4*mL2 maasstad 1 Circus Renz moet grasveld Maasboulevard herstellen Pleidooi voor nieuw zwembad Zuid op wellicht andere locatie Opheffings Uitverkoop Music Kids groot succes krant nete maasstad wijkkort Voordracht Deborah Lens Cultuurprijs Met hockey- stick op hoofd geslagen Verhaal halen met boksbeugel 'Woningbouw op die plek is ook fantastisch' Schiedam Klassiek op LOOK TV Tange weer genomineerd maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Het gaat ze voornamelijk om de gezellig- heid en de kinderen. Het zor- gen zit ze in het bloed. Maar het belangrijkste is, vinden de zes vrijwilligers van Jeugdthe ater De Teerstoof, die vandaag met elkaar rond de tafel zitten dat De Teerstoof zo'n lekkere club is. Betrokken, flexibel, sociaal. Nu de jeugdtheater- school maar blijft groeien, er ook in het nieuw schooljaar weer scholen langskomen voor voorstellingen en er ook op zondag wat te beleven blijft in het zoldertheatertje, is de club hard op zoek naar uitbreiding. <Tf fJAfl WPiVAlrwWui rin i LwrnvWiP a* •.■qbHHI Sals Favoriete plekje Podiumcafe de Graauwe Hengst Jan-Zwart herdenking op het orgel Woonzorgwinkel aangepast open Nieuwe vrijwilligers gezocht Nieuws van OpMaat Nog enkele showroomkeukens tegen elk aannemelijk bod Bosch Keukenstudio - Oostzeedijk 160 - Rotterdam e 4 ..mi SCHIEDAM - Deborah Lens, drij- vende kracht achter jeugdtheater De Teerstoof wordt door de vrijwil- ligers, vakkrachten en collega's van de Dienst Educatie van de gemeente binnenkort voorgedragen voor de Bob Verbiest Cultuurprijs. Dit is een prijs die verdiend kan worden voor een cultureel of educatief pro ject. „Onze 'Boor' zet zich al vijftien jaar in op een manier die ongekend en blijvend inspirerend is. Niet een eenmalig project maar een perma- nente vernieuwende ontwikkeling in de wereld van theater- en cul- tuureducatie. Een vakvrouw die weet wat ze wil en waar ze voor staat", schrijft een vrijwilliger. Lens is vanaf de start vrijwillig actief geweest bij het theater. „Het ontwikkelen van een jeugdtheater- school, jeugdimpressariaat en de zondagmiddagjeugdvoorstellingen. Een ideaal en er voor gaan samen met een club enthousiaste mensen. Da's gelukt", motiveren de vrijwil- ligers hun voordracht. SCHIEDAM - Twee mannen zijn donderdagavond aangehouden voor mishandeling. Rond 22.00 uur had- den ze voor een winkel aan de Passage ruzie gekregen. Een Schie- damse jongeman had een klap ge kregen, waarop een 49-jarige Schie- dammer hem te hulp schoot en de belager met een hockeystick op zijn hoofd sloeg. SCHIEDAM - Twee Rotterdammers van 16 en 18 jaar oud en een 21-ja- rige Schiedammer zijn zaterdag- avond aangehouden voor openlijke geweldpleging. De Schiedammer wordt ervan verdacht rond 19.00 uur een 18-jarige Rotterdammer in zijn gezicht te hebben geslagen, ver- moedelijk na onenigheid over een verkeerssituatie op de Willem de Zwijgerlaan. De twee Rotterdam mers, vrienden van het slachtoffer, gingen verhaal halen en sloegen de Schiedammer met een boksbeugel. De verdachten zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau. De boksbeugel is in beslag genomen. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 B. van Zessen Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Teerstoof hard op zoek naar nog meer moederkloeken door Karin Moerman Een 'moederkloek' moet er zeker in je zitten, vindt Lia Krijger die al sinds de start van de Jeugdtheater- school aan het helpen is. „Je moet wel van kinderen houden, graag een praatje met ze maken, anders zit je hier niet goed. Als je dan met een clubje meiden zit, zorg jij ervoor dat het huiselijk wordt. Ik merk ook dat ik me heel verant- woordelijk voel: als ik bijvoorbeeld geen afmelding heb gehad, ga ik na tien minuten wel even bellen." Riet Roosloot, ook al zo'n oud gediende van de vrijwilligersclub, herkent