(t maasstad Danny de Munk viert zijn jubileumfeest in Ahoy Kortingsactie Operadagen Rotterdam heeft grote ambities Iuh^IN ROTTERDAM jujjf I iftTsrii TWOOLS 9 is een dik uur non-stop dans Anderhalve eeuw Rotterdams leven in Galerie Coolsingen 91 audio Luidspreker svsteem met Apple Nano 249 Unieke media player 299 THEATERSEIZOEN 2007-2008 UITVERKOCHT? NOG LANG NIET. °OZ-L<& Compacte portable radio 95 maasstad -. Apple 'n |U'^ Zondag 10 jugJopend van 12.oo-i7.oo uur BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 6 juni 2007 1 www.uitburo.nl/rotteroam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Ro Theater oio I World Music Dance Centre upc westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam mm Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur en compacte audio systemen. Een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, MP-3 spelers, wereldontvangers, portable CD-spelers en klokradio's zijn er te vinden. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. J33&.- SONY w*" -55T- a tx 51 door Vincent Wernke ROTTERDAM - Met 'Ik voel me zo verdomd alleen' stal Danny de Munk in 1982 de harten van velen. Als straat- schoffie Ciske de Rat was hij in een klap beroemd in heel Nederland. We zijn 25 jaar verder en nog steeds zit Danny de Munk in het vak. Via films, platen en televisie kwam hij terecht bij de musical. Op 25 juni staat hij in het Rotter- damse Ahoy om zijn jubileum te vieren: „Ik ben nog steeds een boefje en dus gaan alle remmen los." Het televisiefragment is de laat- ste tijd een aantal keer voorbijge- komen. Een piepjonge Danny de Munk die zich in de uitzending van Sonja Barend beklaagt over de ar- beidsinspectie. Dankzij hun strenge regels zou die instantie zijn car- riere in gevaar brengen, verklaarde hij met veel bravoure. Hij kan er nog steeds om lachen om het frag ment van dat brutale Amsterdamse schoffie, inmiddels uitgegroeid tot volwassen man. „Ik word nu zelfs een klein beetje grijzer, maar niet wijzer", grapt hij. Danny de Munk was twaalf toen hij werd gekozen voor de hoofdrol in de speelfilm 'Ciske de Rat'. Het werd een enorm succes en Danny was in een klap een ster. Hij scoor- de als jong ventje hits met onder meer 'Ik voel me zo verdomd al leen', 'Mijn Stad' en 'Mengelmoes'. In 1986 speelde hij de hoofdrol in de film 'Op hoop van zegen', waar- uit de hitsingle 'Ratsmodee' kwam. Daarna scoorde hij nog een hit met 'Vrienden voor het leven'. In 1991 kwam er een omslag in zijn carriere toen hij een hoofdrol kreeg in de musical 'Les Miserables'. Vanaf dat moment was hij musicalster. „Mensen geloven bijna niet dat ik al 25 jaar in het vak zit", vertelt hij. „Ik ben nu 37 en heb na 'Ciske de Rat' een heleboel verschillende din- gen gedaan. Films, platen, televisie en daarna musical. Dat was op het moment dat ik even niet meer wist wat ik wilde. Ik kreeg de kans om mee te doen in 'Les Miserables' en dat was fantastisch. Daarna heb ik nog een heleboel andere musicalrol- len gedaan. Ik ben nog steeds klein van stuk, 1,69 meter. Misschien dat mensen daardoor niet geloven dat ik al 25 jaar bezig ben. Ze denken dat het hoogstens vijftien jaar is, haha." Zijn jubileum viert hij op maandag 25 juni in Ahoy. Dat lijkt opval- lend: een geboren Amsterdammer die zijn jubileum viert in een Rot- terdams sportpaleis. „Ik denk nooit zo. Dat is volgens mij iets dat met voetballen te maken heeft. Ik snap dat mensen in Rotterdam voor Fey- enoord zijn, Hagenezen voor ADO Den Haag en Amsterdammers voor Ajax. Maar ik ben bovenal voetbal- liefhebber en denk niet in hokjes. Ik had het ook in Carre kunnen doen, maar ik vind het een eer dat ik in Ahoy mijn jubileum mag vieren." In 2005 maakte hij de theatertour 'De Munk Live'. Zijn jubileumcon- cert op 25 juni ligt in het verlengde daarvan, alleen groter: „Daarom dacht ik ook meteen aan Ahoy als locatie. Ahoy is groot, maar toch intiem en gezellig. Ik zit 25 jaar in het vak en dan moet je het goed aanpakken. Je kunt dat moeilijk uitleggen, maar vanaf het podium kun je zelfs de mensen op de achterste rij bereiken. Het is echt