y maasstad Ulllte® Ijpsn npr maasstad! goeddoel Win een Transformers-pakket! 1200m2 4000 m2 0909- 50 10 699 r id 8 P €95. Museum in de metamorfose Unieke lezersaanbieding 3-daagse ZomerCruise naar Newcastle nu vanaf €61,- p.p. DFDS SEAWAYS 7 U1Z©~ \Naavde TUIN- SERREMEUBELEN DFDS SEAWAYS mmsmm STOPPEN MET ROKEN I I I I I I Woensdag 18 juli 2007 tx 63 1# Soerendonk" i n. www.de-boschhoeve.nl info@de-boschhoeve.nl tel. 0495-592356 Camping Bovensluis (Willemstad) Een gezellige familiecamping 16 hectare vakantieplezier voor jong en oud. Ontdek meer op onze website http://www.bovensluis.nl en hopen u dan graag als onze gast te mogen begroeten. Reserveringen: 0168 - 472 568 "Camping Hacienda" (Belgie) v 0475 501 633 I* &mi-m weekblade Lastminute er tussenuit met maar liefst 40% KORTING! Nu van €102,- voor €61,- (OP=OP) op 14, 15, 20, 22, 26, 27, 28 en 29 augustus te boeken vanaf €61,- per persoon. RESERVEREN Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt DE GR00TSTE C0LLECTIE VAN NEDERLAND s4Met cut (MHwuuzd teo&i&zan! tui*c- etc Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Verstand van slapeny Zo doet u mee! feEE Oost west, thuis best door Jaap Proost ROTTERDAM - Het gras is niet altijd groener bij de bu- ren. Fotograaf Dirk Kome richt zich in zijn werk voornamelijk op de boerderij waar hij is opgegroeid. De boerderij, het land en de mensen die daar leven zijn nu te zien in de ten- toonstelling 'Van de boerderij' in de Kunsthal. „Ik ben graag op onze boerderij. Ik woon nu een aantal jaar met plezier in Amsterdam, maar mis het contact met de natuur. Bezig zijn met de grond. De omgang met de dieren. Weten welke koe aardig is en welke een ochtendhumeur heeft." Dirk Kome (1976) houdt van zijn geboortegrond. In de hoek van zijn atelier in Amsterdam-West staat een oude, houten groentekist met daarop H. Kome Pz. Zijn opa heeft er waarschijnlijk ooit spruitjes in verpakt. Op de muur hangt een grote foto van een koe. Drie grote wonden en groene desinfecteer zijn op de flank van het beest te zien. „Je hebt altijd een koe met pro- blemen. Deze had een keizersnee nodig. Maar ze heeft het overleefd", legt hij uit. Tijd is het centrale thema in zijn werk. In zijn foto's hangt vaak een verstilde sfeer. Het zijn beelden van paardebloemen die zich door de ter- rastegels hebben weten te wurmen en gekrulde kinderfoto's op een wand. „Ik ben gei'nteresseerd in wat tijd met een bepaalde plek doet. De verandering die het te weeg brengt. Ik weet natuurlijk dat fotografie een momentopname is. De boerderij blijf ik de komende dertig jaar foto- grafen. Op zoek naar de verschillen die onvermijdelijk ontstaan." De boerderij van de familie Kome staat op het eiland Voorne-Putten, in de polder bij Rockanje. De foto- serie 'Van de boerderij' laat niet al- leen het land en de stallen zien. Ook de familie van Dirk komt prominent voor op de foto's. Zoals zijn broer Hadde, die nu in het familiebedrijf werkt. „Dat zat er altijd al in. Hij was vroeger al veel meer met het boerenbedrijf bezig dan ik. Hadde ging meehelpen met de moeilijke klussen, zoals de koeien melken. Ik Opa's hand Hadde in de Landrover. foto's Dirk Kome w Keizersnee. Haar omhoog. Vakantieoord Het Lorkenbos Dichtbij het Nationale Park de Hoge Veluwe. Boek nu voor de zomer. Nog diverse bungalows en caravans. Alle voorzieningen zijn aanwezig. Kijk op www.lorkenbos.nl of bei ons op telefoonnummer 0318-591567 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl TE HUUR AANGEBODEN: 4- of 6-persoons luxe vakantiechalets op chaletpark De Krabbenkreek te Sint Annaland (Zeeland) aan Jachthaven. Telefoon: 0164-251484 of 06-22401769 Mechelen, Zuid-Limburg Hotel Restaurant De Oude Brouwerij Uniek gastvrij familiehotel, uitstekende keuken, 18s eeuwse hoeve, tuinen en terrassen. www.deoudebrouwerij.nl Brochure Tel. 043-4551636 1/ Ruitervakanties ponykampen Weekend- en