het verhaal. „Je krijgt echt een band, dat is gewoon zo. En het is ook heerlijk om kinderen zo te zien groeien. Komen ze verlegen binnen, maar staan ze na een sei- zoen wel vol zelfvertrouwen op het podium. Dan geniet ik." Moeder Astrid van Weerdenburg, vooral bekend als grimeuse bij de theatervoorstellingen, ziet de kinderen vaak al in de stoel letter- lijk een ander mens worden. „Dan schmink ik ze, doet een ander hun haar mooi en krijgen ze aparte De vrijwilligers gezelig bij elkaar in 'hun home', de cafe-ruimte van De Teerstoof. kleren aan; groeien ze meteen een meter. Dat is zo ontzettend mooi om te zien." Een paar jaar geleden was dochter Carina zo aangestoken door de verhalen van haar moeder dat ze ook besloot te gaan helpen bij De Teerstoof. „Eerst ben ik gaan helpen omdat mijn moeder het zo druk had met de grime, later kwam er steeds meer bij: kassa, bar en het leuke is dat je van iedereen weer leert. Dan zie ik hoe Riet ongeveer vier mensen tegelijk kan helpen bij de bar en denk ik: goed onthouden hoe ze dat doet en dan zie ik hoeveel uren Deborah in een dag propt, dan ben ik daar ook bijna jaloers op." Maar zelf heeft ze ook zo haar buitengewone talenten. Ruim twee jaar geleden schreef ze een stuk, dat ze daarna regisseerde en op de planken van De Teerstoof kreeg met brugklassers van het Erasmi- aans Gymnasium. Zelf doet ze er luchtig over, maar aan de gezichten van de dames aan tafel is te zien dat ze apetrots op hun 'collega" zijn. Maar nu wacht het nieuwe seizoen. Een seizoen waarin de jeugdtheaterschool weer groter wordt en er veel scholen op vi- site komen en er dus echt iemand voor de dinsdag wordt gezocht. En ook voor de donderdagmiddag en -avond en vrijdagmiddag is extra hulp hard welkom. Deborah Lens, al jaren de drijvende kracht achter De Teerstoof, coordineert alles en helemaal voor niets hoeven vrijwil ligers het tegenwoordig niet meer te doen. Iedereen krijgt een onkos- Foto: Roel Dijkstra tenvergoeding. Franny Bakker, die al twee jaar helpt met het ontvan- gen van scholen, kan het iedereen aanraden. „Het zit'm echt in het getut, helpen met de jasjes ophan- gen, een kopje koffie zetten. Het is niet moeilijk of zo, maar sociaal moet je wel zijn. Als je hier een beetje voor je uit gaat zitten staren, kun je beter wat anders zoeken." Ook meehelpen in De Teerstoof? Meer informatie is te krijgen bij Deborah Lens, tel. 246 59 32 of e-mail: info@deteerstoof.nl tHCiA m v ia a a rwrtr mAF-ff iw srtn Door de flinke buien van afgelopen maandag liepen de diepe groeven die waren ontstaan op het veld aan de Maasboulevard helemaal vol met water. Foto: Bart Bos door Kor Kegel SCHIEDAM - De tenten en kramen voor het Maasboule- vardfeest zijn al in opbouw, dus het door Circus Renz zwaar beschadigde grasveld kon nog niet tijdig worden hersteld. Wel zijn de diepe bandensporen 'uitgevuld' met grond, zodat de bezoekers van het volks- feest de komende dagen niet struikelen. Voor het herstel van de gerui'neerde grasvlakte draait Circus Renz zelf op, deelt de gemeente Schiedam mee. Zo is het namelijk in de ver- gunning bepaald. Een aannemer zal het terrein in opdracht van het circus in orde maken. Bij de ople- vering zal ONS-Irado beoordelen of het grasveld er weer redelijk uit- ziet. Irado is verantwoordelijk voor het beheer van de buitenruimte in Schiedam. Een gemeentevoorlich- ter laat weten dat delen van de Maasboulevard opnieuw met gras worden ingezaaid. „Het zal nog wel even duren voor er weer een blin- kende grasmat ligt." Hoe groot de schade is, weten Irado en de gemeente niet. Dat hoeven ze ook niet te weten, als Circus Renz maar betaalt. Blijft de vraag of de schade niet voorkomen had kunnen worden. „In de verleende vergunning mag dan wel staan dat de organisator van een evenement zelf verantwoordelijk is voor herstel van schade. maar