l^bgfe maasstad Ouderdom in beeld bij Boijmans Tekort arbeidsmarkt slecht voor economische groei Nu met €10,- korting mee met de ijsjestram L 0909 - 50 10 699 'Hoofd' van Jetse Batelaan in ro theater 1 maasstad coed doel Win een Gardena tuinslang in oprolbox! L Unieke lezersaanbieding hj to \i\faarcte CARAVANS Thrillers van Elvin Post de grens over www.corolie.nl cor olie I L I Woensdag 30 mei 2007 tx 63 Opleidingsniveau 7t\\ INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Arbeidsmarkt weekblade ZOMER BRUNCH LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl fEen maf avondje uit eten? Avondvullend. f Onbeperkt eten. drinken en entertainment. CAMPEERSHOP MEER DAN 5000 ARTIKELEN ~T T ttourc Zo doet u mee! 'Hoofd' neemt het publiek mee in een mix van beeldend theater, mime en doortastende observaties van levensecht gedrag. ROTTERDAM - Met de voorstel- ling 'Hoofd' is de jonge theater- maker Jetse Batelaan voor het eerst als regisseur bij het ro theater te gast. 'Hoofd' is van 29 mei tot en met 1 juni en van 13 tot en met 16 juni te zien in het ro theater aan de William Boothlaan in Rotterdam. In zijn werk houdt hij zich vast aan een tegelspreuk van eigen hand: „Het geeft niet, we kunnen het geen van alien." 'Hoofd' neemt het ROTTERDAM - De veelgeprezen thrillers van de Rotterdamse schrij- ver Elvin Post verschijnen binnen- kort ook in het Turks, Duits en Spaans. De Turkse vertaalrechten van 'Vals Beeld' zijn onlangs ver- kocht aan uitgeverij Acik Defter en uitgeverij Paidos kocht de Spaan- se vertaalrechten van zijn debuut 'Groene Vrijdag', dat in Nederland werd onderscheiden met de Gouden Strop. In juli verschijnt 'Vals Beeld' bovendien in Duitse vertaling bij uitgeverij Bertelsmann, terwijl 'Groene Vrijdag' eerder ook werd vertaald in het Frans. Producent Kees Kasander werkt aan een ver- filming van 'Vals Beeld', waarvan de regie in handen zal komen van Martin Koolhoven ('Het Schnit- zelparadijs'). Vanaf deze week is 'Vals Beeld' verkrijgbaar in een aantrekkelijke midprice editie. In januari 2008 verschijnt 'Geboren verliezers', de derde thriller van Elvin Post. publiek mee in een mix van beel dend theater, mime, doortastende observaties van levensecht gedrag, absurde situaties en humor, gevat in een klare beeldtaal met een on- navolgbare samenhang. 'Hoofd' is in de woorden van Jetse Batelaan een voorstelling over men- sen die hetzelfde zijn: „In het ver- lengde daarvan zijn alie voorstel- lingen hetzelfde en is in wezen alles eigenlijk hetzelfde. Dat is natuurlijk niet zo, maar ik vind het leuk om dat juist heel brutaal neer te zetten. We moeten tegenwoordig allemaal zo nodig uniek zijn, maar dat druist in tegen de menselijke natuur. Ik denk dat het belangrijk is dat we ons in elkaar kunnen herkennen. Dat we inmiddels daadwerkelijk zijn gaan geloven dat we van elkaar verschil- len is volgens mij een grote vergis- sing. Ik ben niet speciaal uit op de lach, maar in mijn voorstellingen is dat wel vaak een bijeffect." Batelaan won in 2005 de VSCD Mimeprijs voor zijn voorstelling 'Toe vader, drink!' en in 2006 de Gouden Krekel voor 'Voorstelling waarin hopelijk niets gebeurd'. In datzelfde jaar kreeg hij de presti- gieuze Erik Vosprijs die eens per twee jaar wordt toegekend aan een bijzonder talent onder de nieuwe lichting theatermakers. 