Trendy terrastegels Kleurige hortensia's ZIEGLER TAPIJTEN De glamour van het Crystal Palace Ml Van hypermodern tot klassiek De digitale badkamer ITAL: MEER DAN COMPLEET IN TEGELS 291° ikbh m. Leren meubels spuiten Slaapboulevard Kwakernaat m WWW.SPIJKERTAPIJTEN.NL if Uw Huis opwaarderen? ■1 010-4164864 Kozijnen Montage Service weekbladen lAJij doen, wat andere beloven! MARCO M wonen@maasstad.nl trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen saiflE Outletstore SANITAIR&WELLNESS SPETTERENDE JULI AANBIEDINGEN 2 persoons stoomdouche model Arisa Complete badmeubels oiWj. v.a. Pittsburghstraat 31 - Rotterdam Spaanse Polder www.sani-well.nl uurs service Woonmode Zomer 2007 Sfeer Kleur Dessins Materiaal Vorm Styling Must Have Keukentrends 2007 Design op maat P e" m vl mnillllU.ALHRA.NL rAPIJTEN' MET WELKE KLACHT GAAT U m 4jf2Bb>Xir (4000m2) O- Verstand van slapen cx 64 Donkere tinten doen het al een tijdje goed in de woningbouw. Die- zelfde trend zet zich door in tuin en terras. Uniformiteit maakt plaats voor design en persoonlijkheid. In de tuin v.inden we rneer en meer interieurelementen zoals sfeerver- lichting, weerbestendige fauteuils en allerlei accessoires. Opvallend is ook het succes van de grote tegels, grotere formaten zijn ook in 2007 een topper. Ooit was een terras niet meer dan een grijze vlakte, een puur functio- nele plek die slechts af en toe werd bezocht. Vandaag de dag is het een plaats waar vrienden, kennissen en families bijeenkomen. gdheel vol- gens de tijdgeest mag het terras best wat gezelligheid uitstralen. Warme aardkleuren slagen daarin. Donkere tinten ogen iets zwaarder, werken een gevoel van compactheid in de hand en hebben in sommige geval- len een luxueuze uitstraling. De grens tussen binnen en buiten is aan het vervagen. Interieur en exte- rieur vloeien subtiel in elkaar over. Vandaar de tendens om strakke lij- nen en minimalistische vormgeving ook in de tuin toe te passen. Natuur- steen blijft onverminderd populair. Er komen almaar nieuwe varianten. kleuren en formaten op de markt. Voor meer informatie: www.mar- luxklaps.com De meeste hortensia's bloei- en in de (na)zomer met grote schermen of tuilen bloemen die in de rand vaakopvallende, veel grotere steriele bloemen (zonder stamper of meeldra- den) dragen. Door hun enorm rijke bloei zijn het al zeer ge- wilde tuinheesters, maar er is veel meer variatie dan vaak wordt gedacht. 'Annabelle' is een in de VS gewonnen plant met pnorme (tot 30 cm doorsnee), steriele witte bloemen die in juli-sep-' tember verschijnen. De hoogte wordt maximaal 150 cm en de struik is uitstekend winterhard. 'Macrophylla' is nog zo'n topper, 2 m hoog met lila randbloempjes in tuilen of trossen van wel 25 cm doorsnee. Bij 'Blue Deckle' zijn die bloempjes roze of blauw, o.a. afhankelijk van de zuurgraad van de bodem. 'Grandiflora', is een pluimhor- tensia die laat bloeit (aug-sept.) en waarvan de bloemen van wit naar heel licht roze verkleuren. Er zijn ook Hortensia's die een scherm- vormige bloeiwijze hebben, vaak met verschillende bloemkleuren in de schermen, wat ze buitengewoon fraai maakt. De Duitsers noemen dit 'Teller'-vormen, een term die ook in Nederland en Belgie is over- genomen, net als de Engelse aan- duiding 'Lacecaps'. De struiken worden meestal tot zo'n 1,5 hoog. De meeste bloeien vanaf juli (de laatste nog in September) en de bloemkleuren varieren van wit, rood, roze, paars en violet tot bijna zuiverblauw. Roze vormen kunnen naar blauw verkleuren in sterk ijzer- houdende, zure grond. Met speciale hortensiamest kunt u dit effect ook bereiken. Er zijn tientallen cultivars om uit te kiezen. 