lp www.schiedam.nl gemeente Schiedam r- Bouwzaken Week 20 Woensdag 16 mei 2007 I I Wijzigen gemeentelijk monument (vervolg) E. Ekman Kennisgeving Wet bodembescherming Wet bodembescherming Wijzigen gemeentelijk monument Bestemmingsplan Groene Long 2007 gaat in procedure. Ontwerp bestemmingsplan "Groene Long 2007" 1 Sloopzaken Sloopzaken (vervolg) Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 15 WRO Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 4 mei 2007 t/m 9 mei 2007: bouwaanvragen: Buis 23, 3123 BD H. Horstink schuur bouwen Groeneweg 23, 3124 Ka R. Breugem portocabin/stacaravan plaatsen (tijdelijk) en boerderij gedeeltelijk veranderen Heinsiusstraat 1, 3119 TE VvE Flatgebouw kunstofkozijnen Heinsiusstr. 1-79 plaatsen Hoogstraat 45, 3111 HB S. Harms 2 winkelpanden verbouwen tot woningen J.J.W Boezemanstraat 12, 3123 CL N. Versnel woning vergroten Laagland 27,3121TA A. van Kooij woning vergroten Mgr. Nolenslaan 420, 3119 EL afvoerkanaal plaatsen Nieuwe Waterwegstraat 9, 3115 HE C. van Eijk menginstallatie op een aan te leggen fundatie- plaat plaatsen Verleende bouwvetgunningen: Verzonden 9 mei 2007 Molensingel 83, 3121 VK Karel Doormanweg 9, 3115 JD R. Ruseler Northwood Holding b.v. woning vergroten (verieend met art. 19.3 WRO) tandartsenprakrijk vesdgen (verkend met art 193 WRO) N.B. Op grond van de Algemene wet besmursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (ver- leende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemoriveeid bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestre- den besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een vooriopige voorziening (waaidoor het besluit wel geschorst kan worden). Hen verzoek om vooriopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), La. v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39 b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: 1. De heer H.J.M. Kerkhof d.d. 3 mei 2007. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Polderweg 120 (postcode 3125 KE) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie P nummer 2510 bekend onder de code SC060600478 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen volgens categorie immobiel (art 1.2.a). Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen moet de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aan- gevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit Uniforme Saneringen kent geen inspraak-, terinzageleg- gings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw N. Pluim van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 5780. Wbb-code: SC060600478 Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een actualiserend bodemonderzoek ontvangen voor de locatie Nieuwe Haven 95 (postcode 3116 AB) te Schiedam, kadastraal bekend onder sectie M, nummer 6918. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op basis van het bodem onderzoek hebben besloten dat op de locatie geen sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 16 mei 2007 gedu- rende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te heb ben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de wer king van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een vooriopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorio pige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010 - 246 5613. Wbb-code: DC060600162 Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Groeneweg 23, 3124 KA Het plan ligt ingaande gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Schiedam ligt in het zeer verstedelijkte en gei'ndustrialiseerde Rijnmondgebied. De druk op de openbare ruimte - en dus ook de groenvoorzieningen - is groot. Toch heeft de stad nog veel groen. Het heeft een vrijwel aaneengesloten band van parken en groenstro- ken die loopt van het centrum van de stad via de Nieuwe Maas tot in het open gebied van Midden-Delfland. Dit wordt de Groene Long van Schiedam genoemd. In de Groene Long komen zeer veel plantensoorten en diersoorten voor, zoals vogels, vlinders, libellen, zoog- dieren en amfibieen, die elders in de stad niet worden aangetroffen. Verder heeft de Groene Long een grote recreatieve functie. Om de leefbaarheid van Schiedam te vergroten dienen deze natuurwaarden en recreatieve functies behouden en verder ontwikkeld te worden. Om de claims op de openbare ruimte te kunnen beoordelen en om de bestaande groen voorzieningen te verbeteren, is een visie op de gewenste groenstructuur een noodzaak. Een belangenafweging kan namelijk pas goed plaatsvinden wanneer het belang van de groe- nelementen voor het functioneren van de groenstructuur in de stad is beschreven. Om die reden is in 1995 een groenstructuurplan opgesteld en door de gemeenteraad vastgesteld. Het Groenstructuurplan is een belangrijk sturingsinstrument voor de langere termijn 10 jaar) en geeft een integrale visie op de openbare groene ruimte. Het vormt een van de toetsingskaders voor plannen op het gebied van de ruimtelijke inrichting en ontwikkeling van Schiedam. In het Groenstructuurplan wordt voor verschillende linten, plekken en gebieden de gewenste inrichting beschreven Om het Groenstructuurplan daadwerkelijk als toetsingskader te laten functioneren is het bestemmingsplan Groene Long 2007 opgesteld. Dat is namelijk het enige juridisch bindende instrument. In de nu vigerende bestemmingsplannen wordt de stedelijke ecologische structuur soms niet of niet voldoende beschermd tegen de ruimteclaims van andere stedelijke functies. Hieromtrent zijn geen dan wel geen afdoende bepalingen in de plannen opgenomen. Hierdoor kan het voorkomen dat door bepaalde ontwikkelingen, karakteristieke waarden van de stedelijke ecologische structuur verloren gaan dan wel in ernstige mate worden aangetast. Doel van het nu voorliggend bestemmingsplan is dan ook het stellen van nadere regels voor de planologische bescherming van de belangrijkste groengebieden in de hoofdstructuur zoals deze in het Groenstructuurplan worden voorgesteld. De bestemming voor een bepaalde locatie zal naast een (ecologische) groenfunctie ook ander gebruik van de gronden moeten meenemen. Naast de groene' functie heeft een terrein bijvoor- beeld ook een functie als sportpark of begraafplaats met bijbehorende bouwmogelijkheden. Het terrein heeft dus zowel een ecologische als een maatschappelijke functie. Uitgangspunt is dat