ft maasstad Peter Faber in theaterversie 'De Kleine Prins' De Dijk 'Live at Nighttown' in de schouwburg Muziek, toneel en stand-up comedy in 'Het Verschil' [uii?IN ROTTERDAM mar Win kaarten! Pioneer Radio/CD/MP3 Met 3-Band-Equalizer 1 P©(c[]0C LIIT1 ,>i51 in de fjkert W-module jpj| 6 ytl CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM Woensdag 16 mei 2007 ROTTERDAM - Zoals elk jaar is De Dijk ook dit jaar in Rotterdam te zien. Een van Nederlands bekendste neder- popgroepen kan echter niet terecht in Nighttown, dat nog steeds gesloten is. Voor het concert van komende zondag wordt daarom uitgeweken naar een andere locatie. Nighttown on Tour strijkt dan neer in de schouwburg, waar het Rotter damse El Pino and the Volun teers het voorprogramma zal verzorgen. www.uitburo.nl/rotterdam nieuwe u or Theater oude u or Theater Theater Zuidplein or Id usic ance entre p »m Op de Correct car-stereo en auto navigatie afdeling aan de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van car-elektronica. Alles staat overzichtelijk opgesteid en vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. Daarnaast is bij aankoop ook directe inbouw mogelijk. Aaneer -7G8T- -3«C- j24<r.- J&T.- Zondag 20 mei geopend van 12.00-17.00 uur ROTTERDAM - Peter Faber en Frans Schraven vertolken op levendige en fantasievolle wijze de rollen van piloot en kleine prins in de theaterbewer- king van het wereldberoemde boek 'De Kleine Prins'. In deze voorstelling verhaalt een piloot hoe hij na een noodlanding in de woestijn de kleine prins ontmoet. 'De Kleine Prins' is op donderdag 17 mei om 19.30 uur te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. „Zo heb ik alleen geleefd, zonder iemand om echt mee te praten, tot ik zes jaar geleden pech kreeg in de woestijn van de Sahara", zo schrijft Antoine de Saint-Exupery (1900- 1944) in het begin van zijn suc- cesboek 'De Kleine Prins'. „Er was in mijn motor iets kapot gegaan. En omdat ik geen monteur bij me had en geen passagiers, bereidde ik me er op voor zelf een ingewikkeld re- paratie te gaan doen." 'De Kleine Prins' ('Le Petit Prince') wordt nog steeds gezien als een van de hoogte- punten uit de wereldliteratuur. Ogenschijnlijk is het een kinder- boek, maar De Saint-Exupery kaart verschillende diepzinnige en idea- listische punten aan over het leven. Hij schreef dit moderne sprookje destijds in een hotel in New York. Inmiddels is 'De Kleine Prins' het meest vertaalde Franstalige boek dat er bestaat. Sinds het verschijnen in 1943 werd het boek van schrijver en piloot Antoine de Saint-Exupery in meer dan tachtig talen vertaald en gingen miljoenen exemplaren over de toonbank. De Saint-Exu pery was tijdens de Tweede Wereld- oorlog vliegenier bij de geallieerden en werd in 1944 tijdens een ver- kenningvlucht boven bezet gebied neergeschoten. Een jaar eerder schreef hij het mo derne sprookje 'De Kleine Prins', dat hij zelf voorzag van illustraties. Zijn dood bleef lang een myste- rie, want zijn vliegtuig en lichaam werden niet gevonden. Pas in 2004 werden deze voor de kust van Mar- Peter Faber las afgelopen week voor uit 'De Kleine Prins' in de Centrale Bibliotheek in Rotterdam. De acteur speelt ook een groot aantal andere rollen in 'De Kleine Prins'. foto Rob Kamminga seille aangetroffen. In Nederland verscheen de eerste vertaling in 1951 bij de Rotterdamse uitgeverij Ad Donker. Die verkocht sindsdien heel veel exemplaren van 'De Klei ne Prins' in het Nederlandse taalge- bied. In 2000 verscheen een nieuwe vertaling van de hand van Ernst van Altena. Op deze vertaling is de mo derne theaterversie van regisseur Aike Dirkzwager gebaseerd. In 'De Kleine