Starterslening ingevoerd in Schiedam Rijnmondband in militaire taptoes m Wel het idee, maar niet het geld?! De raadscommissies vergaderen gemeente Schiedam Week 27 Woensdag 4 juli 2007 Commissie Samenleving en Bestuur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Actieve zomer voor Kids in Schiedam! Toiletvoorziening bij Fort Drakensteijn Speelgoedopslag op grens met Rotterdam Agenda Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten 2e ronde 2007 Gemeenteberi Maandag 9 juli 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853, e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 10 juli 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465336, e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Woensdag 11 juli 2007: Aanvang 20.00 uur Voortzetting Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853, e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Initiatiefvoorstel oprichting Schiedamse Poort Dit is een voorstel van de PvdA-fractie. Door onder andere het verbinden van aan- wezige voorzieningen wordt beoogd een nauwere verbinding te leggen tussen het toeristisch/recreatieve aanbod van de stad en dat van het landelijk gebied Midden- Delfland. Toekomstvisie Schiedamse Zwembaden Voorgesteld wordt om de samenwerking tussen de zwembaden Zuid en Groenoord te intensiveren en in een later stadium over verdere maatregelen te praten. Nota Dierenwelzijn Aan de commissie wordt gevraagd om in te stemmen met de beleidsnota Dierenwelzijn. MER Schieveste Voorgesteld wordt om de concept MilieuEffectRapportage (afgekort MER) en het Voorontwerp bestemmingsplan vrij te geven voor het zogenaamde artikel 10 BRO overleg. (BRO staat voor Besluit op de Ruimtelijke Ordening.) De inhoudelijke dis- cussie komt weer op de agenda na de inspraak. Monopole - voorlopige rapportage marktverkenning Het betreft hier de voorlopige rapportage over de marktverkenning. Het college van burgemeester en wethouders verzoekt de commissie haar zienswijze hierover te geven en om uitstel voor een definitief besluit. Initiatiefvoorstel "gratis" openbaar vervoer Schiedam Dit is een voorstel van de PvdA-fractie. De commissie zal hierover van gedachten wisselen. Voorjaarsnota Deze nota geeft een overzicht van de wijzigingen in de ramingen als gevolg van nieuwe inzichten en nieuw beleid voor 2008 en eventuele gevolgen voor toekom- stige jaren. Voortgang doorontwikkeling ONS-groep Een onderdeel van dit plan is dat het beleid en de regie van het beheer van de openbare ruimte weer bij de gemeente wordt gepositioneerd. Verordening op de Warenmarkten Door vaststelling van deze verordening wordt ondermeer besloten de weekmarkt op de Lange Kerkstraat, het Land van Belofte en het Stadserf te houden. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Vanaf 16 juli kunnen beginnende koopstarters in Schiedam gebruik maken van de Starterslening. Koopstarters kunnen vanaf dan, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden die hieronder beschreven staan voldoen, het aanmeldings- formulier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De Starterslening overbrugt het verschil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woningprijzen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aanbod van geschikte starterswonin- gen onvoldoende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te geven heb- ben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de lening aan als aanvul- ling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening reriteloos en aflossings- vrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heeft een gezamenlijk inkomen van 30.000,—. Het tweetal wil een nieuwbouwwoning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kosten (de verwervingskosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,—. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,— lenen bij de eerste hypotheekgever. Het verschil tussen de maximale Iste hypotheek en de totale koopsom van de woning bedraagt €34.468,-. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning bedragen Voorwaarden Starterslening Schiedam De Starterslening is zowel voor nieuwbouw woningen als bestaande woningen bedoeld. Wanneer het jaarbudget dat de gemeente voor de Starterslening heeft gereserveerd dreigt te worden overschreden wordt voorrang geven aan starters, die een nieuwbouw woning kopen in een door burgemeester en wethouders aangewezen project. De verwervingskosten (koopsom alle bijkomende kosten) van de bestaande koop- woning zijn maximaal 175.000 en voor een nieuwbouwwoning geldt als maximale aankoopkostengrens de grens van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De doelgroep die voor een Starterslening in aanmerking komt is: in Schiedam woonachtige verblijfsgerechtigde personen, die op het moment van de aanvraag minimaal een jaar zelfstandig een huurwoning bewonen of minimaal een jaar inwonend zijn en nog niet eerder in het bezit van een koopwoning zijn geweest. De Starterslening bedraagt maximaal 20% van de kosten voor het in eigendom verkrijgen van de woning met een maximum van 35.000,-. Aanvraagprocedure 1Het aanvraagformulier is alleen verkrijgbaar in de Stadswinkel. 2. Het aanvraagformulier dient persoonlijk te worden afgehaald, waarbij een geldig legitimatiebewijs moet worden getoond. 3. In de Stadswinkel vindt een toets plaats in het bevolkingsregister op 1 jaar inwonerschap Schiedam. 4. De aanvrager vult vervolgens zelf of met behulp tussenpersoon of makelaar het aanvraagformulier in en stuurt dit op naar de SVn. 5. De gemeente krijgt van het SVn advies over de hoogte van de lening. 6. De gemeente neemt vervolgens een besluit en legt dit vast in een toewijzingsbrief aan de aanvrager. 