schiedam Schiedam loopt veel geld aan hondenbelasting mis SCHIEDAM Ervaring enKennis OPRUIMING 50 ^0° w Indianen in het park Sharon in 'Bijna Beroemd' OPRUIMING L i klein ZONDAG 15 JULI GEOPEND in verhuizen KUSlgaat los op de Maasboulevard Open Dag Brandersstad Sesamstraat vijftien jaar opstapje naar school EEN HEEL BROOD nmrkeuze 4 EIERKOEKEN Van der Valk vakanties KL00TWIJK Rechten dieren vastgelegd in nota rrtaa GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT H. van Dijke Verhuizingen Kill IM J zomerschoenen maassta Siljee opent Bed Breakfast Gratis lenen bij de bieb Vlietland heeft beste cardiologen Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 11 juli 2007 14e Jaargang nr 28 Gratis afhalen Schiedam l j [H I fj V ■rvf M FOTG v.a. 179.* 9 weekbladen s k I) Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikoebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Post Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A RSVSISSii Nieuw: 27 klouren echt leder !j Tor introductle kunt u tot an met 14 juli 2007 kiezen ult leder voor de atofprije. Het Waaiqat Kwaliteitsbedden Markt 57 - Vlaardingon www.kwalitcitGbcddcn.nl door Frank Willemse SCHIEDAM - Er wordt politiek niet langer om gegniffeld. Waarom een wethouder Dierenwelzijn? Na bijna een jaar in functie komt wethouder Haan met een nota Dierenwelzijn. Die daarin de rechten van dieren wil vastleggen. Een eerste aanzet met vele goede voornemens, maar met te weinig geld. Bovendien is de kritiek dat de handhaving een probleem blijft. Bijvoorbeeld de hondenpoep waarvan de eigenaar van de hond alleen bekeurd kan worden als er op heterdaad betrapt wordt. Dat valt niet mee, zo begreep ook de raad. Wat doe je als gemeente tegen je buurvrouw die een tiental honden en katten houdt. Dat vroeg Pauline Geurtsen (WD) aan wethouder Haan. Het antwoord bleef even uit omdat elke burger daar vrij in is. Slechts met een true - een milieu- heffing - zo antwoordde Haan, kan de eigenares 'opgevoed' worden. Een voorbeeld dat laat zien dat wetten maken snel gedaan is, maar t Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 1224 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl Labet actie op onze showroom- en magazijn uitverkoop! korting uper koop, of nooi zolang de strekt - mega voord jjNaatste kans Aoopjes- "/OsuPer 1 I voorrac ekt - mega voo s- super lang d Aalborg 15, Barendrecht f Hoofdweg 18, CapeKe a/d Ijssel I Info: www.zuiderster.nl handhaving of controle moeilijk is. De meeste politieke partijen zijn lovend over deze eerste beleids- nota dierenwetgeving die zaken als circusdieren, dierenambulance en het bestrijden van plaagdieren re- gelt. Kritiek blijft echter wie deze regels moet gaan controleren. Vele partijen wijzen dan naar de Licht Blauwe Brigade maar die heeft het al druk zat. Hoeveel honden telt Schiedam? Daar hanteert de nota verschillende cijfers? In Schiedam staan ongeveer 3800 honden geregistreerd. Terwijl volgens een landelijke schatting l op de 9 inwoners een hond heeft. Dat betekent dat er ruim 7000 honden zijn. Hoe kan dat? En zo, merkte Valk (CDA) op, scheelt dat dus een berg geld aan hondenbelas ting. Nu komt er jaarlijks ruim 3,5 ton binnen maar dat kan dus bijna verdubbelen. Haan beloofde dat met ingang van dit jaar de controle per wijk intensiever zal worden. Ook heeft het CDA bedenkingen tegen de toon van de nota. Schie- dammers gaan over het algemeen goed met de dieren om. Er zijn wel excessen maar we moeten niet overdrijven, zo stelde Valk. Als voorbeeld noemde zij een paragraaf hoe boeren met hun vee omgaan. Boeren in Schiedam? Die zijn toch op een hand te tellen? Nou dat valt tegen aldus de wethouder die ook de paardenmaneges erbij telde. Ook het aantal kinderboerderijen in Schiedam moet geteld en gei'nventa- riseerd worden. Volgens wethouder Haan kennen die kinderboerderijen, die op vrijwilligers draaien, nu juist grote problemen omdat sommige mensen gewoon hun hond vastbin- den aan een boom. Of het koniin over het hekwerk dumpen. Die zit- ten vol met afgedankte huisdieren. Een probleem, volgens de wethou der, die deze moet oplossen met een