SCHIEDAM Str uma Leren meubels spuiten schiedam Schiedam-Oost mag geen tweede Spangen worden www.ijssalon-lavenezia.nl MAANDAG GEOPEND Pinkstervoordeel DIGHALE F0T9-SERVICE Vroege vogels van Woo- Ping voorkomen brand Start Anjera Blazen voor ctie 2007: de Molen AUTORUIT STUK BEL: 0800-0828 MARCO BOUIVIAIXI 2E PINKSTERDAG GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT 1. Gesprek a.d. Schie y Drank in bushokje Fietsendief bet rapt Jubileum Promskoor Nieuwe stek Wereldwinkel Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) elemaal oogvltet '/m 7jUr,i T- 24 UUR SERVICE I - Gratis sterreparatie v.a. WA extra I - Rechtstreekse schade- afwikkeling met alle verzekeraars en lease maatschappijen - Maximale korting op eigen risico Gratis vervangend vervoer tijdens reparatie Vlaardingen Hoogstad 209,3131 KX Vlaardingen Tel. (010) 460 22 33 Nu 375,- korting op een complete Auronde* Auping nights, better days meubelen aupmg Tweede Pinksterdag open van 11.00 -17.00 uur de le verdieping van 3380.- nu voor Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 23 mei 2007 14e Jaargang nr 21 in prijs veriaagd! IVIDE# AUDI KTV i ak 1 SO p>os~tfc>us 1 685 3000 tor rotterdam 'Geef geld van Nieuwland en Delfshaven' SCHIEDAM - Het is onbegrijpelijk dat het kabinet geen extra geld over heeft voor Schiedam-Oost, maar wel voor de wijk Nieuwland en de Rotterdamse wijk Spangen. „Ten onrechte is Oost niet opgenomen in de veertig probleemwijken van minister Vogelaar," heeft voorzitter John van Gestel van het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) maandagmiddag gezegd tijdens een werkbezoek van vijf kabinetsleden. maasstacfl Gratis afhalen SCHIEDAM - Het startschot voor de jaarlijkse collecte van het Prins Bernard Cultuur- fonds, de Anjeractie, wordt maandag 28 mei, tweede Pink sterdag, gegeven. Onder het motto 'Blazen voor de Molen' spelen dan bij meer dan zestig molens in Nederland plaatse- lijke harmonieen, fanfares of brassbands. De molenaar en/of de orkesten zullen collecteren voor het Cultuurfonds. H www.boumanmeubelen.nl Voor een complete 2-persoons Auronde, inclusief comfortabele spiraalbodems en Auping matras- sen, betaalt u nu geen 1.770,- maar slechts 1.395,-*. Ook leverbaar in nieuwe eigentijdse kleuren, zelfs in hoogglans! IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111. U vindt ons aan de N2io Capelle a/d IJssel naastbedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bijzonder BERGWEG EN CEINTUURBAAN leder 3-1-1 in diverse kleuren bout en leder leverbaar. 7500 m2 klassieke en mod erne meubelen en verlichting OPENINGSTUDEN MAANDAG van 11.00 tot 1730 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRUDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MA AND GEOPEND van 11.00 tot 17.00 uur Deze aanbieding is geldig van donderdag 24 mei t/m maandag 28 mei 2007 (2e Pinksterdag) Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR weekbladen I Digitaal 9 formaat 111,4x15,2 cm vanai 50 stuks Met meer dan 20 vakxaken altijd bij u in de buurtl Als uw leren stoel of bankstel nog lekker zit maar er niet lekker meer uitziet kunt u een keuze maken: Nieuw kopen of laten spuiten. U kunt een dag gaan winkelen of u belt Marco Leer en vraagt wat het kost om uw comfortabele bankstel een facelift te geven. Bel 0186-603268 voor een prijsopgave EC0N0L0GISCH DE BESTE Marco Leer B.V.,Nijverheidsweg 31, 3274 KJ Heinenoord,Telefoon: 0186-603268 www.marcoleer.nl door Kor Kegel SCHIEDAM - Het eerste Ge sprek a.d. Schie 'nieuwe stijl', waarbij Schiedam