7. Aanvragen worden verstrekt zolang het jaarlijks hiervoor beschikbare budget toereikend is. 8. Aanvragen worden op volgorde van binnenkomst bij de SVn behandeld. Voor het aanmeldingsformulier of vragen kunt u terercht in de Stadswinkel aan het Stadserf 1, telefoon 010-246 5671 of 010-246 5565. Kijk ook op www.schiedam.nl. Voor financiers, makelaars, hypotheekverstrekkers en tussenpersonen is er een infor- matiebijeenkomst over de Starterslening op woensdag 18 juli a.s om 14.00 uur tot ca. 15.30 uur in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70, 3111 NR Schiedam. Tijdens deze informatiebijeenkomst wordt een korte toelichting geven over de doelstelling van de Starterslening in de gemeente Schiedam door wethouder Y. Haan. Vervolgens zal de SVn een nadere toelichting geven over de techniek en de procedure van de Starterslening en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Degenen, die deze bijeenkomst willen bijwonen kunnen zich aanmelden bij mevrouw G. Hesseling van de afdeling Wonen, telefoonnummer 010-246 5637, email g.hesseling@schiedam.nl. De Schiedamse Rijnmondband is al vele jaren een graag geziene gast tijdens vele optredens in binnen- en buitenland. Het jaar 2007 wordt voor de muzikanten wel een heel bijzonder jaar. Er wordt in September en oktober maar liefst aan twee militaire taptoes deelgenomen. Een eer die maar voor weinig amateuror- kesten is weggelegd. Van 26 tot en met 30 September neemt de Rijnmondband deel aan de Nationale lap toe in Ahoy. Deze toonaangevende taptoe, die in de rest van de wereld bekend staat als The Netherlands Military Tattoo, heeft vijf avondvoorstellingen en twee matinees. Op de zaterdag voorafgaand aan de taptoe, 22 September, zal er op de Coolsingel in Rotterdam een defile plaatsvinden, afgenomen door hoge functionarissen van Defensie en de Burgemeester van Rotterdam, waaraan alle deelnemers aan de taptoe en vele andere landelijk bekende bands deelnemen. Het thema van de Nationale Taptoe is de 400ste geboortedag van Michiel de Ruyter. Voor alle voorstellingen zijn de kaarten voor de hoofdtribune al uitverkocht. Er zijn voor bijna alle voorstellingen nog voldoende kaarten voor de eerste en tweede rang. Nadere informatie over de taptoe en de kaartverkoop is te vinden op www.nationaletaptoe.nl. Een kleine week later, in de nacht van 4 op 5 oktober, vertrekken de muzikanten van de Rijnmondband naar het Deense Herning om deel te nemen aan de vier voorstellingen van de Herning Indoor Tattoo, ook wel genoemd The Denmark Military Tattoo. Ook aan deze taptoe nemen zelden burgerorkesten deel. Tijdens een van de voorstellingen zullen ook vertegenwoordigers aanwezig zijn van het Deense Koninklijk Huis. Streetdance, kleding ontwerpen of een live radio-uitzending bijwonen? Kinderboerderij, voetbaltoernooi, speeltuin of rondvaart? Het kan allemaal deze zomer in Schiedam. In de KidsPlezierGids, speciaal voor kinderen gemaakt, vindt u overzichtelijk allerlei Schiedamse organisaties die in de zomervakantie activitei- ten organiseren voor kinderen. Leuk! Daarnaast bevat de KidsPlezierGids ook een actie waarmee mooie prijzen te win- nen zijn. De hoofdprijs is een Nintendo Wii spelcomputer! Vlak voor de zomervakantie krijgen alle Schiedamse kinde ren van 4 tot en met 12 jaar op school een KidsPlezierGids uitgereikt. De KidsPlezierGids is een uitgave van de gemeente Schiedam, afde ling Educatie en afdeling Welzijn. Meer informatie kunt u vinden op www.kidspleziergids.nl. Donderdagochtend is nabij de kinderboerderij en speeltuin Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark een voorlopige toiletvoorziening geplaatst. Reeds lange tijd staat deze voorziening hoog op het verlanglijstje van zowel college als gemeenteraad, maar tot realisatie was het nog niet gekomen. Wethouder Christine Daskalakis zegde onlangs toe ervoor te zorgen dat er nog voor de komende zomervakantie een toiletvoorziening operationeel zou zijn. Foto: Bart Bos Bij de deelgemeente Delfshaven is op 7 juni 2007 een aanvraag gedaan voor een bouwvergunning voor het tijdelijk plaatsen van een speelgoedopslag aan de Hogenbanweg, tegenover nummer 124. Deze speelgoedopslag is een zogenaam de duimdrop-/ sportdropcontainer die bedoeld is voor kinderen en tieners in de wijken die aan de Hogenbanweg grenzen: Oost in Schiedam en Oud-Mathenesse in Rotterdam-Delfshaven. De container wordt na het verlenen van de vergun- ning geplaatst op Rotterdams grondgebied, vandaar dat de Rotterdamse dienst Stedebouw en Volkshuisvesting (dS+V) bereikbaar is voor informatie of vragen, telefoonnummer 010-489 6966. U kunt de dS+V vinden aan de Galvanistraat 15, nabij het metrostation Marconiplein. De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van Welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd door schiedammers voor Schiedammers. Als voorbeeld noemen we hier een aantal eerder gehonoreerde ideeen: Een tweetal instructiecursussen reanimatie, een tennistoernooi georgani seerd voor een groep van 16 gehandicapten van de woonvoorziening aan de Vlinderhoven. Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De eerste ronde heeft al plaatsgevonden Er zijn heel veel leuke ideeen ingediend, waarvan onder andere de volgende zijn gehonoreerd: een ouderenactiviteit in Zuid, georganiseerd door vrijwilligers, een sport/spel activiteit voor gehandicapte kinderen. Nu gaat de tweede ronde van 2007 van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 1 September 2007. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 november 2007. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit; een overzicht van de inkomsten en uitgaven; het gevraagde subsidiebedrag; gegevens van de aanvrager. Het moet gaan om een activiteit die in 2007 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten en in totaal nooit meer dan 2.500. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 September 2007 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010-246 5610. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstljden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 Postbus 15011 3100 EA Schiedam Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 04 www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3