J JQfAJtlljE k ®oi] ©tedfe Buiten de Veste waagt sprong in het diepe I Eerst een filefrietje, voor je van het strand naar de Maasdijk rijdt Schiedam gaat weer massaal feestvieren Hartstocht en Passie Lezersactie II iyfis -371 vlaardings boekbeeld milieubericht week28 WM m Beestenboel Earth Alert Day Directeur Wim Verzijderi over nieuw onderwijsconcept Tekstwagens op duinpad Hoek van Holland Negentiende editie Maasboulevardfeest Donderdag 12 Jul! 2007 WATERWEG - Gesteund door het bestuur durft hij het aan. Investeren in een nieuw onderwijsconcept. Het vmbo Buiten de Vest wordt omge- toverd in O.S.G. Schiedam en maakt een sprong in het diepe. Voor leerlingen, leerkrachten en ouders betekent dat veel veranderingen. Maar zijn dat ook verbeteringen? Directeur, maar vooral crisismanager Wim Verzijden legt het zelf duidelijk uit. m ii VLAARDINGEN - In januari 2006 zijn er dertig katten in be- slag genomen in een particulier kattenpension en in het asiel terecht gekomen. Schwarzky en Sprokkel hebben nu nog steeds geen nieuw tehuis gevonden. Dat kan toch niet de bedoeling zijn! Schwarzky en Sprokkel zijn twee broers. Het zijn twee rustige, lieve katers van tien jaar. Ze hoeven niet samen ge- plaatst te worden, maar het zou natuurlijk wel leuk zijn. Meer informatie over Schwarz ky, Sprokkel en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dieren'tehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dieren- tehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010 - 434 53 35. SCHIEDAM - Op de speciale datum 07-07-07 stonden overal in de wereld mensen even stil bij het wel en wee van het milieu. GroenLinks Schiedam wilde deze datum ook niet ongemerkt voorbij laten gaan en organi- seerde daarom een borrel bij 'het dammetje' aan de Poldervaart. Binnenkort zullen er veel auto's van en naar het nieuwe Vlietland ziekenhuis gaan passeren en is het er gedaan met de rust in de ecologische zone aan de Polder vaart bij 'het dammetje'. Dit uniek stukje natuur is de laatste tijd een hot nieuwsitem. GroenLinks heeft onlangs ge- constateerd dat het met de ge- zondheid van een tiental bomen op de beoogde parkeerplaats van het Vlietland Ziekenhuis niet goed gaat. Doordat wekenlang de wortelkluiten zijn afgedekt met zand en puin is een groot aantal bomen op sterven na dood. wx 53 door Jacky van Buuren Wat gaat er precies veranderen? „We gaan in plaats van klassikaal meer projectmatig werken rond een thema, vakoverstijgend dus. Er komt een aparte Mavo en VAC- school (Vakopleiding, Administra- tie Commercie). De leerkracht raakt zijn autonomic kwijt in het klaslokaal en gaat samenwerken met andere collega's. In plaats van de leerling bij het handje te nemen. is deze nu mede zelf verantwoor- delijk voor zijn leerproces. Die zelfstandigheid maakt de stap naar een mbo of havo gemakkelijker." Hoe? „Elke zes weken staat een thema centraal. Bijvoorbeeld: 'Spanning'. Dan kun je denken aan spannende literatuur, maar bij gym en natuur- kunde heeft het woord weer een heel andere lading. Vooraf is dit uitgewerkt door de verschillende teams. Om te voldoen aan de nor- men en de kerndoelen van de basis- vorming wordt er vakinhoudelijk het een en ander geordend door te kijken welke hoofdstukken het beste bij een thema passen. Zowel de Mavo als de VAC-school doen hieraan mee. Een ander voorbeeld: 'Havens'. Bij Engels kun je dan denken aan de Ferry, bij Duits aan het Ruhrgebied of de Betuwelijn, bij wiskunde aan grafieken ta- bellen over de haven in Rotterdam. Het project duurt vijf weken voor alle vakken, in week 6 valt alles