i www.schiedam.nl Een stijgende zeespiegel. Veranderingen in neerslag. Extreem weer. Hoge temperaturen. gemeente Schiedam [~We Week 19 Woensdag 9 mei 2007 Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Wijzigen gemeentelijk monument Verleende evenementenvergunning Strand aan de Schie 1 Kapvergunnlngen Monumentenvergunning gemeentelijk monument Sloopzaken Kennisgeving Wet milieubeheer De Provinciale Milieufederaties Week 19 MAASPOST 1-2-3 - XQ07 Gemeenteberi Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Rietkraag 14, 3121 TB, het vergroten van de woning middcls een aanbouw aan de voorzijde. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Kethel-Oost." En heeft hierin de bestemming "Erf". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het maximaal toegelaten bebouwingsoppervlak wordt overschreden Het bouwplan is daar- om tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 13, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge- lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmer- king komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 10 mei 2007 t/m 21 juni 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemo- tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Hoogstraat 149, 3111 HE Het plan ligt ingaandc 10 mei 2007 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De burgemeester van Schiedam heeft op 28 april 2007 aan de Stichting Promotie Koemarkt een vergunning verleend voor het oprichten van een strand van 2 mei tot en met 27 September 2007 op de bestaande terrassen op het dak van de parkeergarage aan de Koemarkt. Vanaf 9 mei 2007 ligt een afschrift van deze vergunning gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periodc bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid om schriftelijk bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kunt u een verzoek oin een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam (sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 5 lindes en 3 wilgen, staande op het perceel dr. Schaepmansingel 5, 3118 XH, in verband met het aanleggen van parkeerplaatsen - 1 krulwilg, staande in de achtertuin van het pand, Rembrandtlaan 23a, 3117 VB, in verband met overlast. hiervoor geldt een herplantplicht van 5 lindes met een stamdiameter van 20 tot 25 cm in de directe omgeving en 3 wilgen met een stamdiameter van 15 tot 20 cm in de vorm van een losse bomengroep Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel. (010) 2465503. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 27 april 2007 voor het monument Westmolenstraat 25, 3111 BS N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzend- datum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Lange Achterweg 23 en 25, 3111 JJ Gem. Schiedam, afd. Vastgoed M. Sandifort VvE Hogendam Swammerdamsingel 75B, 3112 RH Van Limburg Stirumstraat 109 t/m 215 3118 LS 2 panden slopen asbest verwijderen kozijnen slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ontwerpbeschikking Artikel 8.24 8.23 Gemeente Schiedam Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze vergunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de vergunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer de vergunningvoorschriften van een verleende vergunning worden gewijzigd, aangevuld of ingetrokken indien deze aanpassingen geen nadelige danwel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Als de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescher-iming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning op grond van artikel 8.23 ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedures bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 27 december 2006 een verzoek om aanpassing van de vergunningvoorschriften op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van de Stichting "De Noletmolen" voor het aanpassen van de op 21 oktober 2003 verleende vergunning voor de inrichting aan de Hoofdstraat 6, 3114 GG te Schiedam. De inrichting betreft een molen met het uiterlijk van een klassieke graanmolen, zoals er meerdere in Schiedam aanwezig zijn. In plaats van een maalwerk is de molen echter voor- zien van een generator om elektrische energie op te wekken. Om deze "groene stroom" productie zo optimaal mogelijk te laten plaatsvinden is het streven van de vergunning houder om de molen het gehele etmaal te laten draaien. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning te wij zigen, overeenkomstig het verzoek. Naar aanleiding van het eerdergenoemd verzoek is besloten om, gelijktijdig met de beslissing op het verzoek, krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer enkele nieuwe voorschriften aan de vigerende vergunning te verbinden en enkele voorschriften te laten vervallen. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stukken van 10 mei 2007 tot en met 20 juni 2007 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tele- foonnummer (010) 2468 621. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde zienswijzen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. Zienswijzen Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met het einde van de inzagetermijn schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voor- keur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook moge lijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen ziens wijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 621. Projectnummer: 418476 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.ni dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 gratis plaatsing Ben jij al klimaatneutraal? b. Dat het klimaat verandert weet inmiddels iedereen. Dat er iets aan moet gebeuren trouwens ook. De Nederlandse politiek lijkt eindelijk serieus werk te gaan maken van het klimaatprobleem. Ook steeds meer bedrijven en organisaties zoeken naar oplos- singen. Met steun en advies van de Provinciale Milieufederaties zet een groot aantal organisaties de eerste stappen om klimaatneutraal te worden. Ook jij, als consument kunt iets doen! Wat? Dat is heel eenvoudig. Je kunt energie bespa- ren. Door spaarlampen te gebruiken en je TV of PC niet onnodig stand by te laten staan. Je kunt over- stappen op groene energie en je kunt kiezen voor klimaatneutrale producten. Klimaatneutraal, wat is dat? Een klimaatneutraal product is energiezuinig en gemaakt met duurzame energie (zoals wind en zon). De alsnog vrijkomende broeikasgassen, die ontstaan bij energieopwekking en die schadelijk zijn voor het klimaat, worden gecompenseerd. Dat kan door te investeren in duurzame energie, ener- giebesparende projecten of het aanplanten van bossen. Het resultaat is dat het klimaat helemaal niet wordt belast. Vandaarde term: Klimaatneutraal. Klimaatneutraal is overal. Talloze gerenommeerde bedrijven en organisaties hebben met steun van de Provinciale Milieufede raties de stap op weg naar klimaatneutraliteit gezet. Overal in Nederland vind je organisaties die willen bijdragen aan een beter klimaat en klimaatneutrale producten op de markt brengen. Zo kun je nu al kli maatneutrale muziek beluisteren, klimaatneutrale bloemen kopen, je huis klimaatneutraal met gas verwarmen en klimaatneutraal met de taxi. Er zijn klimaatneutrale campings en hotels. Je kunt zelfs klimaatneutraal autorijden of vliegen! Kiezen voor klimaatneutraal, is kiezen voor de toekomst. Door klimaatneutrale producten te kopen, werk je niet meer mee aan de opwarming van de aarde. Je kiest voor een beter klimaat. Zodat jij hier en nu, en straks ook je kinderen en kleinkinderen onbezorgd kunnen leven. Bovendien steun je mensen in andere wereld- delen. Vooral in ontwikkelingslanden komen de gevolgen van klimaatverandering hard aan. Overstromingen, droogte en andere natuurrampen leiden tot honger, armoede en conflicten. Gelukkig zijn er veel duurzame energieprojecten in deze landen. Zo worden zonneovens en zonne- panelen geplaatst. Hierdoor wordt er minder ontbost en verbetert de luchtkwaliteit. Daar profiteer! de bevolking van. Juist daar waar het klimaatprobleem toeslaat. Dus, kies je voor klimaatneutraal? Dan kies je voor een beter klimaat. HIER en in de rest van de wereld. Meer weten? Kijk op www.hierisklimaatneutraal.nl Deze campagne is een onderdeel van Hier, een samenwerkingsverband van ruim veertig goede doelen die samen aan het klimaatprobleem werken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4