'Bouquet Rose' is een van de meest winterharde 'bolle' vormen, 'Blaumeise' een prachtige Teller-hortensia. Hortensia's groeien graag in enigs- zins zure, humusrijke grond. lets schaduw mag. Omdat hortensia's bloeien aan de einden van de tak- ken uit knoppen die al het jaar ervoor (na de bloei) zijn gevormd, is verjongingssnoei het beste om de struiken gezond en binnen de per- ken te houden. Knip ieder voorjaar de oude bloeiresten kort eronder af. Haal vervolgens twintig procent van de oudste takken weg (er ko men nieuwe voor in de plaats) en u heeft in vijf jaar een volledig ver- jongde struik met allemaal nieuwe bloeitakken, terwijl de omvang van de struik niet toeneemt. Voor eenpersoons versie ook verkrijgbaar tegen messscherpe actieprijs. Kijk in onze winkels. Onze eenmalige Outletprijs te bereiken onder nummer kiwa gecattificeetd Jansen Glas B.V. Nieuwe Langeweg 35 3194 DC Hoogvliet Tel.: 010 - 416 48 64 www.jansengtas.nl Email: info#jansenglas.nl De Woonmode is een prognose van de trends op interieurge- bied. De trend voor deze zomer is optimisme. Je humeur klaart namelijk meteen op als je al het nieuws ziet op interieurgebied. Er worden vier thema's on- derscheiden: Circus, Chrystal Palace, Desert en green House. Maasstad Weekbladen belicht deze vier thema's. Deze week Crystal Palace. Zakelijk en sexy gaan goed sa- men in het luxe interieur van Cry stal Palace. De serene uitstraling van de woonsfeer Crystal Palace komt door de wit- en zilvertinten die toon-op-toon zijn toegepast in veelal pure, strakke vormentaal. Bijpassende materialen zoals alu minium en chroom verstoren het gevoel van rust en ruimte niet. Door de accentkleuren in pastels te kiezen, van zacht blauw tot trans parent paars, krijgt de kamer iets vrouwelijks over zich. Een feilloos gevoel voor glamour zie je terug in de moderne versie van de kroon- luchters die als XXL hanglamp en als wandlamp zijn uitgevoerd. De lampen bestaan uit zilverkleu- rige en kristallen kettingen die een prachtige schittering afgeven. Ook het behang is zilverkleurig en door lak- en metallic druk toe te passen komt het grafische lotusdessin bijna driedimensionaal over. Het geeft de sfeer iets moderns terwijl het dessin van oorsprong klassiek is. Ondanks de klassieke vorm en het bloemdes- sin is ook de nieuw ontworpen vaas van ontwerpster Carola Zee een hippe eyecatcher. Modeontwerpster Ann Demeulemeester tekende de Table Blanche, een verhoogde, ex tra smalle sidetable met een houten basisconstructie bekleed met wit schildersdoek dat met nageltjes op de structuur bevestigd wordt. Het ontwerpconcept is helder. Demeule meester: „Deze tafel heeft het pure van onbeschilderd schilderdoek. Ik wou teruggaan naar de essentiele vorm van een tafel. zoals een kind die zou tekenen." Sereen, glamour, sexy, strak, luxe, transparent, klassiek, glans, zacht, vrouwelijk, reflectie, casual chic. Wit en zilver domineren met sub- tiele accenten in zeeblauw tot lila. Klassieke dessins, zilver-, metallic- en lakdruk, bloempatronen. Hoogglans lak, zilver, aluminium, chroom, loodkristal, leer, glas, voi les, kettingen, porselein, 100 pro- cent wol, satijn. Scherp en strak versus zacht en afgerond. Zilveren en kristallen accessoi res Beplak je muur met kristallen. Versiersels van kettingen, parfum- flessen, en echte mode accessoires zoals metallic riemen, tassen, bro- ches, ringen en lint. Kies voor grote vazen en zilveren schalen Kleine sierkussens met glitters, pailletjes en kristallen Grote groene planten met witte bloemen zoals de Spa- tyfillum. Siertakken van kristal en zilver. Wit-op-wit combinaties, grote zil veren