klein budget. Hij wil bekijken of deze instellingen voor opvang van zwerfdieren voor subsidie in aanmerking komen. SCHIEDAM - Kinderboekenschrijfster Betty Sluyzer was gisteren te gast op openbare basisschool Het Startblok, waar ze alle kleutergroepen bezocht en vertelde over haar werk. In 1986 kwamen de eerste voorleesboeken van haar op de markt, die ze voor haar jongste dochter had geschreven. Ook schreef ze boekjes voor de Veilig Leren Lezen-methode. Na schooltijd was er op Het Startblok een boekenmarkt, waar Sluyzer haar boeken ook signeerde. Foto: Roel Dijkstra SCHIEDAM - In en rond kinder- boerderij't Hoefblad zag het afge- lopen zondag zwart van de kleine indianen. De kinderboerderij had een indianenfeest georganiseerd, compleet met grote wigwam waar een stoomcursus djembe werd ge- geven. Rondom 't Hoefblad konden de kleintjes worden omgetoverd tot een echte indiaan. Een stempelkaart van een euro kon worden gebruikt om een eigen hoofdtooi te maken, een pijl en boog en weer verderop kon je jezelf laten schminken als een indiaan op oorlogspad. Het feest werd, mede door het mooie weer, druk bezocht. Ook in Fort Drakensteijn was het een drukte van belang. Helaas waren de pas geplaatste toiletten nog niet klaar voor gebruik. Daar was deze dag vast en zeker veel gebruik van gemaakt. SCHIEDAM - Ooit een man gezien die in een doosje past? Een kind dat beter piano speelt dan Wibi Soerjadi? Een oma met een spec- taculaire trapezeact? Donderdag 12 juli vindt de opname plaats van het nieuwe amusementsprogramma 'Bijna beroemd' van de NCRV dat vanaf 21 juli wordt uitgezonden op Nederland 1. Hierbij is de Schiedamse Sharon van 9 jaar met haar danssolo een van de kandidaten. 'Bijna beroemd' is een podium voor mensen die ergens in uitblinken en die gedurende twee minuten het publiek weten te entertainen met de meest verbazingwekkende acts. Wie het publiek niet genoeg boeit, wordt, met podium en al, de coulis- sen in gedraaid. Een geselecteerde jury kan de act via een stemkastje wegstemmen. Bijna beroemd (www.bijnaberoemd. tv) telt vijf reguliere afleveringen en een grote finale-uitzending In elke aflevering komen acht acts voorbij. De acts die de twee minuten hebben volbracht, maken kans op een plek in de finale. De finale-uitzending zal een winnaar opleveren die kans maakt om echt beroemd te worden. ii urn hi in 35 /O korting* Sandalen en slippers 20% korting •geldt niet op de nieuwe collecde Broersvest 135 3111 EE Schiedam www.dykstal.nl Een zuurstofmasker voor een zieke SCHIEDAM - Dierenkliniek de Warande is opgehouden te bestaan en het klantenbestand en een van de aldaar werkende artsen is over- gegaan naar Brandersstad aan de Rembrandtlaan. Door deze fusie is de Branderstad in een klap een kliniek geworden knuffel. Foto: Bart Bos met een klantenbestand van 17.000 dieren. Het pand aan de Rembrandtlaan werd grondig verbouwd, zodat er afgelopen weekend een Open Dag kon worden gehouden. Demonstraties werden begrijpelij- kerwijs gegeven met knuffels. w a k b I a d Marry Steenbergen en haar collega's tussen de kinderen. SCHIEDAM - Peuterspeelzaal Se samstraat, te vinden, in een klaslo- kaal van de St. Bernardusschool, viert deze week haar 15e verjaar- dag. Leidster Marry Steenbergen startte op 1 juli 1992 met een aantal enthousiaste leidsters, die er stuk voor stuk nu nog bijna allemaal werken. Bijzonder is dat Sesam straat geen gemeentelijke subsidie ontvangt, maar wel voldoet aan alle eisen van de gemeente en GGD. Alles wordt betaald uit de ouderbij- drage, maar Steenbergen verzekert dat die niet veel hoger is dan bij andere speelzalen. „En daar zijn we heel trots op." De groepjes zijn klein, gemiddeld niet meer dan acht kinderen. Dat is nodig, vindt de leidster, om alle kinderen de aandacht te geven die ze verdienen. „Als ze twee jaar zijn kunnen ze bij Sesamstraat komen spelen. Sommigen hebben soms een beetje moeite met wennen, die moet je dan even op schoot nemen, gerust stellen, dat kan niet als ik hier nog vijftien kinderen rond heb rennen. Daarom hebben we bewust voor V #S—<$V Geldig van maantiag 9 juli Nyjyj t/m zaterdag 14 juli 