imtz maasstad Niet alleen jonkies, ook 40+ bandleden Juf Wil veertig jaar voor de (kleuter)klas Slotconcert Orpheus Roofvogels mooi, maar eng Opheffings Uitverkoop krant maasstad wijkkort Da's geen renovatie meer... i Maand van 't spannende boek 'De Elementen' op muziek Rode Kruis Popbands Opmaat spelen voor De Unie Schaapscheerdersfeest in Hoefblad druk bezocht Pf? Mandaladag in De Erker Zonliefhebbers gezocht! Woensdag 6 juni 2007 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 door Frank Willemse SCHIEDAM - Stop, stop! Die akkoorden moeten gelijk. Goed luisteren en kijk el- kaar aan. Dan pas krijg je een band met elkaar. Muziekdo- cent Auke Pol draait er niet omheen want zaterdagmiddag moet de band optreden. Sa- men met andere bands van muziekschool Opmaat. Gratis spelen buiten op het plein voor cafe De Unie. Er moet nog ste- vig gerepeteerd worden. 'Een, twee, drie en vier' en opnieuw zet de band in. Nu wel gelijk. De band vanavond heeft nog geen naam. „Zeg maar 'Slack Jaw"', zegt de zangeres. „We moeten nog ver- gaderen over onze groepsnaam." Daarmee bedoelen ze napraten na afloop in cafd Sjiek. Slack Jaw, of- wel slappe kaak, oefent vanavond in het Blauwhuis. Daar in de Lange Nieuwstraat staat alles gereed. In het muzieklokaal staan drums, keyboards, versterkers en een pro- fessionele zanginstallatie klaar. Alleen de instrumenten inpluggen en spelen maar. SCHIEDAM - Waggelend loopt hij voorbij, als een klein kind dat de eerste stapjes zet. Dan krijgt hij vaart en lijkt hij rakelings over de toeschou- wers op te willen stijgen. Maar zover brengt het condorkui- ken, dat al een spanwijdte van drie meter heeft en 13,5 kilo weegt, het niet. Toch is de vo- gel nu al indrukwekkend, zo op het grasveldje van kinder- boerderij 't Hoefblad, waar hij een van de gasten is tijdens de roofvogelshow. De show maak- te onderdeel uit van het jaar- lijks terugkerende en alsmaar groter wordende schaapscheer dersfeest. J! Doek valt? Nog enkele showroomkeukens tegen elk aannemelijk bod Bosch Keukenstudio - Oostzeedijk 160 - Rotterdam PvdA naar Plantage Dialoog te Voet Podiumcafe Graauwe Hengst Simon Bakker bij Harmonia Zwerfkaart van Eigen Werk Oudste mandolineorkest weer te beluisteren Expositie Jenny Sanfors Want voor 21 juni 2007 een markies bestellen belonen wij met een kunststof ombouwkap voor de helft van de prijs! SCHIEDAM - Dit jaar is het thema van de maand van het spannende boek 'Crime passionnel' - Misdaad uit liefde; al eeuwenlang een motief voor moord en een grote inspiratie- bron voor misdaadromans. Bibliotheek Waterweg brengt de grote collectie thrillers, detectives en misdaadromans in juni extra onder de aandacht. Een van de eerste misdaadboeken over een crime passionnel is 'De gesluierde commensale', in 1927 geschreven door Arthur Conan Doyle, met Sherlock Holmes in de hoofdrol. Ieder jaar verschijnen er wel misdaadboeken over een crime passionnel. Bekende Nederlandse auteurs die erover schrijven zijn Si- mone van der Vlugt (Schaduwzus- ter), Esther Verhoef (Rendez-vous), Tomas Ross met onder andere Ma- thilde (2003) en Rene Appel (De Echtbreker, 2000). Saskia Noort heeft het thema groot gemaakt in Nederland. Tot nu zijn al haar boeken met het thema te verbinden. Speciaal voor de Maand van het Spannende Boek schreef zij dit jaar het geschenkboekje 'Af- gunst'. Bij besteding van ten minste 12,50 aan Nederlandstalige boeken bij de erkende boekhandel, is dit boekje cadeau. SCHIEDAM - Het orkest van mu- ziekvereniging St. Radboud is een modern blaasorkest dat in de hoog- ste regionen van