ik J WOON INFORMATIE DAG www.schiedam.nl Kunst Zoekt Muur Vernieuwd VVV-kantoor visitekaartje van de stad Staatssecretaris opent Werkplein lemand nomineren voor de Bob Verbiest Cultuurprijs? Kunst uit huis III: Armando verzamelt en tekent Poeziemanifestatie bij Korenbeurs Nieuwe plaatsen voor marktkramen Wijkoverleg Schiedam Spaland en Sveaparken Gemeenteraad bezoekt Schiedam- West op zaterdag 23 juni 2007 Wooninformatiedag Schiedam gemeente Schiedam ZXC^-X Week 24 Woensdag 13 juni 2007 Cultureel zomerprogramma Julianapark: Het Stedelijk Museum Schiedam presenteert: 10 juni - 26 augustus 2007 vier zondagmiddagen met concerten en workshops s; Gemeenteber Kunstenaar Henny van Leeuwen houdt in zijn atelier op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni de tweede presentatie in de serie 'Kunst zoekt muur'. Tijdens de presen- taties, die op beide dagen duren van 13.00 tot 17.00 uur, is er nieuw werk te zien onder het genot van een borrel en een hapje. Bij deze tentoonstelling is een serie aquarellen te zien uit 2005, gemaakt in Tunesie.'Kunst zoekt muur' is een serie van vier, verschillende tentoonstellingen. De bijzondere kunstwerken zijn er ook te koop, rechtstreeks uit het atelier van de kunstenaar. Op internet is een aantal aqua rellen uit de serie te zien: www.hennyvan- leeuwen.nl (kies 'kunstzoektmuur'). Dit weekend houdt Henny van Leeuwen een speciale actie. Wie een aquarel koopt uit de serie 'In the Medina' krijgt de mul tiple 'In the Medina er gratis bij. Dit is een combinatie van schilderij en zeefdruk. Iedere multiple is door de geschilderde subtiele kleurnuances uniek! Het formaat is 15x20 cm. De actie geldt zolang de voorraad strekt, alleen in dit weekend en slecht een multiple per persoon. Volgende presentaties van 'Kunst zoekt muur' vinden plaats op vrijdag 29 en zaterdag 30 juni en op vrijdag 13 en zaterdag 14 juli. Op zaterdag 16 juni organiseert boekhandel Jongen's Boeken in samenwerking met uitgeverij Artemis een poeziemanifestatie op het Poezieplein (op de Lange Haven, voor de Korenbeurs) en in de boekwinkel van Jongen's Boeken op de Dam. Vanaf 16.00 uur zal op het Poezieplein een performance worden gegeven door Manuel Schiesser, auteur van de dichtbundel 'Abracadabra en door Jos Holland, auteur van de bundel 'Bij elke voetstap die ik zet'. Bovendien zal er een tentoonstelling zijn op Dam 2 van het werk van Pieter Zandvliet, die de bundel 'Abracadabra illustreerde. Jos Hofland is ook bekend door haar werk 'De zeven reuzen van Schiedam', waarin zij gedichten schreef bij illustraties van Susan Schildkamp, over de Schiedamse molens. Het werk 'Abracadabra' is tot stand gekomen door een vrij unieke wisselwerking: bij gedichten van Schiesser maakte beeldend kunstenaar Zandvliet illustraties. Andersom liet Schiesser zich inspireren door illustraties van Zandvliet, door die werken van poezie te voorzien. Tijdens en na de manifestatie zal Jongen's Boeken zorg dragen voor het versterken van de inwendige mens: hapjes en drankjes worden verzorgd op Dam 2. Afgelopen winter deed Ineke Hagen een onderzoek, in opdracht van de gemeen te Schiedam, naar de culturele behoefte en potentie in Schiedam-West. Hierbij organiseerde zij in februari een cultuurborrel onder de koepel in het Julianapark. De reacties die zijn binnengekomen naar aanleiding van het onderzoek en de cultuurborrel hebben geleid tot een prachtig cultureel programma, dat vooral door bewoners van Schiedam-West wordt ingevuld. Het totaal gerenoveerde VW-kantoor is een waardig visitekaartje van Schiedam. Het gebouw op de hoek van de Buitenhavenweg onderging een ingrijpende ver- bouwing en werd ook opnieuw ingericht in de wervende stijl