www.schiedam.nl Nu aanvragen! Slotconcert Orpheus in Theater aan de Schie Geboorteakte of parkeer- gunning aanvragen? Een Koninklijke onderscheiding? Kunst gedijt goed in Plantage gemeente Schiedam Collegeweblog Schiedam gelanceerd Dat kan 24 uur per dag 5 5 5 5 S via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl SSSSS.. 53# Bouwzaken Aanslagen Hoogheemraadschap van Delfland en kwijtschelding Vrijstelling ex artikel 19, lid 2 WRO 1 I Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Bouwplan binnenplanse vrijstelling (artikel 15 WRO) Sloopzaken Week 24 Woensdag 13 juni 2007 Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 31 mei 2007 t/m 1 juni 2007: bouwaanvragen: Burg. H. Gretelaan 494, 3118 BB SOVOS Boterstraat 72-74, 3111 ND Jongeneel Nijhoffplein 5, 3123 NH M.A. Sloos portiersloge oprichten pand veranderen zonnecollector plaatsen Verleende bouwvergunningen: Verzonden 4 juni 2007 A. van Solmsstraat 16B, 3116 ED Havendijk 142B, 3114 ER Piersonstraat 9, 3119 RG Swammerdamsingel 57, 3112 RH Voltastraat 4A, 3112 MP Zwartewaalsestraat 28B, 3114 XX Verzonden 7 juni 2007 Bosrand 34, 3121 XA Fokkerstraat 550, 3125 BE ROG plus ROG plus St. Komkids Schiedam J. de Bliek M. de Wetering ROG plus D. Amesz J. van der Tempel Bouw&Ontwikkeling Greta Garboborg 4, 3124 TC Verzonden 08-06-2007 Dieselstraat 2-88 VvE Dieselsraat 2-88 Fred Tessler Teken en Adviesbureau Groenelaan 39, 3114 CA Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen: Verzonden 4 juni 2007 Singel 100, 3112 GS E. Wenink W. Stolk scootersafe plaatsen scootersafe plaatsen gevel nevenruimte gymlokaal veranderen uitbouw vergroten 2 ramen gedeeltelijk veranderen scootersafe plaatsen raamkozijn in zijgevel plaatsen bedrijfsgebouw en inrichting van bijbehorend terrein (verleend met art. 15 WRO) dakkapel plaatsen galerijhekken- en trappenhuishekken vernieuwen dakopbouw gedeeltelijk vergroten dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Eind mei 2007 heeft het Hoogheemraadschap van Delfland aanslagen verzonden. Deze aanslagen hebben betrekking op twee heffingen: de Ingezetenenomslag en de Verontreini gingsheffing. Bij het aanslagbiljet is een formulier gevoegd waarmee bij het hoogheemraadschap kwijt schelding kan worden aangevraagd. Hierbij wordt verwezen naar een eventueel kwijtschel- dingsbesluit van de gemeente uit 2006 of 2007, waarvan dan een kopie bij de aanvraag kan worden bijgevoegd en het opnieuw moeten invullen van een kwijtscheldingsformulier voorkomen kan worden. Naar aanleiding hiervan komen bij de gemeente verzoeken binnen om toezending van een kopie van het gemeentelijke kwijtscheldingsbesluit. Inmiddels beschikt het hoogheem raadschap over de actuele Schiedamse kwijtscheldingsgegevens. U hoeft dus geen kopie meer op te vragen bij de gemeente. U kunt volstaan met het invullen van het kwijtschel dingsformulier dat bij de aanslag van het Hoogheemraadschap van Delfland is gevoegd. Als u denkt recht te hebben op kwijtschelding van de aanslagen van het hoogheem raadschap, dan kunt u dit binnen vier maanden na dagtekening van het aanslagbiljet aanvragen bij het hoogheemraadschap. Heeft u al kwijtschelding van de gemeentelijke heffingen, dan kunt u hiernaar verwijzen. Eventueel kunt u een kopie bijvoegen van de kennisgeving Afvalstoffenheffing 2007 (indien u kwijtschelding heeft, staat dat op deze kennisgeving Vermeld). Het hoogheemraadschap zet uw aanvraag dan af tegen de door de gemeente verstrekte gegevens. Voor vragen over kwijtschelding van de aanslagen van het hoogheemraadschap kunt u op werkdagen bellen met telefoonnummer 015-219 21 21. Meer informatie is te vinden op de website van het hoogheemraadschap: www.hhdelfland.nl. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voornemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor: Het wijzigen van het gebruik van het pand aan de Algerastraat 11A te Schiedam Het verzoek om vrijstelling en het ontwerpbesluit liggen vanaf 14 juni 2007 voor een periode van 6 weken, dus tot 26 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden van de stadswinkel: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en op donderdag van 08.00-20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen bekend maken bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. lemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omge- ving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u die- gene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure verbon- den is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decora- tieverlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail jhg.brouwer@schie- dam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitge- geven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige infor matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M. de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultured, economisch of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onder scheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toege kend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmerking kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulieren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: jhg.brouwer@schiedam.nl. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 16 mei 2007: Sommelsdijksestraat nabij pand nr. 2, 3114 PR Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze beslui- ten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 39813003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465081. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 13 juni 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling a.i, Mw. Drs. J. de Haan Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Stockholm 9, 3124 SG, vergroten, middels een uitbouw van een fitnesscentrum Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland - Oost, le her- ziening". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrij stelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te' nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel art. 8, lid 3 en 4 uit de voorschriften van het bestemmingsplan Spaland-Oost, le herziening. Het plan ligt hiertoe van 14 juni 2007 t/m 26 juli 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De Plantage is opnieuw een kunstwerk rijker. Zaterdag onthulde wethouder Menno Siljee in het oudste stadspark van Nederland de 'Anti Pode', een werk van Lon Pennock. Dat een beeld van deze bekende kunstenaar - onder meer ook op de Rotterdamse Blaak staat werk van hem - in de Plantage kon worden geplaatst, is te danken aan de inzet van de actieve bewoners- en belangenver- eniging 'De Plantage' en van professor P. Sanders. Van de onthulling werd een feestje gemaakt. Belangstellenden - jong en oud - konden deelnemen aan een tweetal spannende en speeise creatieve workshops. Het 140-jarige Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus sluit het jubileumjaar af met een groot slotconcert in het Theater aan de Schie te Schiedam. Naast het koor zelf, zullen ook Chr. Harmonieorkest Harpe Davids onder leiding van Jos den Boer en bas/bariton Hans de Vries hun medewerking verlenen. De voormalige dirigent van Orpheus Richard Ram zal een deel van het programma begeleiden. Het gehele muzikale optreden staat onder leiding van de dirigent van Orpheus Jos Vranken Jr. Orpheus brengt onder andere werken van Liszt, Mendelssohn, Smetana en Sjostakovitch te gehore. Het volledige programma, alsmede meer informatie over het koor, is te vinden op de website www.ksmorpheus.nl. Het concert vindt plaats op donderdag 21 juni en begint om 20.00 uur in het Fortis Theater aan de Schie, Stadserf 1 Schiedam. Kaarten kosten 15 euro en zijn verkrijg baar aan de kassa van het theater (010 - 246 7467) en bij de Orpheus bestuursleden Hans Olde Monnikhof (010 - 465 8109) en Jan Kemps (010 - 470 0793) Perenlaan 4 Schiedam. Dinsdag 12 juni is het Collegeweblog Schiedam in gebruik genomen. Burgemeester en wethouders van Schiedam voegen hiermee een nieuw onder- deel toe aan de gemeentelijke website. In het Collegeweblog geven burgemeester en wethouders hun kijk op actuele zaken en gunnen zij de bezoeker een blik in hun dagelijkse werkzaamheden. Vaak valt over een gebeurtenis meer te vertellen dan de alleen een opsomming van zakelijke feiten. Een per- soonlijke visie of invalshoek kan zaken soms verhelderen. Alle leden van het college zullen regelmatig bijdragen schrijven over wat zij meemaken als bestuurder van deze stad. Bezoekers van het Collegeweblog worden nadrukkelijk uitgenodigd hierop te reageren. Bij het aantreden van dit college is destijds al duidelijk aangegeven, dat burgemeester en wethouders graag de dialoog willen aangaan met de inwoners van Schiedam. Het weblog biedt die mogelijkheid als geen ander en het past dan ook prima in het streven naar een open houding en een goede toegankelijkheid van het bestuur. Gehoopt wordt dat veel Schiedammers op een constructieve manier mee wil len denken over hun stad Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopmelding van 1 juni 2007: Rembrandtlaan 60B, 3117 VN C. Matla asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veitlgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Gemeenteberichi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2