De indoorspeeltuin Unicef-project geeft aidswezen in Kenia weer een kans Wakker aanbod! M f Frankeland Medewerker horeca Keukenassistent m LinkerLisse HIJ KAN ELK MOMENT BENAUWD WORDEN' PHILIPS Klim en klauterparadijs "De jungle" 010 23 27 295 www.dejungle.com van LinkerLisse LinkerLisse debeste Pullman dealer! www.linkerlisse.nl centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn L, Kinderfeestje kinderfeestje Arrangementen incl entree A Eten/siroop/ijs/snoep 8,75 B Eten/siroop/ijs/chips/slush/snoep 10,- C Siroop/chips/ijs/snoep 7,75 Parallelweg 4c, Vlaardingen Op www.unicef-inside.nl ziet u zelf wat we doen. Tijdelijk bij twee Pullman boxsprings met Pullman matrassen: TWEEDEMATRAS CADEAU! km Uitgeslapen! auping t^empur hulsta E3 Sand Lisse, Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren. Tel. (0252) 41 45 41 Rotterdam Centrum. Goudsesingel 213-221. gratis parkeren. Tel. (010) 414 69 00 Rotterdam Woonmall Alexandrium III (le etage). Watermanweg 117B. Tel. (010) 220 14 44 JAARLIJKS 8.000 ASTMAPATIENTEN IN ZIEKENHUIS Veel mensen denken dat met astma tegenwoordig goed te leven is, maar dit is een misver- stand. Recent onderzoek wijst uit dat de helft van alle mensen met astma deze ziekte slecht onder controle heeft Dit leidt per jaar in Nederland tot bijna 8.000 zieken- huisopnames, de helft van deze opnames betreft kinderen. Astma Fonds Voor ons horecateam zijn wij op zoek naar een enthousiaste voor minimaal 15 uren per week koffie- en theevoorziening voor onze bewoners, wijkbewoners en gastem serveren van lunch en diner in onze brasserie; verzorgen van speciale gelegenheden o.a. verjaardagen van bewoners; verzorgen van vergaderingen en representatieve bijeenkomsten. een klantgerichte instelling waarbij serviceverlening centraal staat; ruime ervaring in de horeca, bij voorkeur in hotel of restaurant; zelfstandig kunnen werken en het overzicht kunnen houden tijdens rustige uren maar ook bij topdrukte; goede verzorgende, sociale en communicatieve vaardigheden; bereidheid om op flexibele tijden te werken, in dagdelen van 3V2 of 5 uren in de ochtend, middag, avond en in het weekend. Ter versterking van ons keukenteam zoeken wij een als oproepkracht in dagdelen van 4 - 6 uren in ochtend, middag, avond en weekend Frankelandgroep assisteren van de koks bij de bereiding van de voeding; portioneren van de maaltijden; voorspoelen en machinaal afwassen; schoonmaakwerkzaamheden. een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariering medewerker horeca volgens de CAO V&V in functiegroep 20 (min. 1.304,64 en max. 1.915,92); salariering keukenassistent volgens CAO V&V in functiegroep 10 (min. 1.257,13 en max. 1.689,13); vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een gratis lidmaatschap van onze Sport- en Recreatieclub, fietsenplan en goede opieidingsfaciliteiten. Week 21 MAASPOST 1-2-3 - WX03 gratis plaatsing Kenia heeft veel aidswezen die door armoede niet door familie of dorpsgeno- ten opgevangen kunnen worden. Dankzij de financiele steun van Unicef kunnen deze kinderen toch weer opgroeien in familieverband en krijgen ze goede voe- ding, gezondheidszorg en onderwijs. Van veel kinderen in Kenia overlijden de ouders aan aids. Door het groeiend aantal weeskinde- ren komt het sociale vangnet steeds meer onder druk te staan. Voor hen heeft Unicef in samenwerking met de Keniaanse overheid een voor Kenia revoluti'onair programma opgezet; het kinderbijslag-programma. Simpel en doel- treffend. Een familie die een wees verzorgt, krijgt een maandelijkse bijdrage. Geslaagde opvang Het kinderbijslag-programma zorgt ervoor dat de families voldoende armslag hebben om de