'Hoofd' is van 29 mei tot en met 1 juni en van 13 tot en met 16 juni te zien in het ro theater in Rotterdam. Aanvang 20.30 uur. Reserveren: 010 404 70 70 of www.rotterdamsuitburo.nl. Dagkassa: Rotterdams Uitburo in de hal van de Centrale Bibliotheek. Avondkassa ro theater: op voor- stellingsavonden vanaf 19.00 uur. Kijk voor meer informatie op www. rotheater.nl. door Dik Vuik ROTTERDAM - Beter we- tende ouderen en overlast ver- oorzakende jongeren: het is een van de vele stereotypen rond de ouderdom. Zulke beelden zijn vaak al eeuwenoud. Muse um Boijmans Van Beuningen heeft prenten uit de zestiende en zeventiende eeuw bijeen ge- bracht, die duidelijk maken hoe ouderen in de loop der eeuwen werden bekeken. Conservator Anouk Janssen van het Rijksmuseum onderzocht voor haar promotie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam hoe in het verleden tegen ouderen en de ouderdom werd aangekeken. Dat leverde de publica- tie 'Grijsaards in zwart-wit' op. met als onderwerp de talloze prenten uit de zestiende en zeventiende eeuw die ouderen als onderwerp hebben. De prenten laten zien hoe ouderen werden afgebeeld als wijs of vroom, maar ook als vrekkig op belust op een jongere geliefde. Boijmans Van Beuningen heeft het prentmateriaal nu gekozen als onderwerp voor een thema-expositie. 'Grijsaards in zwart-wit. De ver- beelding van de ouderdom in de Nederlandse prentkunst van de zestiende en zeventiende eeuw' laat ruim honderd prenten zien. De kunstenaars zij veelal bekende namen als Rembrandt van Rijn of Jan Saenredam. Ze hebben ouderen geportretteerd naar de normen uit hun tijd, maar die normen zijn vaak ook nu nog verrassend herkenbaar. De 'wijze oudere' is zo'n stereotiep beeld. Op een prent van Saenredam heft zo'n oudere vermanend de vin- ger op tegen jongeren die zich voor zijn huis vermaken. Herkenbaar of niet? Wellicht wat minder herken- bare is het beeld van de vrome oudere, die zich biddend en lezend door de oude dag werkt. Vrouwen worden vaak afgebeeld als raad- geefster over het huwelijk en de liefde. Dat gebeurt wellicht nog steeds, maar is tegenwoordig niet meer zo'n sterk beeld. Zijn ouderen dan alleen maar te prijzen? Nee, want ze werden in vroeger eeuwen ook afgebeeld als vrekkig, als een heks of belust op een veel jongere geliefde. Frans Huys laat een oude vrouw zien die haar luit wil laten maken door de ROTTERDAM - Rotterdam dreigt de komende jaren on- voldoende te profiteren van de economische groei, als de knelpunten op de arbeidsmarkt niet worden opgelost. Dat zegt wethouder Dominic Schrijer (Sociale Zaken, Werk en Gro- testedenbeleid) naar aanleiding van de presentatie van de eer- ste Werkgelegenheidsmonitor van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam. Uit de analyse blijkt dat de sec- toren met de grootste stijging in de werkgelegenheid zijn transport, facilitaire diensten, industrie en groothandel. Op langere termijn wordt de groot ste groei verwacht bij de kennis- diensten (bijvoorbeeld ict-bedrijven, architecten- en reclamebureaus), belevingsdiensten (horeca, recreatie en sport) en de zorgsector. De Werkgelegenheidsmonitor toont aan dat het landelijk herstel van de economie ook in Rotterdam zicht- baar is. Na drie jaar van daling met gemiddeld 1,1 procent is de werk gelegenheid in 2006 gestegen met 0,5 procent. Echter, als er tegenover die groei geen aanbod van gekwa- lificeerd personeel staat, profiteert Rotterdam niet optimaal van de werkgelegenheidsgroei. Die trend is nu al zichtbaar: de- krapte op de arbeidsmarkt neemt in bepaalde sectoren en voor bepaalde oplei- dingsniveaus toe. Schrijer en zijn collega-wethouder Ge'.uk (Onderwijs) hebben zelf het initiatief genomen om het Beraad Scholing en Arbeidsmarkt in het leven te roepen. Hierin komen ver- tegenwoordigers uit het onderwijs en het bedrijfsleven samen om op- lossingen te zoeken voor knelpun ten op de arbeidsmarkt. Zij maken afspraken over de wijze waarop de vraag vanuit de arbeidsmarkt vertaald kan worden naar het on- derwijsaanbod. Dat gebeurt nu al in sectoren waar de nood het hoogst is, zoals zorg, transport en techniek, en detailhandel en dienstverlening in de binnenstad. Uit de Werkgelegenheidsmonitor blijkt dat er vooral vraag is naar Voor informatie bel 010 - 4004.391 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Hulshorst Veluwe Vrijstaande bungalows te huur Van 7-7 tot 14-7 vanaf 275,- Van 14-7 tot 21-7 vanaf €350,- De Hoefstal telefoon: 0341 451 328 Gastvrij en gemoedelijk "De Hofshoeve Pension" (niet roken) en minicamping Halle in de Gelderse Achterhoek. Bel voor info: Fam. Hofs tel. 0314 631 355 Viltweg 4 - Van de Water Caravanservice voor uw caravan/camper Alle voorkomende onderhouds- S werkzaamheden "5==^>l - PACK of APK keuring Schadeherstel, vloerreparaties Schoonmaak- en poetsbeurten Bandenservice FOCWA gecertificeerd Gratis haal- en brengservice! 