y maasstad Inspiratie in de straten van Rotterdam &UtlHps maasstadj goed doel Win een keizerlijk arrangement in Hotel Belvoir Nijmegen! v r r 0909 - 50 10 699 Unieke lezersaanbieding I i) Al varend genieten van een romantisch uitzicht en een voortreffelijke lunch? ZONDAG 15 JULI CARAVANS cor olie 5* \i\faatdg rf - Excursie in vochtige duinvallei Wandelen door Rotterdam www.corolie.nl BOWLEN ETEN 2450 VAREN ,PP tx 63 weekbladen Aanbieding 20% korting Vakantieoord Het Lorkenbos EXTRA OPEN 9.30-17.00 VERVAT KAMPEERSUPERMARKT Mechelen, Zuid-Limburg INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 iits Soerendonk" www.de-boschhoeve.nl info@de-boschhoeve.nl tel. 0495-592356 Voor nieuwe of gebruikte caravans CAMPEERSH0P MEER DAN 5000 ARTIKELEN Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 I Een maf avondje I uit eten? Avondvullend. Onbeperkt eten, h drinken en entertainment. ZOMER BUFFET In Juli en Augustus elke Zondag Zie onze website voor het gehele programma www.lommerrijk.nl tbur< Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 20 is: kletskop. Een Classic Line set van Wesco is gewonnen door: D. Kwakernaat, 's Gravendeel; L. van Vessem, Schiedam. ROTTERDAM - Steden inspireren. De mensen op straat, de gebouwen aan de skyline en constante ver- andering hebben altijd een grote aantrekkingskracht gehad op kun- stenaars. Zo ook in Rotterdam. Het Historisch Museum Rotterdam bun- delt in de tentoonstelling 'Inspiratie Rotterdam, Fotografie nu' werk van 15 fotografen die zich in de stad hebben ondergedompeld. Gina Kranendonk maakte foto's van Rotterdamse kinderen die net hun schooltuintje verlaten, uiter- aard met buit in de hand. De oogst bestaat voor een groot deel uit bloemen, wat de grote foto's extra fleurig maakt. Kranendonk heeft in'het kader van deze expositie een 'groenkunstwerk' ingericht in de tuin van het Schielandshuis. Heel anders is het werk van Rince de Jong, die portretten maakte van dementerende ouderen. Tijdens de opening bleek dat' er over deze foto's uitgesproken meningen zijn. Het stoot mensen af, of ze vinden het juist uit het leven gegrepen. Op een aantal projectieschermen komen 300 foto's Carel van Hees uit zijn gelijknamige boek 'Play' in gestaag tempo voorbij. Met 'Play' laat Van Hees zien hoe jongeren in de grote stad leven. Bij het boek zit zelfs een cd met stadsgeluiden. De foto's laten een goed beeld van de jongerencultuur in Rotterdam zien, van traditioneel geklede moslima's op roflerskates tot een leeftijdge- noot met een naveltruitje aan. Er hangen bij deze tentoonstelling niet alleen foto's aan de muren, ook op de grond en op het plafond zijn werken te zien. Er staan name- lijk verschillende schermen waarop filmpjes worden vertoond die op een of andere manier iets met Rot terdam te maken hebben. Van Hees maakte twee filmpjes. Een ervan is opgenomen tijdens een Afrikaanse kerkdienst in Rotterdam-Zuid. Hoewel het werk van alle vijftien deelnemers van hoge kwaliteit is, springen de foto's van Hans Wil- schut er een beetje uit. Een van de foto's, 21.32, is ruim drie meter breed. Het is een stadsgezicht bij schemering en de klok van het hoofdkantoor van ABN-Amro geeft 21.3C uur aan. Een andere foto van Wilschut, ook gemaakt bij het vallen van de duis- ternis, is van de Mevlanamoskee en omgeving. De afbeeldingen van nieuwbouw van Eric van der Scha- lie zijn een stuk kleiner en heel anders van stijl, maar zeer zeker de moeite waard. De tentoonstelling Inspiratie Rot terdam is nog te zien tot 24 februari 2008 in het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 31, tel. 010-2176767. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Drie Dwaze Dagen/de schoenenafdeling, 2002, Rotterdam, De Bijenkorf. foto Otto Snoek/HH Camouflage, Gebouw Deiftse Poort in Rotterdam, 2005. Dat is mogelijk aan boord van de Zilvermeeuw te Rotterdam! In samenwerking met het rondvaart- bedrijf Zilvermeeuw heeft Maasstad weekbladen een arrangement samen- gesteld. Geniet van een spectaculaire rondvaart via de Rotterdamse havens naar het nationaal Park de Brabantse Biesbosch. In hartje Rotterdam, bij de Westerkade, wordt om 10.45 uur ingescheept. De trossen worden om 11.00 uur los- gegooid. Uiteraard wordt u ontvangen met verse koffie en gebak. De vaar- tocht brengt u langs de Rotterdamse havens, stadsgezicht Dordrecht, HSL-/Moerdijkbruggen en via het Hollands Diep vaart u Nationaal Park de Biesbosch in. Ontdek de mooiste plekjes van de Biesbosch en laat u culinair T, verrassen met een overheerlijke lunch. Om 16.00 uur arriveren we in Drimmelen. Per luxe touringcar gaat u weer terug naar Rotterdam. 4 Maasstad weekbladen biedt u nu de unieke mogelijkheid om met maar liefst gebruik te maken van dit prachtige rondvaartarrangement. U betaalt geen 40,50 maar 32,40 voor de rondvaart met lunch. Voor kinderen geldt er een prijs van 27,60 i.p.v. 34,50. foto Hans Wilschut, collectie HMR CARRYDADDIES, Rotterdam 2005. Data Vrijdag: 13-20-27 juli Vrijdag: 3 -10 en 17 augustus Reserveren Reserveren is noodzakelijk o.v.v. Maasstad weekbladen, telefoonnummer 0162-68 26 09 of e-mail info@zilvermeeuw.nl. Meer informatie op www.zilvermeeuw.nl ffi 7&iz==5l foto Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek. w Dichtbij het Nationale Park de Hoge Veluwe. Boek nu voor de zomer. Nog diverse bungalows en caravans. Alle voorzieningen zijn aanwezig. Kijk op www.lorkenbos.nl of bel ons op 0318 591 567 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl LAST MINUTE AANBIEDINGEN Te huur op gezinscamping Hacienda in de omgeving Maastricht, Aken en Spa: stacaravans en appartementen Voor informatie en reserveringen: http://www.gopema.ni/hacienda/ 2T 0475 501 633 I Vrijdag 13 juli: 09.00-21.00, Zaterdag 14 juli: 9.30-17.00 30% korting Vervat Special: Slaapzak Nomad Traveller Bij aankoop slaapzak Nomad woliip kussentje voor 5 euro. iDukdaEf Dukdaif Lounger 1000 stoelen en tafels uit voorraad! Raamfuifel Op frame, past op vrijwel alle caravans. "VDOEGE vogel voordeel Zaterdag 14 juli Zondag 15 jut tussen 9X to! 11.00 ou 10% extra kassakorting in de kampeersupermofk.t (ook op aanbieJngen Rotterdam, Stadionweg 31/33, 3077 AP, T: 010 - 497 08 22 CARAVANS - VOUWWAGENS - (VOOR)TENTEN WWW.VERVAT.NL Hotel Restaurant De Oude Brouwerij Uniek gastvrij familiehotel, uitstekende keuken, 18s eeuwse hoeve, tuinen en terrassen. www.deoudebrouwerij.nl Brochure Tel. 043-4551636 Hotel Kuik in Ruinen (Drenthe) Een heerlijk hotel gelegen aan het natuurpark Dwingerveld, waar u heerlijk kunt wandelen en fietsen. U kunt ook via ons een soiex huren. Kijkt u voor uitgebreide informatie op onze website www.hotelkuik.nl reserveren?Belt u dan 0522 471237 Hulshorst Veluwe Vrijstaande bungalows te huur. Na 11 augustus vanaf 315,- per week "De Hoefstal" 0341 451 328 r.M 11 1 REGIO - De zon en