samen, wordt er getoetst en gepre- senteerd, waarbij ouders welkom lim Verzijden in de casco school waar binnenkort het nieuwe onderwijsconcept van start gaat. „ln plaats van de leerling bij het handje te nemen, Foto: Roger van der Kraan is deze nu mede zelf verantwoordeiijk voor zijn leerproces." zijn. Dit kan ook buiten de school plaatsvinden: naar een spannende film, het spookhuis of de Wereld- havendagen." Waarom? „Leerlingen leren verbanden leg- gen tussen de vakken en krijgen meer inzicht. Er komen meer ge- varieerde werkvormen, dus minder saai en de leerling is medeverant- woordelijk voor het eigen leertra- ject. Een dagplanner wordt ingezet voor structuur en rust: wat gaan we doen vandaag? Leerlingen uit de sterklas kunnen doorstromen van Mavo 4 naar Havo 5. Bij het Roc Zadkine krijgen onze leerlingen een jaar studiekorting: niks dub- bef dp het MBO. Ook komen er .IUyilUbllJI9lll6JllOJ JKlbJ instructiemomenten, erna kunnen leerlingen een gedeelte van de tijd besteden naar eigen inzicht. Dit laatste gebeurt op het leerplein." Lekker een beetje kletsen met el- kaar dus? ..Integendeel. Vijftig procent van de tijd zijn leerlingen bezig met hun eigen programma op het leerplein, onder begeleiding van docenten. De andere helft van de tijd zijn ze in een praktijkomgeving. Voor de VAC school is dat het kantoor, de winkel, techniek of gym en voor de Mavo komt elk vak (oa. Engels en wiskunde) een uur per week nog eens klassikaal aan de orde. Allemaal themagericht. De vier leerpleinen zijn grote ruimtes met I een variatie aan werkmogelijkhe- den. Frisse kleuren. lemon lime, paars, oranje en overzichtelijk voor iedereen. De instructies worden ondersteund met behulp van een interactief smartbord. Leerlingen kunnen werken achter de computer of aan tafel. Aan het eind wordt er verantwoording over het ge- dane werk afgelegd aan de mentor. Samen met de dagplanner zorgt de mentor voor ondersteuning en sturing." Aandacht voor het individu? „Voor elke leerling, maximaal twaalf per mentor, wordt een plan gemaakt. Daarbij geven onze ge- trainde docenten het 'Kanjerpro- ject': we gedragen ons allemaal op een verschillende manier, daar gaan we respectvol mee om. Toet- sing gebeurt op verschillende ma- nieren. Als je weet dat een leerling dyslectisch is, kun je de toets mon- deling afnemen of een presentatie laten voordragen. „Volgend jaar beginnen we met de eerste en derde klas, daarna volgt de hele school. In het nieuwe schoolgebouw wordt ondertussen hard gewerkt. Nu nog stuken en verven: in September open." Nieuwsgierig? O.S.G. Schiedam 010-4710077 of kijk op de site:www.osgschiedam. nl Eerder was er al een rechtszaak aangespannen om verderop de bouw van een woontoren tegen te houden, deze zaak loopt nog. De beoogde drukte bij 'het dammetje' is helaas niet meer tegen te houden, het nieuwe zie kenhuis'opent als alles volgens planning loopt eind volgend jaar zijn deuren en dan wordt dit de belangrijkste toegangsweg naar het ziekenhuis toe. door Kor Kegel WATERWEG - Badgasten in Hoek van Holland en 's-Gravenzande krijgen binnenkort - nog voor ze het strand verlaten - te zien hoe lang de file op de Maasdijk is. Op strategische plekken, zoals bij Jan Patat, komen tekstwagens te staan die de actuele situatie op de terugweg richting Vlaardingen en Schiedam vermelden. „Veel strand- bezoekers zullen ervoor kiezen dan nog even in de horeca door te bren- gen in plaats van met de toch al vermoeide kinderen in een warme, stilstaande auto te gaan zitten," zegt Frank Akkermans. Hij is woordvoerder van Nexus, het samenwerkingsverband