de amateurblaas- muziek van Nederland speelt. Za- terdag 23 juni geeft het orkest een concert 'De Elementen', waarin de veelzijdigheid van de groep wordt getoond. De vier bekende elementen water, aarde, lucht en vuur vormen de steeds terugkerende thema's tijdens de avond. Zoals in de Ritual Fire dance uit 'El Amor Brujo' van Ma nuel de Falla of in de Watermuziek van Georg Fr. Handel. Het concert wordt gegeven in de Gfote Kerk op zaterdag 23 juni vanaf 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 en zijn te koop bij de leden van St. Radboud of voor aanvang van het concert bij de kerk. SCHIEDAM - Het Rode Kruis or- ganiseert voor de 47ste keer boot- tochten. Deze dag is bedoeld om onbezorgd uit te gaan onder Rode Kruis-begeleiding en met medische verzorging. Op 8 September vaart de boot voor inwoners van Schie dam. Inschepen vindt plaats tussen 08.00 en 09.00 uur op het Haven- hoofd. Voor meer info: 234 20 49. www. maasstadweekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 0651562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Waar er in vele oefenruimtes uren- lang gejamd wordt, gaat het er in de groepslessen efficienter aan toe. Elk nummer wordt eerst doorge- nomen met de prive-leraar. Dan pas komen de bandleden bij elkaar om elke week onder leiding van de coach met elkaar te spelen. Ieder bandlid heeft inspraak maar de leraar beslist in samenspraak. Past een nummer wel bij de zangers en heeft de band voldoende techniek om de plaat te benaderen. Docent Auke Pol, bekend van de muziek van de Schatvoorstellin- gen, is meer de dirigent of studio- producer dan leraar lichte muziek. Bij de muziekschool wordt een bandgevoel gesmeed met verschillende muzikanten. Zaterdag treedt Slack Jaw op bij cafe De Unie. Foto: Roger van der Kraan „Maar na de eerste lessen worden de bandjes geformeerd. Wie past bij wie? En kunnen ze iets toevoe- gen aan elkaar?", vertelt hij. Een bandgevoel smeden met verschil lende muzikanten. Neem gitarist en zanger Jan (53), hij speelt al lan- ger in bandjes. Maar Jan is wat lui. „Hier bij de muziekschool hoor je te oefenen om volgende week een nummer te spelen. Die verplich- ting, dat moeten, heb ik blijkbaar nodig," zucht hij. Is Slack Jaw een gemiddeld bandje? Nee, het is een seniorenband met leeftijden van 23 tot en met dik vijftig. De rest is bo- vend ien allemaal vrouw en zo rond de dertig, veertig jaar. „We heb- ben leerlingen van elke leeftijd en elk pluimage. Van hardrockers tot symfonisch, van punk tot covers van hits. Naast deze band hebben we een 'nog meer seniorenband'. Ook ouderen spelen graag rock en roll. En fanatiek ook", legt de popcoach na afloop uit. Niet alleen leeftijd, ook de muziek- keuze van deze bandleden varieert hevig. Na een coveruitvoering van 'Blauwe Ruis' van Blof volgt 'Paint it Black' van de Rolling Stones. Of na het poppy en melodieuze 'This Love' (Maroon 5) spelen ze zonder dralen een nummer van Queens of the Stone Age. Niet de oudjes kozen voor 'Paint it Black' maarjuist 'jonkie' Mirjam (27). Een woest nummer met een hoofdrol voor drumster Carolien die de beat erin moet houden. Zelfs het intro, met sitargeluiden van Brian Jones, wordt elektronisch nagebootst. Nee, niet op orgel maar op keyboards, verbetert Mirjam. v~-. s \t A-.