maasstad De Parade is meer dan rose en een draaimolen Zet je op gastenlijst luiif IN ROTTERDAM Coop nn Studio 100 Zomerfestival in Ahoy Di-Rect tijdens tweede editie Ridderpop Win kaarten! aan Mobiele airco Wand airco Allergenen irco ilium in nuis Hi!!; THEATERSEIZOEN 2007-2008 UITVERKOCHT? NOG LANG NIET. BRASSERIE "DE KROON 01 *Nieuw in Rotterdam* ^^y^£NDJHEATERs* Van Poetry International naar de Parade *4 CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM Woensdag 20 juni 2007 www.uitburo.nl/rotterdam BURO oude Luxor Theater oio I World Music Dance Centre upc Geopend v.a. zaterdag 23 juni a.s. (voorheen Cafe Schiemond) De ideale plek voor uw lunch, diner of borrel met een fantastisch uitzicht over de Nieuwe Maas! Tevens prachtig terras direct aan het water. OPENINGSAANBIEDING: van zaterdag 23 juni t/m zondag 1 juli a.s. 25% KORTING op de totale rekening. Tot ziens bij... Schiemond 40B Rotterdam toon Tel. 010-4762910 ROTTERDAM geopend v.a. 12 uur Bij Correct op de Ceintuurbaan 125 in Rotterdam vindt u een groot assortiment op het gebied van aim's die eenvoudig zelf te installeren zijn. Van verplaatsbare units tot airco's voor vaste opstelling. Alles staat overzichtelijk opgesteld en is direct uit voorraad leverbaar. Bij Correct kunt u gratis parkeren. j&rt.- Ullllllll Zondag 24 juni geopend van 12.00-17.00 uur tx 51 ROTTERDAM - Het reizende theaterfestival de Parade slaat van 21 juni tot en met 1 juli de tenten op in het Rotterdamse Museumpark. De Parade biedt tien dagen theatervermaak in alle soorten en smaken. Daarnaast kan er ook tijdens deze editie weer heerlijk gegeten en gedron- ken worden. Kernwoorden van het theater tijdens de Parade: On- grijpbaar, zelfvoorzienend, jong en interdisciplinair. Twee jonge theatermakers over de voorstel- lingen die zij de komende weken gaan spelen. „Vakantie? De Parade is vakantie! Niets is leuker dan tijdens de zo- mermaanden met de Parade mee- gaan." Ari Deelder is stellig als haar wordt gevraagd waarom al die artiesten tijdens de zomermaanden aan de slag gaan op het reizen de theaterfestival in plaats van te vertrekken naar welke. vakantiebe- stemming dan ook. „Zolang ik me kan herinneren waren mijn ouders op de Parade bezig en kwam ik er ook. Nee, vakantie hoeft van mij niet, de Parade is veel leuker. Rust? Ach, uitrusten doe je wel als je dood bent." Het is duidelijk dat de Parade met Ari Deelder een liefhebber in huis heeft. Ze stond eerder op de Parade en maakt voor deze editie met Wil- lem Weemhoff 'De Verleider': 'Een muzikale voorstelling over de kunst van het verleiden'. „Het is hard werken, vooral omdat ik ook de productie doe. Willem en ik heb ben echter al eerder op de Parade gestaan en weten dus wat ons te wachten staat. Een drukke zomer: spelen, parade maken en in een caravan slapen op de Parade. Maar we werken met een leuke groep, mensen die hun handen uit de mou- wen willen steken." 'De Verleider' is volgens Deelder een voorstelling van een half uur waar alles in zit: muziek, dans en spel. „En we hebben een goede live-band. Dus als mensen ons spel niet leuk vinden, hebben ze altijd de band nog." 'De Verleider' is vol gens de Rotterdamse bedoeld voor iedereen die hoopt na een avond Parade iemand mee naar huis te kunnen nemen: „Wij zijn een soort EHBO-doos voor de eenzame Pa- radebezoeker die wil zien wat hij of zijn wel of niet moet doen om met een mooie man of vrouw naar huis ROTTERDAM - De Verenigine de VSCD staan. De VSCD nodig ROTTERDAM - De Vereniging van Schouwburg- en Concertge- bouwdirecties (VSCD) wordt zes- tig jaar en viert dit op maandag 25 juni op de Parade in Rotterdam. Het is bijzonder dat juist deze twee culturen - binnen en buiten - deze speciale dag gezamen- lijk vieren. Het Paradeterrein is die dag alleen toegankelijk voor mensen die op de gastenlijst van de VSCD staan. De VSCD nodigt Rotterdammers, die de podium- kunsten een warm hart toedragen, uit om maandag vanaf 20.30 uur als gast van de VSCD aanwezig te zijn bij deze feestelijke gebeur- tenis. Deze gasten moeten zich van te voren aanmelden op www. deparade.nl onder vermelding van 'Gast VSCD'. Dit kan tot uiterlijk zondag 24 juni. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa dagelijks open van 12-18 uur. t/m vr 19-22/6 20u Doe Maar! De popmusical Grote winnaar Musical Awards 2007. zat/m za 23-30/6 20u Aan het einde van de regenboog Met Simone Kleinsma. 2 444 516 I www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl vr 22/6 20.30u Noite de Cabo Verde ervaringen uitwissellen, talenten bundelen €10 - €8 za 23/6 20.30u Pratul met Indiase zangeres Sandhya Sanjana €10 - €8 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). e/e ^Vu 'De Verleider': 'Een muzikale voorstelling over de kunst van het verleiden'. Het is volgens Ari Deelder (geheel rechts) een voorstelling van een half uur waar alles in zit: muziek, dans en spel. „En we hebben een goede live-band. Dus als mensen ons spel niet leuk vinden, hebben ze altijd de band nog." B,.«. 'aomemoorzaal vuwoo,nsen te kunnen gaan. Waarom mensen juist bij ons moeten komen kijken? Het is een leuke voorstelling. En we willen voile tenten hebben, want we hebben het geld nodig, haha." Ook acteur Gijs Naber is gek op de Parade. Hij begint komende don- derdag aan zijn vierde editie. Deze keer staat hij in 'Patagonie'. „Ik heb getwijfeld of ik het wel wilde doen. De Parade is leuk, maar het is wel een aanslag op je gezondheid en energie. Je bent het hele jaar al aan het spelen en dan tijdens de zomer ook nog op de Parade. Maar het begon toch weer te kriebelen en ik heb er veel zin. Het leuke is dat de Parade gelegenheid biedt om iets anders te doen dan normaal en dat je samen kunt werken met mensen waarmee je dat wilt. Daarbij speel je voor publiek dat doorgaans min der snel naar het theater gaat." „Ons gezelschap heet de De Ach- terbank Generatie en in het stuk 'Patagonie' volgen we een generatie die veel op de Parade rondloopt; mensen tussen de 20 en 35. Wij vinden het leuk om juist die mensen aan te spreken. Of 'Patagonie' een typische Paradevoorstelling is? Ik weet niet precies wat dat is. De or- ganisatie wil wel meer benadrukken dat de Parade een theaterfestival is, want er komen ook veel mensen om te drinken en rond te hangen. Die weten bij wijze.van spreken niet eens dat er theater te zien is. Ons stuk is herkenbaar. Er wordt in gezongen en er zitten veel grappen in. Maar het gaat ook ergens over. Strubbelingen van onze generatie op een luchtige manier gebracht." „Je moet er rekening mee houden dat je in een tent speelt, dat het luid- ruchtig is en dat het publiek er dicht op zit", vertelt Naber, die deel uit- maakt van het Rotterdamse ro the ater. Daar gaat hij komend theater- seizoen onder meer spelen in 'Lang en gelukkig' onder regie van Pieter Kramer. „Juist die dingen maakt werken op de Parade spannend en leuk. Ik vind het bovendien prettig dat er een ander soort publiek zit. Ik hoop dat mensen zich aangesproken voelen door onze voorstelling en komen kijken." Ari Deelder: „Of ons stuk typisch voor de Parade is? Het is speciaal gemaakt voor festivals, maar niet specifiek voor de Parade." Als Rotterdamse weet Ari Deelder dat veel bezoekers van de Parade zich beperken tot rose drinken en in de draaimolen hangen: „Toch hoop ik dat ze nu besluiten om onze voorstelling te bezoeken. We heb ben de toegangsprijs bewust laag gehouden. En voor Willem