i pr WOON INFORMATIE DAG www.schiedam.nl Bezoek het Collegeweblog Fietstocht door Schiedam West door gemeenteraad Schiedam op zaterdag 23 juni 2007 Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Presentatie Horeca- en uitgaansgids ontdekschiedam.nu De Elementen - Schiedam in klank, woord en beeld De gemeenteraad vergadert Unisono 16: L.A. Raeven Shivering emotions. Stedelijk Museum Schiedam Het Ondernemersloket Wooninformatiedag Schiedam gemeente Schiedam Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaa! Loket op Schiedam.nl Week 25 Woensdag 20 juni 2007 De gemeenteraad voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam 010-246 5304 info@schiedam.nl Openingstijden: maandag 12.00 uur -16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 -16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Gemeenteber Vorige week dinsdag is het Collegeweblog Schiedam in gebruik genomen. Burgemeester en wethouders van Schiedam voegen hiermee een nieuw onderdeel toe aan de gemeentelijke website. In het Collegeweblog geven burgemeester en wethouders hun kijk op actuele zaken en gunnen zij de bezoeker een blik in hun dagelijkse werkzaamheden. Vaak valt over een gebeurtenis meer te vertellen dan de alleen een opsomming van zakelijke feiten. Een persoonlijke visie of invalshoek kan zaken soms verhelderen. Alle leden van het college zullen regelmatig bijdragen schrijven over war zij meemaken als bestuurder van deze stad. Bezoekers van het Collegeweblog worden nadrukkelijk uitgenodigd hierop te reageren. Bij het aantreden van dit college is destijds al duidelijk aangegeven, dat burgemeester en wethouders gtaag de dialoog willen aangaan met de inwoners van Schiedam. Het weblog biedt die mogelijkheid als geen ander en het past dan ook prima in het streven naar een open houding en een goede toegankelijkheid van het bestuur. Gehoopt wordt dat veel Schiedammers op een constructieve manier mee willen denken over hun stad. Het Collegeweblog is te bereiken vanaf de voorpagina van de website www.schiedam.nl. Het programma van het werkbezoek luidt als volgt: 9.15 uur: Verzamelen Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32. 9.30 uur: Opening door bewonersvereniging Schiedam-West (BVSW) en welkomst- woord door de heer Hofland namens de gemeenteraad. Schiedam West is door de bewonersvereniging opgedeeld in vijf wijkdelen (A t/m E), waarvan een aantal bestuursleden als wijkdeelcoordinatoren een wijkdeel onder hun hoede hebben. 9: 45 uur: Wijkdeel D (Buurt omringd door Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk, Aleidastraat en Burg. Knappertlaan) - Duurzaam Veilig: ("tijdelijke." maatregelen en bushalte Aleidastraat). - Lege panden Woonplus (Mariastraat, Van de Elststraat, Gordonstraat, Kortlandstraat) en huidige leefomgeving. - Project West op zijn best (sociale wijkaanpak Mariastraat, Fabriplein en omgeving. - Herinrichting Nieuwe Haven kippebrug naar Westvest. - Winkelstraat St. Liduinastraat samenwerking school Zadkine o.a. speelplein fietsenstalling. 10.30 uur: Wijkdeel C •wJ i (Buurt omringd door Aleidastraat, Vlaardingerdijk, Stadhouderslaan, Julianalaan, Rubenslaan en Rembrandtlaan) - Aanpassing plein voor wijkcentrum De Erker. - Onduidelijkheid inzake (toepassing) maatregelen woonerf en 30-km/u zone (Westfrankelandsestraat/Bilderdijkstraat). - Straatinrichting Bilderdijkstraat. - Herinrichting plein Dirk van Wassenaarstraat. - Project Particuliere Woningverbetering: Graaf Florisstraat. 11.15 uur: Wijkdeel B (Buurt omringd door Vlaardingerdijk, Rubenslaan, Rembrandtlaan, Julianalaan en Burgemeester van Haarenlaan) - TOS-pand Rembrandtlaan: korte stop voor koffie/thee of iets fris uitleg door de heer Verwijs over de werkzaamheden in West. - Herinrichting Rembrandtlaan inzake parkeren (busjes?) en bomen. - Panden van Patriomonium Woningstichting Rotterdam (Rembrandtlaan/N. Beetsstraat en Vlaardingerdijk). - Sociale wijkaanpak Frans Halsplein. 12.00 uur: Wijkdeel A (Buurt omringd door Burgemeester van Haarenlaan, Vlaardingerdijk en crematorium en begraafplaats Beukenhof) - Burgemeester Van Haarenlaan (herplant bomen). - Nieuwbouw Vijfsluizen en leefomgeving. - Parkeerproblematiek. Via Julianalaan naar het Volkspark: - Voormalige buskeerlus: sport- en speelplek Jongeren (AJW jongeren) - Veiligheidssnoei Volkspark. - Aandacht voor honden(beleid). - Toekomst en gebruik Julianapark. 