Prins' verhaalt de verteller, een pilpot, hoe hij na een noodlanding in de woestijn de kleine prins ontmoet. Deze rollen worden in het theater gespeeld door Peter Faber en Frans Schraven. De kleine prins is op weg naar de aarde langs veel planeten gekomen en heeft daar allerlei vreemde mensen ontmoet die allemaal een eigen kijk op hun wereld hebben. Zo is er een koning die over alle sterren regeert, een zakenman die alle sterren bezit en een verwaande man en een we- tenschapper. De ontmoeting tussen de piloot en de prins leidt tot een filosofisch en aandoenlijk gesprek. Naast de rol van piloot/verteller speelt acteur Peter Faber (64), die afgelopen week voorlas uit *De Kleine Prins' in de Centrale Bi bliotheek in Rotterdam, een groot aantal andere rollen in 'De Kleine Prins'. „Die kleine prins is een afsplitsing van wat er in de hersen- pan van die piloot zit of eigenlijk zijn onschuld. De onschuld van een kind", zei Faber in de krant van Theater Spant! in Bussum over zijn rol. ,.Ik speel de meeste figuren die de kleine prins op zijn reis langs de planeten tegenkomt. Personages die de kleine prins allemaal maar raar en eigenaardig vindt. Omdat grote mensen zich vaak vreemd gaan gedragen naarmate ze belangrij- ker worden of een bepaalde positie krijgen." In 'De Kleine Prins' toont Antoine de Saint-Exupery zijn ei gen visie op de eigenaardigheden van de mensheid. De theaterma- kers onder leiding van regisseur Aike Dirkzwager en Peter faber (die de bewerking maakten) vol- gen nauwgezet het boek, zoals de rechthebbenden dat ook als voor- waarde hebben gesteld. Het levert een 'eenvoudige maar fantasievolle toneelversie van 'De Kleine Prins' op, zo schreef De Telegraaf. „Zo- wel de ratio als de fantasie komen aan bod en daarmee zijn de the- atermakers volledig getrouw aan het meesterwerkje van Antoine de Saint-Exupery." 'De Kleine Prins' is op donderdag 17 mei om 19.30 uur te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren: 010-484.33.33 of www. luxortheater.nl door Vincent Wernke Het optreden van De Dijk en El Pino and the Volunteers is het eer ste dat wordt gehouden onder de noemer Nighttown on Tour. De zaal van de Rotterdamse Schouw burg heeft eerder dienst gedaan als concertzaal voor de Stichting Live at Nighttown. Toen traden onder meer EELS, Nancy Sinatra en Zita Swoon succesvol op tijdens Motel Mozaique. Een andere locatie zorgt echter voor aparte regels. Zo meldt de website van Nighttown: „In de schouwburg gelden ietwat andere gewoonten: zo mag er in de con certzaal niet gerookt en gedronken worden. Dit kan wel in de foyer en in de ruimte direct buiten de zaal." „Het is geen popzaal, maar aan de andere kant mag er straks met die nieuwe wetgeving ook in popzalen niet meer gerookt worden", zegt Harry Hamelink van Stichting Live at Nighttown. „Ik denk dat het voor het optreden en de band tussen De Dijk en het publiek niet zal uitma- ken. Ik heb De Dijk natuurlijk tien- tallen keren in Nighttown geboekt en als ik er nu geen vertrouwen in zou hebben, had ik dit niet gedaan. Normaal spelen ze in het clubcir- cuit en dit optreden krijgt vast een andere sfeer mee, maar dat kan ook juist heel bijzonder zijn." Hamelink: „Dat we zondag met De Dijk in de schouwburg staan toont de noodzaak aan van een popzaal met aan capaciteit van duizend toe- schouwers, want naast Nighttown is die er niet in Rotterdam. Dat Nighttown nog steeds gesloten is, dwingt ons daarom om te zoeken naar andere plekken waar we kun- nen programmeren. Normaal is de schouwburg volgeboekt, maar deze datum was toevallig beschikbaar. Als Nighttown hebben we in het verleden vaker samengewerkt met de schouwburg