mers betrok- ken worden bij de voorbereiding, vond plaats op 20 april 2007 en was een groot succes. Meer dan 120 mensen bezochten de avond en wat misschien het belangrijk- ste is: het krijgt een vervolg in december. Het onderwerp Hoog- straat en binnenstad komt dan opnieuw aan de orde, waarbij het Gesprek van 20 april het uitgangspunt is. Het eerstvolgende Gesprek a.d. Schie vindt plaats op 21 Sep tember. Het onderwerp dat op deze avond op de agenda staat is 'Bevorderen van de sociale betrokkenheid en samenhang aan de voorkant, dus preventief door het platform gekozen om als tweede thema aan de orde te stellen. Schiedammers die willen deel- nemen aan de voorbereiding van dit Gesprek worden uitge- nodigd voor een bijeenkomst op dinsdag 29 mei om 19.30 uur in Bibliotheek Noord aan het Bachplein 589. Doel van deze avond is om te bepalen wat de inhoud wordt. Aanmelden bij Greet van Norde: gh.v.norde@schiedam.nl of per telefoon 246 57 24. SCHIEDAM - Stichting Intorno Ensemble had de afgelopen meivakantie, die grotendeeld door regen werd gehinderd, een leuk festival voor kinderen in petto. In wijkcentrum De Blauwe Brug werden afgelopen woensdag niet alleen twee voorstellingen gegeven, nog leuker was dat er na afloop geknutseld kon worden. Klassiek voor Kooters was een 'kijkl, hoor! en beleefl-festival' voor kinderen vanaf een jaar of vier. Het draaide om de twee voorstellingen 'A is een aapje' en 'De gelukkige familie', waarin twee slakken centraal stonden die graag opgegeten wilden worden. Foto: Roger van der Kraan door Kor Kegel SCHIEDAM - De politie en brand- weer hebben zondagochtend over tientallen meters het trottoir afgezet op de hoek van de Burgemeester Knappertlaan en de Julianalaan. Er was een enorme rookontwikkeling. Uiteindelijk bleek het te gaan om een klassieke vlam in de pan, ont- staan in een bovenwoning, terwijl de bewoner niet thuis was. Dat een brand kon worden voor komen, was te danken aan de ei- genaren van Woo-Ping, het Chi- nees-Indisch-Thaise restaurant op de hoek van de BK-laan. „Toevallig waren mijn man en ik wat vroeger naar de zaak gegaan dan normaal," weekbladen H Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerbavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaqel X St. Luduinastraat 96A S zegt Anja van Woo-Ping. „We had- den er zin in, vandaar. En dat was maar goed ook, want toen we de zaak binnenkwamen, schrokken we vreselijk van de stank. We renden naar de keuken, maar het kwam niet bij ons vandaan. We gooiden wel alle deuren open en we gingen na of er geen kortsluiting was en bel- den toen direct de brandweer. Het kwam van boven, waar een bewoner was weggegaan terwijl er een pan op het vuur stond." De politie en de brandweer waren snel ter plekke. In de tussentijd bedacht Anja hoe vreemd het was geweest, als de brandhaard in haar zaak had gelegen. „Het kan gewoon niet. Wij zijn uiterst zorgvuldig. Juist omdat er zo veel mensen bo ven onze zaak wonen, kijken wij altijd alles ontzettend goed na voor- dat we weggaan. We checken wel een paar keer, of alle pitten uit staan en alle apparatuur uitgeschakeld is. We willen absoluut niet dat er wat gebeurt." Het is gelukkig goed afgelopen, zegt Anja. Ze heeft het verhaal daarna herhaald tegen alle klanten die het horen wilden. Want ze was zich goed bewust dat als ze zondag later naar de zaak waren gegaan, het heel anders had kunnen aflopen. SCHIEDAM - Zes jongeren zijn zaterdagavond aangehouden voor drankgebruik op de openbare weg. Omstreeks half acht zaten ze op een bankje