van de Stadsregio Rotterdam, de provincie Zuid-Holland en Rijkswaterstaat. Het filefrietje, noemt hij het. Eerst een zak patat en pas gaan rijden als de ergste file opgelost is. „We hopen met actuele informatie ieder een een plezier te doen. Niet alleen de strandgasten zullen er blij mee zijn, ook de horeca," zegt Akkermans. Natuurlijk, uiteindelijk moet Hoek van Holland een tweede ontslui- tingsweg krijgen en ook in het Westland moet de doorstroming van het verkeer naar de kust beter geregeld worden. Nexus is daar volop mee bezig, samen met de betrokken gemeenten. Bovendien neemt de Stadsregio Rotterdam in de nabije toekomst het beheer van de Hoekse Lijn over van de NS en dan wordt de spoorlijn wellicht verlengd tot het strand. „Maar we hebben ook gekeken of op korte termijn verbeteringen te bereiken zijn. Want als de noodza- kelijke infrastructuur er pas over een paar jaar is, blijft de Maasdijk al die tijd een geducht obstakel. En dan kan het helpen, als je de verkeersstromen weet te spreiden," zegt Akkermans. Met de file-in- formatie kan worden voorkomen dat het hele strand rond etenstijd leegstroomt en het verkeer naar en op de Maasdijk muurvast komt te staan. De tekstwagens zijn van het soort, dat ook bij wegwerkzaamheden wordt gebruikt, bijvoorbeeld om rijbanen af te zetten. Ze komen te staan op de duinpaden tussen de parkeerterreinen en het strand, zodat het praktisch niemand kan ontgaan hoe druk het op de Maas dijk is. Nexus komt eerdaags met pu- blieksinformatie over deze vorm van 'dynamische reizigersinforma- tie'. Er is niet alleen gedacht aan de strandbezoekers die terug naar huis willen. Ook de stedelingen die een dagje strand nog voor de boeg hebben, worden op hun wen- ken bediend. Zij kunnen thuis de website www.bereikbareregiorot- terdam.nl raadplegen en zien of er geen wegwerkzaamheden zijn, die op de routes naar het strand tot vertraging leiden. Het plan met de filemeldingen op het strand maakt deel uit van een agenda van knelpunten en oplossin- gen in de regio Waterweg-Noord, van Schiedam tot Hoek van Hol land. Hiertoe werkt Nexus ook sa men met gemeenten buiten de Rot- terdamse regio, te weten Westland en Midden-Delfland. SCHIEDAM - Het wordt weer feest op de Maasboulevard. De negentiende editie van't Maas boulevardfeest zorgt ook dit jaar weer voor een extra lang weekend muziek, sport, thea ter- en kinderactiviteiten in het zuidelijkste stukje Schiedam. Het feest barst los op donder- dagavond 12 juli met Schie dam Klassiek. Publiekstrekker op zaterdag is de meidengroep KUS en op zondag gaat het dak eraf met de Gebroeders Ko en de momenteel ongekend popu late Nick Simon. Voor de vierde editie van Schiedam Klassiek is gekozen voor een thema dat ook gewaardeerd zal worden door liefhebbers van populaire mu ziek: 'Night at the Musical'. Het Randstedelijk Begeleidingsorkest Sinfonia brengt samen met het Schiedam Klassiekkoor kaskrakers uit de populaire musicals ten ge- hore op een manier die uniek is in Nederland. Schiedam Klassiek start om 20.30 uur en is gratis te bezoeken. Vrijdag 13 juli staat in het teken van cover-bands, darts en disco. Vanaf 19.00 uur vliegen de pijlen je om de oren op een van de grootste darttoernooien in de Rijnmond. In- schrijven kan vanaf 18.30 uur en de kosten zijn drie euro. Het vrijdag- festival start om 19.45 uur met een optreden van de Schiedamse rock coverband Join-the-Grid, daarna is de beurt aan Fab 5. Zoals de naam doet vermoeden speelt Fab 5 de beste hits van de Beatles. Het vrijdagfestival wordt om 22.45 uur afgesloten door een