en dat is goed be- vallen." De Dijk behoeft eigenlijk geen in- troductie meer. A1 ruim 25 jaar staat de band van frontman Huub van der Lubbe op de Nederlandse poppodia. „Het is goed, dansen met De Dijk. De band heeft het vaak ge- roepen, vaak gevraagd: dansen, als- jeblieft, tegen de klippen op, door schade en schande heen, door de De Dijk, aanstaande zondag staat de band in de Rotterdamse Schouwburg. goede en slechte dagen, alsjeblieft samen." Dat zal in de schouwburg niet anders zijn. Van der Lubbe toerde zelf enkele jaren geleden met dichtclub Concordia langs de Ne derlandse theaters. Voor hem is de stap daarom waarschijnlijk minder groot dan voor het publiek. Het optreden van De Dijk wordt voorafgegaan door het Rotterdamse El Pino and the Volunteers, een nieuwe loot aan de vaderlandse Americana-boom. Hun wortels lig- gen in Canada: Frontman David Pi- foto Bob Bronshoff no ruilde daar zijn six pack Molson tegen een gitaar en sloeg aan het componeren. Thuis kregen de songs tijdens broeierige live sessies en onder de rauwe invloed van Ame ricana, country noir en artiesten als Steve Earl, Wilco en Calexico zijn uiteindelijke vorm. Het album 'Molten City', in 2006 uitgebracht door platenlabel Excelsior, is het geslaagde debuut van de vijfkop- pige alternatieve country band. Stichting Live at Nighttown pro- grammeerde eerder dit jaar al en kele optredens op andere locaties en is van plan dit de komende tijd te blijven doen, zolang de toekomst van Nighttown zelf nog onzeker is. „Dat zal niet komende week zijn, maar wel binnenkort", stelt Harry Hamelink. „In Nighttown hadden we een grote zaal en twee kleine en die willen we blijven programme ren, al is dat dan op ander locaties." Live at Nighttown zal de komende tijd wellicht onder meer opduiken in Rotown, Lantaren/Venster, de Maassilo en in de Arminiuskerk in het Museumpark. „Per optreden zullen we bekijken op welke locatie dat het beste tot zijn recht komt en dat is toch ook wel weer een uitdaging." De Dijk en El Pino and the Vo lunteers op zondag 20 mei in de Rotterdamse Schouwburg. De zaal gaat om 19.00 uur open en het voor programma begint om 20.00 uur. Kaarten via de bekende voorver- koopadressen, de Tickeflijn (0900- 3001250 45cpm) en www.ticket- service.nl. Reeds gekocht kaarten voor het concert dat De Dijk op 10 november 2006 zou geven in Night town, zijn voor deze avond geldig. Kijk voor meer informatie op www. nighttown.nl. In de rubriek 'In de kijkert' pre- senteren podia uit Rotterdam en omgeving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken elke week kans op vrijkaarten voor een voorstelling. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Wende Snijders toerde twee en half jaar door Neder land met haar soloprogramma. Mo- menteel staat ze in de theaters met de bijzondere voorstelling 'Het Ver schil'; een mengvorm van muziek- theater, toneel en stand-up comedy. Ontroerend spel, prachtige liedjes en 'ontregelende' grappen. Geen gemakkelijke voorstelling, geeft ze toe: „Je moet 'Het Verschil' over je heen laten komen" Van 22 tot en met 27 mei staat 'Het Verschil' in het Oude Luxor Thea ter. Wende Snijders bewaart goede herinneringen aan dit Rotterdamse theater: „In 2001 heb ik daar negen maanden stage gelopen bij de musi cal 'Foxtrot'. Inderdaad een andere genre dan wat ik nu doe, maar ook weer niet totaal anders. Het is een soort muziektheater, je vertelt een verhaal door middel van liedjes. Of ik weer een musical zou willen maken? Ja hoor, ik zou graag in een musical van Sondheim spelen. In BURO 010 484 33 33 www.luortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-1 8 uur. di-zo 19/5 t/m 17/6 Kuifje - De Zonnetempel, musical met o.a. Henk Poort 14/19/20u 010 484 33 33 www.luortheater.nl Wende Snijders is na haar succesvolle solovoorstelling nu te zien in Het Verschil', een mengvorm van muziektheater, toneel en stand-up comedy, foto Deen van Meer Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-18 i do 17/5 19.30u De Kieine Prins met Peter Faber en Frans Schraven. Vanaf 6jr. zo 20/5 20.00u De Wereldband KEETTheatershow vol muzikale humor. 