www.schiedara.nl Mobiel parkeren.... en betalen kan in de Schiedamse binnenstad Vooraankondiging expositie 'Moeders zonen' 15 juli - 7 oktober 2007 Decor Schiedam: Impulsen uit de stad c'edtliPM Schiedam Wijkvereniging De Velden nodigt college uit voor bezoek In augustus geen spreekuur gemeentelijke ombudsman Wethouder Siljee opent Bed Breakfast aan de Hoofdstraat Pienter Parkeren in de binnenstad! gemeente Schiedam Week 29 Woensdag 18 juli 2007 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeenteiijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor k X donderdag 08.00 tot 20.0^ uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 y W w (Foto: Jan van der Ploeg) De gemeente Schiedam ontving de laatste jaren steeds meer verzoeken tot het vestigen van een Bed Breakfast. Daarom is het beleid ten aanzien van deze vorm van overnach- ten versoepeld. Bij het bieden van overnachtingsmogelijkheden voor maximaal 4 personen zijn geen vergunningen meer vereist. Alle mogelijkheden voor overnachten in Schiedam zijn inmiddels verzameld in de onlangs gepresenteerde Horecagids, welke onderdeel uitmaakt van de Ontdekschiedam.nu cam- pagne. Deze gids is gratis verkrijgbaar bij onder andere VW, musea en horecagelegenhe- den in de stad en te bestellen via www.ontdekschiedam.nu. Vorige week hebben burgemeester en wethouders een bezoek gebracht aan de wijk De Velden. Op uitnodiging van het bestuur van wijkvereniging De Velden nam het college een kijkje bij de ophogingen die hier momenteel plaatsvinden. Zoals bekend was in De Velden sprake van ernstige verzakkingen, die de wijk veel overlast hebben bezorgd. De bewoners zijn blij dat hieraan een eind komt. Nadat eerder al het middengebied van De Velden is opgehoogd, gebruikmakend van licht materiaal (EPS, oftewel 'piepschuim'), is nu de tweede fase van de ophoging in uitvoering. Vanwege de bijzondere situatie in De Velden heeft de gemeente extra geld voor de ophogingen beschikbaar gesteld. Bewoners betalen een eigen bijdrage voor de ophoging van de tuinen. Het college wordt door wijkvereniging en aannemer rondgeleid door de wijk (Foto: mevrouw Boumans) Jan Boumans, voorzitter van de wijkvereniging, organiseerde samen met aannemer Van Dijk Maasland, een ontvangst van het college omdat de bewoners graag wilden laten zien dat het extra geld voor De Velden goed wordt besteed. De wijk knapt zienderogen op. Hij gaf ook aan dat de wijkvereniging vooral dankzij de verzakkingsproblematiek is ontstaan en sterk is geworden, maar dat deze inmiddels is uitgegroeid tot een vereniging die zich op een veel breder terrein richt. Zo heeft de vereniging sinds kort een buurtpreventiecom- missie en wil zij graag met de gemeente in overleg over het realiseren van voorzieningen voor de jeugd, die in De Velden in groten getale aanwezig is. Zowel door de heer Boumans als door wethouder Siljee werd nog gememoreerd dat de vorig jaar overleden Hans Molendijk heel veel heeft betekend voor de wijkvereniging en de aanpak van de verzakkingsproblematiek. Om die reden hadden de bewoners al een plein naar hem vernoemd. Wethouder Siljee kon de bewoners melden dat het college dit gebaar ondersteunt door dit plein ook officieel de naam Molendijkveld te geven. Met trots en plezier nodigen de EVA's, Emancipatie van Vrouwen van Allochtone herkomst in Schiedam en COS Rijnmond Midden Holland u uit voor de opening van de expositie Moeders en zonen, boodschappen