waterweg www.schiedam.nl Subsidie voor veilige woningen Ministers bezoeken Nieuwland Blazen voor de Molen Wijkoverleg Schiedam Zuid Onzichtbaar monument Huub Oosterhuis in Bibliotheek Waterweg Wijzer wonen gemeente Schiedam Laat uw stem horen op Het Stadserf! Maandag 28 mei 2007, 14.00 -16.00 uur Nabij Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34 gratis Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Maandag 29 mei 2007. Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 te Schiedam. Aanvangstijd: 19.30 uur. w Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO a Week 21 Woensdag 23 mei 2007 Aanmeldingsstrook Project Wijzer Wonen Ja, ik meld mij aan voor een gratis energieadvies aan huis en ontvang de gratis Energie-box t.w.v. 20,-. Wilt u lets bespreken met de gemeenteraad? Op dinsdag 29 mei aanstaande vindt het derde Stadserf plaats in de Aleidazaal en op de tweede etage van het Stadskantoor. Het Stadserf is openbaar, iedereen kan het bijwonen'. Om het woord te voeren is een aanmelding noodzakelijk. Tijdens Het Stadserf worden geen besluiten genomen. Het Stadserf is puur informerend. Tussen de programmaonderdelen is er ruim de tijd om raads- en collegeleden aan te spreken. Het Stadserf begint om 20.00 uur met kleinere onderwerpen. U kunt zich hiervoor nog tot op de dag van Het Stadserf, voor 12.00 uur, aanmelden; dat wil zeggen totdat dit onderdeel is vol gepland. Dit eerste deel eindigt om 21.00 uur. Vanaf 21.00 uur komen de grotere onderwerpen aan bod. Voor deze onderwerpen kunt u zich voor dit Stadserf niet meer aanmelden. Deze onderwerpen vragen om meer voorbereiding, niet alleen om ze aan de.orde te stellen maar ook om readies mogelijk te maken. Overigens kunnen tijdens dit deel ook onderwerpen aan de orde worden gesteld die vanuit de gemeenteraad zelf komen, maar de stad heeft voorrang. Dit onderdeel sluit om 23.00 uur. Voorzitter in de Aleidazaal is dhr. E.M. Gloudi. Voorzitter in de vergaderruimte op de 2e etage is dhr. H. v.d. Hoeven Programma voor Het Stadserf van dinsdag 29 mei 2007 Voor het gedeelte tot 21.00 uur in de Aleidazaal hebben zich tot nu toe aangemeid: dhr. M. Grandia over de trambrug over de Schie, deze levert naar zijn mening een probleem op voor de watersporters. Hij heeft dit al eerder aan de orde gesteld in de commissie Binnenstad en Schieveste. dhr. P Bestebroer over het ophalen van huisvuil. De ophaaldag voor zijn straat is gewijzigd, maar hij heeft daarover geen brief ontvangen. Waar hij zijn problemen met het ophalen van huisvuil ook aankaart, hij krijgt geen reactie. dhr. A. Rose over enkele onderwerpen met betrekking tot de binnenstad, te weten: - de Kameelmolen - bouwplan Korte Dam (Stadscafe met woningen) - ondergrondse afvalcontainers dhr. R. van Klaarwater over de stijging Onroerende Zaakbelasting (OZBj. Insprekers krijgen maximaal vijf rainuten spreektijd. Het programma vanaf 21.00 uur ziet er als volgt ult: Aleidazaal 21.00 uur: Presentatie Aanwijzingsprocedure Rotterdam Airport door ministerie van Verkeer en Waterstaat. De Luchtvaartwet bepaalt dat de minister van Verkeer en Waterstaat en de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer een ontwerp-besluit over de aanwijzing van Rotterdam Airport als luchtvaartterrein vaststellen na overleg met o.a. de betrokken gemeenteraden, de Schiedamse raad is daar een van. Zo'n besluit heeft o.a. betrekking op omvang, ligging van banen, geluidszones en -contouren; er ligt een Milieueffectrapportage aan ten grondslag. Over die MER heeft o.a. Schiedam nog wel vragen ingediend. Na de presentatie kunnen toelichtende vragen worden gesteld. Om door de gemeenteraad een standpunt over de aanwijzing te laten innemen, zal naar verwachting aan het college worden gevraagd een voorstel voor te bereiden. De behandeling in Het Stadserf is een eerste orientatie. 21.45 uur pauze 22.00 uur: Presentatie over de Uitvoeringsagenda Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (RWP) door de Stadsregio Rotterdam. Het gemeentebestuur kan op de uitvoeringsagenda reageren. Dit document bevat de regionale plannen op het gebied van verkeer en vervoer en is ook voor Schiedam van groot belang. De presentatie in het Het Stadserf is een mogelijk- heid om te peilen hoe de reactie van het gemeentebestuur zal moeten worden. Vergaderruimte 2e etage 21.00 uur: In het MeerjarenOntwikkelingsProgramma 2005-2009 zijn voor de fysieke, sociale en economische pijiers prestatie afspraken gemaakt. Om te kunnen volgen of die prestatieafspraken worden nagekomen heeft de afdeling Onderzoek en Statistiek een monitor ontwikkeld. De resultaten