bij de tramhalte op de Scheepvaartweg. Onder het bankje stonden verpakkingen bier en een aantal van hen had een bierflesje in de hand. Omdat het verboden is om op de openbare weg alchol te nuttigen en geopende verpakkingen bij je te hebben is het zestal, in de leeftijd van 13 tot 19 jaar uit Schiedan en Maasdijk, overgebracht naar een politiebureau. gen ligt. Voor zo'n herverdeling hoeft minister Vogelaar niet terug naar de Tweede Kamer. Ze hoeft dan geen geld voor een derde pro- bleemwijk af te smeken en Oost hoeft dan niet langer te wachten." Oost heeft alle factoren van een probleemwijk in zwaar weer, zei Van Gestel tegen ministers Wouter Bos en Ella Vogelaar en staatssecre- tarissen Sharon Dijksma, Marja van Bijsterveldt en Jet Bussemaker. Ze waren voor een speeddate in wijk centrum Dreesplein om daarna in Rotterdam de honderd-dagen-toer van het kabinet af te ronden. Tussen wat uitstapjes naar Excelsior '20 en de binnenstad door greep John van Gestel zijn kans. Hij kwam gloedvol voor Schiedam-Oost op. „Het tij keren kan nog wel, maar het is vijf voor twaalf. We moeten voorkomen dat de problemen van Nieuwland en Spangen verschuiven naar Oost. Dat waterbedeffect mag niet plaatsvinden." Spangen stond bekend als totaal onleefbaar, onveilig en onprettig. Dankzij een stevige wijkaanpak is de neerwaartse spiraal gekeerd, maar nu staat Oost onder druk. Ook in Oost zijn fysieke en sociale maat- regelen nodig, aldus Van Gestel. „Indien de cijfers en gegevens van 2006 gehanteerd waren, zou Oost aan alle criteria voldoen die voor de veertig erkende probleemwijken gesteld zijn. Als je kijkt naar werk- loosheid, inkomen en opleidings- niveau, dan scoren delen van Oost negatiever dan Nieuwland. Want Nieuwland zit vanaf 2002 in de lift naar boven, maar Schiedam-Oost keldert steeds harder naar bene- den," aldus de SOBO-voorzitter. „De sociale cohesie is minimaal, de leefbaarheid staat enorm onder druk, huisjesmelkers hebben delen van de wijk in hun greep en de veiligheid holt achteruit, wat ook blijkt uit de toename van diefstallen en vandalisme. De aanpak van Oost kan niet veel langer blijven wach ten. In een aantal buurten voldoen de bebouwing, inrichting en voor- zieningen niet aan de minimale ei- sen. Als je kijkt naar overbewoning, onveiligheid, illegale pensionnen en overlast van drugsgebruikers, dan is Oost zelfs al een tweede Spangen," zegt Van Gestel. De meest actuele negatieve ontwik- keling is de explosie van groeps- huisvesting van legale buitenlandse werknemers, voornamelijk Polen, in panden die in het bezit zijn van huisjesmelkers. Een groot deel van de winkels in Oost staat leeg of functioneert in de marge. „De detentieboot in de Merwehaven is in tegenstelling tot de winkels in Oost wel vol. Bewoners vrezen voor uitbraken. Start liever zinvolle voorzieningen in Oost en laat in deze kwetsbare wijk geen ontwik- kelingen toe, die het gevoel van onveiligheid vergroten," aldus de Schiedamse oproep aan het kabi net. Woonplus, de sociale verhuurder, wil wel investeren. Fysieke verbe- teringen zijn echter alleen zinvol, indien er een koppeling is naar een stevig sociaal programma met als kernpunten, leefbaarheid, vei ligheid en sociale cohesie, vinden de samenwerkende bewonersvereni- gingen in Schiedam. In het kader van het Jaar van de Molens hebben het Prins Bernhard Cultuurfonds en Stichting Jaar van de Molens 2007 hun krachten ge- bundeld en zogeheten hafabra-or- kesten gekoppeld aan molens. Het evenement vindt bij verschillende molens plaats en begint om 14.00 uur. Overal met hetzelfde bijzon- dere muziekstuk, gei'nspireerd door een molen. Daarna spelen de orkes ten eigen repertoire. 