maasstad '100%' boeken van Niki Smit geliefd bij tienermeiden r riaasstad i Sporen van slavernij in Wereldmuseum 4000 m2 maasstad Win twee entreekaarten voor Duinrell! 1200m2 r r 0909-50 10 699 rm Unieke lezersaanbieding ZONDAG 10 JUNI GEOPEND SUttMUK Nu met 2,75 korting naar Sfeer Trends KORTINGSBON GOED DOEL weekbladen Nieuwe kunstbeurs in Las Palmas SlaapboulevardkJ Kwakernaat 25* xMaaftte TUIN- SERREMEUBELEN STOPPEN MET ROKEN Woensdag 6 juni 2007 tx 63 Niki Smit Hulshorst Veluwe Hotel de Goudsberg. Stunt "Hotel Kuik" VAN 11.00 TOT 17.00 VERVAT KAMPEERSUPERMARKT www.vervat.nl WELCOME TO MARKET JA, ik maak gebruik van 2,75 kortingi Naam:m/v Adres: Postcode:Woonplaats: Slaapsystemen en slaapadviezen Verstand van slapen DE GR00TSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND Ceven&suw! Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt v rburgt Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 15 is: winkelen. Een driedaags arrangement in het Best Western Hotel in Brabant is gewonnen door: C. Leijdens, Krimpen aan den IJssel; C. van Vliet, Maassluis; J. van de Hof, Rotterdam; C. Bijl, Spijkenisse door Vincent Wernke ROTTERDAM - Niki Smit greep onlangs naast een Nicke lodeon Kids Choice Award. Ze moest Francine Oomen voor laten gaan. De nominatie voor deze publieksprijs vond Smit cchter al mooi genoeg. Haar boeken, de '100%-serie' voor jonge tienermeiden, is zeer succesvol. Onlangs verscheen het derde deel '100% Love' en het vierde boek is in de maak. „Het was niet zo gepland, maar ik vind het erg leuk om schrijf- ster te zijn." „De Tina-dag is zo geweldig", vertelt schrijfster Niki Smit over deze jaarlijkse happening van het gelijknamige meidenblad. „Daar komen honderden gillende meisjes op af, dat is echt een spektakel. Het is erg vermoeiend, maar wel leuk! Op zo'n dag voel ik me pas echt een schrijfster. Het schrijven op zich is niet zo spannend, maar daar ontmoet je je lezers en dat is echt leuk. Je pikt die van mij er ook zo uit. De echte tuttenbellen, haha. Die lopen op hun twaalfde met zo'n chique handtas aan hun arm en haarbandjes in. Zo was ik zelf ook op die leeftijd." Ze is inmiddels 31, maar blijk- baar spreekt Niki Smit de taal van tienermeiden. Niet voor niets zijn haar boeken zeer- geliefd bij deze doelgroep. Onlangs verscheen het derde deel van de '100% serie'. In '100% Love' maken we kennis met Tara en Lot. De een woont in Parijs, de ander in Nederland. De hartsvriendinnen mailen regelmatig over hun liefdesleven. Het boek be- staat letterlijk uit de e-mails die ze elkaar sturen, geschreven in de taal die tienermeiden gebruiken. Juist •die herkenbaarheid en de humor maken de boeken van Niki Smit tot 'een succes. Niet toevallig is '100% Lola' geno- mineerd voor de Kinderjury 2007. Schrijfster Niki Smit poseert met haar '100%-boeken' in haar favoriete kinderwinkel Peek a Boo in de Pannekoekstraat 10a in Rotterdam. foto Rob Kamminga „Ik schrijf echt voor de doelgroep", vertelt de Rotterdamse schrijfster over haar boeken. ..Daarbij gebruik ik de taal van deze tijd. Dat is overigens niet iets van nu. Ik wis- selde vroeger altijd briefjes uit met een vriendin, waarin we onze ei- gen taal gebruikten. Nu gebeurt eigenlijk hetzelfde, maar dan digi- taal. Ik heb die taal, zogenaamde MSN- of Breezertaal, nodig om het geloofwaardig te maken. Die taal versterkt de emoties en bovendien schrijft het erg lekker. Maar creatief taalgebruik is van alle tijden." Na '100% Nina' en '100% Lola' is '100% Love' het derde boek van Niki Smit. De e-mails versche- nen eerder in het meidenblad Tina en werden op verzoek van lezers gebundeld. „Ik heb zes jaar voor jongerensite Kaboem.nl gewerkt en in die periode is de liefde voor die doelgroep ontstaan. Mijn boeken zijn bedoeld voor meiden tussen de tien en twaalf jaar, brugklassers. Dat vind ik echt een hilarische peri ode. Ze komen als kleine, onschul- dige meisjes binnen en zijn bin- nen een jaar helemaal om." Haar boeken zijn behoorlijk onschuldig: „Klopt. Het is braaf, maar ik denk dat de meeste meiden van die leef tijd dat ook zijn. Ik schrijf feel-good boeken." Jongens, zoenen en feestjes zijn de meest besproken onderwerpen tus sen de twee vriendinnen in '100% Love'. „Zoentips, het lijkt misschien een stom onderwerp", zegt Smit. „Maar voor een twaalfjarig meisje dat naar een schoolfeest moet, is dat echt