ut maasstad wijk ©in] ©fedfe Schiedams buitengebiedje Polderweg voelt zich door de gemeente vergeten 'Jeugd onder 27 geen uitkering' Kunstenaars vinden school aan lepenlaan een lachertje 1 Vernieuwde VVV open krant netel maasstad wiikkort maasstad Summer Madness Beste Spare Ribs bij Van Selm Bewoners sturen brief aan Stadserf nog maar eens Aboutaleb bij opening werkplein Fancy-fair De Klinker Project over Schiedam Woensdag 13 juni 2007 xq 52 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De gemeen te lijkt het te vergeten. „Wij zijn ook Schiedammers," zegt Vincent van Klaveren. Hij zou van de gemeente Schiedam wel eens meer aandacht ge- schonken willen zien aan zijn woonomgeving. Van Klaveren is voorzitter van de bewoners- vereniging Polderwegen, een buitengebied op de grens van Schiedam en Rotterdam, een smal landschapje met weiland, water en merkwaardig geva- rieerde bebouwing, omringd door industrie. i- Mee op het koffierondje raja Bambini Spaghetti in Nieuwe Passage Harmonia Pand Historische Vereniging weer open Jeugddienst in De Ark Muziek en gezelligheid in De Erker Nog enkele kaarten Promskoor Inloopconcert Grote Kerk Schiedam Experience in De Erker Wijkcentrum DE ERKER organiseert: Vrijdag 15 juni: POPWORKSHOP Zondag 17 juni: LINE DANCE MIDDAG Woensdag 20 juni: PARANORMALE AVOND SCHIEDAM - 'Summer Madness' is voor alle jongeren uit Schiedam de remedie tegen zomervakantie- verveling. Zes weken lang ehillen op de Vlaar- dingerdijk. De jongeren- en buurt- sportwerkers van Stichting Welzijn Schiedam werken zich nu al in het zweet om een perfect zomerpro- gramma in elkaar te zetten. Natuurlijk moet zo'n groot evene- ment beginnen met een openings- feest, de daarop volgende zes wek^n kan iedereen die daar zin in heeft meedoen aan onder andere een open podium, voetbalcompetitie, barbecue en survivaldag. Maar er is meer. Wat te denken van de moviebus; lekker buiten on der de sterrenhemel liggend in het gras op een groot doek de nieuwste films kijken en dan is er nog een spetterend afsluitingsfeest genaamd 'Bakinight'; een avond waarop alle culturen die Schiedam rijk is verte- genwoordigd zijn. Van 23 juli tot 1 September worden steeds vier activiteiten per week ge- organiseerd. Het programma begint steeds om 17.00 uur en vindt dus plaats op de Vlaardingerdijk. Voor informatie, inschrijvingen of om te helpen als vrijwilliger kan er gemaild worden naar: dewi.van. overdijk@welzijnschiedam.nl SCHIEDAM - Keurslagerij Van Selm heeft de Spare Ribs Trophy 2007 in de wacht gesleept. Onder- nemprspaar Kees en Gea van Selm, dochter Mandy en de medewerkers van de slagerij kregen de presti- gieuze prijs uitgereikt uit handen van oud-politicus en VVD-coryfee Hans Wiegel. Yanwege de uitstekende kwaliteit, samenstelling, geur en bovenal de smaak van de spareribs heeft een vakjury Keurslagerij Van Selm uit- geroepen tot winnaar van de wed- strijd om de lekkerste spareribs van Nederland. Ruim zestig ambachtelijke slagers- bedrijven namen deel aan de wed- strijd, die bestond uit twee voorron- des en een finalekeuring. Onderdeel van de laatste keuring was een 'mystery guest', die spareribs aan- kocht bij de finalisten. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.de Koning MANAGER: H. Wiriz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 0653786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Totmaandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Kor Kegel Voor fietsers is de Polderweg met de Polderwetering een aantrekke- lijke route-tussen de Schie en de Poldervaart. Met de auto kun je er alleen komen via het Polder- dwarsweggetje bij de Gamma aan de 's-Gravelandseweg en via de Van Vlissingenstraat nabij water- sport vereniging De Schie. Vroeger waren er ook verbindingen bij de Rolbrug en de spoorwegovergang bij de Joppelaan, maar deze wer- den afgesloten, tot ongenoegen van de bedrijven aan de Polderweg. Ook de bewoners klagen over de verslechterde bereikbaarheid. Vin cent van Klaveren: „De ontsluiting is slecht. Bij calamiteiten zullen de hulpdiensten elkaar in de weg zitten. De Polderweg ligt onder de aanviiegroute van Zestienhoven en je moet er niet aan denken dat er een vliegtuig neerstort." Het stoort hem dat de Polder- dwarsweg een bouwweg is, „zon- der fiets- en voetpaden, levensge- vaarlijk." En een fietsbrug over de Poldervaart, waarvan ook de hulpdiensten gebruik zouden kun- nen maken, laat al twaalf jaar op zich wachten. „Telkens weer is er onvoldoende budget beschikbaar. Maar de fietsbrug is ons beloofd," zegt Van Klaveren. Twee jaar is de bewonersvereni- ging Polderwegen nu actief, en je mag de vereniging zeer representa- tief noemen: van 57 van de 70 huis- /\A i. De bewoners vinden het vreemd, dat een bestemmingsplan voor de Polderwetering en omgeving is blijven steken in het stadium van voorontwerp. Foto: Roger van der Kraan adressen aan de Polderweg, Broek- kade, Kerkweg en Buitenkerklaan zijn de bewoners aangesloten. De bewonersvereniging doet mee aan het wijkoverleg Schiedam-Noord, een platform om inspraak te heb- ben in ontwikkelingen in de eigen leefomgeving, maar Vincent van Klaveren zegt „weinig concrete aanwijzingen" te hebben dat de gemeente zich betrokken toont bij de laatste stukjes Kethel, die nog niet ten prooi zijn gevallen aan de stadsuitbreiding. Een brief van 27 februari, waarin de bewonersvereniging problemen voorlegde aan de gemeenteraads- leden, bleef onbeantwoord. Wel stond de brief tweemaal geagen- deerd, maar een reactie bleef uit. Daarom stuurt Van Klaveren de brief opnieuw. „En dan gaan we maar met een groepje bewoners gebruikmaken van het spreekrecht om een toelichting te geven." De bewoners vinden het vreemd, dat een bestemmingsplan voor de Polderwetering en omgeving is blijven steken in het stadium van voorontwerp. Het vorige college van burgemeester en wethouders liet er aan werken, maar mede door het recente vertrek van de betrokken ambtenaar is het hui- dige college er nog amper aan toegekomen. Dat maakt dat de on- zekerheid over de toekomst van de Polderweg voortduurt. Enkele weilanden mogen nog wel be- bouwd worden, bij voorkeur met boerderijachtige gebouwen, en in het voorontwerp-bestemmingsplan komt geen nieuwe wegverbinding voor tussen de 's-Gravelandseweg en het bedrijventerrein Rotterdam- Noordwest. Dus in hoofdlijnen is er wel duidelijkheid - maar er is geen definitieve bescherming van het landschappelijke karakter. Bewonersvereniging Polderwegen heeft niet het idee dat de gemeente het waardeert, dat de bewoners zich verenigd hebben. Vincent van Klaveren: „Het is hier wel eens anders geweest. Iedereen moest het hier individueel maar uitzoeken. Er gold letterlijk het recht van de sterkste. Wie het brutaalst was, had de meeste invloed. De gemeente durf- de hier amper toezicht te houden. Er werd zogenaamd veel gedoogd. Illegale bebouwing