dat neemt niet weg dat er tijdig gewaarschuwd is door omwonenden. Er hadden voor de vrachtwagens tenminste rijpla- ten kunnen worden gebruikt," zegt PvdA-raadslid Mari Dingenouts, die zelf op de Havendijk woont en uitzicht heeft op de verwoeste graszoden. Irado zegt niet te weten wat er precies gebeurd is met de door Havendijk-bewoner Jacques Arenz tijdig aangedragen correspondentie uit 2001. Toen ging het ook over vernielingen, die Circus Renz op de Maasboulevard aanrichtte. Ach- teraf werd toen geconcludeerd dat er beter rijplaten hadden kunnen worden gebruikt. „En toch is het nu opnieuw nagelaten," signaleert Arenz, die van Irado niet eens ant- woord kreeg. t-Hr" ur.Xf tiiHMO-XC 7/iOc SCHIEDAM - Het Music Kids Project van de Rijnmondband is een groot succes geworden. Na het afsluitende concert van de Mu sic Kids, zaterdag 7 juli, hebben zich maar liefst tien kinderen in- geschreven als lid van de Jeugd Rijnmondband. Het project is September vorig jaar, mede dankzij financiele onder- steuning van het Fonds Schiedam Vlaardingen, van start gegaan. Op ruim tien basisscholen wer- den workshops gegeven aan kin deren uit de hoogste groepen. Na deze workshops werd de kinderen een jaar lang gratis muzieklessen aangeboden door gediplomeerde docenten. Na vier maanden kon- den ze een muziekinstrument gaan kiezen, waarna ze muzieklessen gingen volgen van docenten van Muziekcentrum OpMaat. Mede door het grote succes zal het project in het komende schooljaar een vervolg krijgen. In Septem ber beginnen de workshops op de scholen. Opgeven kan via musickids@rijn- mondband.nl of neem contact op met Priscilla Blumink op nummer 06 - 23 10 72 44. Omdat ik op straat of in de winkel of in het cafe zelden of nooit een gemeenteraadslid tegenkom, vraag ik me af of gemeenteraadsleden in heel andere straten en winkels en cafes komen of dat ze helemaal ner- gens komen. Het is ook niet zo dat ik ze dolgraag wil ontmoeten, want dan zou ik wel alle vergaderingen in de Aleidazaal platlopen. Maar ze moeten in hun vrijetijd toch ergens uithangen en daarom zou ik wel eens willen weten wat hun favoriete plekje in Schiedam is. Uit Rotterdam weet ik hoe verhelderend dat kan zijn. Ik deed eens onder- zoek en een raadslid dat de Nieuwe Binnenweg als favoriet plekje had, bleek zich altijd op te werpen voor de winkeliers en de bewoners van het Nieuwe Westen en Middelland. Een ander raadslid, dat het strandje bij het Quarantainestation als favoriet plekje had, bleek zich altijd druk te maken om natuur en milieu. Zo kan het iets over iemands verdere inte- resses zeggen, als je weet waar hij of zij het liefst vertoeft. Stel, een gemeenteraadslid in Schiedam zegt dat Vlaardingen zijn favo riete plekje is - dan stem je daar natuurlijk nooit meer op. Weten wij eigenlijk genoeg van onze volksvertegenwoordigers? Op de website van de gemeente Schiedam kun je zien wat ze voor werk doen, welke nevenfuncties ze hebben, hoe oud ze zijn, maar niet waarom ze in de gemeenteraad wilden zitten, wat hun motieven zijn, waar ze graag uit eten gaan of hoe vaak ze in het Stedelijk Museum komen. Ik vind sowieso dat gemeenteraadsleden zich een beetje schuil houden. Ze wor den weinig ge'interviewd over Oost of Nieuwland, ze worden nauwelijks uitgedaagd om hun licht te laten schijnen over de toekomst van het Prin- ses Beatrixpark - en het ligt ongetwijfeld ook aan de journalisten, maar de raadsleden vinden het geloof ik wel best dat de wethouders bekender zijn dan zij zelf. Laten we daar maar eens iets aan gaan doen. Laten we maar eens beginnen met te vragen naar hun favoriete plekje. Ze kunnen mailen naar waterweg@maasstad.nl en dan zal ik eens kij- ken welke delen van de stad het meest voorkomen en waarom. Iedereen mag natuurlijk meedoen, want het kan altijd nog goede tips opleveren en bijdragen tot een betere kennis van de stad Schiedam. Kor Kegel SCHIEDAM - In podiumcafe de Graauwe Hengst aan de Lange Haven wordt dinsdag een jamsessie gehouden van 21.00 tot 24.00 uur. Donderdag 12 juli vanaf 22.00 uur treedt The Brew op. Op het Maasboulevardfeest treden ze ook op, maar nu eerst in de Graauwe Hengst. Op veler verzoek gaat de zondagsessies de hele zomer door van 19.