een serieuze zaak", weet zij. „Ik beschrijf alles overigens met de nodige zelfspot. De personages zien zelf ook wel in dat ze af en toe een beetje doordraaien." Smit haalt haar inspiratie overal vandaan: van het internet (ze is tevens hoofdre- dacteur van de site Shopgirl.nl), maar ook van de straat. „Als je in de Coolcat gaat kijken en je ziet die moeders met dochters, dat is echt lachen. En ik mail re gelmatig met een vriendinnetje van dertien of ga thee met haar drinken. Dan kom je veel te weten over wat in is. Die meiden kunnen overigens ook heel grof zijn, vooral over do- centen. Je weet soms niet wat je hoort. Mijn boeken zijn inderdaad heel erg van nu. De meiden dragen kleding die nu in is en luisteren naar muziek die populair is. De lezers vinden dat leuk. Nadeel is dat de boeken over een paar jaar ge- dateerd zijn. Niet de verhaallijnen, maar wel de details." Smit doorliep de Heao communi- catie en het was nooit in haar op- gekomen dat ze ooit schrijfster zou worden. „Ik volgde voor mijn werk een cursus schrijven voor kinderen en dat bleek over het schrijven van boeken te gaan. Het is dus heel toe vallig gegaan, maar ik vind het heel erg leuk. Ik combineer het schrijven met mijn baan bij Use Media en dat is goed te doen. Ik vind het bovendien erg dankbaar om voor die meiden te schrijven. Ik krijg zo veel readies via mijn website. Ik blijf dit ook zeker doen. Misschien dat ik ooit ook een chick-lit boek ga schrijven voor oudere meiden, maar dat is voor later. In november van dit jaar verschijnt '100% Anna' en voorlopig heb ik nog genoeg ideeen voor de '100%-serie." 1 ROTTERDAM - Het Wereldmu seum Rotterdam presenteert zon- dag 1 jul de foto- tentoonstelling 'Living Memories'/'Blijvende her- inneringen'. De expositie, samengesteld door fotograaf Hans van Rhoon en jour nalist Jeroen Junte geeft de sporen van de slavernij weer in de levens van de vele nabestaanden. Om een goed beeld te krijgen van deze nabestaanden zijn zij alien gei'nter- viewd en gefotografeerd, onder hen zijn ook traditionele machthebbers van stammen die deelgenomen heb- ben aan de slavenhandel. In 2007 is het precies 200 jaar ge- leden dat de slavernij officieel werd Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Vrijstaande bungalows te huur Van 7-7 tot 14-7 vanaf 275,- Van 14-7 tot 21-7 vanaf€ 350,- Oe Hoefstal telefoon: 0341 451 328 Arr. 140,00 2 nachten hp 1 nacht l/o, GRATIS diner Arr. 168,00 3 nachten hp 1 nacht hp. GRATIS Arr. 308,00 6 nachten hp 2 nachten GRATIS WWW.DEGOUDSBERG.COM, of bel ons 043-6012967 in de provincie Drenthe heeft voor u leuke voorjaars- arrangementen. Het hotel ligt aan het natuurpark Dwingerveld waar u heerlijk kunt wandelen en fietsen. Kijkt u voor uitgebreide informatie op onze website www.hotelkuik.nlU wilt reserveren? Belt u dan: tel. 0522 471237 Vr 8 juni: 09.00-21.00, Zo 9 juni: 09.30-17.00 ^MiOukdaif Stoe,en «Dukflalt Bij Vervat nu 1 OCX) stuks Dukdalf stoelen uit voorraad leverbaar. 3 Jaar garantie. Basecamp zitkruk Met tafelblad. Handig, vouwbaar en zeer compact. Camping droogmolen Lichtgewicht, incl. voeten ha ndige draagtas. Lambada 5 standenstoel aluminium plat opvouwbaar Aanbiedingen 7 t/m 11 juni Rotterdam, Stadionweg 31/33, 3077 AP, T: OlO - 497 08 22 Ook verkrijgbaar bij Vervat A'dam - Abcouderstroatweg 130, T: 0294 - 28 33 43 (A'dam zo 10 jur CARAVANS - VOUWWAGENS - (VOOR)TENTEN gesloten) ROTTERDAM - Van 6 tot en met 10 juni vormt LP II in Las Palmas, Rotterdam het decor van de nieuwe beurs: Object Rotterdam: de eerste interna- tionale beurs in Nederland die zich volledig en alleen richt op driedimensionaal werk. Circa 30 toonaangevende galeries uit Italie, Frankrijk, Belgie en Nederland tonen hier unieke topstukken op het gebied van hedendaags design, keramiek, glas, zilver, autonome objecten, etnografica en sieraden. Belangrijkste uitgangspunten voor Object Rotterdam: een hoogstaand niveau van deelne- mers en de getoonde objecten plus het diverse karakter van de beurs. Zo is onder meer te zien tijdens Object Rotterdam: solo- presentatie van sieradenontwer- per Ted Noten, designobjecten van meubelontwerpers Maarten Baas en Richard Hutten, glas- sculpturen van ontwerper Koen van Mechelen, presentatie nieuwe collectie tinnen objec ten van Studio Job, keramische ontwerpen van Hella Jongerius, modeporselein ontworpen door Alexander van