spetterend optreden van Miracle, een van de grootste en bekendste Queen co- verbands ter wereld. Zij hebben zelfs twee maal opgetreden voor het Mercury Phoenix fonds, opgericht door Queen zelf. Zaterdag 14 juli en zondag 15 juli zijn weer als vanouds. Op het ge- hele terrein is van alles te doen. Een enorme feestmarkt, ontzet- tend veel theater, demonstraties en te veel kinderattracties om op te noemen. Natuurlijk begint op za- terdagmiddag weer het popfestival dat inmiddels een van de groot ste popfestivals in de Rijnmond wordt genoemd. Om 14.30 uur geeft Umbilical het startschot gevolgd door Denvis, Bluesiastic, Crowjane, Fusz, The Inflatables, Radioacous- tic en The Memphis Maniacs. Om Nick&Simon uit Volendam. Vrienden van Jan Smit en bekend van hits als 'Steeds Weer' en 'Herwinnen'. Foto: Maasboulevardfeest 23.00 uur wordt het festival afge sloten met een onvergetelijk op treden van de Engelse band The Brew. Ook de kinderen worden niet vergeten. Naast de klompenmolen, luchtkussens, uilenshow, zweefmo- len en clown Rickie komt de popu laire meidengroep KUS om 15.00 uur een spetterend optreden geven. KUS gaat los op de Maasboulevard! Aan de jongeren is ook gedacht. Om 12.30 uur start de spectaculaire parachutistenshow en vanaf 10.00 uur tot diep in de avond kunnen ze tegen het sterk gereduceerd tarief van vijf euro paintballen op een speciaal ingericht deel van het ter rein. En vanaf 22.00 uur kan er ook nog genoten worden van de beste films in de filmbus. Hollandse hits en het grote voet- baltoernooi zijn de typische acti- viteiten van de zondag. Van 11.00 uur tot 16.00 uur strijden tientallen voetbalteams om de grote Maas- boulevardbeker en vanaf 12.00 wordt het dringen geblazen op het Hollandse Hits Festival. Op het grote buitenpodium treden een keur aan artiesten op waaronder Imca Marina, Marc Lapre, Ria Valk, Nick Simon en ik heb een toet toet toeter op mijn waterscooter De Gebroeders Ko. Meer informatie en de exacte tijden van alle activiteiten zijn terug te vinden op de uitgebreide website die te vinden is op www.maasbou- levardfeest.nl. Met het boekje 'Hartstocht Passie' heeft Jan Anderson opnieuw een deel van zijn 'verzamel oeuvre' gecatalogiseerd. 89 onderwerpen worden gerubriceerd en summier in beeld geliracht, telkens aan de hand van een boek dat als standwerk over het onderwerp geldt. Deze boeken vormen daarbij zelf ook weer een collectie op zich. Wanneer het hem er dan ook om ging zijn verzameling 'boeken over een onderwerp' in beeld te brengen, dan is dat Jan redelijk gelukt. Toch lijkt een dergelijke uitgave geen recht te doen aan de vele mogelijke invalshoeken en de intrinsieke waarde die zijn talrijke verzantelingen als totale collectie hebben. Dat Jan bijzondere, zeldzame en dikke boeken heeft over een onderwerp waar hij toevallig zelf ook een verzameling van heeft of in kruisbestuiving kan samenstellen, is leuk als gegeven en aardig als kapstokje, maar dan zou daar toch iets ntedr aangehangen moeten worden dan een te vrijblijvend onderschrift. Ook qe 'hartstocht en passie' waarmee Jan zijn vele verzamelingen bij elkaar heeft gebracht blijft volstrekt onderbelicht, te meer gezien de titel van het boekjE Jan laat een kans liggen om expliciet uit de doeken te doen hoe hij zijn enorme collectie op heeft kunnen bouwen. Ook lijkt het een raadsel waarom Anderson voor de definitieve vastlegging van zijn oeuvre gekozen heeft voor de gehanteerde vorm met een slappe kaft. 