en mij is de Parade deze zomer ook een soort therapie. Wij willen allebei 20 kilo afvallen. We hebben allemaal dans- jes in de voorstelling gestopt, in de hoop dat we die kilo's kwijtraken. Dat theater is leuk, maar die kilo's vinden wij pas echt belangrijk!" De Parade staat vanaf donderdag in het Museumpark in Rotterdam (naast het NAi). Kaarten zijn ter plaatse verkrijgbaar aan de kassa of te reserveren via www.deparade.nl. ROTTERDAM - De Parade in Rotterdam opent komende vrij- dag officieel met een tijdelijk restaurant op het Schouwburg- plein. Daar geeft het 'Poetry International Festival' het stokje over aan de Parade. Honderd dichters en genodigden dineren op het plein, begeleid door pi- anomuziek en enkele minuten uit de openingsvoorstelling van de Parade 'Koud Meisje' van Orkater. Schoenontwerper Jan Jansen opent de Parade 2007 officieel om 19.00 uur op het Paradeterrein met een ode aan de emotie. Track, de band met spelers en muzikanten van De Veenfabriek, geeft daarna een optreden met dichter Mustafa Stitou. Om 20.00 uur start in de Circustheatertent de eerste voor stelling 'Koud Meisje' van Orka ter. Het complete programma is te vinden in de programmakrant en op www.deparade.nl. ROTTERDAM - Eerder dit jaar trok Studio 100 tijdens het Paasweekend een aantal keer een vol Ahoy met de musical 'De 3 Biggetjes' van K3. Dat bewees dat de meidengroep uit de Vlaamse studio nog steeds onverminderd populair is. Hetzelfde geldt voor al die andere helden van Studio 100, zoals Kabouter Plop, Piet Pi- raat en Bumba. Op 23 en 24 juni komen zij allemaal langs in Ahoy tijdens het Studio 100 Zomerfestival. Studio 100 heeft duidelijk een suc- cesformule in handen. Sinds 1996, het jaar waarin het Vlaamse me dia- en entertainmentbedrijf werd opgericht, blijft Studio 100 maar groeien. Creaties van de studio zijn ongelooflijk populair bij de jonge doelgroep. Het begon toen de makers van het populaire tele- visieprogramma 'Samson Gert' Studio 100 oprichtten. Sindsdien is het productiehuis uitgegroeid tot een media- en entertainmentbe drijf dat televisie produceert, maar ook actief is in theater, bioscoop en de pretparkensector. Plopsaland in De Panne en Plopsa indoor in Hasselt trekken jaarlijks duizenden bezoekers, ook uit Nederland. In een interview met het Eindho- vens Dagblad vertelde medeop- richter Hans Bourlon ooit over de filosofie van Studio 100: „We gaan uit van een zeer klassiek drama- principe: de mensen vinden het leuk als je hen een spiegel voor- houdt. Ook kinderen zien graag figuren waarin ze zichzelf weer- spiegeld zien. Dat hoeven zeker geen andere kinderen te zijn. Wij werken bewust met volwassen ac- teurs die de belevingswereld van kinderen op een vrij karikaturale manier afbeelden." Dat ze daar- mee een succesformule in handen hebben, blijkt wel uit de populari- teit van Studio 100 helden als K3, Kabouter Plop, Piet Piraat, Bumba, Wizzy Woppy, Big Betsy, Spring en Topstars. De meeste van deze personages zijn op 23 en 24 juni te zien in het Rotterdamse Ahoy, waar voor de zesde keer het Studio 100 Zo merfestival plaatsvindt. ..Kabouter Plop, Samson Gert, Piet Piraat en zijn kornuiten, Bumba en natuur- lijk Karen, Kristel en Kathleen van K3 zullen er tijdens het Studio 100 ■J SOMBft MtNBt Zomerfes tival weer een echt feest van maken! Er kan, zoals altijd, weer volop mee- gezongen en gedanst worden op de hits van deze Studio 100 helden", zo belooft de organisatie. En naast de gevestigde namen zal ook een aantal speciale gasten op het podium verschijnen, zoals Nienke van het 'Huis Anu- bis', de nieuwe superheldin Mega Mindy en 'Dora the Explorer', be- kend van Nickelodeon en voor het eerst live te zien in Nederland. Het Studio 100 Zomerfestival is op zaterdag 23 en zondag 24 juni te zien in Ahoy Rotterdam. Er zijn drie shows per dag, om 11.00, De helden van Studio 100. 