^mnnSBOULEUDRDFEiST www.schiedam.nl 1 waterweg gemeente Schiedam 3 maanden proefabonnement voor wie de bibliotheek nog niet kent Week 28 Woensdag 11 juli 2007 Negentiende editie't Maasboulevardfeest komt met uitgebreid programma Een Koninklijke onderscheiding? Nu aanvragen! ml Starterslening ingevoerd in Schiedam Gemeente en Nieuwlanders stellen samen wensenlijst op De Rekenkamercommissie Schiedam- Vlaardingen vergadert bibliotheek Kapvergunningen -j_jl 5 Gemeenteber Bent u nog geen lid van de bibliotheek? Dan hebben wij voor u een gratis proef abonnement in de actiemaand juli. Word lid in juli en maak direct 3 maanden gratis gebruik van alle faciliteiten van Bibliotheek Waterweg. Na afloop van uw proefabonnement beslist u of u lid wilt blijven. Kies voor gemak en schrijf u in via de website www.alleboekengratis.nl U ontvangt dan een e-mail met de actievoorwaarden. Bovendien maakt u kans op een Arke reiscadeaubon t.w.v. 1.000,-. Adressen en Openingstijden Stadserf Noord SPP Leliestraat SPP Schiewaegh Stadserf 1 Bachplein 589 Leliestraat 10 Nieuwe Damlaan 759 maandag 11.00 - 20.00 uur 14.00 - 17.00 uur gesloten gesloten dinsdag 11.00- 17.00 uur 10.00- 17.00 uur 10.00- 12.30 uur 09.00 - 11.00 uur woensdag 11.00- 17.00 uur 14.00 - 17.00 uur 14.00- 17.00 uur 13.00- 15.00 uur donderdag 11.00-20.00 uur 14.00-20.00 uur gesloten gesloten vrijdag 11.00- 17.00 uur 14.00- 17.00 uur gesloten 09.00- 11.00 uur zaterdag 11.00- 15.00 uur 10.00- 13.00 uur 10.00- 12.30 uur gesloten www.bibliotheekwaterweg.nl lemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omge- ving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u die- gene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure. verbpn- den is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgen'de algemeni deCorif-' tieverlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het icenste ibeginvzodati dioi aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail jhg.brouwer@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitge- geven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige infor- matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M. de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultured, economisch of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onder scheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toege kend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmerking kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulieren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: jhg.brouwer@schiedam.nl. Ook dit jaar is het net voor de schoolvakanties weer groot feest in Schiedam. Op donderdag 12, vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 juli zorgt de negentiende editie van't Maasboulevardfeest voor een extra lang weekend muziek, sport, theater en kinderactiviteiten aan de Maasboulevard. Schiedam Klassiek, Join- the-Grid, KUS, The Brew en Nick Simon is maar een kleine greep uit het uitge- breide programma. Het feest barst op donderdagavond 12 juli los met Schiedam Klassiek. Voor de vierde edi tie is gekozen voor het thema 'Night at the Musical'. Het Randstedelijk Begeleidingsorkest Sinfonia onder leiding van Wim van Herk brengt samen met het Schiedam Klassiek Koor de kaskrakers uit de populaire musicals ten gehore. Hits uit Mamma Mia, Fiddler on the Roof, Cats, West side story en The sound of music komen voorbij. Schiedam Klassiek start om 20.30 uur en is gratis te bezoeken. Coverbands, darts en disco Coverbands, darts en disco is het recept voor vrijdag 13 juli. Vanaf 19.00 uur strijden tientallen darters om de eer en natuurlijk de Maasboulevardbokaal. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur en de kosten bedragen 3,-. Vanaf 20.00 uur wordt de darttent opgeluisterd met de mega 80s en 90s disco van DJ Chris. Buiten de tent wordt alvast een voorschot genomen op het popfestival van zaterdag. Het vrijdagfestival start om 19.45 uur met een optreden van de Schiedamse rock coverband Join-the-Grid. Daarna is het de beurt aan Fab 5 die de beste hits van de Beatles spelen. Het vrijdagfestival wordt om 22.45 uur afge- sloten door een spetterend optreden van Miracle, een van de grootste en bekendste Queen coverbands ter wereld. Van KUS tot The Brew en paintballen Zaterdag 14 juli en zondag 15 juli is er op het gehele terrein van alles te doen. Temidden van de feestmarkt, is er veel theater, zijn er demonstraties en kinderattracties, en treden zaterdag negen bands op tijdens het popfestival. Om 14.30 uur geeft Umbilical het startschot en wordt gevolgd door Denvis, Bluesiastic, Crowjane, Fusz, The Inflatables, Radioacoustic en The Memphis Maniacs. Om 23.00 uur sluit de Engelse band The Brew het popfestival af. Speciaal voor de kinderen is er het hele weekend een klompenmolen, zijn er luchtkussens, een uilenshow, een zweefmolen en clown Rickie. Maar ook komt zaterdag de populaire meidengroep KUS om 15.00 uur een spetterend optreden geven. Aan de jongeren is ook gedacht. Net na het middaguur start de spectaculaire parachutis- tenshow en vanaf 10.00 uur tot diep in de avond kunnen de jongeren paintballen op een speciaal ingericht deel van het terrein. Vanaf 22.00 uur kan genoten worden van de beste films in de filmbus. Hollandse Hits en voetballen Hollandse hits en het grote voetbaltoernooi zijn de typische activiteiten van de zondag. Van 11.00 uur tot 16.00 uur strijden tientallen voetbalteams om de grote Maasboulevardbeker en vanaf 12.00 wordt het dringen geblazen op het Hollandse Hits Festival. Op het grote buitenpodium treden een keur aan artiesten op waaronder Imca Marina, Marc Lapre, Ria Valk, Nick Simon en ik heb een toet toet toeter op mijn waterscooter De Gebroeders Ko. Tussen de hits door kan er genoten worden van de roadshow van DJ Arne. Maar er is natuurlijk nog veel meer te doen op het veld. Zo treden Enge Buren op in de tent om 14.30 en 16.30 uur en is er straattheater met onder meer de voorstellingen Bas en Babs Show, TV Team, De Vliegende Hollander en Soesjie Bar. Meer informatie en de exacte tijden van alle activiteiten: www.maasboulevardfeest.nl. 