alsof ze allemaal bij me op de koffie zitten. Dat gevoel wil ik ook hebben. Geen geforceerd gedoe, maar gewoon lekker uit je dak gaan." Het programma wordt zeer veelzij- dig, net zoals zijn loopbaan de af- gelopen 25 jaar was. „Er is niet al leen musicalmuziek te horen, maar ook klassieke stukken, disco en natuurlijk de volksmuziek waar ik destijds mee begonnen ben. Tijdens de voorbereiding kwam ik erachter dat de volksmuziek van toen niet meer gemaakt wordt. Tegenwoor- dig is dat bijna altijd schlager- of feestmuziek. Wat ik wil laten horen is die echte volksmuziek met lange uithalen en hoge tenorpartijen, zo als Andre Hazes Johnny Jordaan en Willy Alberti dat konden. Maar ik zal ook een stuk zingen van Tom Jones, iets heel anders." Zoals de locatie snel vaststond, zo hoefde hij ook niet lang na te den ken over zijn speciale gast: Lee To wers. „In 1986 stond ik als broekie van zestien bij hem op het podium tijdens zijn 'Gala of the Year'. Hij is voor mij echt Mister Ahoy. Leen heeft de weg geplaveid voor veel Nederlandse artiesten die na hem in Ahoy hebben gestaan. Tijdens de show worden op grote schermen vi- deoprojecties getoond, onder meer van mij met Leen in Ahoy. Ik als jong ventje en hij nog met die grote gouden bril." Als klap op de vuurpijl staat Danny de Munk komend seizoen ook weer in een grote musical. Hij kruipt opnieuw in de huid van 'Ciske de Rat'. „Op de een of andere manier komt alles tegelijk. Die musical valt mooi samen met mijn jubileum. Gewel- dig dat ik die rol, nu van de oudere Ciske, weer mag spelen. Daarnaast werk ik aan een cd met volkslied- jes van vroeger. Het lijkt alles bij elkaar misschien veel waar ik mee bezig ben, maar het is zo leuk om te doen. En je leeft maar een keer, dus dan moet je er uithalen wat erin zit." Mensen niet geloven dat ik al 25 jaar bezig ben. Ze denken dat het hoogstens vijftien jaar is." Danny de Munk viert 25 juni in Ahoy dat hij een kvvart eeuw in het vak zit. Danny de Munk staat op 25 juni in Ahoy met zijn jubileumcon- cert. Lezers van Maasstad week- bladen krijgen 10 euro korting bij aanschaf van kaarten voor dit bijzondere en feestelijke optreden. Reserveren kan via de Topticket- line 0900-3005000 (45 cpm) O.v.v Maasstad Weekbladen Ahoy. Kijk voor meer informatie op www. dannydemunk.nl. Reserveren voor de musical 'Ciske de Rat' kan onder meer via www. musicals.nl. ROTTERDAM - Het operaseizoen 2006-2007 in Rotterdam werd feestelijk afgesloten met de tweede editie van Operadagen Rotterdam. Tien dagen lang klonk er opera in Rotterdam, niet alleen in de theaters, maar ook op straat, in de bioscoop en zelfs bij mensen thuis. Opnieuw zorgde Operadagen Rot terdam voor uitverkochte zalen. Het festival heeft de ambitie om door te groeien tot internationaal niveau. Operadagen Rotterdam 2007 toonde het rijke aanbod in de stad aan ope ra en muziektheater. Uiteenlopend van Boris Godoenov door de Nati- onale Reisopera tot La Didone van The Wooster Group. Een bijzondere uitvoering van Rossini's Tancredi door Orchestre des Champs Ely- sees onder leiding van Rene Jacobs, was eenmalig in Nederland te zien. Ook bracht het festival een he- dendaagse bewerking van Mozarts Don Giovanni door Jeugdtheater Hofplein. Naast de voostellingen in de theaters zongen operazangeres- sen tussen het winkelend publiek, draaiden er operafilms in Lantaren/ Venster en waren er zelfs concerten bij mensen thuis onder de noemer Opera bij u thuis! Dit program- maonderdeel was zo populair dat niet alle aanvragen gehonoreerd konden worden. De productie Stad van Verlangen, een operareis door Rotterdam Zuid was alle dagen uit- verkocht. Deze locatievoorstelling werd door regisseur Guy Coolen en componist Peter-Jan Wagemans speciaal voor het festival gemaakt. In totaal trok Operadagen Rotter dam 2007 14.500 bezoekers. De gemiddelde zaalbezetting bij de 54 voorstellingen en concerten was 80 procent. De Operadagen Rotterdam krijgen een vervolg in 2008. Dat maakte Orhan Kaya, wethouder van Parti- cipatie en Cultuur onlangs bekend. In de toekomst wil het evenement zich ontwikkelen