's-Gravendeel Bel 078-673 17 2?. mbo'ers en hoogopgeleiden. Hoewel het opleidingsniveau van de Rot terdamse bevolking gestaag stijgt (aanbodzijde), blijft ook de vraag naar hooggeschoolde arbeid op de arbeidsmarkt verder stijgen. Die achterstand van Rotterdam vraagt om aanhoudende investeringen in het onderwijs. Voor hoogopgeleiden (hbo en uni versiteit) geldt dat de concurrentie zich vooral op nationaal niveau af- speelt. Wethouder Schrijer: „De concur rentie tussen de regionale arbeids- markten neemt toe. Hoogopgelei den kiezen niet alleen voor een stad vanwege een aantrekkelijke baan, maar ook op basis van factoren als leefomgeving, cultureel klimaat, woonomgeving en voorzieningen. Wij moeten daarom blijven inves- teren in een aantrekkelijk woon- en werkklimaat in Rotterdam." Vanuit het Rotterdams college zul- len de wethouders Harbers, Ka- rakus en Schrijer (respectievelijk Economie, Wonen en Werk) bin- nenkort komen met voorstellen om midden- en hoogopgeleiden te bin- den aan de stad. Schrijer benadrukt verder dat daar- naast ook de doorstroming van werknemers in bedrijven verder gestimuleerd moet worden. „De ge- neratie babyboomers gaat langzaam maar zeker met pensioen. Dat stelt ons voor een enorme vervangings- opgave. Het is daarom ook zaak dat werk nemers kunnen doorstromen naar hogere functies. Een uitdaging voor de opleiders en de werkgevers om dat structureel vorm te geven." Het is de eerste keer dat het Ont wikkelingsbedrijf Rotterdam (OBRj de halfjaarlijkse Werkgelegenheids monitor presenteert. Binnen de ge- meente Rotterdam is het OBR het bedrijf dat de kennis over de kwan- titatieve en kwalitatieve ontwik- keling van de werkgelegenheid in kaart brengt. Als er tegenover de groei van de werkgelegenheid geen aapbod van gekwalificeerd personeel staat, pro fiteert Rotterdam niet optimaal van de werkgelegenheidsgroei. De gemeente wil de monitor daarom vooral gebruiken als uitnodiging aan alle partijen die werken aan het verbeteren van de kwaliteit van het aanbod op de arbeidsmarkt. 'Grijsaards in zwart-wit. De verbeelding van de ouderdom in de Nederlandse prentkunst van de 16de en 17de eeuw' is tot en met 29 juli te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. luitenmaker. Die heeft het al te druk met de luit van zijn eigen vrouw, blijkt uit het bijschrift. Het is een duidelijke verwijzing naar een heel ander soort gunst dan het herstellen van een muziekinstrument, zoals ook blijkt uit de lustige blik van het oude vrouwtje. Vaker zijn het de mannen, die op oude leeftijd nog wel een jong blaadje lusten. Ze worden door de tekenaars bespot, want zoiets hoort niet en is onnatuurlijk. lets minder erg lijkt het om als vrek door het leven te gaan. Het oogt dan wel niet sympathiek, maar er bestond in vroeger tijden nu een- maal geen pensioen en je moest als oudere zelf voor je kostje zorgen. Deed je dat niet, dan eindig je weer als verarmde oudere, die bij zijn kinderen moet bedelen. En dat gebeurde ook, zoals blijkt uit de prenten van onder meer Assuerus van Londerseel (ca. 1600). Een zes- tigjarige man komt bij zijn kinderen in huis, maar wordt daar uiteinde- lijk verbannen naar een plekje bij de haard terwijl het gezin gezellig aan tafel zit. Respect voor de ou derdom is hier ver te zoeken. Claes Jan Visscher (ca. 1606) laat zien hoe kinderen hulp aan hun behoef- tige ouders weigeren. De boodschap is tweeslachtig: de kinderen eren hun ouders niet, maar andersom hadden die ouders wat spaarzamer moeten zijn. Vrekkig moeten zijn, misschien? Mooi zijn tenslotte ook de neutrale portretten of 'tronies' van ouderen door Rembrandt en Johannes Ver- meer. Zij laten zien met deze karak- terschetsen zien hoe de ouderdom er uit ziet, zonder er een boodschap aan mee te geven. 