www.schiedam.nl Beterschap Stuur een Zonnebloem- kaartje: een gelukwens die dubbel telt! Verkrijgbaar bij onder andere AK# kijk voor verkooppunten op www.zonnebloem.nl Sen jij al klimaatneutraal? 1^ gemeente Schiedam Week 25 Woensdag 20 juni 2007 i Ontwerpbeschikking Gehandicaptenparkeerplaats a. Besloten op 6 juni 2007: Griegplein, nabij pand nr. 223 (3122 VN) Kapvergunningen Kennisgeving voornemens Vrijstelling g ex, artikel 15 WRO Het laten aanbrengen van een hellingbaan op het openbare trottoir ter hoogte van Rembrandtlaan 2 Aanvraag uitbreiding exploitatievergunning H Lange Kerkstraat 23a - uitbreiding openingstijden (Dit is een gratis advertentie) 'o kaartjc om te laten wrten dat je niet wordt vergetert,,. i- Week 25 MAASPOST 1-2-3 - XQ06 Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grand van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 1 maart 2007 is een aanvraag ontvangen van R.W.J, van Leeuwen en E.T.A. van Leeuwen om een vergunning voor her wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 82, 3111 CH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het (weer) maken van een ver- binding tussen Lange Haven 80 en Lange Haven 82. Hiertoe wordt op de begane grand op twee plaatsen en op de verdieping een doorbraak gerealiseerd. Verder wordt het pand Lange Haven 82 intern gewijzigd. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 21 juni 2007 tot en met 2 augustus 2007 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 2 augustus 2007 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 15013100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarbm telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: »rt rr u; i >i 1 'tl^i a t i Wij wijzen U erop dat U op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet Op grand van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Esdoorn, staande in de achtertuin van het pand Veldpad 77, 3124 VL, in verband met noodzakelijke ophoging van de wijk De Velden - 1 Spar, staande in de achtertuin van het pand Veldpad 91, 3124 VL, in verband met noodzakelijke ophoging van de wijk De Velden - 1 Atlasceder, staande in de voortuin van het pand Borodinlaan 28, 3122 HA, in ver band met overlast - 1 Spar, staande in de voortuin van het pand Ribeslaan 35, 3121 AR, in verband met overlast - 5 Populieren, staande ter hoogte van het fietspad aan de zuidzijde van tennispark Spieringshoek, Laan van Spieringshoek 203, 3118 LM, in verband met ernstig gevaar en risico - 1 Leylandcypres en 1 Berk, staande in de achtertuin van het pand Graaf Florisstraat 37, 3117 PJ, in verband met overlast. - 2 Sierkersen, staande op de Singel, ter hoogte van het Stationsplein, 3112 VP, in verband met herinrichting van de openbare ruimte en rioleringswerkzaamheden; hiervoor geldt een herplantplicht van 3 bomen hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 2 bomen Op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel: (010) 2465503. op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, teT.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantodr gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 20 juni 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling a.i., Mevrouw Drs. J. de Haan Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor d? Bebouwde Kom" bestemming "Openbare straat, plantsoen en water (artikel 23)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden geen bouwwerk mogen worden opgericht. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Overwegingen: In artikel 23 is een opsomming gegeven van bouwwerken die op de openbare straat, plantsoen en water opgericht kunnen worden, middels een binnenplanse vrijstelling. In dit artikel is geen uitputtende opsomming gegeven. Het betreft een aantaal voorbeelden van bouwwerken zoals een kiosk, wachthuisje, transformatorhuisje. In het voorschrift is tevens opgenomen "en dergelijke kleine bouwwerken". In het bestemmingsplan zelf wordt verder niet uiteengezet wat hier onder wordt verstaan. Echter, geeff vaste jurisprudentie aan dat het moet gaan om bouwwerken van soortgelijke omvang als de in de opsomming genoemde bouwwerken. Een hellingsbaan kan geschaard worden onder het begrip "een dergelijke bouwwerken". Het plan ligt hiertoe van 21 juni 2007 t/m 2 augustus 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemo- tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grand van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding van de openingstijden van het horecabedrijf "snackbar Moonlight", gevestigd in het pand met adres Lange Kerkstraat 23a, 3111 NN te Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 01.00 uur vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 02.00 uur zondag van 12.00 uur tot 21.00 uur Vanaf 20 juni 2007 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebben den de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 0 VOOR GOEDE DOELEN m yiaua (jiaaiomy Een stijgende zeespiegel. Veran- deringen in neerslag. Extreem weer. Hoge temperaturen. De Nederlandse politiek lijkt eindelijk serieus werk te gaan maken van het klimaatprobleem. Ook steeds meer bedrijven en organisaties zoeken naar oplossingen. Met steun en advies van de Provinciale Milieufederaties zet een groot aan- tal organisaties de eerste stappen om klimaatneutraal te worden. Ook jij als consument kunt iets doen! Je kunt energie besparen. Spaar- lampen gebruiken en je TV of PC niet onnodig stand by te laten staan. Je kunt overstappen op groene energie en je kunt kiezen voor klimaatneutra- le producten. Klimaatneutraal, wat is dat? Een klimaatneutraal product is ener- giezuinig en gemaakt met duurzame energie (zoals wind en zon). De alsnog vrijkomende broeikas- gassen, die ontstaan bij energieop- wekking en die schadelijk zijn voor het klimaat, worden gecompenseerd. Doorte investeren in duurzame ener gie, energiebesparende projecten of het aanplanten van bossen. Zo wordt het klimaat niet belast. Klimaatneutraal is overal Talloze gerenommeerde bedrijven en organisaties hebben met steun van de Provinciale Milieufederaties de stap op weg naar klimaatneutraliteit gezet. Zo kun je nu al klimaatneutrale muziek beluisteren, klimaatneutrale bloemen kopen, je huis klimaatneu traal met gas verwarmen en klimaat neutraal met de taxi. Er zijn klimaat neutrale campings en hotels. Je kunt zelfs klimaatneutraal autorijden of vliegen! Meer weten? Kijk op www.hierisklimaatneutraal.nl De Provinciale Milieufederaties Deze campagne is een onderdeel van Hier, een samenwerkingsverband van ruim veertig goede doelen die samen aan het klimaatprobleem werken. Wat heeft een vliegtuig met onze zomers te maken? Wat heeft een hotelgast met het verdwijnen van het koraal te maken? wordt gewerkt aan het klimaatprobleem 4 Wat heeft de gitaar van Bennie Jolink met de stijging van de zeespiegel te maken? Gemeenteber"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4