tot een interna tionaal muziektheaterfestival met een vergelijkbare omvang als het Holland Festival. Het komende fes tival is een opmaat hiervoor. Jan Zoet, directeur van de Rotterdamse Schouwburg, lichtte namens de presenterende en producerende in- stellingen verenigd in het collec- tief Opera Rotterdam de plannen verder toe. Rotterdam heeft alles 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-18 uur. di-zo t/m V/614/19/20u Kuifje - De Zonnetempel, "een aanrader" (AD Rotterdams Dagblad) 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-18 uur. vr-za 8-9/6 20.00u Loes Luca Het Radioes Luca zingt met hoar moeder in dit hilarische meezingspektakel. zo 10/6 20.00u Steel Magnolia's De toneelhit van dit seizoen! di t/m vr 19 t/m 22/6 Doe Maar! De popmusical Grote winnaar Musical Awards 2007. 20.00u www.rotheater.nl 010 404 70 70 William Boothlaan 8, 3000 CR Rotterdam. Avondkassa v.a. 19.00 uur. Dagkassa R'dams Uitburo. wo t/m za 13/6-16/6 HOOFD van Jetse Batelaan (VSCD Mimeprijs, Erik Vosprijs) met Hannah 20.30u van Lunteren, Fania Sorel, Jochem Stavenuiter en Joost Steltenpool. 2 444 516 I www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl vr-za 89/6 14/18.00u Kawina 2day traditionele muziekcultuur uit Suriname, programma zie www.wmdc.nl Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). in zich om een internationale trek- ker te worden op het gebied van opera: het befaamde Rotterdams Philharmonisch Orkest, podia en concertzalen van verschillende grootte, een traditie in het program- meren van spraakmakende inter nationale producties, enthousiaste theatermakers en operaproducen- ten. Operadagen Rotterdam is een initiatief van Opera Rotterdam, een samenwerkingsverband van Con cert- en congresgebouw de Doelen, Onafhankelijk Toneel/Opera O.T., Jeugdtheater Hofplein, Luxor Thea ter Rotterdam, Rotterdam Festivals, de Rotterdamse Schouwburg, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en Lantaren/Venster. Opera Rotter dam presenteert het komend seizoen een uitgebreid aanbod aan opera en muziektheater. Enkele hoogtepun- ten zijn de uitvoering van Wagners Tristan und Isolde door het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder leiding van Valery Gergiev met beelden van videokunstenaar Bill Viola (7 September, de Doelen). Kwasi Kwame, de zwarte met het witte hart, van Onafhankelijk To- neel Opera O.T. naar het boek van Arthur Japin (24, 26, 28 oktober en 27 mei, Rotterdamse Schouwburg). En L'Orfeo door New London Con sort onder leiding van Philip Pickett (19 november in de Doelen). Kijk voor meer www.operarotterdam.nl ROTTERDAM - Een keur aan choreografen werkt mee aan de nieuwe TWOOLS. Ed Wubbe maakt van TWOOLS 9 een bij zondere editie door een groep bekende choreografen bij elkaar te brengen die de afgelopen jaren het gezicht van de Nederlandse dans mee bepaalden. Hun werk was te zien op alle belangrijke danspodia en festivals maar nog nooit gezamenlijk op een podium, in een voorstelling. Tot en met vrijdag is TWOOLS 9 te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Korte dansstukken, in hoog tempo gemaakt en gepresenteerd, non stop, afgewisseld door snelle decor- wisselingen en een door Ed Wubbe gemaakte rode draad. Vanuit dit concept wordt elke TWOOLS an ders ingevuld en de uitkomst on- voorspelbaar. Ed Wubbe nodigt verschillende choreografen uit die vanuit totaal verschillende invals- hoeken dans maken. Van aanstor- mende talenten tot choreografen met internationale ervaring, ver- nieuwend of juist niet, werkend vanuit het gevoel of conceptueel. Bedacht en geregisseerd door artis- tiek leider Ed Wubbe kwam Scapi- no in 1999 met de eerste editie van TWOOLS. Dankzij het aanspreken- de concept wisten de TWOOLS'en zich in korte tijd op de danskalen- der te plaatsen. TWOOLS 9 wordt gemaakt door: Neel Verdoorn, Guy Weizman Roni Haver, Pieter de Ruiter Eva Villanueva, Paul Selwyn Norton, Christophe Garcia, Dylan New- comb, Jerome Meyer Isabelle Chaffaud, Ed Wubbe en alle dan- sers van Scapino. Freelance choreografe Neel Ver doorn maakt haar tweede stuk voor