dagarrangementen Vakantiehuisjes 2 pers. kamers Groepsaccommodatie en Minicamping Schitterende rijomgeving bos en heide Zwemmen met paarden! LAST MINUTE AANBIEDINGEN (omgeving Maasstricht, Aken en Spa) Stacaravans en appartementen Hotel de Kroon Epen (Z.L.) Bourgondisch genieten in de tuin van Maastricht en Aken Knusse kamers en een prime keuken Ibar, biljart) Tevens appartementen en vakantiehuizen Telefoon: 043 455 21 20 www.hoteldekroonepen.nl CpjseT soil with er srnit0 Mps Heirrich Heine vertrekdato I &09-t/m 22-39-2007 FTachtige Sijn - Atoezalaui^, uw reis begint in Kejien en brengt u o.a. longs deschitaer- achfge plaatsen Andernach sn ROdBshejrr Nu vunuf p.p. IWO-t/m 23-10-2007 Sniaakvolle cruise geheel in teken No €345,- p.p. geen toeslag bovendek het. wijnpoeveiij en census wijukenrtis. Mps Elegant Lady*" verfrekdata 7-10-t/m 23-19-2007 herfstcrwse - Keuler - Aridernach - Kuctes- helm - Boppard - Koblenz. Vanaf €555,- p.p. 20-12-t/m 27-12-200? 8 doagse schittererde kerstcruse. *rcef de kersfefeer op net water, vanaf €995 - pp. n eo ontschepen ir Rotterdam. had daar helemaal geen belangstel- ling voor. Daarom was het makke- lijke werk voor mij: koeien naar de stal jagen." Na zijn middelbare school vertrekt Dirk Kome naar Amsterdam. Eerst doet hij de Gerrit Rietveld Acade- mie. Daarna de Rijksakademie. „Ik woon inmiddels al zo lang in de stad, dat ik anders naar de boerderij kijk. Ik heb een bepaalde afstand genomen. Maar je neemt een jeugd op het platteland wel met je mee. Dat is toch een voordeel. Je kunt het beste fotograferen wat je echt raakt." De Franse fotograaf Raymond De- pardon is ook opgegroeid op een boerderij en heeft in het fotoboek 'La Ferme du Garet' de omgeving van zijn jeugd gevangen. 'Gisteren platteland, vandaag stadsrand en morgen?', vraagt Depardon zich af naar aanleiding van de veranderin- gen in het landschap. Kome herkent dit. „Je merkt wel dat de stad een bedreiging vormt. Boeren hebben nog de leegte en dat is in Neder- land een schaars goed." Ook in Rockanje ziet hij de boerderijen op- geslokt worden door vinexwijken. „Projectontwikkelaars houden die oude huisjes goed in de gaten. Want als de bewoners komen te overlijden moet je er snel bij zijn." ROTTERDAM - Van I augustus 2007 tot medio 2008 sluit het We- reldmuseum Rotterdam zijn deuren. Het museum gaat een revitalise- ringsplan ten uitvoer brengen en zal ingrijpend verbouwd gaan worden. De ambities zijn niet bescheiden. Het museum wordt getransformeerd van een traditioneel museum naar een dynamisch centrum voor we- reldculturen, een cultureel meeting- point waar alle zintuigen aan bod komen. Het museum zal voorzien worden van een nieuw trappenhuis, twee liften en een geavanceerd klimaat- controlesysteem. Daarnaast wordt de programmering op het gebied van collecties, vaste- en wisselten- toonstellingen, educatie, evenemen- ten en communicatie geherstruc- tureerd en de logistiek ten aanzien van de commerciele verhuur en de exploitatie van het cafe en restau rant aangepakt. Met als resultaat een museum dat dagelijks (behalve maandag) geopend is van 11.00 tot 23.00 uur, een gratis toegankelijke vaste opstelling (Schatkamers) en jaarlijks twee spraakmakende wis- seltentoonstellingen. De boerderij gaat tegen de vlakte en nieuwbouw verrijst. Kome vindt dit jammer. „Alles wordt inwissel- baar. Dorpen, die vroeger een eigen identiteit hadden, gaan allemaal op elkaar lijken. Wat is het verschil tussen een gemeenschap hier en die vijftig kilometer verderop?" Daar naast wordt door de sloop ook een verbinding met het verleden door- broken. „Die boerderij of stal heeft een functie gehad in het dorp. Het was een herkenningspunt. Je kan beter van zo'n gebouw een kinder- boerderij maken of zoiets." Op een andere foto is het interi- eur van zijn - inmiddels overleden - oma te zien. Ze hield duidelijk niet van opsmuk. Onder een