voor de toekomst. Omdat wij uw komst zeer op prijs stellen willen wij u door middel van deze vooraankondi ging alvast op de hoogte stellen. De opening vindt plaats op: Dinsdag 11 September 2007, om 16.30 uur Stadswinkel, Stadskantoor gemeente Schiedam Stadserf 1, Schiedam. Vanaf 16.30 uur bent u van harte welkom in de Stadswinkel van Gemeente Schiedam. Het programma start stipt om 17.00 uur. Wethouder mevrouw C.A.C. Daskalakis opent het programma. Stand up comedian Amar El Ajjouri treedt op als 'zoon van zijn moeder'. Tegenwoordig wordt er veel gediscussieerd over samen leven en samen opgroeien. In dit verband wensen Schiedamse moeders met uiteenlopende culturele achtergronden zichzelf en de opvoeding die ze hun kinderen meegeven zichtbaar te maken. Zij stelden zich indringende vragen. Welke boodschappen hebben wij meegekregen van onze ouders? Welke hebben wij behouden en welke hebben wij overboord gezet? Wat zijn onze dilemmas, problemen, keuzes? Welke boodschappen geven wij op onze beurt mee aan onze kinderen in deze snel veranderende tijden? Het project Moeders en zonen, boodschappen voor de toekomst, bestaat uit een reizende expositie, een brochure en een educatieve handleiding. Dit project werd in Schiedam mogelijk gemaakt door Stadsregio en gemeente Schiedam met ondersteuning van Stichting welzijn Schiedam en Wijkwerk. 'Moeders en zonen, boodschappen voor de toekomst' is een initiatief van COS Rijnmond Midden Holland (centrum voor internationale samenwerking), Dona Daria (centrum voor vrouwen en emancipatie) en fotograaf Robert de Hartogh. Per 1 September 2005 is het mobiel parkeren in Schiedam ingevoerd. Het systeem werkt gemakkelijk. U meldt u via www.park-line.nl aan voor een parkeerkaart. Het inschrijven kost eenmalig tien euro. De maandelijkse abonnementskosten bedragen 1,75. Dan krijgt u een parkeerkaart opgestuurd, die u duidelijk zichtbaar op de voorruit van de auto kunt plakken. In de praktijk gaat het gsm-parkeren dan als volgt. Als u het parkeergebied van Schiedam binnenrijdt, ziet u bordjes hangen met een P, een mobiel telefoontoestel en een nummer met vier cijfers. Die bordjes zijn vrijwel niet te missen, want ze hangen om de vijftig meter; bijna vierhonderd stuks in de hele binnenstad. U belt vervolgens met uw mobiele telefoon naar Park-line en toetst dan het nummer in. En vanaf dat moment staat u 'betaald geparkeerd'. Komt er een parkeercontroleur langs dan kan hij met enkele han- delingen nagaan of u correct heeft betaald. Als u weer vertrekt, meldt u zich telefonisch af en stopt het betaald parkeren. U betaalt een keer in de maand via uw giro- of bankrekening. In de maand augustus houdt de gemeentelijke ombudsman Schiedam geen spreekuur. In September wordt het spreekuur hervat. Burgers zijn dan zoals gebruikelijk weer welkom op de vrijdagen van alle even weken tussen 9.00 en 10.00 uur. Het eerste spreekuur zal plaatsvinden op vrijdag 7 September. Mocht u eerder met de ombudsman willen spreken, dan is dat op drie manieren mogelijk: telefonisch via 010-411 1600 of per e-mail op info@ombudsman.rotterdam.nl. Ook kunt u terecht op het Rotterdamse inloopspreekuur, dat iedere dinsdagochtend gehouden wordt van 9.00 tot 12.00 uur aan het Hofplein 33 (lijn 21, 23, metro, halte Stadhuis) Algemene informatie over de ombudsman staat op de website www.ombudsman.rotterdam.nl Vorige week donderdag opende wethouder Menno Siljee Bed en Breakfast Loogiesch