- AL to jaaR •it* SCHIEDAM - Alle kinderen zijn verkleed voor juf Wil Lansbergen. Juffrouw Wil, die deze vrijdag 40 jaar voor de klas staat. Elke maand kreeg zij een puzzelstukje kado en vandaag dan de oplossing: deze feestdag met de kinderen van haar klas op de St. Jozefschool. De moeders maakten de laatste tijd overuren met het naaien van de kle- ren voor de kinderen ter ere van het feestvarken. De een als Piet Piraat of Nijntje of de ander als Indiaan of Spiderman. De meeste meisjes kiezen er toch voor om prinsesje te zijn met roze tule en kroontjes en vleugeltjes. De jubeljuf zelf kreeg een wit T-shirt met de 40 jaar bood- schap erop. In 1966 begon Wil op Foto: Roger van der Kraan de Teresia-school (Kethel) om, via de St. Frans in West, in 1976 op de Jozefschool in de Nassaulaan te belanden. Daar werkt ze alweer 30 jaar. Begonnen met kleuters en nog steeds werkt zij het liefst met kinderen van 4 tot 6 jaar. Is er veel veranderd voor de juf na 40 jaar? ..Kinderen zijn wat vrijer en mondiger nu. Nu zijn er com- puterspelletjes en doe je minder klassikaal", zegt ze. „Toch is het belangrijkste dat het kind zich goed ontwikkelt. Doen ze lekker mee en zitten ze goed in hun vel." Nu moet er weer gezongen worden onder leiding van andere cowboy- juffen: 'Hieperdepiep: Hoerraaaa,' gillen de kleuters voor haar. SCHIEDAM - Het 140-jarige Ko- ninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft tijdens haar feestjaar vaak van zich doen spreken met in totaal 14 succesvolle optredens. Als hoogtepunt en ter afsluiting van haar jubileumseizoen zal het 15e optreden plaatsvinden met een groot slotconcert in het Fortis The ater a.d. Schie. Medewerking wordt verleend door Harmonieorkest Harpe Davids. De meermalen op muzikaal gebied on- derscheiden bas/bariton Hans de Vries zal als solist optrederi tijdens de uitvoeringen. Het programma bestaat uit drie onderdelen: Or pheus zingt vierstemmige koormu- ziek van onder andere Liszt, Men delsohn, Smetana en Sjostakovitch. Harpe Davids verzorgt een spet- terende uitvoering van muziek uit The Lord of the Rings en de musi cal The Phantom of the Opera. Het concert vindt plaats op donder- dag 21 juni en begint om 20.00 uur in het Fortis Theater a.d. Schie. De kaarten kosten 15 euro en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater (2 467 467) en bij de Or pheus bestuursleden Hans Olde Monnikhof (465 81 09) en Jan Kemps (470 07 93) Perenlaan 4. SCHIEDAM - De huurwoningen in de Abbenbroeksestraat zouden worden samengevoegd tot riante koopwoningen. Er is lang over ge- discussieerd tussen de eigenaar, Woonplus, en de gemeente en de bewonersvereniging Schiedam- Zuid. Een ingrijpende renovatie zou het gevolg zijn. Voordeel: behoud van een karakteristieke woonomge- ving. Nog een voordeel: uitverhui- zing van overlastgevende figuren en het aantrekken van meer koop- krachtige huishoudens. Bovendien zouden Gorzenaren, die in hun ei- Foto: Roger van der Kraan gen wijk een wooncarriere willen maken, meer te kiezen krijgen. Het karwei is thans in voile gang. Maar renovatie.„Je schrikt je dood," zeggen omwonenden. „De huizen worden meer dan de helft gestript en gesloopt en alleen de casco's blijven staan." Het is dat Woonplus overal met plaatjes laat zien hoe mooi het wordt, en hoe de Abbenbroekse straat er straks als vanouds doch nieuw uit zal zien, anders had de bewonersvereniging allang aan de bel getrokken. Een baby-condor van 13,5 kilo maakt al enorme indruk. Laat staan als ie straks is uitgegroeid tot een volwassen exemplaar. Foto: Roger van der Kraan door Karin Moerman Als een wave beweegt de meute zich wisselend van voor naar ach- ter. Naar voren om de roofvogels die gepresenteerd worden zo goed mogelijk te zien. Naar achteren als de vogels te dichtbij komen en toch wel eng gevonden worden. Wat verteld wordt is buitengewoon interessant. Zo blijkt de 