maasstad Spanning en spektakel in Kuifje, de musical Daniel Boissevain geniet van rol in 'Doe Maar' Drie keer het Koninklijk Ballet van Vlaanderen in aewni i msm op aan de nieuwe generatie die in IN ROTTERDAM 11 Win kaarten! 299 Digitale fotocamera met e megapixel era enzen yifst 249 7.2 Mega pixels m mw.- Mmr- Zondag3iuni SAMSUNG BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 30 mei 2007 tx 51 V- www.uitburo.nl/rotterdam Theater de Evenaar nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Zuid plein World Music Dance Centre yUjpcJ Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de meest uitgebreide foto/video afdeling van de Randstad. Met keuze uit meer dan 100 digitale foto- en videocamera die demonstratieklaar staan opgesteld om vergeleken te worden. Ook op het gebied van foto/video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. vJl geopend van 12.00-17.00 uur door Anouk Breeman ROTTERDAM - Onder grote be- langstelling is de musical Kuifje verleden week in premiere ge- gaan in het Luxor Theater in Rot terdam. Bekende Nederlanders, onder wie Ben Cramer, Ernst Da niel Smid, Mark Huizinga, Emile Ratelband en X-Factorjurylid Marianne Wijnkoop, schreden in smoking en gala-jurk over de rode loper. Zij zagen de stripal- bums De 7 Kristallen Bollen en De Zonnetempel op het podium tot leven komen. Cabaretier en tekstschrijver Seth Gaaikema vertaalde de avonturen van de Belgische reporter en zijn vrienden naar het toneel. In de voorstelling maken we kennis met Kuifje, hond Bobbie, kapitein Had dock, Jansen en Janssen, professor Zonnebloem en Bianca Castafiore. „Voor mij is Kuifje een internet- ter avant la lettre. Zoals wij nu op internet over de hele wereld sur- fen, zo reisde hij met Bobbie rond de aardbol. Hij is nieuwsgierig en wil culturen met elkaar verbinden", vertelt Seth. „Niet bang zijn voor elkaar, maar met elkaar leven. Dat zit ook in deze musical", vult Henk Poort aan, die in de huid van Kapi tein Haddock kruipt. Maar bovenal biedt de musical Kuifje een hoop spanning en spek takel. We zien hoe een zevenkop- pige expeditie in Peru een heilig Inca-graf opent en de mummie van Rascar Capac meeneemt. Daarmee halen ze zich de vloek van de Zon- negod op de hals; ze worden getrof- fen door een geheimzinnige ziekte. Als professor Zonnebloem ook nog eens op onverklaarbare wijze ver- dwijnt, proberen Kuifje, Bobbie, kapitein Haddock het mysterie te ontrafelen, daarin bijgestaan door de detectives Jansen en Janssen. Ze ondernemen een gevaarlijke tocht door de Amazone jungle en over de besneeuwde bergtoppen van de An des om hun vriend terug te vinden. De musical ging precies honderd jaar na de geboorte van schrijver Herge (Georges Remi gebruikte zijn initialen omgekeerd, als pseu- doniem) in premiere. Hij zou on- getwijfeld genoten hebben van de verrichtingen van Jelle Cleymans (Kuifje), Henk Poort (Kapitein ■Haddock), Miranda van Kralingen (Bianca Castafiore), Dick Cohen en Walter Baele (Jansen en Janssen). De rol van Castafiore is het musi- caldebuut van Van Kralingen. Met zichtbaar plezier zet ze een per siflage van zichzelf neer, maar in- De lerse foxterriers Zohra en Zihna stelen, om de beurt, de show als Bobbie, voor wie Kuifje een ontroerend lied zingt. duet met Kapitein Haddock mag ze gelukkig ook nog even laten horen hoe mooi ze kan zingen. Het spelen in een musical wijkt voor haar niet veel af van een opera, zegt ze later. „Een rol is een rol, dus qua acteren is er geen verschil. Alleen de mu- ziek is anders, lichter." Het gebrek aan romantiek in de al bums van Herge wordt gecompen- seerd door Kuifje een gevoelig duet te laten zingen met de dochter van een van de zieke expeditieleden. En als hij Bobbie kwijt is, zingt hij een hartverscheurend lied over zijn trouwe vriend. Die daarna gelukkig weer heelhuids terugkeert. Daar de musical niet kan teren op bekende liedjes, worden sommige nummers meerdere keren gezongen. De vro- lijke meezinger 'Duizend bommen en granaten' zit daardoor meteen in je hoofd. De capriolen van het detectiveduo Jansen en Janssen vormen grappige, slapstickachtige intermezzo's, zo- dat achter de schermen razendsnel decors kunnen worden gewisseld. Deze prachtige decors krijgen tij- dens de premiere