vaas, (nep)kristallen, kettin gen (als hanglamp en passement). De keuken is de laatste jaren steeds meer het kloppende hart 'an oijs interieur geworden. **-* heeds vaker kiezen we daarom ook voor een gezellige eethoek in - of gecombineerd met - de keuken. Keuken en eetkanjer- meubilair sluiten meer en meer naadloos op elkaar aan. Dit voorjaar zijn er diverse trends: van de ouderwetse tegeltjes spoelbak tot trendy hoogglans kastjes en tafels. Keukens zijn al lang niet meer slechts de plek waar we onze door- deweekse hap klaarmaken en op- eten. De keuken met aansluitend eethoek is het centrale middelpunt rondom etentjes met vrienden en familie, de krant op zondagochtend, een knutselmiddag voor de kids en overwerk op de laptop. In de keuken brengen we dus veel tijd door. Re- den te meer om goed na te denken over de look en sfeer die de keuken moet uitstralen. De trends anno 2007 voor keu kens zijn veel hoogglans, in neu- trale kleuren zoals wit, magnolia, creme vanille en chocoladebruin. Maar tegelijkertijd rukken op vak- beurzen ook de felle kleuren op, zoals felrood, knalroze, oranje en grasgroen. Die laatste is erg mooi te combineren met pasteltinten. Voor welke stijl keuken je ook kiest; momenteel ligt een sterke nadruk op opbergruimte. Op dit moment is er in de markt meer vraag naar de klassieke en romantische modellen keukens. Denk daarbij maar aan ka- «5SS» M r Jns -"w. fL foto: Perscentrum Wonen derdeuren, afgewerkt met kroonlijs- ten, pilaster en diverse accessoires. Deze keukens zijn veelal uitgevoerd in neutrale tinten met een natuur- stenen werkblad en spoelbak. Zelfs de ouderwetse tegeltjes spoelbak is terug van weggeweest. Tegelijkertijd wordt deze nadruk op klassiek gecombineerd met het nieuwste van het nieuwste op het gebied van apparatuur. De novitei- ten volgen elkaar op het gebied van keukenapparatuur namelijk in rap tempo op. Een voorbeeld van een technische noviteit is een combi- natie van stoom en heteluchtoven. Trendy is daarnaast een appara- tuurlijn in grafietkleur. Deze zwarte kleur en het industriele design van de inbouwapparaten past in zowel een strakke, moderne als een lande- lijke, nostalgische keuken. De huidige trend op het gebied van de eetkamertafel is dat deze zo groot mogelijk kan, zodat we er aan kunnen 'leven'. Wat betreft het formaat van de tafels gaan we dus voor groot-groter-grootst, maar dat hoeft niet per se traditioneel langwerpig te zijn. Wie er plek voor heeft, kan dit jaar vooral op zoek naar een grote vierkante eettafel waar maar liefst acht personen aan kunnen zitten. In deze opstelling kan iedereen met elkaar in gesprek, wat het gezellige element nog extra benadrukt. De badkamer van de toekomst; zo kan je de nieuwe collectie van Jado, ontworpen door de befaamde Franse architect Jean Nouvel, het best omschrijven. de lijn associeert geavanceerd design met innovatieve techno logic en vormt zo het interieur van badkamers van een volgen- de generatie. de kraan wordt bijvoorbeeld elektronisch aan- gedreven. De hele collectie biedt met zijn stoere organische 'look' en vernuf- tige sensortechnologie een blik op de badkamer van de toekomst. Een badkamer met digitale technologie, programmeeropties om de tempera- tuur en de waterstroom te regelen maar ook een pop up-handsproeier voor de douche. Blikvanger is de uiterst sterke de- De lijn 'Lighthouse' is geinspireerd op de vuurtoren Cape Hatteras in North-Carolina in de VS. Dat weerspiegelt zich bijvoorbeeld in de vorm van de kranen. signmengkraan voor de wastafel in verchroomd koper, die het natuurlij- ke erosie-effect van water op roisen moet nabootsen. De kraan