'Grijsaards in zwart-wit' geeft een interessant en soms herkenbaar beeld van ouderen in de samenleving. Voor de liefhebbers is het gelijkna- mige boek van Anouk Janssen te koop in de museumwinkel. 'Grijsaards in zwart-wit. De ver beelding van de ouderdom in de Nederlandse prentkunst van de I6de en 17de eeuw' is tot en met 29 juli te zien in Museum Boijmans Van Beuningen, Museumpark 18-20. Het gelijknamige boek is uitge- geven door Walburg Pers en kost 39,95. Voor meer informatie: te lefoon (010) 441 94 00 of www. boijmans.nl. Wilt u er even lekker tussenuit, samen met vrienden of familie? Denk dan eens aan een rondrit met de ijsjestram in combinatie met een heerlijk diner in restaurant Brazzo. In de maanden mei, juni en juli 2007, rijdt op zaterdag en zondag om 16.00 uur deze historische tram door Rotterdam onder begeleiding van een bekende deskundige gids. Onder het genot van een heerlijke sorbet van vanilleroomijs en vers fruit maakt u een rondrit van 1,5 uur door de gehele stad, van het rustieke Kralingen, door de drukke binnenstad en uiteraard wordt de Erasmusbrug niet overgeslagen. U kunt heerlijk genieten van de geweldige skyline van Rotterdam met een glaasje rose in uw hand. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen 10,- korting op deze rondrit, gevolgd door een heerlijk diner. Op vertoon van onderstaande bon ontvangt u maar liefst 10,- korting op dit arrangement. U betaalt slechts 49,50 i.p.v. 59,50. Dlt arrangement bestaat uit een rondrit van 1,5 uur, drankje aan boord, 4 gangendiner, welkomstcocktail en koffie. KORTINGSBON A Ja, ik maak gebruik van 10,- korting Naam: Adres: _m/v Postcode: _Woonplaats: Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Maximaal 4 personen per bon. Zondag 3 juni v.a. 11.30 uur: Gezellig Brunchen OO 50 voor slechts p.p Met uitgebreid Dessert Buffet Kinderen van 4 t/m 12 jaar 12,50 Inclusief 'n gratis tochtje over de plas met onze fraaie salonboot! Reserveer tijdig. Zie onze website voor het complete programme. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 Voor nieuwe of gebruikte caravans RECREATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118* beroep T 9 geslacht drug semafoon vaartuig spoedig deel van het jaar deel van Palestina 2 hard trekken kaassoorl krante'n- stailetje troep dieren loflied gezichts- orgaan plak T 8 perceel stof in de atmosfeer rechtens behoren aan, 7 aanbeden persoon voortslepen jong dier Econorhlsche Zaken plaats in Frankrijk lang aanhoudend voordat gerucht wildebeest vanadel 5 functie automodel landtong 1 Noorse munt vorstentitel rekening vogel plaats in deVS plaats in Gelderland bestuur Spaanse titel 6 zwerver 3 botsen tegen Europeaan tidwoord 4 plaats in Belgje Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl xorgt vaor heft stieke kind tussen xi&kenhuis en thuis Vindt u het ook zo vervelend om na het sproeien uw slang weer netjes op te bergen? Gardena heeft met de wand-slangenbox, voor aan de muur, de oplossing. De slangenbox is 180° zwenkbaar bij bevestiging aan de muur, bevat een 10 meter lange slang en is direct klaar voor gebruik. De gewenste slanglengte instellen is gewoon een kwestie van even trekken en vastzetten. Na het sproeien rolt de slang zichzelf automatisch en gelijkmatig op. Kijk voor meer informatie op www.gardena.nl. i) GARDENA lu-VjoVwng Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 20 mei t/m dinsdag 5 juni 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 2 3 4 5 6 7 8 9 De oplossing uit nummer 14 is: dagje uit. De winnaars van de twee entreekaarten voor Walibi World hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13