overigens een welverdiend applaus, zoals in de scene waarin Kuifje in een waterval verdwijnt. Mooi is ook de manier waarop beelden uit de tekenfilm van Kuifje op de achtergrond ge- bruikt worden, terwijl de filmische rnuziek van Dirk Brosse, live ver- tolkt door een orkest, aanzwelt. Ook de kostuums, ontworpen door Yan Tax, verdienen lof. A1 met al is de musical Kuifje een echt stripboek op toneel geworden: Professor Zonnebloem is wel erg verstrooid, Jansen en Janssen zijn wel erg onhandig en Bianca Cas tafiore zingt wel erg schel. Dus de liefhebbers van Kuifje komen zeker aan hun trekken. Voor mensen die Kuifje niet hebben gelezen is het een aangename kennismaking die smaakt naar meer. De musical is tot en met 17 juni te zien in het Luxor Theater in Rot terdam. door Vincent Wernke ROTTERDAM - De muziek van Doe Maar is nog steeds ongekend populair. Dat bewijst ook het enorme succes van de musical 'Doe Maar die in heel Nederland voile zalen trekt. Van 19 tot en met 22 juni en van 12 tot en met 21 September keert de winnaar van liefst vijf Musical Awards terug in het Oude Luxor Theater in Rotter dam. Een interview met hoofd- rolspeler Daniel Boissevain over de musical, het succes en de tijdloze muziek van Doe Maar. Daniel Boissevain is vooral bekend als film- en televisieacteur. Hij was onder meer te zien in films als 'All Stars' en 'Wild Romance' en de televisieseries 'Luifel Luifel', 'Meiden van de Wit' en 'Gooische Vrouwen'. Hij stond vaker op het toneel, maar 'Doe Maar' is zijn eerste musical. „Ik kies projecten uit die me aanspreken en dat was met deze voorstelling het geval", verklaart hij. „Als het verhaal me aanspreekt, wil ik meedoen. Ove rigens heb ik vaker voorstellingen gemaakt waarin we zang en spel combineerden. 'Doe Maar' draagt Losbol Rits (Daniel Boissevain) krult in de popmusical 'Doe Maar' om Janis (Kim-Lian van der Meij) heen. foto Roy Beusker de naam musical, maar we staan gewoon een verhaal te vertellen dat is doorspekt met liedjes." Zijn keuze voor 'Doe Maar' bleek een juiste. De popmusical opgebouwd rond de legendarische muziek van de populairste popgroep die Neder land ooit kende, trekt voile zalen en ging onlangs met vijf Musical Awards aan de haal. Boissevain mocht zelf de award voor beste mannelijke hoofdrol mee naar huis nemen. „Ik ging bianco naar die uitreiking toe, ook omdat ik de mu sicals van mijn concurrenten niet gezien had. Natuurlijk droom je wel eens over het winnen van een prijs, maar over een musicalprijs had ik nog nooit gedroomd. De musical- wereld is voor mij een heel nieuwe omgeving." „Of het bevalt? Deze musical bevalt mij heel erg. Het is een heel intieme popmusical, ge maakt door een kleine groep men- sen. Het is geen gigaproductie en ik weet ook niet of dat wat voor mij zou zijn. 'Doe Maar' vind ik in elk geval een leuke voorstelling om in mee te doen. In het eerste gesprek met regisseur Jos Thie zei hij dat hij iets wilde doen met de muziek van Doe Maar. Een verhaal was er op dat moment nog niet. Ik wilde eerst het script lezen en toen dat me beviel heb ik meteen 'ja' gezegd. Ik had net de hoofdrol gespeeld in de film 'Wild Romance' over Herman Brood en een popmusical met lied jes van Doe Maar leek me wel een leuk vervolg." Pieter van de Waterbeemd schreef het script dat zich afspeelt in de jaren tachtig. Twee jonge meisjes Janis en Alice (Kim-Lian van der Meij en Dorien Haan) groeien op in deze roerige tijd. De een heeft ou- ders die zijn ingeslapen (Jan Elbert- se en Annick Boer), terwijl de ander een moeder heeft die zich drukker maakt over de strijd tegen de kern- wapens dan om haar eigen dochter. Intussen wordt Alice verliefd op losbol Rits (Daniel Boissevain) die samenwoont met zijn stiefbroertje Tommie (Bart Rijnink). En dan is er nog Arent (Jan Rot), die vader van Rits, die op een dag terugkeert nadat hij zijn gezin jaren eerder van de een op de andere dag liet zitten. Naast het verhaal, de leuke cast en het bijzondere decor, draait deze voorstelling toch vooral om de aan- stekelijke liedjes_ van Doe Maar. „Ik denk dat mensen het lekker vinden dat ze de liedjes al kennen", denkt Boissevain. „Destijds had ik zelf overigens niet zoveel met Doe Maar. Ik was een zware punker en Doe Maar vond ik maar