wordt elektronisch aangedreven, er zijn dus geen mechanische handgrepen of hendels. In plaats daarvan zijn er vier gebruiksvriendelijke, vlakke knoppen met een snelle reactietijd om de kraan aan en uit te zetten en de temperatuur en stromingssterkte van het water te regelen. De batte- rijen kunnen makkelijk worden ver- vangen en zitten in een waterdichte besturingsruimte. De collectie Jean Nouvel omvat ook een douchesysteem en een 2- gats badmengkraan met een gein- tegreerde handsproeier die begint te sproeien zodra hij uit de houder wordt gehaald. de collectie omvat ook een volledige lijn accessoires, inclusief een handdoekenrek met afneembare staven die naargelang de ruimte en de eigen smaak beves tigd kunnen worden. Daarnaast zijn verkrijgbaar: een spiegel, opbergla- denkast, lotionhouder, zeepbakje, beker en toiletaccessoires. Meer dan 800 soorten Wand- en vloertegels van alle merken Natuursteen Vloerverwarming Alle werkzaamheden in eigen beheer GEPOUJSTt OOOR-EN-DOOR VLOERTEGELS 30x60 of 50x50 VANAF Specialist in exclusieve design vloeren THURLEDEWEG 14, ROTTERDAM (Afslag McDonald Spaanse Polder) Tel.: 010-476 20 54 www.ital-ceramica.nl ALIIRA Uw huis opwaarderen is een veel gehoorde uitspraak echter hoe realiseert u dit9 ALHRA biedt u oplossingen en aiternatieven geheel naar uw specifieke wensen en houden daarbij uw budget nauwlettend in de gaten De door ons toegepaste materialen zijn zeer duurzame en KomoKeur gecertificeerde profielen zodat wij u met een gerust hart hierop 15 jaar garantie geven Kunststof Houten en Aluminium: Optionele uitvoeringen: Ramen en deuren Binnenafwerking Kozijnen en schuifpuien Vensterbanken Balkon-. tuin en voordeuren Horren Serre daken Zonwering en rolluiken Gevelbekleding Standaard HR++ Glas en Politiekeurmerk ALHRA Kozijnen biedt oplossingen voor al uw bijzondere wensen! wonen ALHRA B.V. is een VGA*gecertificeerde onderneming Showroom: Thurledeweg 121 3044 ER Rotterdam - Spaanse Polder [Vanuit Gouda direct naast de afrit Industrieterrein Spaanse Polder) Geopend: ma. t/m vr. van 9.00 - 17.00 uur en za. 10.00 - 15.00 uur of op afspraak buiten aangegeven tijden onder tel.nr.: 010 - 4777596 GRATIS VLOERBEDEKKING KAN NIET! WEL GEVEN WIJ TOT Huisbezoek mogelijk Streksingel 165-189 R'dam-H'berg Vrijdag tot 21:00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120 4224430 - Fax 010-4227867 -'s Maandags gesloten Als uw leren stoel of bankstel nog lekker zit maar er niet lekker meer uitziet kunt u een keuze maken: Nieuw kopen of laten spuiten. U kunt een dag gaan winkelen of u belt Marco Leer en vraagt wat het kost om uw comfortabele bankstel een facelift te geven. Bel 0186-603268 voor een prijsopgave ECONOLOGISCH DE BESTE Marco Leer B.V., Nijverheidsweg 31, 3274 KJ Heinenoordjelefoon: 0186-603268 www.marcoleer.nl Ofthopedische hoofdkujsens en drukverlagende matrassen. Wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 medisch specialisten. De TEMPUR Matrassen en Hoofdkussens word'en wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Zij geloven rotsvast in de eigenschappen van het TEMPUR Materiaal om rug- en nekproblemen te verminderen en te voorkomen en in het feit dat de beste omstandigheden worden geboden voor een goede nachtrust. Changing the way the world sleeps!"* HOOFDWjN SIIIVI NfcK KNIUMJN HHH t'ROOUMfcN Mb! iilQEOSOMLOOP DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoordl - tel. 0186 - 60 13 55 fax 0186 - 60 40 78 - maandagmorgen gesloten vrijdag koopavond - info@slaapboulevard-kwakernaat.nl www.slaapboulevard-kwakernaat.nl I i M.ruii

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13