f6 www.schiedam.nl 'Henk, wij staan achter je!' Impulsis Ncflik het waaigat boxsprings lemand nomineren voor de Bob Verbiest Cultuurprijs? Vijf merken onder een dak!! BaDDE gemeente Schiedam Wei het idee, maar niet het geld?! Week 28 Woensdag 11 juli 2007 Schiedam over op 100% groene stroom Jeugdfonds Schiedam SWENSEN 1 4- ■nfc u Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten 2e ronde 2007 vergunning aanvragen Digitaal Loket Congo: Het toneel van voordurende gevechten, plunderingen, moord en verkrachting. Het is het dodelijkste conflict sinds de Tweede Wereldoorlog. Sinds 1998 zijn bijna vier miljoen mensen omgekomen. Iedere dag slaan duizenden mensen op de vlucht. In totaal hebben al meer dan 1,6 miljoen mensen hun huizen moeten verlaten. En het geweld gaat door... Steun Stichting Vluchteling met een bijdrage op giro 999 en help de vluchtelingen in Congo. www.vluchteling.org Impuls/s helpt ondernemende mensen zoals Henk graag om hun ontwikkelingsproject tot een succes te maken. Financieel, maar ook met onze ervaring en deskundig- heid. Steunt u ook een project of wilt u iets starten? Ontdek op www.impuls/s.nl hoe we uw project een impuls kunnen geven. kwaliteitsbedden Van 22 juli tot en met 6 augustus zijn wij wegens vakantie gesloten PULLMAN Lekker slapen in een goed bed. En de volgende dag uitgerust op- staan. Dat is wat veel mensen doen. Maar wat als u nou niet goed slaapt. Welk bed heeft u dan nodig? Dit is een vraag die wij in de winkei vaak horen. In de wereld van slapen zijn vele merken en systemen te verkrijgen. De boxspring is daarbij vaak de beste keus. Dit bed staat immers al decen- nia lang bekend om zijn perfecte ondersteuning. Bij Het Waaigat vindt u vijf merken boxsprings: Swensen voor het echte scandinavisch slapen, Stiligne voor slapen in schoonheid, Noflik met het nieuwste traagschuim, Kinnabadden voor de echte Zweedse nachten, en Pullman met zijn passie voor kwaliteit. Met dit laatste merk zijn wij zelfs de grootste dealer van de regio! Met zoveel keus in boxsprings vindt u er altijd wel een die het beste bij u past, zodat ook u uitgeslapen opstaat. Wij adviseren u hierbij graag. Het Waaigat Kwaliteitsbedden Markt 57 Vlaardingen 010-4343685 www.kwaliteitsbedden.nl Week 28 MAASPOST 1-2-3 - XQ05 bemeenteber j b t n 1 De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van Welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd door schiedammers voor Schiedammers. Als voorbeeld noemen we hier een aantal eerder gehonoreerde ideeen; Een tweetal instructiecursussen reanimatie, een tennistoernooi georgani seerd voor een groep van 16 gehandicapten van de woonvoorziening aan de Vlinderhoven. Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De eerste ronde heeft al plaatsgevonden Er zijn heel veel leuke ideeen ingediend, waarvan o.a. de volgende zijn gehonoreerd: Een ouderenactiviteit in Zuid georganiseerd door vrijwil- ligers, een sport/spel activiteit voor gehandicapte kinderen. Nu gaat de tweede ronde van 2007 van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 1 September 2007. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 november 2007. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit een overzicht van de inkomsten en uitgaven het gevraagde subsidiebedrag Gegevens van de aanvrager. Het moet gaan om een activiteit die in 2007 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 September 2007 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Hepft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010- 246 56 10. Dat Kan 24 uur per daj via hot Digitaal Lokct op Schiedam.nl De gemeente Schiedam kiest ervoor om alleen stroom te gebruiken die op milieuvriendelijke wijze is opgewekt. Dat wil zeggen, dat geen gebruik wordt gemaakt van energie uit fossiele brandstoffen (olie, steenkool en aardgas) of kernenergie. In april 2007 heeft het college besloten om in te stemmen met de afname van 100% duurzame energie. Burgemeester Verver heeft onlangs het contract met energieleverancier Nuon hiervoor ondertekend. Voorbeeldfunctie Klimaatverandering is een mondiaal probleem. Ook op lokaal niveau kan echter een bij- drage worden geleverd om