aan de Hoofdstraat 175 in Schiedam. De Bed Breakfast, met uit- zicht op molen De Nolet, is een initiatief van Ria Lanser en Caroline Bot. De ini- tiatiefneemsters willen een huiselijke accommodatie bieden voor de toeristisch recreatieve bezoeker van Schiedam. Het klinkt raar; mobiel parkeren want iedereen parkeert altijd mobiel... Maar er is nog een tweede betekenis en die slaat op het betalen van het parkeergeld per mobiele telefoon. De gemeente Schiedam noemt dit het gsm-parkeren. Het gaat om een eenvoudig systeem dat inmiddels twee jaar in de Schiedamse bin nenstad functioneert. Geen gedoe dus meer met contant geld of chipknip, maar gewoon een keer per maand een overzicht van de kosten. SMS-bericht Mocht u vergeten uit te checken' dan hoeft er nog geen man over boord te zijn. U krijgt bij Park-line namelijk een Persoonlijke Pagina voor het beheren van verschillende gege- vens. Op deze pagina kunt u instellen, dat u via een sms-bericht wilt worden herinnerd aan het afmelden voor het parkeren. U kunt er bijvoorbeeld voor kiezen dat u om het uur een berichtje ontvangt dat u zich nog moet afmelden. Verder gelden er voor de gsm- parkeerder dezelfde regels als voor alle andere parkeerders. In de Parkeerverordening staan die aangegeven. Denk bijvoorbeeld aan het ter plekke geldende tarief en de maximale parkeerduur. Als de maximale parkeertijd is verstreken, wordt de gsm-parkeerder overigens automatisch afgemeld. Het voordeel van Park-Line is dat dit bedrijf ook in andere gemeenten zoals Rotterdam, Delft en Den Haag actief is. Dat is handig voor mensen zoals servicemonteurs, die regelmatig in dit soort steden op verschillende plekken moeten zijn. Voor werkgever en medewerker heeft het gsm-parkeren verschillende voordelen. Het bedrijf vraagt een aantal kaarten aan en geeft die mee aan het personeel. De medewerkers hoeven geen parkeerbon- netjes meer in te leveren. De baas krijgt de rekening en kan checken of het parkeergedrag klopt met de gegeven opdrachten-. Naast de gewone parkeerders en bedrijven zijn er ook centrumbewoners die zo'n kaart kopen als service voor hun gasten. Komt er iemand op bezoek, dan geef je hem (of haar) de parkeerkaart en hoeft hij niet meer naar de automaat om zelf te betalen. (Foto: Jan van der Ploeg) Abonnementje terugverdienen Park-line is een commerciele onderneming en verwerft op twee manieren inkomsten. Enerzijds door het afsluiten van abonnementen. Anderzijds ontvangt Park-line een klein percentage van het parkeergeld dat zij voor de gemeente Schiedam incasseert. Voor de gemeente Schiedam levert het gsm-parkeren pers saldo niets extra op. Sterker nog, het kost de gemeente geld omdat de mensen 'precies parkeren'. Zij betalen exact de tijd dat zij geparkeerd hebben en hoeven het tijdstip van hun terugkomst niet ruim in te schatten. Op deze manier kan de gsm-parkeerder dus zijn 'abonnementje' terugverdienen Er zijn verschillende mogelijkheden om te betalen in Schiedam-Centrum. Automobilisten kunnen betalen met chip en op sommige plaatsen met muntgeld en pinpas. Plus het tele fonisch betalen. Volgens een verkeersdeskundige van de gemeente is de betalingsbereid- heid behoorlijk. Mensen zijn best bereid om te betalen voor het gebruik van een van de drieduizend parkeerplaatsen die de Schiedamse binnenstad telt. Zo'n honderd keer per dag wordt er gebruik gemaakt van het gsm-parkeren. "Het systeem werkt goed. We krij- gen er nooit klachten