'baby'condor met ge- mak 45 kuikens per dag op te kun nen. Als beloning krijgt de vogel er meteen eentje gevoerd. Een vrouw in het publiek is geschokt: „Hij vreet gewoon zo'n kuiken op. Een levende..." Wanneer de vogels even uit mogen rusten tot de volgende demonstra- tie is het tijd voor de schapen om verlost te worden van hun zware wintervacht. Als eerste gaat een flink schaap over de knie dat dit jaar voor het eerst geschoren wordt en 'dus' een beetje tegenstribbelt. Maar in een paar tellen ligt het schaap dan toch op de kont en gaat de vacht eraf. Aan de binnenkant is het gele vet nog goed te zien dat de vacht waterafstotend maakt. Daardoor kan het vocht niet op zijn huid komen, maar druipt het er af. Kost zo'n schaap in bedwang houden niet ontzettend veel kracht, wordt er gevraagd. De schaapscheerder beweert van niet. „Als je hem op de goede manier aanpakt, weegt ie nog minder dan een croissantje." Om de schapen helemaal klaar voor de zomer te maken worden tenslotte nog even de nagels ge- daan. Het verwijderen van een ingetrapt steentje in een van de poten ver- oorzaakt een stroom van bloed. Met de jodium in spray vorm is ook dat euvel zo weer opgelost en kan het schaap snel terug in het hok. Even wordt het hevig besnuffeld door zijn soortgenoten, waarna het gewone schapen leven alweer snel verder gaat. In Arnhem hebben ze er wel een zak geld voor over. In Schiedam niet. Stichting Doek! krijgt te weinig medewerking (lees subsidie) en dreigt te vertrekken. Vertrek uit Schiedam waar zeven jaar geleden Doek! is ontstaan. Kunstenaar Frans Huisman keek naar de zeilen op de oude schepen voor zijn huis en dacht aan een filmdoek op die zeilen. Kunst- zinnige films, dia's en video's. De eerste keer Doek! met Schiedammers die op klapstoeltjes aan de waterkant keken naar oude bedrijfsfilms van Wilton en andere films. Het evenement was een succes en werd groter en professioneler. Met meer optredens, ondanks dat Doek! een paar keer in het water viel door slecht weer. Ook trekt Doek! als kunstmanifestatie niet -als het Maasboulevardfeest - tienduizenden bezoekers. Wel andere bezoekers, vaak van buiten Schiedam gelokt door de feeeriek, verlichte grachten en kunstbeelden. Doek! Slenterende Schiedammers op een mooie zomeravond langs de Schiedamse grachten. Lopen, een praatje maken en kijken naar 'artis- tieke' beelden drijvend op het water. Het is ook een feestje voor de bewo- ners van de grachten. Die doen enthousiast mee met een snorrende film- projector in het raamkozijn of op de stoep met wijn en Franse kaas. Maar waarom wil Doek! weg uit de natuurlijke habitat. Volgens de Gemeente omdat Huisman het evenement teveel naar zich toe trekt. Huisman trekt alleen de kar en is eigenwijs. Bovendien wil hij voor al zijn werk een onkostenvergoeding. Zo'nfeest eist maandenlange voorbereiding en Doek! heeft niet (als Maasboulevardfeest) een legertje vrijwilligers. Daarom wil Doek! weg uit Schiedam. Ondanks de verzoeningspoging van de pas opgerichte evenementencommissie die niet longer uit amb- tenaren maar uit mensen van het bedrijfsleven bestaat. De uitkomst blijft ongewis. Doek! dreigt te verdwijnen en daar verheugen sommige mensen zich op. Ik niet. En ook de Schiedammer niet die dit jaar de evenementen Kabaal, Lentejazz, de Kermis en Zomerbeat op het Stadserf zal gaan missen. Frank Willemse SCHIEDAM - Nu het cursusseizoen weer ten einde loopt organiseert Elisannes Expressie weer de jaarlijkse mandaladag in de Erker en wel op zondag 10 juni. Deze dag zijn de mandala's te bezichtigen die met veel en- thousiasme gemaakt zijn door de cursisten. Verschillende thema's zijn als uitgewerkte mandala's te zien zoals de basisessenties, chakra's, bloemen, vrije en Indiaanse motieven. 