't Maasboulevardfeest 12 t/m 15 juli 2007 Maasboulevard, Schiedam www.maasboulevardfeest.nl www.ontdekschiedam.nu - CM? H z tbsirt bb '•v 7*" Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 Den, staande in de voortuin van het pand Nieuwe Haven 127, 3116 AC, in verband met overlast 1 Sierkers, staande in de voortuin van het pand Laan van Spaland 10, 3121 JC, in verband met ziekte en overlast Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een derge- lijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel. (010) 2465503. De Schiedamse blusboot Jan van der Heyde heeft een vaste ligplaats gekre- gen in de Korte Haven. Afgelopen zaterdag verrichtte burgemeester Verver de officiele opening van de plek door de balk voor de ingang door te hakken. Het 75 jaar oude schip is een officieel varend monument en met de vaste stek een kleurrijke aanwinst voor de Schiedamse havens. Vanaf 16 juli kunnen beginnende koopstarters in Schiedam gebruik maken van de Starterslening. Koopstarters kunnen vanaf dan, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden voldoen, het aanmeldingsformulier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De voorwaarden zijn te vinden op www.schiedam.nl. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het verschil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woning- prijzen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aanbod van geschikte starterswoningen onvoldoende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te geven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de lening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heeft een gezamenlijk inkomen van 30.000,—. Het tweetal wil een nieuwbouu/woning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kosten (de verwervingskosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,—. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,— lenen bij de eerste hypotheekgever. Het verschil tussen de maximale lste hypotheek en de totale koopsom van de woning bedraagt 34.468,—. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning bedragen. Voor financiers, makelaars, hypotheekverstrekkers en tussenpersonen is er een infor- matiebijeenkomst over de Starterslening op woensdag 18 juli a.s om 14.00 uur tot ca. 15.30 uur in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70, 3111 NR Schiedam. Tijdens deze informatiebijeenkomst wordt een korte toelichting geven over de doelstelling van de Starterslening in de gemeente Schiedam door wethouder Y. Haan. Vervolgens zal de SVn een nadere toelichting geven over de techniek en de procedure van de Starterslening en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Degenen, die deze bijeen- komst willen bijwonen kunnen zich aanmelden bij mevrouw G. Hesseling van de afde- ling Wonen, telefoonnummer 2465637, email g.hesseling@schiedam.nl. De speciale wijkbijeenkomst over de toekomst van Nieuwland was een overwel- digend succes. De sfeer was van meet af aan heel betrokken, wat ook al bleek uit de vele aanmeldingen. Tijdens de druk bezochte bijeenkomst gingen ruim 200 bewoners, instellingen en gemeente met elkaar in gesprek over de plannen die gemaakt gaan worden in het kader van de '40 wijken aanpak' van minister Vogelaar. Samen met de inwoners wil de gemeente komen tot een wensenlijst voor de minister die klinkt als een klok. Foto: Jan van der Ploeg Na een openingswoord van wethouder Maarten Groene en een plenair gedeelte gingen de aanwezigen in verschillende kleinere groepen uiteen om oplossingen te bedenken voor problemen in de wijk. Daarbij bleek dat de bewoners duidelijk een visie hebben over de toekomst van Nieuwland. De aangedragen ideeen worden verder uitgewerkt en aan minister Vogelaar voorgelegd. De Nieuwlanders zullen intensief betrokken worden bij het vervolgproces. Klagers waren tijdens de avond in de minderheid. Natuurlijk kwamen de nodige minpunten aan de orde, maar wel met een constructieve ondertoon. "Nieuwland is vooral een pechwijk", zei een van de bewoners. "maar het is een nu al ook een mooie wijk die een prachtwijk moet worden." Op 17 juli 2007 vergadert de Rekenkamercommissie over onder meer een onderzoek naar de actieve informatieplicht. Maar ook over nieuwe onderzoekson- derwerpen, zoals: - verkeersveiligheid rondom scholen en - revitalisering binnenstad Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamercommissie? Informatie is te vinden op de website van Schiedam of Vlaardingen (www.schiedam.nl of www.vlaardingen.nl). U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon 010-2465336 of e-mail j.pegtel@schiedam.nl Als u de vergadering wilt bijwonen kan dat natuurlijk ook. Wilt u daarover de secretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. De vergadering vindt plaats in het Stadskantoor van de gemeente Schiedam, Stadserf 1 3112 DZ Schiedam, aanvang 20.00 uur. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 L

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3