'Hartstocht Passie' lijkt een slappe doublure van het 'Verzamelen gaat vanzelf waarin Dick van der Lugt' in 1990 al 150 verzamelingen van Jan Anderson beschreef. Dit is een prachtboek dat als sierraad in een koninklijke boekenkast niet misstaat. Met de definitieve vaststelling van zijn museale verzamelbezit had een waardig opvolger als update van dit boek beter tot zijn recht gekomen in de koninklijke bibliotheek. Nu lijkt het met 'Hartstocht Passie' slechts een pronken met andermans veren, waarbij hij in contradictie met zijn veel genoemde en geroemde opvatting over de kwaliteit van vormgeven en uitvoering, nu zelf juist te kort schiet qua vorm en inhoud. Elk van de onderwerpen blijft onderbelicht en vaak is niet duidelijk waar het 'source' boek zich bevindt tussen de gefotografeerde objecten uit de eigen verzame ling van Jan. Als handleiding bij de gelijknamige tentoonstelling 'Hartstocht en Passie" die momenteel is ingericht in het Streekmuseum voldoet het boekje wel licht redelijk, maar met de op handen zijnde fusie met het Vlaardings mu seum, vervalt toch de specifiek genoemde uitleenfunctie van de catalogus als uitleen 'source' voor andere musea. 'Hartstocht Passie; een greep uit de verzamelingen van Jan Anderson', werd met ondersteuning van het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. uitge- geven door het streekmuseum Jan Anderson, kost 5 euro en is verkrijgbaar bij het Streekmuseum aan de Kethelweg 50, boek- en kantoorboekhandel Pontier en Boekhandel Plantage Den Draak. De redactie van Maasstad Week- bladen verloot onder Maasstadle- zers drie exemplaren van 'Harts- toch en Passie'. Wie kans wil maken op het boek hoeft maar den ding te doen. Stuur een mail- tje naar b.vanzessen@maasstad. nl of een briefkaart naar Maas stad Weekbladen, t.a.v. Bart van Zessen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. De winnaars worden onder het eerstvolgende Boek beeld gepubliceerd en kunnen het boek 'Hartstocht en Passie' in Jan Anderson's streekmuseum, kethelweg 50, afhalen. De winnaars van het boekje-'De zeven reuzen van Schiedam' zijn: R. de Gids-Buurman (Lisztpiein. Schiedam), L. Sprong (Nieuwe Haven, Schiedam) en H. eiy C. Mellegers (SchiedamseWeg, Vlaardingen). De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond De DCMR Milieudienst Rijnmond neemt waar nodig en indien mogelijk actie om de overlast van stank, stof of lawaai te stoppen. Van 2 tot 9 juli zijn 505 meldingen over milieuoverlast ontvangen van bewoners in het Rijnmondgebied. Het gemid- deld aantal meldingen per week tot nu toe dit jaar is 436. Meer weten over het werk van de DCMR en ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. TEN N00RDEN VAN OUDE MAAS STANK VAN VENTILEREND TANKSCHIP Op vrijdag 6 juli komen in drie kwartier twaalf meldingen over een gasachtige lucht bij de meldkamer van de DCMR binnen. Het klachtenpatroon loopt van Hoogvliet, Poortugaal, Rhoon naar Barendrecht. De uitrukdienst van de DCMR heeft de veroorzaker van de stank, de tanker Vopak van Humbolt, ter hoogte van Barendrecht achterhaald. Het schip ventileert zijn lege tanks. Dat is niet toegestaan in dichtbevolkt gebied. De overtrading is voor verder onderzoek doorgegeven aan de rivierpolitie. HERKOMST MELDINGEN IN JUNI Het aantal geluidmeldingen is ten opzichte van mei toegenomen. Dat is gebruike- lijk in deze tijd van het jaar. De vakantieperiode is begonnen en mensen zijn meer buiten waardoor zij meer geluidoverlast ervaren. 1200 r Vliegtuigen Horeca evenementen Overig geluidoverlast btanK (zoals industrie) I\LUQIO lliuuguit/f Overige RCMR meldingen V - milieudienst fM.i Rijnmond MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9