werd ooglui- kend toegestaan. Als men klaagde. werd er niets meer aan gedaan. Veel bewoners voelden zich niet gehoord." Maar het is eigenlijk nauwelijks beter geworden, zeggen de bewo ners. In het wijkoverleg Noord heb ben ze gewezen op de verzakte kadewand van de Polderwetering, tussen nummers 170 en 208 aan de Polderweg. Die kadewand is in geen zestig jaar hersteld. Het Openbaar Nutsbe- drijf Schiedam (ONS-Ibor) is wel een keer komen kijken, maar daar bleef het bij. Door hun brief aan het Stadserf nogmaals te verstu- ren hopen de bewoners nogmaals dat de gemeenteraadsleden alsnog aandacht opbrengen voor het bui tengebied. door Frank Willemse SCHIEDAM - Geen uitke ring voor jongeren tot 27 jaar. Huisbezoek en fraudecontrole en alleen betaalde opleidin- gen waar vraag naar is. Dat is wat Aboutaleb wil. Afgelopen woensdag opende de staats- secretaris het splinternieuwe verzamelgebouw 'Inkomen en Werk' op het Stationsplein. Waar iedereen die werkt zoekt, aanbiedt of een uitkering nodig heeft, terecht kan. Het Werk plein Nieuwe Waterweg is voor heel de regio. Staatssecretaris Aboutaleb maakte gebruik van de opening om wat politieke uitspraken te doen. Ste- vige uitspraken. Zo pleitte hij voor het schrappen van uitkeringen aan jeugd onder de 27 jaar. Uit soci- ale overtuiging, want volgens hem krijgt iemand onder die leeftijd 7e- venslang'. Of een grote kans zijn hele leven aan de uitkering vast te zitten. Er is geen prikkel meer om uit de uitkering te komen, volgens hem. De fraude met uitkeringen moet aangepakt worden. Hij is voorstan- der van huiscontrole om fraude te bewijzen. Hoeveel tandenborstels staan er op de wastafel? Nu mo gen sociale rechercheurs alleen bij 'ernstige verdenking van fraude' huiszoeking doen. Ook richtte Aboutaleb zijn peilen Met een druk op de knop werd het Werkplein geopend. Foto: Roger van der Kraan op de opleidingen. De ROC's of Re- gionale Opleidings Centra moeten, wat hem betreft, alleen opleidingen aanbieden waar werk voor is. 'Als in de regio plek is voor maar vijftig kapsters dan moet je niet aan twee- honderd leerlingen een kappersop- leiding aanbieden.' Het verzamelgebouw INkomen en Werk is een gebouw voor de regio Schiedam, Vlaardingen Maassluis en de deelgemeente Hoek van Hol land. Feitelijk is het gebouw al enkele weken geleden open gegaan. Waar drie organisaties samenwer- ken: het CWI (arbeidsbureau) sa- men met UWV (oude GAK) die ww-uitkeringen verleent. En de afdeling Werk en Inkomen van de gemeente Schiedam de vroegere Sociale Dienst. 'Dit is niet het eerste verzamelge bouw maar ook geen hekkensluiter', betoogde Aboutaleb. Als oud-wet- houder van Amsterdam wees hij erop dat lokale politiek beslissend is voor de economie in de regio. „De- ze regio met havens en industrie heeft veel kansen." En hij prees de plannen voor Schieveste waar alle verkeerstromen samenkomen. „Een A-lokatie op de Stedenbaan waar over nagedacht is." De entree met roltrap misstaat geen viersterrenhotel. Achter de strakke entree een lounge vol met balies en computerschermen. Alles is open en vraagt om aandacht. „Het kan hier heel levendig zijn. Druk met mensen die informatie zoeken, legt gemeenteambtenaar Jan Bor- stelaar uit. door Kor Kegel SCHIEDAM - De kunstenaars in de Westmolenstraat zien niets in tussentijdse huisvesting in zes schoollokalen in Tuindorp. De ge meente heeft laten weten dat ze eind dit jaar hun ateliers moeten verlaten