14.00 en 17.00 uur. Wil je er een ontspannen dagje uit van maken, vraag dan naar het speciale NS arrangement, waarbij kinderen tot en met 11 jaar gratis reizen. Re serveren kan via 0900-300.5555 (0,45 c.p.m.) www.topticketline. nl of 0900-9203 (0,45 c.p.m.) www.ntk.nl. Kijk voor meer informatie op www.studiol00.nl. door Vincent Wernke REGIO - Het gaat los in Rid- derkerk in het eerste week end van juli. De tweede editie van Ridderpop vindt namelijk plaats op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli. Op zaterdag staan De Juf, Jan Smit, Edwin Evers en een 'special guest' op het programma. Een dag eerder zijn onder meer Little Miss Dynamite, VanVelzen en Di- Rect in Ridderkerk te zien. Van de laatstgenoemde rockgroep verscheen eerder dit jaar de vierde, titelloze cd. Het had echter niet veel gescheeld of de populaire band had helemaal niet meer bestaan. Di-Rect werd opgericht in 1999 en kende een vliegende start. De band scoorde hit na hit, speelde voor voile zalen en won verschillende prijzen. Eind 2005 reisde Di-Rect voor het MTV programma 'Road Rally' door Amerika. Terug in Ne derland doken ze meteen de studio in voor de opnamen van hun vierde cd. Maar zanger Tim Akkerman had ook andere plannen: vader wor den en trouwen. „We hadden als band zeven jaar in een rollercoas- ter geleefd. Het was ongelooflijk" wat wij meemaakten. Intussen zijn we allemaal ouder geworden en ik wilde bepaalde keuzes maken en wegen inslaan die door de anderen niet altijd werden begrepen." De prive-plannen van Akkerman zorgden voor onzekerheid binnen de groep. Het liep zo hoog op dat werd gevreesd voor het einde van de band. „Daar is inderdaad sprake van geweest", erkent hij. „Dat was geen leuke periode, maar wel een leerzame. We hebben flinke discus- sies gehad en die deden ons besef- fen dat we absoluut verder wilden met Di-Rect. Het is nu weer goed en De mannen van Di-Rect: Spike van Zoest, Jamie Westland, Tim Akkerman en Bas van Wageningen. Foto: AT Productions ik denk zelfs dat we er sterker uitge- komen zijn. We zijn er achtergeko- men dat de band niet stuk te maken is. We hebben altijd gezegd: als een van ons eruit gaat, betekent dat het einde van de band. Daar geloven we nog steeds alle vier in." In februari werd Tim Akkerman vader van dochter Li la en de dag na het optreden op Ridderpop trouwt hij met zijn vriendin Stephanie. Waar met name de anderen eerst nog twijfelden dat de zanger gezin en band zou kunnen combineren, werkt het volgens Akkerman pri ma: „Als ik op het podium sta ben ik de zanger van Di-Rect en thuis ben ik de vader die zijn dochter een flesje geeft. Dan zing ik ook, maar wel andere liedjes en op een andere toon. Lila is overigens zeer muzi- kaal, zingt de liedjes van Di-Rect al mee, haha. Zelf merk ik dat ik na de geboorte van mijn dochter een stuk rustiger geworden ben en beter mijn tijd indeel." Afgelopen winter stond Di-Rect voor het eerst in het theater. „We hebben al vaak clubtours gedaan en daarom leek het ons leuk om nu eens gen theatertour te doen. Je moet dan een middenweg vin den tussen het feit dat het publiek op stoeltjes zit en het rock 'n roll gevoel. Daarom begonnen we met een akoestische set. Voor ons was dat een uitdaging, omdat we num- mers die we al zo vaak gespeeld hadden, nu moesten herschrijven. Theatervriendelijk maken. Een erg leuk proces. En we hebben er een toetsenist bij gehaald. Na vier, vijf shows voelden we al dat het werkte en hebben we gevraagd of hij ook op de festivals met ons wilde spe len. Bij hem was dat gevoel