i www.schiedam.nl Wat heeft de gitaar van Bennie Jolink met de stijging van de zeespiegel te maken? B LI J M ET ALLES 0 gemeente Schiedam Week 24 Woensdag 13 juni 2007 K* Meer dan je denkt. Zo heeft de band van Jolink, Normaal, een klimaatneutrale CD uitgebracht, en heeft Normaal een klimaatneutrale tour achter de rug. Steeds meer organisaties, bedrijven en ja ook rockbands, kiezen ervoor om klimaatneutraal te worden. Ook interesse? De Provinciale Milieufederaties helpen met persoonlijk advies en onderzoek. Voor meer informatie: www.hierisklimaatneutraal.nl. samenwerken aan een beter klimaat begint hier Word vriend van een vluchteling Kapvergunningen Wet bodembeschermin? H Wet bodembescherming (vervolg) H Wet bodembescherming De Provindale Milieufederaties Hortense kijkt naar haar tweeling van tien maanden: "Zij zijn het enige dat ik mee kon nemen toen ik moest vluchtten." Hortense woont in een Congolees vluchtelingenkamp in Oeganda. "Op een avond werd er op de deur geklopt. Het waren soldaten. Ze riepen: 'geef ons geld en jullie spullen'. Maar ze namen niks mee. Behalve mijn man. Ik heb nooit meer wat van hem gehoord. Ik was op het einde van mijn zwangerschap en ik kon elk moment bevallen. Die nacht kwamen de baby's. De volgende morgen sloeg ik samen met mijn broer op de vlucht. We namen ieder een baby op de arm." Overleven Hortense moest van de ene op de andere dag vluchten om haar leven en dat van haar kinde- ren te redden. Dit overkomt dagelijks duizen- den mannen, vrouwen en kinderen. Stichting Vluchteling helpt wereldwijd mensen die aan oorlogsgevaar ontsnapt zijn, te overleven. Een dak boven je hoofd, eten, schoon drink- water en eerste medische noodhulp, zijn onmisbaar in die eerste moeilijke maanden van het vluchtelingenbestaan. En het is alle- maal niet zo duur. Met een paar euro kunt u een vluchteling al een heel eind op weg hel- www.vluchteling.org Week 24 MAASPOST 1-2-3 - XQ07J Gemeenteberi Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Prunus, staande in de achtertuin van het pand Tarweakker 17, 3124 XL, in verband met overlast - 1 Ceder, staande in de voortuin van het pand Munterstraat 26, 3123 PN, in verband met overlast - 3 Leylandcypressen, staande in de tuin van het pand Molensingel 103, 3121 VL, in verband met overlast - 1 Ceder, staande in de achtertuin van het pand Carry Pothuisstraat 26, 3123 SM, in verband met overlast - 1 Atlasceder en 1 Den staande in de achtertuin van het pand Botter 41, 3123 BC, in verband met overlast - 1 Atlasceder, staande in de achtertuin van het pand Galjoot 19, 3123 BE, in verband met overlast - 1 Atlasceder, staande in de voortuin van het pand Vlaardingseweg 13b, 3121 JM, n verband met overlast - 1 Atlasceder, staande in de achtertuin van het pand Esdoornlaan 13, 3121 AC, in verband met overlast - 1 Plataan, staande ter hoogte van de parkeerplaats behorende bij het complex Laan van Spieringshoek 21-117, 3118 LM, in verband met overlast en een slechte standplaats I Leylandcypresse en 1 grove zeeden, staande in de achtertuin van het pand Populierenlaan 4, 3121 AN, in verband met overlast Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift i'ndienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet- houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ineediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en dcnderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel: (010) 2465503. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wet- houders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Svealund (voorheen Rozemarijnveld) (postcode 3124 CD), kadastraal bekend onder sectie Q nummers Q 5969 en 6949. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd. Voor de besluitvorming is de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 en artikel 5.3 (saneringsplan: artikel 5.3) van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een reactie formeel onder de aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 14 juni gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunnin- gen en bekendmakingen Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) wor den verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het trefFen van een voorlopige voor ziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw ing. N. Pluim van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010 246 5780 Wbb-code: SC06060047 Ontwerpbeschikking Mgemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze ver gunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 26 januari 2007 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van De Jong Beheer B.V. om een revisievergunning voor het veranderen van een ambachte- lijke brood- en banketbakkerij aan de Algerastraat 26, 3125 BS te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher- ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 14 juni 2007 tot en met 25 juli 2007 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor- uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovenge- noemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijzen Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 25 juni 2007 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook moge lijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen beden- kingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 314665 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veitigheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 gratis advertentie P®®- STICHTING VLUCHTELING

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4