Harg-Spaland as AVEZAAT Cranes Activiteitenbegeleider Verzorgenden niveau 3 De Zonnebloem kleurt je wereld! Ben jij al klimaatneutraal? Hooikoorts vermindert kwaliteit van leven Vijf merken boxsprings onder een dak!! centrum voor zorg en wonen GEZOND BEKEKEN SWENSEN Week 21 MAASPOST 1-2-3-WX04 F r a nkelandgroep Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, biedt zorg aan somatische, psychogeriatrische en basiszorg- bewoners. In verband met uitbreiding van diverse projecten zoeken wij voor 32 uren per week voor 32 uren per week begeleiden van groepen en individuele bewoners bij gevarieerde of specialistische activiteiten; bieden van zinvolle tijdbesteding die voor een deel ook activering tot doel heeft; ontwikkelen van een vraaggericht activiteitenaanbod; voorbereiden en organiseren van de activiteiten; observeren en rapporteren. een klantgerichte instelling waarbij het respecteren van privacy, oog voor welbevinden van de bewoner en het leveren van kwaliteit voorop staan; een diploma MBO-AB of vergelijkbaar; zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair dienst- verband; goede sociale en communicatieve vaardigheden; ervaring in de ouderenzorg is een pre! uitvoeren van de totale verzorging van bewoners op basis van de in het zorgdossier vastgelegde afspraken; eerst verantwoordelijke zijn voor een aantal bewoners en bij- houden van het zorgdossier; actief samenwerken met andere disciplines; begeleiden van en contacten onderhouden met relaties en familieleden van de bewoner. een klantgerichte instelling waarbij het respecteren van privacy, oog voor welbevinden van de bewoner en het leveren van kwaliteit voorop staan; een diploma op kwalificatieniveau 3; zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair dienst- verband; goede verzorgende, sociale en communicatieve vaardigheden. Wij bieden: een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariering volgens CAO V&V op basis van kennis en ervaring in functiegroep 35 (min. 1.506,61 en max. 2.187,01); vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een gratis lidmaatschap van de Sport- en Recreatieclub in Frankeland, fietsen- plan en goede opleidingsfaciliteiten. de Zonnebloem Een stijgende zeespiegel, extreem weer, hoge temperaturen. Neder- land lijkt eindelijk serieus werk te maken van het klimaatprobleem. Ook jij kunt iets doen! Klimaatneutraal is bijvoorbeeld spaarlampen gebruiken en je TV of PC niet onnodig stand by laten staan. Overstappen op groene energie en kiezen voor klimaatneutrale produc- ten. Een klimaatneutraal product is energiezuinig en gemaakt met duur- zame energie (zoals wind en zon). Klimaatneutraal is overal. Talloze gerenommeerde bedrij- ven en organisaties hebben met steun van de Provinciale Milieu- federaties de stap op weg naar kli- maatneutraliteit gezet. Zo kun je nu al klimaatneutrale muziek beluisteren, klimaatneutrale bloemen kopen, je huis klimaatneutraal met gas verwar- men en klimaatneutraal met de taxi. Er zijn klimaatneutrale campings en hotels. Je kunt zelfs klimaatneutraal autorijden of vliegen! Meer weten? Kijk op www.hierisklimaatneutraal.nl De Provinciale Milieufederaties Lekker slapen in een goed bed. En de volgende dag uitgerust op- staan. Dat is wat veel mensen doen. Maar wat als u nou niet goed slaapt. Welk bed heeft u dan nodig? Dit is een vraag die wij in de winkel vaak horen. In de wereld van slapen zijn vele merken en systemen te verkrijgen. De boxspring is daarbij vaak de beste keus. Dit bed staat immers al decen- nia lang bekend om zijn