hetzelf de en dus gaat hij nu elk optreden met ons mee." Spelen op festivals, zoals Ridder pop op 6 juli, is volgens Akkerman anders dan tijdens eigen optredens: „Tijdens een clubtour komt het pu bliek speciaal voor ons en dat is bij een festival anders. Daar heb je ook mensen die voor andere bands of de sfeer komen. Bij een eigen concert heb je de sfeer snel te pakken, dat zijn immers mensen die speciaal voor ons komen met een bepaald verwachtingspatroon. Tijdens een festival is een groot deel van het publiek onbevangen. Daarbij speel je meestal maar een uur en dan kies je eerder voor de hits die mensen kennen van de radio. Nu hebben wij het geluk dat we zo'n vijftien, zestien singles hebben." Na acht jaar spelen hebben de jonge gasten van Di-Rect nog ambities genoeg, al plant de band volgens Tim Akkerman niet te ver vooruit: „Vooraf hadden we nooit durven dromen over wat wij hebben mee- gemaakt. We proberen nog steeds vooruit te kijken en hebben nog steeds de ambitie om in het bui- tenland door te breken. Het enige concrete is echter dat we volgend jaar weer in het theater spelen. Het publiek vond het leuk en we trokken ook mensen naar onze optredens die ons nog nooit gezien hadden. Voor ons was het vooral een uit daging om iets anders te doen met die nummers. Van beide kanten is het goed gevallen, dus dat gaan we weer doen. En wat daarna volgt zien we vanzelf wel weer." Ridderpop vindt plaats op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli. Kaartverkoop via verschillende adressen in Rid derkerk en via de website: www. ridderpop.nl. Lezers van Maasstad maken kans om gratis naar het festival te gaan. Ridderpop stelt veertien keer twee vrijkaarten beschikbaar voor het festival. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Ridderpop'. Ver- meld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden drie winnaars getrokken. Over de uit- slag wordt niet gecorrespondeerd. :tro TECTRO TP020 MOBIEL AIRCO VOOR 65M3 Een mobiele airco voor een minimale prijs, de Tectro TP020 is een mooi compacte mobiele airco die verkoeling brengt waar u dat nodig vindt. Na het bevestigen van de afvoerslang voor de warme lucht is uw airco direct klaar voor gebruik. Afm. 61.5x45.5x33.5 cm. TECTRO TSC126 SPLIT UNIT AIRCO 75M1 2.6KW DHZ Wandsplit airconditioner 2,6kW geschikt voor ruimtes tot 75m1. Voorzien van snelkoppelingen. Beschikt over flexibele RVS koelleidingen waardoor installatie nog eenvoudiger wordt. Naast ventileren, koelen en ontvochtigen kunt u deze wandsplit airco ook als bijverwarming CORRECTPRIJ S EXCL. BTW Art.nr. 330741 225 INCLUSIEF BTW 267.75 TECTR?D ^ebruiken. Neder- andstalige handleiding. CORRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 330744 399 INCLUSIEF BTW 474.81 ZIBRO P122 55-75M3 MOBIELE AIRCO Een mobiele airco met een laag energie verbruik. Overal inzetbaar waar u verkoeling wilt. Uitgerust met een uniek 3-laags filter tegen allergenen waarbij een screenfilter de grotere deeltjes uit de lucht haalt en het elektrostatische 3M Filtrete filter de hele kleine deeltjes zoals pollen, dierlijke huidschilfers en bacterien. In zilver kleur. Afm. 43.5x42x76 cm. ZILVERKLEURIGE UITVOERING CORRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 330724 289 ZIBRO A20 LUCHTREINIGER Als u last hebt van benauwdheid of astma of wanneer u allergisch bent voor bepaalde elementen in de lucht zoals huisstofmijten, stofdeeltjes, bacterien en andere allergenen biedt dit apparaat frisse, gezonde lucht in huis. Voor ruimtes tot 40 m3. INCLUSIEF BTW 343.91 Afm. 43x12x36.6 cm. CORRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 330747 125 INCLUSIEF BTW 148.75 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17