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Iedere dinsdagavond in de maanden juli en augustus wordt een orgelconcert gegeven op het orgel van de Grote- of St. Janskerk. De serie concerten wordt op dinsdag 17 juli vervolgd door de bekende orga nist Everhard Zwart. Als kleinzoon van Jan Zwart en zoon van Willem Hendrik Zwart is hij een succesvolle telg uit de beroemde Nederlandse organistenfamilie. Het programma voor deze avond draagt als titel Jan Zwart-herdenking. Jan Zwart, grootvader van de concertgever, wordt alge- meen beschouwd als belangrijk organist, componist, die leefde in het begin van de vorige eeuw. Dit jaar is het 70 jaar geleden dat hij is overleden. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is zes euro. SCHIEDAM - Tijdens de zomervakantie heeft de SOBO-woonzorgwinkel aan de Singel 85 aangepaste openingstijden. Van 18 juli tot en met 20 au gustus is de woonzorgwinkel alleen op dinsdagochtend geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Na 20 augustus gaan de reguliere openingstijden weer in. SCHIEDAM - Bij Stichting Eigen Werk aan de Overschiesestraat 44 is plaats voor nieuwe vrijwilligers die aan kleine groepjes cursisten les willen geven in computeren, tekenen, schilderen of houtbewerken. Wie een andere leuke hobby heeft krijgt ook de gelegenheid deze techniek aan anderen over te dragen. Voor informatie kan er gebeld worden met nummer 426 35 69. SCHIEDAM - Een instrument bespelen is leuk. Muziek maken heeft een positieve invloed op intelligentie en sociale- en emotionele ontwikkeling van kinderen. Motivatie, de wil om te leren, concentratie en doorzet- tingsvermogen, worden gestimuleerd. Muziekcentrum OpMaat biedt nu verschillende vormen van groepslessen aan voor met name de jongere kinderen. Er wordt les gegeven in kleine groepjes. Voor meer info: www. muziekcentrumnopmaat.nl Bellen kan op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur naar nummer 470 99 40. door Kor Kegel SCHIEDAM - Er moeten ten minste twee zwembaden in Schiedam blijven, een boven en een beneden de spoorlijn. In de gemeenteraad is een dikke meerderheid te vinden voor dat uitgangspunt. In de praktijk kan dat betekenen dat zwem bad Zuid vervangen zal worden door een moderner zwembad, eventueel gecombineerd met andere sportvoorzieningen, en mogelijk ook op een andere plek. „Want de huidige locatie aan de Westfrankelandsedijk leent zich natuurlijk ook uitste- kend voor woningbouw," zegt PvdA-raadslid Hans Verlinde. „Hoera!" riep wethouder Christine Daskakis maandagavond, toen ze merkte dat de Schiedamse politiek twee zwembaden wil behouden. Daarmee is de sluiting van zwem bad Zuid in feite definitief van de baan. „Wij hebben ons in het ver- leden ook al verzet tegen sluiting," zegt Verlinde. Het belang van een zwembad voor het stadsdeel ten zuiden van de Hoekse Lijn staat nu onomstotelijk vast. Dat neemt niet weg, dat een ingrijpende ver- andering bespreekbaar wordt. Het bestaande zwembad Zuid, destijds voortgekomen uit een volksiniti- atief in de Gorzen, is nooit een supermodern zwembad geweest en doet wat verouderd aan. De PvdA en ook andere politieke partijen vragen zich af of er nog fors in ge- investeerd moet worden, wetend dat het bad over zeven jaar 'afgeschre- ven' is (een financieel-boekhoud- kundige term, die niet wil zeggen dat het ook fysiek afgeschreven is). Maar de vraag dringt zich op of vol- ledige vervanging van het zwembad niet beter is. Hans