'Blazen voor de Molen' belooft een spannend evenement te worden. Het is bedoeld voor iedereen die de Hol- landse molen een warm hart toe- draagt. Molenvrienden, buurtbewo- ners, muziek- en cultuurliefhebbers kunnen op 28 mei in veel gevallen de hele dag bij de molen terecht. In Schiedam speelt het orkest van muziekvereniging Sint Radboud bij Museummolen De Nieuwe Palm- boom aan de Noordvest 34. Het concert start om 14.00 uur. Welke orkesten er verder spelen bij de mo lens in de buurt, is te lezen op www. jaarvandemolens.nl Culturele verenigingen die collec- teren voor de Anjeractie, mogen eenderde van de opbrengst zelf hou- den. Tweederde komt ten goede aan projecten in de provincie waar het geld is opgehaald. De Anjeractie 2007 duurt tot en met 2 juni. Er wordt op tweede Pinksterdag tij dens het concert gecollecteerd door Stichting De Schiedamse Molens voor het groot onderhoud aan het metselwerk van molen De Nieuwe Palmboom. Het jaar 2007 draait om de molens. In Nederland zijn 1150 molens die karakteristiek zijn voor ons land- schap. Nederlanders zijn trots op hun molens. Het is niet zonder re- den dat de molen het gezicht van ons land naar buiten toe bepaalt. Maar er is tegelijkertijd zorg: veel molens staan stil, zijn onbemand of onbetaalbaar vanwege de kosten voor behoud en onderhoud. Daarom is 2007 een landelijk jaar met een gezamenlijk doel: zoveel mogelijk vrienden voor de molen. Door in 2007 vele activiteiten te organiseren op gebied van sport tot kunst en cultuur tot culinair blijft Nederland ook in de toekomst mo- lenland nummer 1. SCHIEDAM - Tijdens een surveil lance zaterdagavond zagen politie- mensen in de Schoolstraat een man geknield bij een fiets zitten. Vervol- gens nam hij de tweewieler op zijn schouder en liep ermee weg. Hij werd aangesproken en zei dat de fiets niet van hem was maar dat het om afval ging, terwijl de tweewieler op slot stond. SCHIEDAM - Het Promskoor Schiedam viert vrijdag 15 juni het eerste lustrum met een jubi- leumconcert in De Ark. In 2000 gestart als projectkoor voor de eerste Schiedam Proms, in 2002 wederom als projectkoor deelge- nomen aan de Schiedam Proms, waarna een doorstart werd ge- maakt: Het Promskoor Schie dam was officieel 'geboren' en werd onderdeel van muziekver eniging Sint Radboud. Het koor bestaat uit 50 mannen en vrouwen die alien auditie hebben gedaan om toegelaten te worden tot het koor. Iedere woensdagavond wordt er enthou- siast gerepeteerd onder leiding van dirigent Gerard Lange. Kaarten voor het jubileumcon- cert kosten 5 euro en zijn al leen te koop bij leden van het Promskoor. Voor meer informa- tie: www.sintradboud.nl of 473 81 88. SCHIEDAM - De Wereldwinkel heeft tijdelijk haar deuren ge- opend aan de Rotterdamsedijk 441. Door brand in het pand boven de Wereldwinkel op 28 maart moest de winkel wegens rook- en wa- terschade worden ontruimd. Het opknappen en weer bedrijfsklaar maken van de winkel leek nog wel enige tijd in beslag te kun nen gaan nemen. Dankzij de Gemeente is het pand op de Rotterdamsedijk 441 nu tijdelijk voor de Wereldwinkel beschikbaar. „Verdeel het geld anders en maak van drie probleemwijken twee probleemwijken," zei Van Gestel. „Geef Oost twintig procent van het budget, dat volgens het Grote- stedenbeleid wordt toegekend aan Nieuwland en de Rotterdamse deel- gemeente Delfshaven, waar Span-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1