kapotte lampenkap kan je nog steeds een boek lezen en als de kat de nagels wil scherpen aan de deur, moet dat kunnen. Aan de muur hangt een vergeelde kalender van Hans Kardux, loonbedrijf te Zuidland. „Zulke inrichtingen zie je bijna niet meer. Ze woonde vanaf 1936 in de boerderij. Sinds die tijd is er ook weinig meer veranderd. Als mijn oma een stoel kocht, was dat omdat de oude kapot was. Niet omdat ze er op was uitgekeken." - Veel foto's in de Kunsthal laten een intiem beeld zien van zijn fa milie. Moeder Kome die haar haar wast, zijn vrouw tijdens de geboorte van zijn kind en de rommelige ka- mer van zijn oma. Vinden zij het niet raar dat ze nu in een museum hangen? „Mijn familie vindt het wel goed. Ik wilde natuurlijk geen familieruzie ontketenen, maar ze weten hoe belangrijk het voor me is om die foto's te maken. Ik ben met de reeks al bezig sinds 1999. Ik heb de beelden met liefde gemaakt en ze hoeven zich er niet voor te schamen." De tentoonstelling 'Van de boerde rij' is nog tot en met 26 augustus in de Kunsthal te zien. Voor meer in- formatie, kijk op www.kunsthal.nl. JUST SAIL AWAY Een wijnbar, een gemoedelijk relaxcafe en een exclusief gourmetrestaurant. Het zijn slechts een paar van de vele faciliteiten die te vinden zijn op de 'Princess of Norway'. Vanaf 30 mei is dit nieuwe schip van DFDS Seaways ingezet op de route IJmuiden-Newcastle, naast de 'King of Scandinavia'. De luxe cruiseferries bieden alles voor het ideale avondje uit, restaurants, live muziek, showballet, bars, casino, discotheek, bioscopen en Seashops. AANBIEPING In augustus krijgen lezers van Maasstad weekbladen de gelegenheid kennis te maken met de 'Princess' en 'King' tijdens een 3-daagse stedentrip naar Newcastle. Deze reis is Inclusief twee overnachtingen in een hut met douche en toilet en een dag in Newcastle. Newcastle In Newcastle is het een lust om te winkelen, musea te bezoeken, een stadswandeling te maken of te genieten op een van de vele terrassen langs de rivier de Tyne. Reizigers hebben een hele dag de tijd om Newcastle te ontdekken aan de hand van het gratis handige stadsgidsje. Informatie en reserveren: www.dfds.nl/maasstad of bei DFDS Seaways, tel. (0255) 54 66 66 o.v.v. de boekingscode MS7. Alleen bij telefonische reservering 15,- boekingskosten. Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL 010-418 50 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl monnik te koop aan- geboden atletiekbond gonzend geiuid water rond de polen Europese vrouw 6 warm- waterbron struisvogel landbouw- onderwijs Flevolander Y 8 Y treurspel bladzijde punctueel promotie- opname balustrade 9 versleten ijzeren voorwerpen zoetwatervis heilwens omroep gravure rivier in Spanje bijbelse figuur voorwaarde koningin- regentes 4 dat is (Latijn) 5 spoed voortdurend drassig land een van deV.S. 7 vruchtennat Y slagader door erfenis verkrijgen hondenras riviermond f Y niet weinig later model knaagdier arbeidsduur- verkorting uiting van berusting 1 smalle weg arrondisse- ment 2 numero Frans lidwoord een enkele niet vroeg Y rivier in ftalie provincie van Canada 3 Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis De rage van de jaren tachtig is weer helemaal terug! Transformers, robots in vermomming, die van voertuigen naar robots kunnen transformeren en omgekeerd. Naar aanleiding van de film Transformers The Movie heeft Hasbro een gelijknamige speelgoedlijn op de markt gebracht. Zeven winnaars krijgen een Transformers-pakket thuis gestuurd. Kijk voor meer info op www.transformers.com. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 18 t/m dinsdag 24 juli 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bei het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 De oplossing uit nummer 21 is: kruistocht. De winnaars van de entreekaarten voor Het Land van Ooit hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17