weeskinderen op te vangen. En dat werkt. Het geld wordt goed besteed. Zo worden er schooluniformen aangeschaft waarmee de kinderen naar school kunnen. Families eten beter en kunnen schoon drinkwater kopen. Kinderrechtenorganisatie Unicef werkt op alle niveaus nauw samen met de Keniaanse over heid. Daardoor bereikt het kinderbijslag-pro gramma op dit moment 10.500 aidswezen in Kenia. Vanaf 2010 moeten dat er 300.000 zijn. Het succes heeft tot nu toe andere Afrikaanse landen al aangezet om eenzelfde programma te starten. We kunnen u wel vertellen wat we doen, maar u kunt ook met ons meekijken. Dat kan nu op www.unicef-inside.nl. Elke drie maanden bezoeken we een ander land. U ziet met eigen ogen wat de problemen zijn. U ziet wat onze veldwerkers daadwerkelijk hieraan doen. En vooral: wat Unicef concreet voor de kinderen bereikt. Ervaar nu zelf onze projecten in Kenia. Kijk mee in de wereld (cwj van Unicef. Alleen verkrijgbaar in onze fmalen Rotterdam Centrum en Lisse r Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel TR£CA| Uitgeslapenl HT DRUKVERLAQENDE Wr MATRASSEN EN KUSSENS vormgevers van slaapkwaliteit SAVE i f I QftFfWfAcm 'Als mijn zoontje Jarko een astma-aanval heeft, haalt hij piepend adem, geeft hij slijm op en loopt zijn gezichtje blauw aan. Hij kan elk moment benauwd worden. Bijvoorbeeld als hij lekker aan het spelen is.' Aan het woord is Barbara Kuipers. Haar 4-jarige zoontje Jarko is een van de 115.000 kinde ren in Nederland met astma. Zij kunnen een astma-aanval krijgen van allerlei prikkels, zoals huisstofmijt, huisdieren, tabaksrook, parfum en smog. Die benauwdheid kan hen elk moment overvallen, ook's nachts. 'Een paar dagen geleden snakte Jarko in de auto ook ineens naar adem en moest ik de wagen even langs de kant van de snel- weg zetten. Het inhaleren van zijn medicij- nen geeft hem meer lucht. Ik heb ze altijd bij me.' Machteloos 'Als pasgeboren baby lag Jarko constant te hoesten', vertelt Barbara. 'Artsen zeiden dat Fonds: 'De opbrengst van de collecte wordt gebruikt om oplossingen te vinden voor het grote aantal levens dat door chro- nische longziekten wordt beschadigd. We steunen wetenschappelijk onderzoek en zetten projecten op. Het Astma Fonds wil ongewild meeroken terugdringen en maakt zich sterk voor een rookvrije horeca. We zetten alles op alles om een betere behan- deling te realiseren. En we proberen long ziekten in de toekomst te genezen en te voorkomen.' ZANGER BENNIE JOUNK VAN NORMAAL 'Soms ben ik zo benauwd dat ik de hele dag geen woord kan uitbrengen. Alles piept en kraakt dan van binnen. Zingen is goed voor me. Mijn ademhalingsspieren worden er sterk van. Te vaak optreden is echter slopend voor mijn gezondheid.' 'Ik gebruik een hele zwik astmamedicijnen. Ik hield mezelf voor dat ik al die chemische mlddelen niet nodig had. Maar inmiddels weet ik beter. Om zo min mogelijk benauwd te zijn, moet ik ook inhaleren wanneer ik geen klach- ten heb.' MOEDER BARBARA MET JARKO Geef om de adem van een kind. Helpt u het Astma Fonds in de strijd tegen longziekten? ze niets konden doen. Ik voelde me zo machteloos. Op eerste kerstdag ging het hevig mis. Jarko hoestte continu, haalde piepend adem en zijn gezicht liep blauw aan. Zo snel als ik kon, reed ik naar de dichtstbijzijnde dokterspost. Daar bleek dat Jarko hoogstwaarschijnlijk astma heeft: hij kreeg direct antibiotica en twee verschillen- de astmamedicijnen. Als de mensen op die dokterspost niet zo daadkrachtig hadden opgetreden.Je hebt toch een schrikbeeld voor ogen.' Advieslijn Astma Fonds Barbara Kuipers: 'Als je pas weet dat je kind astma heeft, gaat er van alles door je heen. Kan Jarko nu bijna nergens