softe disco-reggae, vooral populair bij meisjes met van die roze en groene zweetbandjes. Maar stiekem kon ik wel alle liedjes meezingen. Pas later heb ik de kwaliteit van hun muziek ontdekt. Hun teksten hebben iets tijdloos en universeels. Een lied als 'De Bom' is wel erg jaren tach tig, maar je kunt de tekst ook op het heden projecteren." Het geheim van deze popmusical is volgens de acteur ook dat 'Doe Maar' wordt gespeeld door een kleine en enthou- siaste groep mensen: „Dat maakt het intiem, want daardoor heb je als publiek het gevoel dat je er mid- denin zit en erbij betrokken wordt. De zes muzikanten staan ook op het podium, waardoor het echt een geheel is. 'Doe Maar' is bovendien goed geschreven en geregisseerd. Deze voorstelling is meer dan al leen de muziek van Doe Maar. Je kunt het verhaal niet los zien van de liedjes en andersom. Ik vind het een uitdaging om elke avond de magie van het moment te creeren. Het is leuk om te merken dat het werkt en dat het publiek elke avond weer en- thousiast reageert." 'Doe Maar' is van 19 tot en met 22 juni en van 12 tot en met 21 September te zien in het Oude Luxor Theater in Rotter dam. Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Meer infor- matie en complete speellijst: www. theaterhits.nl. In de rubriek 'In de kijkert' presenteren podia uit Rotterdam en omge ving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken elke week kans op vrijkaarten voor een voorstelling. deze wereld zo weinig kansen krijgt om zichzelf te ontdekken en uit te drukken op een andere manier dan die van het dictaat van de technolo gic. Dit uitgangspunt resulteert in een virtuoos stuk, dat tegelijk spec- taculair zal zijn met een zeer com- plexe danstaal en een energetische intensiteit op de elektro-akoestische muziek van 48nord. Danser Genevieve van Quaquebeke werkte eerder •samen met Jacopo Godani en danst nu in 'Simulati ons'. Op de website van het Konink lijk Ballet van Vlaanderen vertelt ze onder de indruk te zijn van de flair, de werklust en de ambitie die hij uitstraalt: „Bij veel choreo- grafen die een onderdeel van een gemengd program ma maken zie je dat ze eerst een pas de deux maken, dan een pas de trois en dat ze hun choreografie vervolledigen met een finale waar meer dansers bij be trokken zijn. Bij Godani is dat niet het geval. Hij is een choreograaf die met veertig dansers durft te werken. Dat vergt lef. Het kost namelijk veel meer moeite om met een grote groep te werken dan om samen te werken met enkele dansers." 'Forsythe - Dawson - Godani' van het Koninklijk Ballet van Vlaan deren is op woensdag 13 juni, aan- vang 20.15 uur, te zien in de Rot- terdamse Schouwburg. Reserveren: 010-411.81.10 of www.rotterdamse- schouwburg.nl. Kijk voor meer in- formatie op www.koninklijkballet- vanvlaanderen.be. 010 270 71 90 www.theaterdeevenaar.nl Willemskode 25, 3016 DM Rotterdam. Reserveren en info di-zo 10-17 us do 31/5 20.15u Fra Fra Sound en Jeannine La Rose €10- €8 vr 1/6 20.15u Turkije aan de Maas 10- €8 za 2/6 20.15u Fiesta de Tango is.m. Cuartito Azul €10 zo 3/6 20.15u Slotconcert afscheid van Theater de Evenaar €1 - €8 www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-1 8 uur. t/m 17/6 14/19/20u Kuifje - de Zonnetempel, musical met o.a. Henk Poort. 14/19/20u vr-zo 1 t/m 3/615/19u Stad van VeHangen Een operareis door Zuid langs 5 operascenes. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-18 uur. vr 1/6 20.00u Femmage Klem een mengsel van cabaret en vierstemmige a capella zang. za 2/6 zo 3/6 20.00u Da Bounce Comedy Night stand-up comedy op z'n best! 20.00u Talent Night Finale De talentenjacht onder de young urbans. vr-za 8-9/6 20.00u Loes Luca Het Rac/loes Luca zingt met haar moeder in dit hilarische meezingspektakel. zo 10/6 20.00u Steel Magnolia's De toneelhit van dit seizoen! ma 11-18/6 20.00u Musical Masterclasses met o.a. Vera Mann, Nurlaiia Karim en Thorn Hoffman. 010 20 30 203 www.theaterzuidp lein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-za 11-18 uur. do 31/5 20.00u Made in da shade HRMNNH! (Kung fu Hossel) Met o.a. Howard Komproe. 