de maatschappelijke of andere functie van een terrein reeds in een vigerend bestemmingsplan is geregeld. In het voorliggende bestemmingsplan worden deze bestaande gebruiksfuncties onge- moeid gelaten doordat het bestemmingsplan is vormgeven als een herziening c.q. aanvulling op de vigerende bestemmingsplannen binnen het plangebied van de Groene Long. De bestaande functies worden als het ware 'positieP bestemd, doch krijgen te maken met een zogenaamde parapluregeling die van toepassing wordt verklaard op alle in de bij het voorliggende bestem mingsplan opgenomen bijlage genoemde bestemmingsplannen. Dit betekent een nadere afwe- ging bij gebruikmaking van bebouwingsmogelijkheden en andere gebruiksfuncties dan groen. INLOOPMIDDAG BESTEMMINGSPLAN GROENE LONG 2007 In het kader van bestemmingsplanprocedure ligt het ontwerp bestemmingsplan "Groene Long 2007" voor een ieder ter inzage (met ingang van 21 mei 2007 tot en met 1 juli 2007), bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk dan wel mondeling een reactie indienen. Op 21 mei 2007 zal, van 15.00 tot 18.00 uur, in het kader van deze procedure een inloopmiddag plaatsvinden waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld om vragen te stellen en opmerkingen te maken over dit bestemmingsplan. De inloopmiddag zal plaatsvinden in de ruimte van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met ingang van 21 mei 2007, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp bestemmingsplan "Groene Long 2007" Het ontwerp bestemmingsplan heeft betrekking op de vrijwel aaneengesloten band van parken en groenstroken die loopt van het centrum van de stad via de Nieuwe Maas tot in het open gebied van Midden-Delfland (de Groene Long van Schiedam). Het ontwerp bestemmingsplan ligt op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gedurende zes weken, met ingang van 21 mei 2007 tot en met 1 juli 2007, op werkdagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam.De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende de termijn dat het ontwerp bestemmingsplan ter inzage ligt, kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerp bestemmingsplan zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken. De schriftelijke zienswijzen kunnen worden ingediend bij: Burgemeester en wet houders van Schiedam, t.a.v. Hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 4 mei 2007 t/m 8 mei 2007: sloopaanvragen/sloopmeldingen: Bernard Zweersplein diverse nrs. Bek Installatiebedrijf Fokkerstraat 550, 3125 BE Groeneweg 23, 3124 KA Jacob van Lennepstraat 4A Verleende sloopvergunningen: Verzonden 10 mei 2007 Korte Haven 11 t/m 91, 3111 BH Passage, 3111 LH Gem. Schiedam afd. REO R. Breugem H. v.d. Bosch leidingen, kokers, riolering en ventilatie slopen diverse bergingen slopen stalvloer varkenshok gedeeltelijk slopen asbest verwijderen Gem. Schiedam, afd. Vastgoed Breevast Vastgoed 9-tal solitaire buitenber- gingen en 6 aangebouwde buitenbergingen slopen bebouwing op de binnenplaats slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een vooriopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om vooriopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Vergroten van een woonhuis door middel van een dakopbouw aan de Prins Mauritsstraat 32 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bebouwingsklasse KM II (klein middenstands- woningen)" Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het realiseren van derde verdieping niet is toegestaan. In artikel 30 van de planvoorschriften is er echter een vrijstelling mogelijk voor het realiseren van een extra verdieping. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 21 mei 2007 t/m 2 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het col lege van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk vergroten van de garage aan de zijkant van de woning aan de Rubenslaan 17. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "bebouwingsklasse OB II (dubbele herenhuizen)", "Overige terreinen (artikel 25)" en "Bebouwing buiten de bouwstrook (artikel 16)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan omdat een gedeelte van de uitbouw op de bestemming "overige terreinen (artikel 25 van de bestemmingsplan voor- schriften)" wordt gebouwd, op een grond welk alleen mogen worden aangelegd als tuin Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Stedenbouwkundige overwegingen: De uitbreiding van de woning is bedoeld om het woongenot te vergroten en het bebouwd oppervlak neemt met circa 11 m2 toe. Dit is een geringe toename in verhouding tot de grote van de woning en het perceel. Tegen het geschikt maken en in gebruik nemen van de bestaande bebouwing op het achterterrein als verblijfsruimte bestaan geen stedenbouw kundige bezwaren. Hierdoor kan medewerking worden verieend aan dit bouwplan met toepassing van artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 lid 1 sub a onder 1 van Besluit op de ruimtelijke ordening 1995. Het plan ligt hiertoe van 21 mei 2007 t/m 2 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemo tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk veranderen van achtergevel, dak en inrichting aan de Ploegstraat 17. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "woningen voor ouden van dagen (OD)" en "Overige terreinen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, de uitbouw op de eerste verdieping in strijd is met het vigerende bestemmingsplan artikel 16 en artikel 25, waarin is bepaald dat behoudens de bebouwingsklasse OD, uitbouwen mogen wor den gerealiseerd (artikel 16) en dat de overige terreinen als tuin moeten worden aangelegd (artikel 25).Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrij stelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Stedenbouwkundige overwegingen: Tegen het gedeeltelijk veranderen van achtergevel (uitbouw op de le verdieping), dak en inrichting bestaan vanuit stedenbouwkundig oogpunt geen bezwaren. Er zijn in de omgeving vergelijkbare bouwwerken. Hierdoor kan medewerking worden verieend aan dit bouwplan met toepassing van artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 lid 1 sub a onder 1 van Besluit op de ruimtelijke ordening 1995. Het plan ligt hiertoe van 21 mei 2007 t/m 2 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemo tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2