23-24-26/5 20.00u Het Verschil langverwachte opvolg er van de succesvolle productie Tip Top. 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-za 11-18 uur. dol7/5 14.00u Peter Zegveld Klein Duimpje in de goot (jeugd 5+) wo 23/5 20.00u Slagerij van Kampen Jubileumvoorstelling: 25 jaar! wo 23/5 20.15u Alkemade en Bloemen try-out nieuw theaterprogramma. do 24/5 20.00u The Last Five Years Aangrijpende musical met Ara Halia en Birgit Schuurman 010 2 444 1 www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl Vrl 8/5 20.30u Spontaneous Earth muzikale wereldreis in dans €10 - €8. Zal9/5 20.30u Crianzas hart en soul; o.a. Michael Simon €10 - €8. Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). PARTNER het derde jaar op school speelden we een deel van 'Into the woods', dat vond ik echt faptastisch." De afgelopen drie jaar is het hard gegaan met Wende Snijders. Op de Kleinkunst Academie kwam ze in aanraking met Franse chansons en besloot zich daarin te verdiepen. Met haar eerste programma zorgde ze voor een hernieuwd succes van het Franse chanson. Ook haar eer ste cd 'Quand Tu Dors' was een succes en ze werd overladen met prijzen. Zo won ze de Gouden No- tekraker 2007, toegekend door col- lega's uit het vak. Ook haar tweede cd 'La Fille Noyee' werd lovend ontvangen. Na alle drukte rond haar eigen pro gramma, vindt Wende Snijders het heerlijk om nu weer met een groep op pad te zijn en 'een ander soort inspiratie op te doen'. „Dit is een unieke mengvorm van muziek, to neel en stand-up comedy", zegt ze over de voorstelling, die werd ont- wikkeld door regisseur Ruut Weiss- man. Naast Snijders wordt 'Het Verschil' gezongen en gespeeld door Jenny Arean, Ali Cifteci en Manoushka Zeegelaar Breeveld en van luchtig commentaar voorzien door stand-up comedians Raoul Heertje en Jan Jaap van der Wal. „Als je binnenkomt met de ver- wachting de hele avond Jenny Arean te zien of stand-up comedy kan het tegenvallen, want dat is het niet", benadrukt ze. ,,'Het Verschil' be staat uit drie verschillende discipli nes die samenkomen. Vooral in het begin is dat misschien lastig, omdat je niet precies weet hoe je ernaar moet kijken. Het is een voorstel ling die je over je heen moet laten komen." Vooral de aanwezigheid van een stand-up comedian is wen- nen. „Hij heeft de functie van nar en ontregelaar", verklaart Wende. „Alsof je naar een film zit te kijken, 'waarbij iemand af en toe op pauze drukt en commentaar geeft." Zeker is dat 'Het Verschil', dat gaat over een wereld van misverstanden en brutaliteit en wat je daar te- genover kunt zetten, iets losmaakt. „Het is geen luchtige voorstelling, we willen wel iets vertellen. We horen aan de readies dat de voor stelling iets met het publiek doet. Mensen ervaren 'Het Verschil' als prettig, troostend of heftig. En er zijn mensen die het helemaal niks vinden. Ook dat is prima. 