010 2 444 516 www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl vrl/6 20.30u Nomad Soundsystem dance grooves met soulful oosterse melodieen €10 - €8 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). i: 'Forsythe - Dawson - Godani' van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen is op Rotterdamse Schouwburg. ROTTERDAM - Twee wereld- wijd gevraagde choreografen en de grootmeester van de heden- daagse dans zorgen voor een on- vergetelijke balletavond. William Forsythe, David Dawson en Ja copo Godani creerden drie nieu we balletten voor het Koninklijk Pallet van Vlaanderen. 'Forsythe - Dawson - Godani' van het Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen is op woensdag 13 juni eenmalig te zien in de Rotterdamse Schouw burg. 'New Sleep' (1987) is een ballet in een bedrijf van William For sythe op een originele partituur van zijn jarenlange trouwe mede- werker-componist Thorn Willems. Het werd oorspronkelijk gecreeerd bij het San Francisco Ballet en combineert theater en ballet. 'New Sleep' wordt gezien als een ver- bluffend voorbeeld van Forsythe's werk in de jaren tachtig, waarbij hij het vocabularium van de klassieke dans gebruikte en verder uitwerkte. Twintig jaar later brengt het Ballet van Vlaanderen een reconstructie van deze hoeksteen van Forsythe's carriere. „De choreografie van For sythe vibreert van de dynamiek die de beweging genereert, maar ze is tegelijk ironisch en onopval- lend gecomponeerd", zo schreef de Frankfurter Rundschau in 1987 over 'New Sleep'. Ook David Dawson is in Nederland geen onbekende. Voor het Nationale Ballet maakte hij onder meer 'The Grey Area' en 'A Million Kisses to My Skin', dat eerder dit jaar op het repertoire van het English National Ballet kwam en onder luid applaus in Saddler's Wells werd gedanst. Van artistiek directeur Kathryn Ben netts kreeg hij de opdracht om voor het Koninklijk Ballet van Vlaan deren een volledig nieuw werk te maken. Het werd 'A Sweet Spell of Oblivion', waar voor Dawson een selectie maakte uit de preludes van het 'Wohltemperierte Klavier' van Johann Sebastian Bach. Het is een woensdag 13 juni te zien in de intiem ballet over kracht en chore ografie, dat lijnrecht tegenover de grote shows staat. De preludes van Bach worden live gebracht door de Italiaanse pianiste Irene Russo. Van Jacopo Godani, die van 1991 tot 2000 solist was bij Ballett Frank furt, ging vorig jaar 'Symptoms of Development' in wereldpremiere bij het Nederlands Dans Theater. Eer der maakte hij choreografieen bij het Koninklijk Deens Ballet en de Scala van Milaan. Voor het Konink lijk Ballet van Vlaanderen creeerde Tien lezers van Maasstad kun nen gratis naar 'Forsythe - Daw son - Godani". De Rotterdamse Schouwburg stelt twee keer vijf vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Forsythe - Dawson - Godani'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uit- slag wordt niet gecorrespondeerd. £*4 Varto ^TSCAl S* 3T) i "er-shot •a. 1 SONY DSC-T10 DIGITALE FOTO CAMERA Uitgevoerd met hoogwaardige technologie zoals de nieuwe Carl Zeiss Vario-Tessar lens met auto- focus en belichtingsregeling voor optimale foto's, 7.2 miljoen pixel CCD beeldchip en 3x optische zoom. Achterzijde met 6.2 cm LCD display. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 9x5.5x2 cm. CORRECTPRI] S Art.nr. 318444 PANASONIC DMC-LS 60 DIGITALE FOTOCAMERA Met 6 MEGA pixel maakt u schitterende foto's. 3x optische zoom (4x digitale zoom). 5 cm LCD scherm. Ingebouwde flitser. Inclusief USB kabel en software CD-rom. Afm. 9.4x6.2x3 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 326275 OLYMPUS E400 DIGITALE SPIEGELREFLEXBODY MET 40-150 EN 14-42MM OBJECTIEF De bijzonder kleine afmetingen en het geringe ewicht geven otografen de mogelijkheid om deze camera, met 10 miljoen pixels, werkeliik overal te gebruiken. Compleet met 14-42 mm 3.5-5.6 en 40-150mm 4.0-5.6 obiectieven. CORRECT SETPRIJS Art.nr. 320566 SAMSUNG SPF-07N DIGITALE FOTOLIJST Digitale fotolijstje in een 7 inch beeldformaat. Met een resolutie van 800X480 en een contrast- verhouding van 300:1. Ook filmformaten zoals MPEG 1/2/4, MP3, DivX en JPEG worden ondertseund en uw MP3-collectie speelt u ook af via de geintegreerde speaker. De USB 2.0 up- en downstream stelt u in staat data direct uit te wisselen. CORRECTPRIJS Art.nr. 320416 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19