's Ochtends komen de cursisten en andere deelnemers samen waarna vanaf 13.00 uur de deuren open staan voor ie- dereen die eens kennis wil maken met de mandala. Er kan dan ook actief mee worden gedaan en er kunnen mandala-artikelen worden aangeschaft. De middag duurt van 13.00 tot 17.00 uur en de entree is gratis. SCHIEDAM - PvdA-gemeentraadsleden brengen vrijdag 8 juni een be- zoek aan Belangen- en Bewonersvereniging De Plantage. Om 16.30 uur verwelkomen bestuursleden van de vereniging het PvdA gezelschap aan de Tuinlaan 100. Daarna worden de knelpunten doorgenomen die in en rond De Plantage nog actueel zijn, zoals hangplekken, hondenpoep en de uitvoering van een 30 km. zone. SCHIEDAM - Voor de derde maal loopt Stichting Eigen Werk deze week Dialoog te Voet, een combinatie van Avondvierdaagse en Dialoogactiviteit. Vier avonden wordt er tien kilometer gelopen door wandelaars van ver schillende leeftijd en afkomst. Vrijdag kunnen belangstellenden meelopen. Aanmelden via nummer 426 35 69. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst brengt Leon Elias don- derdag 7 juni weer een gevraieerd programma. Zaterdag 9 juni staan vanaf 22.00 uur de Raggae Masters op het podium. Een formatie die meeslepende muziek ten gehore brengt. En zondag is er natuurlijk weer een jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia ontvangt donderdag 7 juni Simon Bakker die op zijn eigen wijze waarnemingen doet aan de hand van meegebrachte voorwerpjes. Toegang is vijf euro en de aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. SCHIEDAM - Bij Stichting Eigen Werk aan de Overschiesestraat 44 is weer de traditionele Zwerfkaart verkrijgbaar waarmee voor slechts 10 euro een week lang deelgenomen kan worden aan alle cursussen. Zo kunnen belangstellenden kennis maken met ondermeer tekenen, pottenbakken, houtbewerken, kaarten maken en computerles. Informatie via nummer 426 35 69. SCHIEDAM - Op 15 april 1915 richtte bakker Bertus Hakkert het Eerste Schiedamse Mandoline Gezelschap 'Ontspanning na Inspanning' op. Daarmee is ONI het oudste mandolineorkest van Nederland. Na de diri- genten Bertus Hakkert, Jan Hakkert, Wim Straatmans, Frans Carree, C.J. Baijens en Olga Valkenburgh, ligt de muzikale leiding van ONI sinds 1992 in handen van Cor Roozendaal. Op dit moment telt ONI 18 spelende leden. Vrijdag 8 juni geeft ONI het Jaarconcert in De Ark aan het Hargplein vanaf 20.00 uur. Entree is vijf euro. SCHIEDAM - Er is weer een nieuwe expositie te bewonderen in De Harg- Spaland. Jenny Sanfors exposeert namelijk haar aquarellen pan de Willem Andriessenlaan 2. De kunstwerken van de expositie zijn tot 16 juli te be zichtigen en te koop. Sanfors maakt sinds een jaar of zes aquarellen. Haar inspiratie put ze uit de wereld om haar heen. Landschappen, mensen, gebeurtenissen, luchten. Alles wat haar raakt probeert ze om te zetten in beelden op aquarelpapier. Snel en vakkundig uit onze eigen markiezenfabriek. Wij leveren ook: Knikarmzonneschermen o.a. de PICCA*, terrasoverkappingen, speciale vormen markiezen en markiezenplan.nl financiering. Info: www.zonpas.nl, bel of kom eens langs in onze showroom. Zonweringen W. van der Pas bv Adriaen Banckertstraat 16, 3115 JE Schiedam - Tel. 010 - 246 93 33 5 Open: ma t/m vr van 9.00 tot 16.30 uur en en zaterdag t/m 26 mei van 11.00 tot 16.00 uur daarna op afspraak.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4