vooral vele regen hebben ervoor gezorgd dat de natuur vol in bloei staat. Op zondag 22 juli natuurliefhebbers met een gids naar de Schapenwei in Voor- nes Duin. Deze bloemrijke vlakte ligt net achter de zeekering. Anders dan de naam doet vermoeden, gra- zen hier allang geen schapen meer. De Schapenwei is een vochtige duinvallei waar een grote variatie aan zeldzame planten groeit. Ve- len soorten bloemen staan in bloei, zoals duingentiaan, parnassia en diverse orchideeen. De gids vertrekt om 10,00 uur en vertelt tijdens de excursie over het ontstaan van deze en andere duinvalleien en wijst op bijzondere planten en dieren. De excursie eindigt om 12.00 uur. Als u mee wilt met deze excursie op zondag 22 juli is aanmelden nood zakelijk. Dit kan bij VVV Zuid- Hollandse Eilanden, telefoon (0181) 47 54 75 of via de website van Natuurmonumenten. De excursie start bij de Parkeerplaats Kreekpad in Rockanje (meer informatie op de site van Natuurmonumenten bij vermelding van de excursie). De kosten van de excursie bedragen voor leden van Natuurmonumenten 2,00 euro en voor niet-leden 3,00 euro. Voor kinderen tot en met 12 jaar is het 1,00 euro. U wordt aan- geraden om goede wandelschoenen te dragen. Ruitervakanties ponykampen t/ Weekend- en dagarrangementen Vakantiehuisjes 2 pers. kamers t/ Groepsaccommodatie en Minicamping t/ Schitterende rijomgeving bos en heide Zwemmen met paarden! ROTTERDAM - Gilde Rotterdam organiseert een culturele wandeling door Rotterdam op donderdag 19 juli. Vertrek is om 14 uur bij het VVV info cafe in het groothan- delsgebouw ingang Weena. Tijdens de wandeling zal er onder meer aandacht zijn voor architectuur, beelden in de buitenruimte en het veelzijdige culturele leven van de Rotterdammers. Meelopen kost 3,- euro, belangstellenden dienen zich vooraf aan te melden. (436.28.44) Kinderen 4 t/m 12 jaar 14,50 p.p. LOMMERRIJK Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 hub in de huisnouding buigen onaangepast (jeugotaal) blaas- instrument doen bedaren wild zwijn hoogdravend praten grote biji sluitmiddei persoon van adei uitroep bedeesd zangvogel N.-Holland badplaats deel van Egypte vorstentitel uitgelaten zuurdeeg dikke pap slagen- wisseling bij tennis drug plaats in Utrecht lijn T- gevolg voedsel voorteken (Latijn) venij klap derhalve plaats welpt eidster - gordijnstang duidelijk zangstuk argentum onderofficier plaats in Frankrijk plakband deel van het reukorgaan Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlastt kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren, Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhi Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek^ Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel ft gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor hot zieke kind tussen ziekenhuh en thuis In de oudste stad van Nederland, aan de rand van het historische stadshart ligt Amrath Hotel Belvoir Nijmegen. U gaat hier genieten van een arrangement bestaande uit een welkomstdrankje met bittergarnituur, een Pruvenement-diner, een overnachting in een comfortabele viersterrenkamer en een uitgebreid Le Goodmorning Amrath ontbijtbuffet. Verder brengt u een bezoek aan het Holland Casino. Kijk voor meer info op www.belvoir.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 11 t/m dinsdag 17 juli 2007 doorgeven via Cntnriith (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19