2007 KIJK OP WWW.KLOOTWIJK.COM VOOR ALLE WINKELS dit aantal gekozen. Dat is goed te behappen." De afgelopen 15 jaar is er veel geknutseld aan de tafels van Se samstraat. Maar er wordt ook heel veel gespeeld en aan beweging ge daan, omdat Sesamstraat gebruik kan maken van de gymzaal van de Bernardusschool. Nog steeds is de peuterspeelzaal enorm populair. Veel werkende ouders combineren een ochtend Sesamstraat met een oppasmiddag bij opa en oma. Er is namelijk keuze uit vijf ochten- den, van 08.30-12.00 uur of van 09.00-12.30 uur. „De een komt een ochtendje, een ander vijf. Dat kan allemaal, maar het is niet zo dat dat aantal dan weer elke week kan varieren", vertelt Steenbergen. Er zijn nagenoeg geen wachtlijsten. Omdat de peuterspeelzaal in het gebouw van de Bernardusschool gevestigd is, is de overgang naar de basisschool voor veel kinderen een stuk kleiner. „Ze kennen het schoolse leven en grotere kinderen al, van het voorbijgaan. Het is ove- rigens absoluut geen verplichting je kind ook op de Bernardusschool te plaatsen hoor", verzekert de trotse leidster. Wie meer informatie wil over Se samstraat en de plaatsingsmoge- lijkheden kan bellen met Marry Steenbergen, tel. 06-20 666 100. Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de bourt! SCHIEDAM - Wethouder Siljee opent vandaag Bed en Breakfast Loogiesch aan de Hoofdstraat 175. De Bed Breakfast, met uitzicht op molen De Nolet, is een initiatief van Ria Lanser en Caroline Bot. De initiatief- neemsters willen een huiselijke accommodatie bieden voor de toeristisch recreatieve bezoeker van Schiedam. De gemeente ontving de laatste tijd steeds meer verzoeken tot het vestigen van een Bed Breakfast. Daarom is het beleid ten aanzien van deze vorm van overnachten versoepeld. Bij het bieden van overnachtingsmogelijkheden voor maximaal 4 personen zijn geen vergunningen meer ver- eist. Alle overnachtplekken in Schie dam zijn inmiddels verzamejd in de onlangs gepresenteerde Horecagids, die onderdeel uit- maakt van de Ontdekschiedam. nu campagne. Deze gids is gra tis verkrijgbaar bij onder andere VVV, musea en horecagelegen- heden in de stad en te bestellen via www.ontdekschiedam.nu. SCHIEDAM - Alle bibliotheken in Zuid-Holland bieden in juli een gratis proefabonnement van drie maanden aan. De inwoners van de provincie kunnen zich via www.alleboe- kengratis.nl aanmelden om van de diensten van hun lokale bibli- otheek gebruik te maken. Aan melden kan ook in de biblio- theek zelf. SCHIEDAM - Elsevier publi- ceerde begin juli een onderzoek naar de beste special isten van Nederland. Het Vlietland Zie- kenhuis scoort in de regio hoog op de vakgebieden cardiologie en gynaecologie. Voor de vijf grote specialismen, algemene chirurgie, cardiologie, interne geneeskunde, gynaeco logie en orthopedie, is per regio in kaart gebracht welke zieken- huizen de beste maatschappen of vakgroepen in huis hebben. Het Vlietland staat op nummer 8 in de landelijke top 10 van de beste cardiologen. In de regio Rijnmond staan de Vlietlandse cardiologen, R. van der Heijden, M.J. van der Linden, L.K. Soei, H.A.M. Spierenburg, M. Suna- mura, H.A. Werner en G.A.J. Zwiers, helemaal aan de top. De specialisten gynaecologie gooien echter ook hoge ogen. Zij staan aan de top in de regio Rot terdam. benoorden de Maas. VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN Vertrouwd, verzorgd en voordelig Extra ingekocht Voordeljge autovakanties naar de zon! Italie/Adriatische Kust We reserveerden voor u maar liefst 4 gezellige, 3 sterren plus hotels in de gezelligste badplaats aan deze kust: Cattolica. De hotels liggen vlakbij de boulevard en het prachtige strand. Onze hotels zijn: 8 dgn 15dgn Hotel Venezia incl. halfpension v.a. 179,- v.a. 389,- Hotel King incl. halfpension v.a. 199,- v.a. 429,- Hotel Panorama incl. halfpension v.a. 199,- v.a. 429,- Hotel Pinocchio incl. halfpension v.a. 229,- v.a. 439,- Vertrek wekelijks t/m 29/9. Voor meer informatie/boekingen 0172 - 46 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl Hoorn 168-170, 2404 HK Alphen aan den Rijn SGR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1