meer naar toe, omdat hij benauwd wordt van par fum en rokerige ruimtes? Gelukkig kon ik met al mijn vragen en twijfels terecht bij de Advieslijn van het Astma Fonds. Een coach van de Advieslijn gaf praktische adviezen en verzekerde mij dat ik niet overbezorgd was. Zo kreeg ik meer zelfvertrouwen. Nu durf ik bijvoorbeeld aan mensen te vragen of zij niet willen roken waar Jarko bij is. Voorheen was ik minder assertief. Ook weet ik nu meer over astma. Bijvoorbeeld hoe ik ons huis stofvrij kan houden om de astma- aanvallen van Jarko binnen de perken te houden.' Onderzoek Het Astma Fonds vraagt dit jaar in de col- lectecampagne aandacht voor chronische longziekten, en voor kinderen met astma in het bijzonder. Dat gebeurt onder het motto 'Geef om de adem van een kind'. Barbara en Jarko staan centraal in deze campagne. Michael Rutgers, directeur van het Astma TOPVOETBALLER PHILLIP COCO 'Pas op latere leeftijd kreeg ik last van astma. Ik speelde nog bij FC Barcelona. Tijdens een vakantie kreeg ik het ineens erg benauwd. Maar ik laat me door mijn astma niet uit het veld slaan.' 'Astma zit bij ons in de familie. Daardoor heb ben mijn kinderen een verhoogde kans. op het krijgen van deze ziekte.' Wat kunt u doen? Steun het Astma Fonds, en help voorko men dat kinderen benauwd in het zieken- huis moeten worden opgenomen. Geef om de adem van een kind. Geef aan de collec- tant tijdens de collecteweek van 21 t/m 26 mei. Of maak uw bijdrage over op giro 55055 ten name van het Astma Fonds in Leusden. Voor meer informatie over i astma en andere chronische longziekten: Astma Fonds Advieslijn 0900-2272596 0,10 per minuut, op werk- dagen van 10.00 -14.00 uur) of kijk op www.astmafonds.nl Uw werkzaamheden: Uw profiel: Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een grote klantenkring binnen en buiten zijn muren. Naast verpleeghuis- zorg biedt Frankeland zorgcentrumzorg (aan huis) en vele welzijnsactiviteiten aan klanten die ver- spreid in Schiedam wonen. Vanuit Frankeland wordt tevens de directie ge- voerd over de zorgcentra Jacobs Gasthuis, Harg- Spaland, Schiewaegh en Vaartland. Frankeland levert in deze zorgcentra aanvullende verpleeg- huiszorg. Samen vormen zij de Frankelandgroep, die eveneens een samenwerkingsrelatie heeft met de Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Frankeland heeft regionaal en landelijk een goede naam. De afgelopen jaren hebben wij diverse lan- delijke onderscheidingen gekregen, waaronder het gouden keurmerk in de zorg en de Food is Care Award (4 sterren). Wij hechten grote waarde aan het welbevinden van onze klanten en medewerkers. Hiertoe be- schikken wij over een Sport- en Recreatieclub (met o.a een zwembad, fitnessruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen), een internetcafb, een brasserie en twee vakantievilla's aan zee, zowel in Rockanje als in Benissa (Spanje). De tevredenheid van onze klanten is vooral te dan- ken aan de geweldiga inzet en het grote enthousi- asme van onze medewerkers en vrijwilligers. Die vormen een team waarin en waarmee het prettig werken is. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Uw werkzaamheden; Wij bieden: Sollicitatie en informatie: Bent u geinteresseerd en wilt u nadere informatie? Belt u dan met de heer Rob van den Berg, hoofd voedingsdienst, telefoon 010-426 49 25. Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u voor 22 juni 2007 sturen naar de afdeling Personeel Organisatie van Frankeland, Sint Liduinastraat 10,3117 CS Schiedam of per e-mail naar: k.vanbalen@frankelandgroep.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteid. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 14