Twools; Guy Weizman Roni Ha ver brengen dans buiten de ge- baande paden; Pieter de Ruiter en Eva Villanueva zijn toonaangevend in eigenzinnige dans; Paul Selwyn Norton vervlecht choreografie, tekst en stand-up; Christophe Garcia won tijdens het Choreografenconcours in Hannover de Scapino Productie prijs; Dylan Newcomb, bekend van zijn soloprojecten; Jerome Meyer is voor even terug bij Scapino waar hij 20 jaar geleden begon met dan- sen en werkt samen met Isabelle Chaffaud. TWOOLS 9 wordt opgevoerd in de Rotterdamse Schouwburg op 6,7, 8 juni. Aanvang 20.15 uur/ Het te- lefoonnummer van de kassa is 010 -411 81 10. 1 so c ROTTERDAM - Het Gemeente- archief Rotterdam bestaat dit jaar 150 jaar. Dat feit wordt gevierd met onder meer enkele bijzondere ex- posities in Galerie Coolsingel 91. Afgelopen week gaf samenstelster M. van der Burgh in het Historisch Cafe een toelichting op de nu lo- pende tentoonstelling: 'Rotterdam Leeft!' 'Rotterdam leeft!' toont een unieke selectie foto's, fotoboeken, dia's en audiovisuele opnamen uit de schat- kamer van het gemeentearchief Rotterdam. Kunsthistorica Van der Burgh, eerder werkzaam als hoofd van de Topografisch Historische Atlas in het archief, dipte het ma- teriaal op. „Er is ontzettend veel", vertelt ze. „Maar we zijn uitgegaan van de foto's. We willen vooral foto's ,met veel mensen alten zien, aan de hand van een aantal the- ma's." Die thema's zijn wonen, winkelen, werken, ontspanning en verplaatsen. Onder 'verplaatsen' valt natuurlijk het openbaar ver- voer in de laatste anderhalve eeuw. Maar er zijn ook verrassingen: zo <b vallen protestacties onder de noe mer 'ontspanning'. "Rotterdam Leeft!' geeft een leuk beeld van ontwikkelingen in de stad. Zo wordt 'rund en kalfsslager Linschoten' met zijn medewerkers getoond nadat hij een koe cadeau heeft gekregen. Datum van op- name: 1910. De plaats is de Lust- hofstraat, weten enkele bezoekers van het Historisch Cafe onmiddel- lijk. De volgende opname is van de islamitische slagerij Sultan in 1989. Het geeft aan hoe de stad is veranderd. Zo gaat het ook bij andere thema's. Een bloemenven- ter in 1932 steekt schril af tegen het eerste zomercarnaval in 1984. Een afgeladen metrostation Stad- huis lijkt op succesvol openbaar vervoer e duiden, maar de schijn bedriegt: het gaat om de inge- bruikname in 1967 en reizen was die dag gratis. Aan het jubileum is door het Ge meentearchief ook een fotowed- strijd gekoppeld: 'Show me your life'. Iedereen kan hun leven in Rotterdam van nu vastleggen en de foto's digitaal insturen op de website van het archief. Op 27 juli vindt de prijsuitreiking plaats van dit 'leven in Rotterdam' anno 2007. Zie ook www.gemeentearchief.rot- terdam.nl/leeft. 'Rotterdam leeft!' is nog tot en met 29 juli te zien in Galerie Coolsingel 91. Het vol gende Historisch Cafe vindt op 27 juni plaats in het Gemeentearchief, Hofdijk 651. Correct Personal -SSOi KLIPSCH IGROOVE IPOD SOUND SYSTEEM MET APPLE NANO I-POD 2 GB Schitterend, all-in-one digitaal luidspreker- systeem. Samen met de 2 GB Apple Nano iPod een plezier om naar te luisteren. CORRECT SETPRIJS Art.nr. 325766 COMMODORE GRAVEL IN POCKET De Commodore Gravel In Pocket is een unieke media player. Door middel van de WIFI functionaliteit, heb je overal toegang tot ae complete Commodore World™ entertainment catalogus. Uitgerust met een 1GB flash geheugen dat uit te breiden is via een SD/MMC poort. Afm. 7.3x7.3x1.9 cm. CORRECTPRIJ S Art.nr. 320096 1 I ClNow Playing ."Every Moment jfcNew Walkman Sony like.no,other 6/14 A A A i 01:59 SONY NWA-1200 8 GB MP3 SPELER Opslag capaciteit van 8 GB. Voorzien van ARTIST LINK-functie. Afm. 5.5x8.8x1.9 cm. COMPLEET MET QWARE A-863 SUBWOOFERSET Aangesloten realiseer je een fantastische geluidsweergave SONY ICF-SW 11 PORTABLE RADIO Voorzien van FM, MG, LG en 9x kortegolf waarmee u het wereldnieuws binnen uw bereik haalt. In zwart of zilver kleur uitgevoerd. Afm. 15.5x9x3.3 cm r y 'BACK CORRECTPRIJ S Art.nr. 320440 149 CORRECTPRIJ S Art.nr. 78538 zw. Art.nr. 88852 zil. PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17