12.45 uur: Wijkdeel E (Buurt omringd door Prins Bernardlaan, Penninglaan, Burgemeester Knappertlaan, Nieuwe Haven, Schoolstraat en Willem de Zwijgerlaan) - Leefbaarheidsactiviteiten Stadhouderslaan. - Toekomst terrein Vlietlandziekenhuis. 13.00-13.30 uur: Afsluiting in wijkcentrum De Erker onder genot van broodjeslunch. Binnen de campagne Ontdekschiedam.nu wordt donderdag 21 juni om 16.00 uur de Horeca- en uitgaansgids gepresenteerd. Wethouder Menno Siljee zal op het Strand aan de Schie op de Koemarkt de eerste gids uitreiken aan een heel bijzondere Schiedammer. De Horeca- en uitgaansgids biedt vele keuzemogelijkheden voor een ware culinaire ontdek- kingstocht of een kroegentocht rot in de late uurtjes. Maar ook zijn er feest- en vergader- locaties in opgenomen en locaties waar bezoekers van Schiedam kunnen overnachten. Langs horeca met een historie Al sinds de hoogtijdagen van de jenever- en scheepvaartindustrie is Schiedam een stad met een rijkdom aan verhalen. De beste verhalen zijn misschien wel op te vangen in de horecagelegenheden van de stad. De vele plekken waar je lekker kunt eten en drinken, zijn vaak etablissementen die op een of andere manier met de geschiedenis van Schiedam verbonden zijn. Achterin de gids wordt een rondje van de zaak gegeven met de route 'Langs horeca met een historie'. Deze wandelroute voert u langs een aantal van deze plekken met een bijzonder verhaal. Zo wandelt u door de interessante geschiedenis van Schiedam en kunt u hier en daar een lekkere versnapering nemen. Ontdekschiedam.nu In juni 2006 lanceerde Schiedam de toeristische promotiecampagne OntdekSchiedam. nu. Naast een uitgebreide campagne met trams, folders, de winkel- en uitgaansgids en een gelijknamige website wordt er nu een horecagids uitgebracht. Deze is mogelijk gemaakt door een samenwerking tussen Horeca Nederland, afdeling Schiedam, gemeente Schiedam en Stichting Evenementen Promotie Schiedam (SEPS). De gids is gratis ver- krijgbaar bij de verschillende horecagelegenheden, musea, de VVV en andere openbare gelegenheden en te bestellen op de website Ontdekschiedam.nu. Het orkest van muziekvereniging St. Radboud laat zaterdag 23 juni met het themaconcert 'De Elementen' in de Grote- of St. Janskerk in Schiedam zijn veelzijdigheid horen. De vier elementen water, aarde, lucht en vuur vormen de steeds terugkerende thema's tijdens de avond. Onder begeleiding van dirigent Martijn Krijnen komen de elementen naar voren in onder meer de 'Ritual Fire Dance' uit 'El Amor Brujo' van Manuel de Falla, de Watermuziek van Georg Fr. Handel en 'Evolutions' van Alfred Reed. In Heaven and Earth van Jan Bosveld komt ook het wat minder bekende vijfde element tot uitdrukking. Het blijft tijdens het concert niet bij muziek alleen. De elementen die een belangrijke rol gespeeld hebben in het ontstaan en de geschiedenis van Schiedam, worden op een speelse, verrassende manier in woord en beeld met Sceyedam aan elkaar gesmeed. Muziekvereniging St. Radboud 'De Elementen - Scyedam in klank, woord en beeld'. Zaterdag 23 juni 2007 vanaf 20.00 uur (deur open vanaf 19.30 uur). Grote- of St. Janskerk, Schiedam. Kaarten: 7,50 te koop bij de leden van St. Radboud, boekhandel JS van Leeuwen (Broersvest 85) en Post Scriptum (Hof van Spaland 31)| of voor aanvang van het concert bij de kerk. Op donderdag 21 juni 2007 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via Look TV en via de website van de gemeente Schiedam. Tijdens de raadsvergadering komt onder andere aan de orde: Stroomlijning subsidieregelgeving/wijziging Algemene Subsidieverordening 2006 Naar aanleiding van het rapport van de Rekenkamercommissie "Verscheidenheid in subsidies" heeft de gemeenteraad het college verzocht een nota verstrekking gemeentelijke subsidies op te stellen. Deze nota wordt nu ter vaststelling aange- boden. De gewijzigde Algemene Subsidieverordening 2006 wordt enerzijds naar aanleiding van de aanbevelingen van de Rekenkamercommissie, anderzijds in het kader van het project Rechtmatigheid eveneens ter vaststelling