en hier voorlopig terecht kunnen. Daarna zou een verhuizing volgen naar ateliers in het dan verbouwde Wennekerpand. Dit scenario stuit op grote bezwa- ren. De lepenlaan wordt beschouwd als een lachertje. De school staat middenin een woonomgeving. „Er wordt door ons met zware elek- trische apparaten gewerkt, dus we voorzien dat de buurt gaat klagen." zeggen enkele kunstenaars. Ze zien evenmin iets in tweemaal verhuizen in drie jaar tijd. „Kunst maken is een scheppend proces en je hebt er concentratie, discipline en inspiratie voor nodig. Alleen al het idee dat je je hele boel bij elkaar moet pakken, is genoeg om je hele- maal uit balans te halen," luidt het commentaar. De kunstenaars hebben ook groot wantrouwen over de haalbaarheid van het Wennekerpand. „We weten pas over 2,5 jaar hoe dat er uit gaat zien. Maar dan zijn we in 2010 en zijn er weer verkiezingen. Wat als Siljee dan geen cultuurwethouder meer is? Zal zijn opvolger dan ook nog vinden dat er kunstenaars in het Wennekerpand kunnen? Er is in Schiedam wel meer niet doorge- gaan door wisseling van de wacht. We hebben geen enkele garantie." SCHIEDAM - Na maanden van schilderen en timmeren en alles wat bij een renovatie hoort, is de VVV weer open. Tijdens de verbouwing was het kan- toor tijdelijk ondergebracht in een winkelpand aan de Rotterdamse- dijk, vijftig meter verderop. Maar nu is het kantoor dan weer op zijn vertrouwde locatie te vinden op de hoek Buitenhavenweg. Even was er sprake van dat de VVV naar een andere locatie zou gaan omdat het huidige pand in de loop der jaren heel wat gebreken was gaan vertonen en eigelijk niet meer te gebruiken was als kantoor. Verhuizen leek een goedkoper al- ternatief, maar daar is uiteindelijk door de gemeenteraad en het VVV- bestuur vanaf gezien. De opening werd verricht door wethouder Menno Siljee die onder andere toerisme in zijn portefeuille heeft. Deze vertelde te hopen Schie dam op te kaart te kunnen zetten door een hechte samenwerking tus sen gemeente en VVV. Was er eerder al een winkelgids uitgebracht door de gemeente, bin- nenkort komt er ook een horecagids uit die afgehaald kan worden bij het pas geopende Strand a/d Schie op de Koemarkt. Nieuw is de informatiemonitor bui ten in de gevel van het kantoor. Het lijkt een pinautomaat maar dan een om toeristische informatie te 'pin- nen'. Hier vind je de site Ontdek- schiedam die vorig jaar is opgezet ter promotie van de Schiedamse binnenstad. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Openbare Dalton- basisschool De Klinker organiseert woensdag 20 juni de jaarlijkse sponsorloop. Nieuw is dat op deze dag ook een Fancy-fair rond de school georganiseerd wordt. De sponsorloop vindt onder schooltijd plaats, de Fancy-fair van 11.00 tot ongeveer 14.00 uur. Op de Fancy-fair zijn onder andere een rommelmarkt, grabbelton (al- tijd prijs), een loterij, afdingtafel en touwtje trekken te vinden. De op- brengst is bestemd voor een nieuw speeltoestel en grotere speelmate- rialen voor het plein. Daarnaast wordt een gedeelte geschonken aan de Cliniclowns. SCHIEDAM - Op basisschool De Regenboog Woudhoek vindt deze week het jaarlijkse schoolproject plaats. Het thema ligt dit jaar wel erg dicht- bij huis, het is namelijk Schiedam. In de projectweek zullen de kinde- ren op allerlei manier kennismaken met de stad Schiedam in al haar facetten, van vroeger tot nu. De molens, de zakkendragers, de jene- verindustrie