van de stadspromo- tiecampagne 'OntdekSchiedam.nu'. "Bob de Kuyper, voorzitter van het bestuur van de VVV, wethouder Menno Siljee en Frans Eikenbroek (SEPS) openden gedrieen het vernieuwde VVV-kantoor." Schiedammers en toeristen kunnen ook buiten kantoren bij de VW terecht. Via een computer is alle informatie op te vragen over wat in de stad te zien en te beleven valt. Wethouder Menno Siljee heropende vrijdag het kantoor en zaterdag maakten veel stadge- noten gebruik van de mogelijkheid om tijdens het open huis het resultaat van de verbou- wing die enkele maanden duurde, te bekijken. Woensdag 6 juni heeft staatssecretaris Aboutaleb van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het Werkplein Nieuwe Waterweg officieel geopend. Aan het Werkplein werken de afdelingen Werk en Inkomen van de gemeente Schiedam, het CWI en het UWV samen. ledereen die werk zoekt, werk aanbiedt of een uitkering nodig heeft kan hiervoor op een plaats terecht. Het Werkplein is geves- tigd in het bedrijfsverzamelgebouw bij het openbaar vervoersknooppunt station Schiedam-Centrum aan het Stationsplein 79. ntsiq>hi9W pawisleW gwusiM Burgemeester Verver ontving staatssecretaris Aboutaleb. Met een druk op de knop openden zij even later het Werkplein. In verband met de werkzaamheden op de gebruikelijke locatie van de week- markt in het centrum van Schiedam, is voor een aantal kramen een tijdelijke plaats plaats gevonden in het Gat van Bolmers, aan het Boersveld en op de Broersvest. De nieuwe opstelling gaat in op vrijdag 15 juni 2007 en geldt voor de volgende ondernemers: Op zondag 17 juni wordt de culturele zomer in Schiedam-West geopend door het jeugd- orkest van de Rijnmondband, dat om circa 13.30 uur van de Lange Nieuwstraat naar de koepel in het Julianapark zal marcheren. Na de opening kunnen jong en oud rond 14.00 uur gratis deelnemen aan de workshop Braziliaanse percussie door wijkbewoner Bart Hulsebosch. Naast koffie is samba het bekendste exportproduct van Brazilie. Het is opzwe- pende carnavalsmuziek, die op allerlei verschillende percussie-instrumenten wordt gespeeld. De basisritmes zijn heel snel te leren, wat het bij uitstek geschikt maakt voor korte work shops waar iedereen aan kan meedoen. Op authentieke Braziliaanse instrumenten zet Bart met de deelnemers in een uurtje tijd het park op stelten met een swingende carnavalsgroove! Hierna zal de Hollands-Portugese fado-zanger Lukinho de Castro in zijn eentje enkele fado-liederen zingen, waarmee hij aansluit bij de traditie van de troubadour en de fadis- tas uit Lissabon. Kort vertelt Lukinho wat fado wel en niet is en legt hij de liederen uit die hij met hart en ziel voor u vertolkt. De hoofdact, rond 15.30 uur, is de band Kalasjnikova. Vier muzikanten, waarvan twee Westwijkers, spelen muziek uit alle wind- streken: Oosterse geluiden, een snufje klezmer, gemengd met zigeunerklanken, een muzikaal uitstapje naar de Balkan, Griekse invloeden, 'n tango of een Franse musette, een vleugje Zuid- Amerikaanse stijl, soms wat jazzy. Uw gastheer op deze eerste zomerse cultuurborrel op zondagmiddag 17 juni is wijkbewoner Bernard Boode. Hij zal in September een workshop wijktheater geven in samenwerking met kos- tuummaakster Betty Prins. Drank en hapjes worden verzorgd door buurtcentrum De Erker. Ook op 15 juli, 12 augustus en 9 September zullen er bij de koepel in het Julianapark allerlei culturele activiteiten plaatsvinden. Voor actuele informatie, inschrijven op de workshops en de programmering; zie www.cultuur-iulianapark.nl. Naam Branche Dick Vriens Groente en Fruit Rob den Os Dameskleding Peter Put Bloemen Cocky en Joke Viswaren Jan de Graaf Verse vis Ben Gundlach Viswaren Sjaak Gatvoort Viswaren Jan Hessel Hamburgers D.Nquyen Vietnamese loempia Locatie Broersveld t.h.v. Haarimport Broersvest Broersvest Gat van Bolmers Gat van Bolmers Gat van Bolmers Gat van Bolmers Gat van Bolmers Gat van Bolmers Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Maandag 18 juni 2007. Locatie: gebouw de Terpzicht, Noordeinde 12. Aanvangstijd: 20.00 uur. Besproken wordt o.a.: wijkjaarprogramma 2007. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager Maarten van Otterdijk tel.nr. 010- 2465860 of e-mail:mjm.v.otterdijk@Schiedam. Bewoners van Spaland/Sveaparken zijn van harte welkom. In deze raadsperiode van 2006-2010 bezoeken de leden van de gemeenteraad alle Schiedamse wijken. Na het bezoek aan Woudhoek/Spaland en Sveaparken in oktober 2006 brengen de leden van de gemeenteraad op zaterdag 23 juni 2007 een bezoek aan de wijk Schiedam-West. Het programma vangt aan om 9.30 uur in Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat, waar het bestuur van de bewonersvereniging Schiedam-West als gastheer optreedt. Na een korte inleiding gaan de gemeenteraadsleden per fiets langs diverse pro- jecten in Schiedam-West. Het bezoek eindigt om 13.30 uur in De Erker. Het programma voor deze dag wordt op de gemeentepagina van woensdag 20 juni a.s. gepubliceerd. De Bob Verbiest Cultuurprijs is een van de belangrijkste en grootste cultuurprij- zen van Nederland. Het doel van deze prijs is erkenning te tonen voor beeldend kunstenaars, initiatiefnemers, podiumkunstenaars, musici, organisatoren, schrij- vers, dichters, architecten, onderzoekers, degenen die zich inzetten voor behoud en restauratie van erfgoed en anderen die zich met voile overtuiging inzetten voor de cultuur als een van de belangrijkste waarden in onze samenleving. U kunt tot half augustus een kandidaat voordragen. Kijk voor meer informatie op de website www.bobverbiestcultuurprijs.nl. In 2005 startte het Stedelijk Museum Schiedam de serie Kunst uit huis, waarbij particulier verzamelen het uitgangspunt is. 'Armando verzamelt en tekent' is de derde tentoonstelling in deze reeks en laat voor het eerst een kunstenaarsverza- meling zien. Armando is een belangrijke Nederlandse kunstenaar en een gepas- sioneerd verzamelaar van tekeningen. In de afgelopen twintig jaar heeft hij circa 200 tekeningen van kunstenaars uit binnen- en buitenland gekocht. Voor de ten toonstelling heeft Armando ongeveer 100 tekeningen uitgekozen. Het zijn wer ken van onder anderen Paul Klemann, Paul van der Eerden, Reinier Lucassen, Arno Kramer, Fons Brasser, Co Westerik, Jan Roeland, Markus Liipertz en Ansuya Blom. i Wederom een bijzondere gebeurtenis in het museum. Armando was afgelopen zaterdag hoogstpersoonlijk bij de opening van de tentoonstelling aanwezig. Wilt u een huis kopen of huren? Kom dan naar de Wooninformatiedag! Op zaterdag 23 juni kunt u op de Openhuizenroute een kijkje nemen in veel modelwoningen van nieuwbouwpro- jecten. En u kunt er niet alleen de wonin- gen zelf bekijken, maar ook ideeen opdoen op het gebied van inrich- ting. Misschien bent u er nog niet uit of u wilt huren of kopen. Specialisten op financieel en juridisch gebied zullen uw vragen graag beantwoor- den. Ook als u op zoek bent naar een bestaande woning loont een bezoek aan de Wooninformatiedag de moeite. De Wooninformatiedag wordt gehouden in een tent op het Stadserf en duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Meer informatie vindt u ook op internet: www.woneninschiedam.nl. Colofon Openingstljden Stadswlnkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Tax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 *ar

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3