Slobbe, sieraden van ondermeer Hans Appenzel- ler, Beate Klockmann Vera Siemund, hedendaags zilver van Paul de Vries Titiaan de Geer, keramiek van ondermeer Wouter Dam Setsuko Nagasawa. Door de aanwezigheid van grote, internationale namen als Studio Job, Hella Jongerius, Maarten Baas en Richard Hutten wordt Object Rotterdam al voor ope ning van de eerste editie betiteld als een internationale kunstbeurs op topniveau. Object Rotterdam vindt plaats in LPII, ruimte voor stedelijke cultuur in Las Palmas, op de Kop van Zuid in Rotterdam. Las Palmas is onlangs gerestau- reerd door het fameuze bureau Benthem Crouwel Architecten. Naast LP II zijn ook het Neder- lands Fotomuseum en de SKVR BeeldFabriek op deze locatie gevestigd. Kijk voor meer infor matie op www.objectrotterdam. com. afgeschaft door de Britten. Een goed moment om stil te staan bij de invloed die slavernij nog steeds heeft op de samenleving. Met de foto- tentoonstelling 'Living Me mories'/'Blijvende herinneringen' wordt teruggegaan naar de plek waar de meeste slaven verhandeld werden en waarvandaan ze wer den afgevoerd naar het Caribische gebied en Noord en Zuid Amerika, namelijk vanaf de Goudkust van Ghana. De foto- tentoonstelling is een ver- volg op de tentoonstelling 'De erfe- nis van de Slavernij'. De opening vindt plaats op 1 juli waarna de tentoonstelling tot 1 au- gustus gratis te bezichtigen is. voor't leven in en om het huis Van 15 t/m 17 juni a.s. vindt voor de eerste keer in Zuid-Holland een buitenevenement plaats dat zich specifiek richt op sfeer en trends in eh random het huis. Op de unieke locatie Landgoed 'Het Huys ten Donck' in Ridderkerk presenteren zich 100 bedrijven op het gebied van interieur, woonaccessoires, mode, culinair, kunst, brocanten, antiek, tuinmeubilair, watersport, etc. Een bezoek aan Sfeer Trends kan op allerlei manieren een bijzondere dag opleveren. Vanaf binnenkomst op het terrein zijn de sfeer en trends al te proeven. Bezoekers kunnen dagelijks een rondleiding maken over het afgesloten gedeelte van het landgoed. Maar ook genieten van klassieke strijkjes of een golfbal slaan voor het goede doel Right to Play. Voor de kinderen zijn er twee workshops; een creatieve en een om van te smullen Voor meer informatie: www.sfeerentrends.nl Lezers van Maasstad weekbladen krijgen 2,75 korting op een toegangskaartje Op vertoon van onderstaande bon ontvangt u maar liefst 2,75 korting op een toegangskaartje. U betaalt slechts 7,- i.p.v. 9,75. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De openingstijden zijn vrijdag 15 juni en zaterdag 16 juni van 10.00 uur tot 18.00 uur en zondag 17 juni van 10.00 uur tot 17.00 uur. Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl cut (MMVWdUZct H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL 010-4185079 www.stigter-tuinmeubelen.nl Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis komen te vallen zeurderig vreemd stuk diocolade lid van de bevoiking boerderij heimelijkheid deel van een kachel Engels bier uitbouw aan een huis schijnsel in het begin model grond- bewerking T plaats in Friesland Frans lidwoord rivier in Rusland huidplooi planten zi rivier van ae Donau opnemen proesten met ingang van deel van een bloem Amerikaanse fiimprijs noodzaken lemmet windrichting onderwerp boom plaats in Frankrijk plaats in Gelderland boomvrucht Romanum Imperium zi)ns inziens regelmaat handeling pnjzen belemmering Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis Geniet met het hele geziri van de spectaculaire attracties die Attractiepark Duinrell rijk is. Begin met een afdaling in de Splash, om vervolgens te gaan zwieren en zwaaien in de Aqua Swing. Of u gaat naar de spannende show van wereldkampioen illusie Sittah? Van 7 juli t/m 20 augustus staat Sittah in het Zomertheater op Duinrell. U kunt ook gaan zwemmen in het Tikibad. Het Tikibad heeft meer dan een kilometer aan glijbanen! Om weer tot rust te komen zijn er Hotwhirlpools, een golfslagbad en de rustige Lazy River. Duinrell daar kikker je van op! Kijk voor meer informatie op www.duinrell.nl of bel 070 - 5 155 258. Die Los het Zweedse raadsei op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. oplossing kunt u van woensdag 20 mei t/m dinsdag 12 juni 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). DuinrelfP* U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11