbij horende figuurtjes op speelse wijze langs. Een operazangeres zingt en haar vrien- din speelt op hele grote en op hele kleine fluiten. De tweede voorstelling, 'De gelukkige familie', is een spannende kinderopera over twee slakken die heel graag opgegeten widen worden. Aan iedere voorstelling is een workshop met het duo Klieder en Klodder gekoppeld. De kinderen gaan aan de slag om hun eigen creativiteit en talenten te ontwikkelen. De ouders kunnen gezellig een kopje koffie drinken. De entree voor de voorstellingen is gratis, maar het is belangrijk om kaarten te reserveren. Dit kan via 010 - 707 38 473 of dana@nieuwemuziek.nl. Meer informatie over de voorstellingen en de workshops: www.nieuwemuziek.com. Klassiek voor Kooters woensdag 16 mei Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam Zorgcentrum Francois HaverSchmidt, Willem de Zwijgerlaan 35, Schiedam gratis entree kaarten reserveren via: 010 707 38 473 of dana@nieuwemuziek.nl www.nieuwemuziek.com Foto: Jan van der Ploeg Nationale Molendag zaterdag 12 mei programma van 11.00 17.00 uur Jenevermuseum vanaf 12.00 uur vijf Schiedamse molens: Vellevest 5, Noordvest 34, 38, 40 en Westvest, en het Jenevermuseum Lange Haven 74-76, Schiedam Meer informatie: www.ontdekschiedam.nu Fotografie: Rotterdam Festivals Van 20 mei tot en met 1 juli vindt in Pand Paulus de expositie BinnenWerelden van Kim Zeegers plaats. BinnenWerelden is Zeegers' eerste solotentoonstelling in Pand Paulus en toont een installatie van geschilderde portretten in combinatie met minidocu's, die te zien zijn op kleine dvd-schermen naast het werk. De installatie geeft via het schilderij een momentopname in de ziel van een persoon. De serie werken is uitgevoerd in transparante tinten en geven vooral een persoonlijke waar- neming van Zeegers in de geportretteerde weer, bijvoorbeeld een belevingswereld, een kracht, een innerlijk conflict, een stemming. Via het filmpje is de activiteit in de buiten- wereld te zien, gefocust op wat de persoon beoogt. Op deze manier slaat Zeegers een brug tussen innerlijk en uiterlijk en laat de kijker heen en weer reizen tussen die twee. Kim Zeegers is multidisciplinair kunstenaar. Haar roots liggen in de muziek en het the ater. Als beeldend kunstenaar schildert zij al geruime tijd portretten op allerlei manieren, stijlen, afmetingen en vanuit verschillende gezichtspunten. Haar projecten spelen zich af binnen de bovenstaande disciplines of op de grensvlakken ervan. Vaak zijn de disciplines verweven met elkaar. Zeegers nodigt voor deze tentoonstelling twee gastkunstenaars uit om ieder een kunstwerk te exposeren. Beide kunstenaars hebben raakvlakken met haar eigen werk. Videokunstenaar Michiel Gieskes maakte een verstilde Video met als titel "Manna". Je ziet het kneden van deeg op de rug van een vrouw. "Manna" gaat over de ervaring van je eigen lichaam. Door massage kun je je ontspannen en stilte ervaren binnen en buiten jezelf. Het deeg rijst en dat gaat mooi samen met de adem van de vrouw: adem in stilte adem uit: een eenheid. De rug is de plek waar manna energie binnenkomt. De eerste energie is kundalini, die zich in het lichaam bevindt en de tweede manna afkomstig uit de kosmos. Beide krachten komen samen op die plek waar Michiel het brood kneedt en laat rijzen. Glaskunstenares Winnie Teschmacher exposeert de sculptuur: "Everything changes and moves": een vertaling van beweging en tijd naar een beeld. Een grote glazen pendel hangt licht trillend stil boven de hexagrammen van de I ching: het boek der innerlijke verande- ringen en het in evenwicht brengen van tegenstellingen. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 20 mei 16.00 uur door de filosoof Roland van Vliet. Pand Paulus Korte Haven 125, 3111 BH Schiedam Tel 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vr zo 13—17 uur Deze tentoonstelling wordt mede mogelijk gemaakt door een financi 'ele bijdrage van het Fonds Schiedam Vlaardingen. Donderdagochtend 3 mei in alle vroegte werden twee panden aan het Broersveld getroffen door een grote brand. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon helaas niet worden voorkomen, dat de onderkomens van zowel de Bewonersvereniging Schiedam Centrum als de Lichtblauwe Brigade werden verwoest. Als gevolg van de brand kon de Lichtblauwe Brigade donderdag niet aan de slag, maar er is wel met man en macht gewerkt om een vervangende ruimte gereed te maken. Inmiddels is in het Stadskantoor een tijdelijk onderkomen ingericht. Lichtblauwe Brigade en verkeersregelaars zijn vandaaruit op vrijdag, wat mede vanwege de weekmarkt altijd een drukke dag is, alweer begonnen met hun reguliere werkzaamheden. Op de Hoekse Lijn wordt de OV-chipkaart op dit moment al volop gebruikt. NS, RET en Connexxion zijn bezig met het testen van het systeem bij volledig gebruik. Daarom zijn er veel reizigers nodig die met de OV-chipkaart door de poortjes willen. Testtraject Sinds juli 2006 kunnen reizigers met de OV-chipkaart reizen op het NS-traject Rotterdam Centraal - Hoek van Holland Strand. Dit traject, de Hoekse Lijn, is een test- gebied voor de ontwikkeling van de OV-chipkaart bij NS. Op dit moment hebben al ongeveer 60.000 klanten in de Rotterdamse regio een NS OV- chipkaart. Velen reizen daar ook mee, in de metro en bij NS op de Hoekse Lijn. In- en uitchecken, door de poortjes gaan... het is nog wel wat wennen. Maar uiteindelijk geldt dat we werken aan een kaartje voor het hele Nederlandse openbaar vervoer en dat is voor velen de moeite waard. Een kaart voor tram, trein, bus en metro Met een NS OV-chipkaart is het nu al mogelijk om te reizen met de metro van RET in de regio Rotterdam en met de metro van GVB in Amsterdam. Reizigers met een OV-chipkaart van RET of GVB kunnen deze OV-chipkaart ook gebruiken bij NS. Het principe van "een kaart voor tram, trein, bus en metro" wordt dus nu al op beperkte schaal in de praktijk gebracht. Steeds meer reizigers komen dit jaar in het bezit van een OV-chipkaart. NS stuurt, verspreid over een periode van een jaar, haar abonnementhouders gratis een persoonlijke OV-chipkaart toe. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3