perfecte ondersteuning. Bij Het Waaigat vindt u vijf merken boxsprings Swensen voor het echte scandinavisch slapen, Stiligne voor slapen in schoonheid, Noflik met het nieuwste traagschuim, Kinnabadden voor de echte Zweedse nachten, en Pullman met zijn passie voor kwaliteit. Met dit laatste merk zijn wij zelfs de grootste dealer van de regio! Met zoveel keus in boxsprings vindt u er altijd wel een die het beste bij u past, zodat ook u uitgeslapen opstaat. Wij adviseren u hierbij graag. Het Waaigat Kwaliteitsbedden Markt 57 Vlaardingen 010 -4343685 www.kwaliteitsbedden.nl www.avezaat.com e-mail; info@avezaat.com Bij Avezaat Cranes, een toonaangevende onderneming op het gebied van nieuw- bouw en reparatie van vakwerk gieken en reparatie van hijskranen, hoogwerkers en telescoopmasten, zijn er vacatures voor: MACHINE-BANKWERKERS IJZERWERKERS Uw werkzaamheden: Uw profiel: Uw werkzaamheden: Uw profiel; Harg-Spaland is een centrum voor zorg en wonen in Schiedam Noord bestaande uit het zorgcentrum Spaland en twee complexen met service-apparte- menten Groenzicht en Meerzicht. Het zorgcentrum levert 24 uur per dag en 7 dagen per week zorg- en dienstverlening aan ouderen. Intern zijn dat 84 bewoners (basiszorg en aanvullende verpleeg- huiszorg) en gemiddeld 125 bewoners in de servi- ceflats/aanleunwoningen. Oaarnaast levert Harg-Spaland tal van diensten aan senioren die in de buurt van het zorgcentrum wonen (o.a. zorg aan huis, alarmsysteem, maaltij- den, activiteiten, enz.). In 2006 heeft Harg-Spaland wederom het 'Zilveren Keurmerk in de zorg' ontvangen. Harg-Spaland maakt deel uit van de Frankeland- groep, die verder bestaat uit Frankeland, Jacobs Gasthuis, Schiewaegh en Vaartland. De Franke- landgroep werkt samen met de Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Wij hechten grote waarde aan het welbevinden van onze clienten en medewerkers. Hiertoe be- schikken wij over een internetcafe, een restaurant, een Sport- en Recreatieclub in Frankeland (met o.a een zwembad, fitnessruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen) en twee vakantievilla's aan zee, zo- wel in Rockanje als in Benissa (Spanje). De tevredenheid van onze clienten is vooral te dan- ken aan de geweldige inzet en het grote enthousi- asme van onze medewerkers en vrijwilligers. Die vormen een team waarin en waarmee het prettig werken is. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website; www.frankelandgroep.nl Sollicitatie en informatie: Bent u geinteresseerd en wilt u nadere informatie? Dan kunt u voor de functie van activiteitenbegeleider bellen met mevrouw Annie Zijlstra, hoofd welzijn en voor de functie van verzorgende niveau 3 met mevrouw Marjo van der Mee, coordinerend hoofd zorg, telefoon 010-2475555. Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u sturen naar de afdeling Personeel Organisatie van Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, Willem Andriessenlaan 2,3122 JT Schiedam of per e-mail naar hargspaland@frankelandgroep.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. GRATIS ADVERTENTIE Kleur de wereld van zieken en gehandicapten met een gift op Giro 145. Of word lid en bel (0900) 5000 4000. www.zonnebloem.nl ONALE VERENIGING FUNCTIEOMSCHRIJVING: Flet gaat om fulltime functies in onze werkplaats in schiedam. U houdt zich voornamelijk bezig met het bewerken van constructie-onderdelen van mobiele kranen, grondverzetmachines, heftrucks en hoogwerkers. Profiel: U heeft affiniteit met het werkveld van zwaar materieel. U bent gemotiveerd.flexibel, collegiaal