maar ook de eventuele nieuwe snelweg. Ook de eigen leefomgeving, de wijk waarin de kinderen wonen en waar de school staat, wordt kritisch beke- ken. Woensdag 13 juni is er boven- dien een stadswandeling. Vrijwilligerswerk is het cement van de samenleving, schreef ik in 1989 en ik zie die uitspraak gepapegaaid in de brochure Wmo Lokaal. Ik kan het nog steeds met mezelf eens zijn, want zonder vrijwilligerswerk zouden veel maatschappelijk nuttige activiteiten niet gedaan worden. Vrijwilligerswerk is een bindend element in de samenleving. Het zorgi voor samenhang, z'mgeving, plezier en soms ook zelfbevrediging. Het is daarom goed dat de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) dt eerste wet is, die opkomt voor de vrijwilligers. Op grond van deze wei moeten de gemeenten zorgen voor ondersteuning van vrijwilligersorga- nisaties. Ik heb dus niets tegen die brochure, die gisteren huis aan huis wera verspreid in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, want er staat braaj in uitgelegd wat wij aan de wet kunnen hebben. Of het nu een sportclub is, een buurthuis of de padvinderij, de gemeente hoort er zuinig op te zijn en te helpen. Akkoord. Maar ik krijg helemaal de kriebels, als ik in die brochure lees dat de gemeente het best weet wat er onder de inwoners leeft en dat de gemeente daarom nieuwe kansen voor vrijwilligerswerk kan zien. En dan staat er een voorbeeld bij: „Om de zorg in de toekomsi betaalbaar te houden is het belangrijk dat er vrijwilligers zijn, die mee- gaan op de koffieronde in verzorgings- en verpleeghuizen. De gemeente heeft de mogelijkheid dit soort projecten te stimuleren." Ik krijg acuut hooikoorts van zo'n redenering. Het komt mijn neus uit. Begrijp me goed, ik vind het aardig als mensen het leuk vinden om mee te gaan op koffierondjes. Als ze daar behagen in scheppen, moeten ze het vooral niet laten. Maar ik heb een bezwaar tegen de manier waarop het voorbeeld gemotiveerd wordt. Allereerst vind ik niet, dat de gemeente het best weet wat er onder de inwoners leeft. Dat weten de inwoners vaak zelf niet eens. En wie dan bij de gemeente weet het zo goed? De gemeente bestaat uit tientallen volks- vertegenwoordigers en honderden ambtenaren en die weten allemaai iets anders. Als je dat opstapelt, weet je dan wat er onder de inwoners leeft? Nee, want geregeld spreken volksvertegenwoordigers en ambtena ren elkaar tegen. De zogenaamde deskundigen zijn het oneens. Ik kan dus makkelijk bewijzen dat ik het in mijn eentje nog beter weet dan dt hele gemeente. Waarschijnlijk weet u het ook beter. Volgende redeneerfout in die brochure: het is niet omdat de gemeente zo goed weet wat er onder de inwoners leeft, dat ze nieuwe kansen voot vrijwilligerswerk kan zien. Nee, de gemeente zit gewoon gaten te vul- len. Als er voor koffierondjes in verpleeg- en verzorgingshuizen mindei personeel wordt ingezet, mogen vrijwilligers het gat opvullen. Zo komen vrijwilligers in de plaats van beroepskrachten. Gratis inzet verdringi dan betaalde banen. Dat mag de bedoeling niet zijn! Het staat helemaal haaks op wat de PvdA in Schiedam ooit vond: dai vrijwilligerswerk zo belangrijk is, dat het eigenlijk uiteindelijk finan- cieel beloond zou moeten worden. Dat is natuurlijk een illusie en daai kwam de PvdA zelf ook achter, maar het is het tegenovergestelde van werk vervangen door vrijwilligerswerk. Dan weet ik nog wel duizend voorbeelden. We ontslaan