daarvan worden gepresenteerd. U kunt zich aanmelden bij de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn. Telefoonnummer 010 2465788 Vanaf 22 mei kunt u het programma vinden op www.schiedam.nl onder bestuurs informatie. Afgelopen maandag bracht een delegatie van het kabinet een bezoek aan de wijk Nieuwland. Minister Ella Vogelaar van Wonen, Wijken en Integratie bezoekt tot eind juni onder het motto 'Samen buurten, samen binden' veertig aandachts- wijken, verspreid over Nederland. Burgemeester Verver-Aartsen beef minister Vogelaar de staatssecretarissen Dijksma. Van Bijsterveldt en Bussemaker en minister Bos welkom (Foto: Jan van der Ploeg) Omdat dit bezoek samenviel met de laatste van de eerste honderd dagen van het nieuwe kabinet, voegden ook minister Wouter Bos en de staatssecretarissen Sharon Dijksma, Marja van Bijsterveldt en Jet Bussemaker zich bij haar. Het college van burgemeester en wethouders ontving het gezelschap in wijkcentrum Dreesplein, waar ook het eerste onderdeel van het programma werd afgewerkt. In een zogenaamde speeddate wisselden de Haagse politici van gedachte met een aantal bewoners van Nieuwland. Daarna ging men in verschillende groepen de wijk in. Het bezoek werd afgesloten in buurtrestaurant PAN aan de Parkweg. Op Tweede Pinksterdag is 'Blazen voor de Molen' een lust voor oog en oor. Dan worden door het hele land concerten gegeven door harmonieen, fanfares en brassbands op en rondom molens in heel Nederland. Dit gebeurt in het kader van het Jaar van de Molens. Bij Museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34 speelt muziekvereniging St. Radboud een gevarieerd repertoire. Om 14.00 uur precies wordt overal in Nederland begonnen met hetzelfde muziekstuk, genaamd "De Spatter", dat gei'nspireerd is op een molen. Het thema van deze avond is het wijkjaarprogramma. Bewoners van Schiedam Zuid zijn van harte welkom. Wilt u aanwezig zijn dan graag vooraf aanmelden bij de afdeling Wijkzaken L. v.d.Harst M. Barrels tel. 010- 2465590. Wat moet u doen? Aanmelden voor een energieadvies aan huis kan op twee manieren: 1. door het invullen en insturen van de aanmeldingsstrook of 2. door te bellen met het Wijzer Wonen loket telefoon 010 246 54 57 (bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 16.00 uur). Er wordt contact met u opgenomen om een afspraak te maken voor het huisbezoek. Handtekening Hiermee verklaart u ook dat uw inkomen niet hoger is dan, echtpaar 1.360,- alleenstaande ouder 1.225,-, alleenstaande 953,- netto per maand. Deze bon uitknippen en opsturen naar: Wijzer Wonen Loket, Stadswinkel balie 2, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam (een postzegel is niet nodig) Bij de brand in de historische panden op het Broersveld van begin deze maand werden deze zwaar beschadigd. De armenschool die direct achter de panden ligt werd echter gespaard. Dit gebouw is misschien bij vele Schiedammers onbe- kend, omdat het geheel aan het zicht is onttrokken. Ook al grenst de school aan het open stuk dat het 'Gat van Bolmers' wordt genoemd, het is niet of nauwelijks te zien. Onder een dikke laag van klimop en struiken schuilt echter een gemeentelijk monument dat net zo oud is als de panden waaraan het vuur zoveel schade heeft aangericht! In de 18de eeuw werden 'armenscholen' opgericht om kinderen uit gezinnen die het niet konden betalen toch onderwijs te geven. In Schiedam werd in 1725 een schoolmeester voor dat doel aangenomen. In 1776 werd een tweede armenschool gesticht, om het groeiend aantal armen van onderwijs te kunnen voorzien. Beide scholen vonden in 1779 onderdak in het in dat jaar gebouwde (en dus niet 1771, zoals eerder wel in kranten vermeld werd) pand aan het Broersveld. Tot 1862 deed het pand dienst als armenschool. MK.-'.-.pMMMMW an t De originele bouwtekening. Links de door brand getroffen panden, rechtsonder het besproken gebouw. Het pand is ook in gebruik geweest als gymnastiekzaal voor de openbare school Comenius B, de latere Singelschool. (Comenius A vervulde dan weer de rol van school voor minder welgestelden) De win- kels aan de Broersvest werden ervoor gezet in 1954, waardoor de zichtbaarheid van het gebouw ook afnam. Tegenwoordig is het de oefenlocatie van de dansschool van Rudolf Fitskie. Bij raadsbesluit van 28 februari 1995 is het pand aangewezen als gemeente lijk monument. Het Gemeentearchief is benieuwd of iemand nog een afbeelding heeft van de voormalige armenschool zonder al het groen. Ook zijn we voor de fototentoon- stelling van 6 juni nog steeds op zoek naar leuke of interessante trouwfoto's waarop ook het interieur van het stadhuis te zien is! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedafn.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. ARCHIEF Zaterdag 2 juni 2007 is er in Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam een literaire middag rond Lucebert. Belangrijke gast is Huub Oosterhuis die gedichten van Lucebert zal analyseren en voordragen. Aanvang 14.30 uur. Toegang: 7,50. In aansluiting op de tentoonstelling Lucebert, schilder dichter fotograaf in het Stedelijk Museum Schiedam heeft Alessandro Aiello in het museum een aantal workshops 'poezie Lucebert' gegeven. Ter afsluiting van deze workshops organiseert Bibliotheek Waterweg samen met het Stedelijk Museum en Alessandro Aiello een literaire middag rond Lucebert. Belangrijke gast op deze bijeenkomst is Lucebert kenner Huub Oosterhuis. Hij zal gedichten van Lucebert analyseren en voordragen Verder werken mee: Alessandro Aiello en Wouter van Bemmel. Alessandro Aiello draagt gedichten voor van Lucebert. Hij wordt begeleid door jazz- muzikant en multi-instrumentalist Wouter van Bemmel. Enkele deelnemers aan de workshops zullen hun eigen gedichten, gemaakt tijdens de workshop, voordragen. De entree is €7.50. Toegangskaarten zijn te koop bij Bibliotheek Waterweg, Boekhandel J.S.- van Leeuwen BV en Boekhandel Post Scriptum. bibliotheek Reserveren kan bij gh.v.norde@schiedam.nl of via 010-2465724. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Buis 23, 3123 BD, het oprichten van een bijgebouw Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Woudhoek Noord 1994" bestem- mingen "woningen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat er gedeeltelijk wordt gebouwd op gronden waar geen bebouwing rriogelijk is en de ruimte tussen de achter gevel van de woning en het bijgebouw minder is dan 6 meter. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge- lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemenvoldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmer- king komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 24 mei 2007 t/m 5 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf, 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemo- tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Openingstljden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Bulten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 L r if- Gemeenteber Energieadvies aan huis: energie en geld besparen, doet u mee? De Gemeente Schiedam is samen met Aarde-Werk, Collusie, Woonplus en GGD het project Wijzer Wonen gestart. Energieadviseurs van Collusie komen bij u langs om een persoonlijk advies te geven over energiebesparing en een gezond binnenklimaat. U krijgt een rapport met de besparingen in euro's. Met een paar kleine ingrepen in uw woning kunt u al gauw een bedrag van 150,- op uw jaarlijkse energierekening besparen. Denk bijvoorbeeld aan het gebruik van spaarlampen en tijdschakelaars, het aanbrengen van radiatorfolie en tochtstrips of een waterbesparende douchekop. Het wordt helemaal interessant als u een aantal van deze materialen (ter waar- de van 20,- in een Wijzer Wonen pakket) gratis krijgt. Wie kan meedoen aan het project? Het project is bedoeld voor mensen met lagere inkomens die een zelfstandige huishouding voeren (echtpaar 1.360,—, alleenstaande ouder 1.225,—, alleenstaande 953,— netto per maand). De beschikbare subsidie is beperkt, er kunnen in totaal 1500 huishoudens meedoen. Aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Naam i Ad res postcode i Plaats i Telefoon 1 Datum 1 Woningbouwstichting SGBB, die in Schiedam de complexen't Spander, Merweheem en Molenwijck bezit, heeft haar woningen de afgelopen maanden zo aangepast, dat ze voldoen aan de eisen die horen bij het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW). Het gaat om in totaal 185 woningen. Ook op complexniveau zijn maatregelen genomen, waardoor de kans op woninginbraak sterk wordt gere- duceerd. De gemeente Schiedam ondersteunt deze actie met een subsidie. Ter afronding van de werkzaamheden overhandigde burgemeester Verver-Aartsen vorige week maandag in de aula van het Stedelijk Museum een cheque aan opdrachtgever SGBB. Van elk van de drie complexen ontving een bewoner het certificaat Politiekeurmerk Veilig Wonen. Het totaal aantal gecertificeerde wonin gen in Schiedam komt met deze toevoeging op bijna 1700. Voor wat betreft het aantal complexen op 'PKVW-niveau' is Schiedam zelfs koploper in de regio. Foto: Bart Bos De ingang van de voormalige armenschool, met de winkels aan de Broersvest op de achtergrond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3