ingesteld en in het bezit van rijbewijs B. Voor de functies wordt een aantrekkelijk salaris en goede secundaire arbeids voorwaarden geboden. Bent u geinteresseerd? Stuur uw sollicitatiebrief dan naar: Avezaat Cranes Postbus 151 3100 AD Schiedam T.a.v. De heer L.A.S. Avezaat of mail uw brief naar las.avezaat@avezaat.com HOOF DVESTIG INC Van Heekstraat 39 Postbus 151 INEO@AVEZAAT.COM 3125 bn Schiedam 3100 AD Schiedam WWW.AVEZAAT.COM T: oio - 415 25 44 gratis plaatsing Deze campagne is een onderdeel van Hier, een samenwerkingsverband van ruim veertig goede doelen die samen aan het klimaatprobleem werken. ledereen kent wel iemand in zijn of haar omgeving die in de lente last krijgt van niesaanvallen, gei'rriteer- de ogen en huidreacties, maar ook overmatige vermoeidheid en hoofdpijn. Vaak wijst dit op een vorm van hooikoorts. Ruim 3 mil- joen Nederlanders (een op de vijf) heeft last van een vorm van allergie zoals hooikoorts, maar ongeveer de helft is zich daarvan niet bewust. In principe kan iedereen hooikoorts krijgen, ook op latere leeftijd. En er komen zelfs steeds nieuwe allergieen bij. Daarom is het belangrijk dat u zich bewust bent van deze allergie, de symptomen en de behandeling daarvan. Wat is hooikoorts? Hooikoorts is een veel voorkomende en relatief onschuldige allergie. Men- sen met hooikoorts vertonen een overgevoelige reactie van het afweer- systeem op stuifmeel. Daarom zijn de klachten ook meestal het meest heftig in het voorjaar en de zomer: op het moment dat bomen, grassen en onkruidachtigen gaan bloeien en stuif meel produceren. Het stuifmeel wordt dan verspreid door de wind en kan een allergische reactie veroorzaken bij mensen. Wat zijn de symptomen? Bekende symptomen van hooikoorts zijn niesbuien, een jeukende neus, een verstopte neus of een loopneus, jeu kende ogen, tranende ogen die bran- derig aanvoelen en prikkelhoest. Minder bekend is dat hooikoortspa- tienten vaak ook last hebben van overmatige vermoeidheid, hoofdpijn, jeuk, lusteloosheid of een rode, gezwollen huid. Door een algeheel gevoel van malaise kunnen zij zich wekenlang lamlendig voelen, wat ten koste kan gaan van de productiviteit op het werk en het gewone dagelijkse leven. Mensen met hooikoorts onder- nemen vaak minder activiteiten bui- M de la Rivtere, arts tenshuis en afspraken worden afge- zegd omdat ze Never binnenblijven. Behandeling Er bestaat een groot aantal middelen ter behandeling van bovenstaande symptomen. Om de juiste hulp te krij gen tegen de klachten is het bij ver- moeden van hooikoorts hoe dan ook raadzaam om eerst de huisarts te raadplegen. Deze kan namelijk met enkele testjes nagaan of het wel dan niet een allergie betreft en zonodig de juiste behandeling voorschrijven. Meestal bestaat de behandeling uit het innemen van medicijnen die de allergie tegengaan. Het meest voorge- schreven door de huisarts zijn de mid delen in tabletvorm. Door eenmaal daags een tabletje in te nemen wor den de klachten in het systeem tegen- gegaan, waardoor hooikoortspatien- ten weer volop van het seizoen kun nen genieten. Meer informatie Daarnaast zijn er nog allerlei dingen die u zelf kunt doen om minder last te hebben. Kijk hiervoor en voor overige informatie op de Nationaie Aller- giesite: www.nationale-allergiesite.nl. Hierop kunt u terecht voor een aller- gietest, een eenvoudige test waarmee u erachter komt of u mogelijk aller- gisch bent. Verder vindt u hier ook een poilenkalender en meer informatie over de behandeling van hooikoorts.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19