de ambtenaren die zich met de WMO bezighouden en strikken daar vrijwilligers voor. We pakken de gemeenteraadsleden hun salaris af en laten het weer doen zoals vroeger, door vrijwilligers die alleen presentiegeld krijgen. En in de Groenelaan mag Ben Hoi in zijn eentje de lichtblauwe brigade spe- len. Als vrijwilliger zou hij het misschien nog beter doen ook. Door al die banen af te schaffen houden we genoeg geld over om vrijwil ligers te betalen. En dan kunnen we opnieuw beginnen. Nieuwe kansen zien voor vrijwilligerswerk, heet dat. Kor Kegel SCHIEDAM - Kinderen die nog een cadeau voor Vaderdag zoeken staat zaterdag 16 juni een verrassing te wachten in winkelcentrum Nieuwe Pas sage. Daags voor de Grote Dag worden hier door een gezellige kok spaghet- tivorken uitgedeeld voorzien van een begrijpelijk spaghettirecept. Daarmee kunnen de kids op Vaderdag gaan kokkerelen. De kok komt langs tussen 11.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia ontvangt donderdag 14 juni twee mediums, Annet Mol en Pirn Smit, die eenmalig deze avond verzorgen aan de hand van meegebrachte foto's en voorwerpjes. Toegang is vijf euro en aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. SCHIEDAM - Door een recente brand in het Broersveld mocht de Histori sche Vereniging Schiedam het pand aan het Broersveld 140 enkele weken niet betreden. Na een grondige schoonmaak van het pand is de vereniging nu weer in staat om het pand elke zaterdag voor publiek open te stellen. SCHIEDAM - In De Ark op het Hargplein wordt zondag 17 juni weer een jeugddienst van de Werkgroep Jeugddiensten Schiedam gehouden. Domi- nee de Geus uit Vlaardingen zal voorgaan en het thema luidt: een nieuwe stap! Tijdens de dienst wordt stilgestaan bij de keuze voor God. SCHIEDAM - Het jongerenwerk van Stichting Welzijn Schiedam pre- senteert vrijdag 15 juni weer een gezellige avond met een aantal bandjes van de popworkshop. Ook dit keer kunnen de jongen talenten naar buiten treden om aan iedereen te laten zien waar zij zo hard aan hebben gewerkt de afgelopen tijd. Tussen de optredens door zullen er jamsessies gehouden worden. De deur is vanaf 19.30 uur open. SCHIEDAM - Het Promskoor Schiedam viert vrijdag 15 juni haar 5-jarig jubileum met een feestelijk concert in De Ark. Aanvang is 20.00 uur en het thema 'Tijd'. Er zijn nog een aantal kaarten beschikbaar die vijf euro kosten en te koop zijn aan de zaal. Kaarten kunnen ook gereserveerd worden via Debby Smits, tel. 473 81 88. Meer informatie op www.sintradboud.nl SCHIEDAM - Jeanette den Hoedt -fluit- en Johan den Hoedt -vleugel/ koororgel- verzorgen zaterdag 16 juni het inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Op het repertoire staan onder andere composities van Joh. Seb. Bach, Camille Saint-Saens en Ernest Bloc. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Ed van Roosmalen doet woensdag 20 juni een bloemensean- ce in De Erker. Hij zal helderziende waarnemeningen doen aan de hand van meegebrachte bloemen. De toegangsprijs is 5 euro per persoon. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: Mandy, tel. 06-249 55 229. Live optreden van diverse Bandjes. Met tussen de optredens "Jam sessie". Zaal open 19:30 uur. Toegang gratis 13:00—16:00 uur. Entree 2,00 Ed van Roosmalen, Bee men seance 19:30—22:00 ult. Entree C 5,00 Jan van Avennesstraat 32, 3117 PR Schiedam 010-426 77 67

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6