'Het Verschil' maakt in elk geval iets los, dwingt je om stelling te nemen. Je hoort na afloop veel discussies over wat men ervan vond en wat het is. Dat is een functie van theater: dat iedereen er iets over kan zeggen, of dat nou positief of negatief is." Deze voorstelling brengt bovendien twee bijzondere zangeressen sa men: de ervaren Jenny Arean en het jonge talent Wende Snijders. „Tien jaar geleden stond Jenny Arean in Tip Top", vertelt laatstgenoemde. Dat was de thematische voorloper van 'Het Verschil', ook in de regie van Ruut Weissman. „Ik heb die voorstelling destijds gezien en kan me dat nog goed herinneren. Vooral omdat ik toen dacht: ik wil naar de Kleinkunst Academie. En nu, tien jaar later, sta ik naast haar op het podium. Dan voel je inderdaad een soort nederigheid, haha. Natuurlijk kijk ik tegen haar op, maar het is vooral superleerzaam om met haar te werken." 'Het Verschil' is nog tot en met 7 juni in de Nederlandse theaters te zien. Twee dagen daarna vertrekt Wende Snijders naar Terschelling waar ze op het Oerol Festival delen van haar nieuwe theaterprogramma zal uitproberen. „Met twee mu- zikanten en een danseres. Ik heb twee keer eerder op Oerol gespeeld en dat is echt de perfecte plek om te experimenteren. De sfeer, het eiland, het heeft iets magisch. Het gaat daar niet om succes, maar vooral om het maken van een mooie voorstelling." Ze is niet van plan om gemakkelijk voort te borduren op haar succes. „Het is nooit mijn idee geweest dat ik een chanson- niere zou worden. Ik ben Wende, met een breder kleurenpalet dan alleen Franse chansons. Ik vind het een uitdaging om ook met liefde en energie in het Nederlands, Spaans of Engels te zingen. Ik werk zo hard aan het maken van mooie dingen dat ik geen tijd heb om erover na te denken wat het publiek ervan zal vinden. Maar natuurlijk zal ik Franse liedjes blijven zingen. Ik ben daar nog lang niet klaar mee, er is nog genoeg prachtig repertoire. Ik ben pas 28, dus: er kan nog meer bij!" 'Het Ver schil' is van 23,24 en 26 mei te zien in het Oude Luxor Theater in Rot terdam. Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar 'Het Verschil'. Het oude Luxor stelt twee keer zes vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Het Verschil'. Ver- meld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uit- slag wordt niet gecorrespondeerd. _ar Electronics ra» no Traffic Settings PIONEER AVIC-S1BT PORTABLE NAVIGATIE MET TMC Voorzien van 2GB grote flashgeheugen en 400Mhz Erocessor. De bestuurder an, met een compatibele GSM aan het toestel gekoppeld is, handenvrij telefoneren via Bluetooth. Incl. RDS TMC-tuner voor verkeers-informatie. Afm. 10.7x9x2.2 cm. Ada'iT#| Horm? rnfensst' Address LssSnafat 1 eook Hstcry CORRECTPRIJ S EXCL. BTW Art.nr. 316250 375 INCLUSIEF BTW 446.25 100 m, aan INCL. STRATENBOEK VAN NEDERLAND FALK N40 PORTABLE NAVIGATIE SYSTEEM Voorzien van GPS-antenne, ingebouwde MP3-speler en geintegreerde vroegtijdige file-waarschuwingsfunctie. Incl. fiets- en autobevestiging, voorgeinstalleerde landkaarten en uitgebreid software- en kaarten op CD's. Afm. 10.7x7x2 cm. Gewicht 175 gram. CORRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 325867 199 INCLUSIEF BTW 236.81 see M$nrsth»4 PIONEER DEH-P5730MP RADIO MP3 CD Geschikt voor MP3 en WMA-files. 4x50 Watt vermogen, 2 extra versterker aansluitingen en radio met RDS. Ingebouwde equalizer voor persoonlijlce geluidsinstelling. *MEERPRIJS DIRECTE MONTAGE 25.- EXCL. BTW Met afneembaar front. CORRECTPRIJS EXCL. BTW r Art.nr. *290213 129 INCLUSIEF BTW 153.51 MEERPRIJS DIRECTE MONTAGE 25.- EXCL. BTW KENWOOD KDC-W7031 RADIO CD-SPELER Prima RDS autoradio- CD-speler met duidelijk display en 24 voorkeuze zenders. Ingebouwde versterker van 4x50 Watt en 3-Band-Equalizer Geschikt voor CDR-RW, MP3 en WMA muziek. Met afneembaar front. CORRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 311272 159 INCLUSIEF BTW 189.21 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17