aangeboden. Gedragscode gemeenteraad Leden van de gemeenteraad stellen bij hun handelen de kwaliteit van het openbaar bestuur centraal. Integriteit van het openbaar bestuur is daarvoor een belangrijke voorwaarde. Bestuurlijke integriteit houdt in dat raadsleden de verantwoordelijkheid die met de functie samenhangt, aanvaarden en dat zij bereid zijn om daarover verantwoording af te leggen. Ook voor het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester wordt een gedragscode vastgesteld. Rotterdam Airport De gemeenteraad wordt voorgesteld niet in te stemmen met de door de Minister voorgenomen ontwerp-aanwijzing en hem te adviseren om de Aanwijzing van 2001 ongewijzigd in stand te laten. Mocht dit advies niet worden overgenomen dan wordt de minister verzocht om ingeval hij bij zijn voornemen blijft om Rotterdam Airport extra ruimte toe te kennen, een hiertoe op de specifieke situatie random Rotterdam Airport toegesneden slaapverstoringsonderzoek te laten verrichten. Reserve Vastgoed Binnenstad Om de achteruitgang van de winkelfunctie, het slechte onderhoud van veel panden en het uitblijven van grote nieuwe vastgoedinvesteringen tegen te gaan stelt het college aan de raad voor een Reserve Vastgoed in te stellen. Deze reserve wordt gefaseerd gevuld tot een bedrag van 10 miljoen euro uit de bestemmingsreserve Grondfonds. Aan de gemeenteraad wordt tevens voorgesteld de nota Reserve Vastgoed Binnenstad vast te stellen. Op de raadsagenda staan A- en B-stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie unaniem heeft ingestemd en waarbij geen discussie meer plaats- vindt; de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stukken zijn voorstel- len waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48.00 uur voor de aanvang van de vergadering bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010- 2465788. Het Stedelijk Museum Schiedam presenteert nog tot 26 augustus 2007 de tentoonstelling Unisono 16: L.A. Raeven, Shivering emotions. Onder de titel Unisono maakt het Stedelijk Museum Schiedam sinds 1998 tentoonstellingen van jonge Nederlandse of in Nederland woonachtige kunstenaars en kunstenaars die later in hun carriere een nieuwe of vernieuwende weg zijn ingeslagen. In de tentoonstelling zijn twee nieuwe werken en drie werken te zien die nog niet eerder in Nederland zijn getoond. L.A. Raeven (I.iesbeth en Angelique Raeven, Heerlen 1971) maken sinds het einde van de vorige eeuw in een vrij hoog tempo aangrijpende films en video's en zij geven performances. Hun werk gaat over het gevecht rond het bepalen van de eigen identiteit in een wereld waar uitwassen in de mode- en modellenwereld, vergaande onderlinge afhankelijkheid en het taboe van ras- senvermenging een belangrijke invloed hebben op jonge mensen. L.A. Raeven hebben in de afgelopen jaren voor onrust in de kunstwereld gezorgd. Hun werk is zo uitgesproken dat de toeschouwer niet anders kan dan zich een sterke mening vormen. Felle artikelen in kranten en kunsttijdschriften, kritische televisie-interviews zor- gen ervoor dat L.A. Raeven hun doel bereiken: kijk kritisch naar de maatschappij, want de horror die wij weergeven zit niet in ons alleen maar die zie je overal om je heen. Naast deze tentoonstelling is ook de onlangs geopend tentoonstelling Kunst uit huis III: Armando verzamelt en tekent tot 26 augustus te zien. Wilt u een huis kopen of huren? Kom dan naar de Wooninformatiedag! Op zaterdag 23 juni kunt u op de Openhuizenroute een kijkje nemen in veel modelwoningen van nieuwbouwpro- jecten. En u kunt er niet alleen de wonin- gen zelf bekijken, maar ook ideeen opdoen op het gebied van inrich- ting. Misschien bent u er nog niet uit of u wilt huren of kopen. Specialisten op financieel en juridisch gebied zullen uw vragen graag beantwoor- den. Ook als u op zoek bent naar een bestaande woning loont een bezoek aan de Wooninformatiedag de moeite. De Wooninformatiedag wordt gehouden in een tent op het Stadserf en duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Meer informatie vindt u ook op internet: www.woneninschiedam.nl. Colofbn Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinket maandag 12.00 tot 16,00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3