de gevolgen van het broeikasefifect tegen te gaan. De gemeente Schiedam wil haar inwoners stimuleren tot energiezuinig gedrag en energiezuinig wonen. Eerder dit jaar zijn daartoe ook al andere initiatieven genomen. De gemeente geeft zelf het goede voorbeeld. Als eerste zijn de gemeentelijke gebouwen zo goed mogelijk geisoleerd. Het inkopen van groene stroom is een logische vervolgstap. De gemeente hoopt dat de inwoners van Schiedam dit voorbeeld zullen volgen. Ook voor bedrijven kan de keuze van de gemeente een extra stimulans zijn om schone energie als een serieuze optie te zien. Garantie Er is maar een elektriciteitsnet en er is maar een soort stroom. Het verschil tussen 'grijze' en groene' stroom komt uitsluitend tot uiting in de wijze waarop de stroom is opgewekt. Afnemers van groene stroom kunnen er echter op vertrouwen, dat aan het elektriciteitsnet een hoeveelheid duurzaam opgewekte stroom wordt toegevoegd ter grootte van hun ver- bruik. Als bewijs hiervoor worden 'groencertificaten' verstrekt. Voor alle gemeentelijke gebouwen wordt gebruik gemaakt van energie, die afkomstig is uit waterkracht. Op deze manier wordt voorkomen dat er extra kooldioxide (C02) in de lucht terechtkomt en wordt het broeikaseffect beperkt. Sinds 1 januari 2007 wordt alle elektriciteit voor gemeentelijke gebouwen (zowel groot- verbruik als kleinverbruik) ingekocht via Nuon. Dit is het resultaat van een gezamenlijke Europese aanbesteding met de gemeenten Bernisse, Brielle, Hellevoetsluis, Maassluis, Rozenburg, Spijkenisse, Vlaardingen en Westvoorne, uitgevoerd in 2006. De gemeente Schiedam wil dat alle kinderen lid kunnen worden van een vereni- ging en kunnen deelnemen aan activiteiten in de stad. Schiedammers met een minimuminkomen kunnen daarom gebruik maken van het Jeugdfonds. Heeft u een minimuminkomen en maakt u voor uw kind(eren) kosten voor de ouderbij- drage van school of het lidmaatschap van een vereniging of andere activiteit, dan kunt u via het Jeugdfonds, een maal per jaar, een bijdrage ontvangen van maximaal 180,- per kind. Voor wie? Om voor het Jeugdfonds in aanmerking te komen moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: U woont in Schiedam Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110 (inclusief vakantiegeld) van de bijstands- norm. De bijstandsnorm per 1 juli 2007 is voor een echtpaar 1246,- en voor een alleenstaande ouder 1121,-; U heeft een of meer inwonende kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar; U ontvangt kinderbijslag voor dit kind deze kinderen; Uw vermogen bedraagt niet meer 10.490,- (voor 2007). Wat moet u doen? Als u denkt dat u in aanmerking komt voor een bijdrage uit het Jeugdfonds, haal dan de folder 'Jeugdfonds' met daaraan een aanvraagformulier op bij: Werkplein Nieuwe Waterweg, afdeling Inkomen, Stationsplein 79, Schiedam, telefoon 010-246 6180. Wmo-loket in de Stadswinkel, Stadserf 1Schiedam. Aanvragen kunt u tot en met 31 december 2007 indienen. Vergeet u niet de betalingsbe- wijzen toe te voegen. De Bob Verbiest Cultuurprijs is een van de belangrijkste en grootste cultuurprijzen van Nederland. Het doel van deze prijs is erkenning te tonen voor beeldend kun- stenaars, initiatiefnemers, podiumkunstenaars, musici, organisatoren, schrijvers, dichters, architecten, onderzoekers, degenen die zich inzetten voor behoud en restauratie van erfgoed en anderen die zich met voile overtuiging inzetten voor de cultuur als een van de belangrijkste waarden in onze samenleving. U kunt tot half augustus een kandidaat voordragen. Kijk voor meer informatie op de web site www.bobverbiestcultuurprijs.nl. ICULTU BOB VERBIEST 1 CULTUURPRIJS Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Ei-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel 12.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur maandag dinsdag t/m vrijdag Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00 Help de Congolese vluchtelingen S T I C H T I N G VLUCHTELING toegekend aan fcdukans en Kerklnactie t|; Steun-lnsplratie-Samenwerklng Impulsis is een inltiatief van Edukans, ICCO en Kerkinactie Uitgeslapen m m

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4