Verlinde: „Ik zie in Oost en West nauwelijks ruimte- lijke mogelijkheden voor een nieuw zwembad, in Nieuwland eigenlijk ook niet, dus ik denk dat een nieuw zwembad ook wel weer in Schie- dam-Zuid zal komen. Op de huidige plek aan de Wilhelminahaven zijn andere stedebouwkundige moge lijkheden. Het zal er fantastisch wonen zijn. Het denken daarover is nog volop in ontwikkeling. Ik denk dat we elders in de wijk nog plek- ken kunnen vinden voor een geheel nieuw zwembad." Maandagavond werd een 'toekomstvisie' voor de Schiedamse zwembaden besproken. Bad Groenoord wordt geexploiteerd door de Sportfondsen Schiedam en het is de bedoeling dat ook zwem bad Zuid van de gemeente naar de Sportfondsen overgaat. De gemeen teraad wil wel garanties dat de tarieven binnen de perken blijven en dat er niet meer op schoolzwem- men wordt bezuinigd, eerder vindt de PvdA het wenselijk dat een be- zuiniging onder het vorige college van burgemeester en wethouders ongedaan wordt gemaakt. „Geen verschraling van het aanbod!" zegt Verlinde. De WD vond de exploitatieopzet niet goed en vindt dat een privati- sering veel verder moet gaan. De PvdA en ook SP en AOV benadruk- ten dat een traject van verdergaande verzelfstandiging geen opmaat mag zijn om tot sluiting het zwembad over te gaan. Nauwere samenwer- king tussen de twee zwembaden is prima, maar geen samengaan. Verlinde: „Zwembaden zijn voor de Partij van de Arbeid een hard punt. Wij hebben ons in het verleden sterk gemaakt voor de komst van zwembad Zuid en het openhouden van dit zwembad." Hans Verlinde kan het als geen ander weten. Zijn vader, Arie Verlinde, was destijds als PvdA-gemeenteraadslid nauw betrokken bij de acties in de Gor zen om tot een 'eigen' zwembad te komen. Er was maandagavond wel verbazing onder de politici. dat pas nu duidelijk is geworden dat het contract met Sportfondsen Neder- land voor bad Groenoord al eerder dit jaar werd verlengd, met vijf jaar, ingaand per 1 januari 2007. Daarbij is gekozen voor een groei- model, waarbij Groenoord en Zuid onder een exploitant komen: Sport fondsen Schiedam BV. Het zwem bad in Zuid komt dan weliswaar op grotere afstand van de gemeente, maar de gemeente behoudt de regie door de aanwezigheid van directeur Jan van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie en overige leidinggeven- den van de DSR in het bestuur van Sportfondsen Schiedam. Net als zwembad Zuid is de aan de andere kant van de wijk staande sportzaal Zuid aan vervanging toe. Een combinatie lijkt Daskalakis een logische keuze. Uiteraard zullen de gebruikers betrokken worden bij latere planvorming. SCHIEDAM - Op LOOK TV kan maandag 16 juli vanaf 20.30 uur gekeken worden naar een registratie van Schiedam Klassiek. Het con cert, dat donderdag 12 juli in de grote tent op de Maasboulevard wordt gehouden, staat in het teken van musicals. Er worden nummers van bekende musicals als West Side Story, The Sound of Music en Cats gebracht door het Randstedelijk Begeleidingsorkest Sinfonia, onder leidfng van Wim van Herk, en het Schiedam Klassiek Koor. SCHIEDAM - Jacques Tange is weer genomineerd voor de verkie- zing 'Kunstenaar van het jaar'. In- middels voor de vijfde keer. In no- vember 2003 werd hij gekozen tot 'Talent van het jaar' en in november 2005 'Kunstenaar van het jaar'. Het grote aantal malen dat hij door verschillende panelleden is voor gedragen, heeft zijn nominatie be paald. Er is gekozen door een panel be staande uit meer dan 150 kunst- kenners waaronder museumdirec- teuren, kunstcritici, docenten aan kunstacademies, kunsthandelaren, kunstverzamelaars en conservato- ren. Wie mee wil doen aan de verkie- zing kan een bezoek brengen aan de website www.kunstweek.nl en klikken op 'Verkiezing'. Daar zijn alle genomineerde kunstenaars te vinden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6