over", luidt de ervaring op het Stadskantoor. Gemeenteber" e<""« Deze vraag resulteert in de tentoonstelling Decor Schiedam. Impulsen uit de stad, waarin de meest opmerkelijke ontwikkelingen in het Schiedamse kunstlandschap van de afgelo- pen jaren in kaart worden gebracht. Wat is de nieuwste generatie beeldend kunstenaars en vormgevers in de stad, wat is het aanstormend talent en wie trekt de aandacht van kenners en kopers? Foto's, tekeningen, schilderijen, digitale film, meubels, serviezen, lampen, vazen, mode en objecten van Onno Donkers, Sjef van Duin, Emile Estourgie, Mathijs Gootjes, Sarah van der Pols, Bertjan Pot, Sebastiaan Straatsma, Studio TSK (Ivar Tjon-Sack-Kie), Studio Wieki Somers (Wieki Somers en Dylan van den Berg), Marcel Wesdorp, XS -M - L (Diana van Golden, Charlotte Vonkeman, Marije Cnossen) en Esther Zitman. Schiedam heeft er een broedplaats bij. Voor de ramen van de Stadstimmerwerf op de Korte Haven verschenen wonderlijke lampen, tafels, stoelen, grote bergen purschuim bespoten in felle kleuren, objecten omwikkeld met allerlei soorten tape en op een keer een opblaasauto van Bertjan Pot, gemaakt van plastic folie en plakband. Wat er daar gebeurde gaf aanleiding tot de vraag hoe het eigenlijk gesteld was met de kunsten in Schiedam De tentoonstelling De tentoonstelling laat het werk zien van vijf beeldend kunstenaars en zeven vormgevers die in Schiedam wonen of werken, of allebei. Meer dan dat hebben ze niet gemeen. Wat hen bindt is het decor van de stad waartegen hun activiteiten zich afspelen en het feit dat ze tot een jongere generatie behoren. De reden waarom ze voor Schiedam kozen is even verschillend als de aard van hun activiteiten en loopt uiteen van heel persoonlijk tot heel pragmatisch, bijvoorbeeld omdat er een betaalbare of goed bereikbare werkruimte te vin- den was. Natuurlijk zijn er relaties en tegenstellingen te vinden en verbanden te leggen. Mathijs Gootjes (schilderijen), Sarah van der Pols (tekeningen) en Esther Zitman (foto's) zijn gei'n- teresseerd in de verschillende factoren die de verschijningsvorm van de menselijke gestalte bei'nvloeden, juist de intentie waarmee zowel Marcel Wesdorp als Sjef van Duin fotografie als medium gebruiken volstrekt uiteen loopt. Ook tussen de zeven vormgevers zijn dergelijke verbanden te leggen. Zo zoekt zowel Onno Donkers als het trio XS-M-L (Diana van Golden, Charlotte Vonkeman en Marije Cnossen) naar een esthetiek van onverwachte combinaties, de een in meubels en interi- eurs, de ander in mode en accessoires. Het label beweegt zich op de grens van kunst en modevormgeving en wordt zowel in een museale omgeving als in winkels getoond. De (Foto: Jan van der Ploeg) ontwerppraktijk van Emile Estourgie (EEE vormgeving) en Ivar Tjon-Sack-Kie (Studio TSK) ligt deels nog in het verlengde van de werkzaamheden die beiden voor de ontwerp- studio van Vincent de Rijk uitvoerden. Voor Sebastiaan Straatsma, Bertjan Pot en Studio Wieki Somers (Wieki Somers en Dylan van den Berg) geldt dat zij eerder ontwerpen vanuit het materiaal dan vanuit de vorm, met een sterke voorliefde voor het experiment. Maar deze vergelijkingen en verbanden doen weinig recht aan hun individuele kwalitei- ten. Die vormen de wezenlijke bijdrage aan het cultuurlandschap van de stad Schiedam. Museumwinkel In de museumwinkel zijn tijdens Decor Schiedam. Impulsen uit de stad diverse produc- ten van de vormgevers uit de tentoonstelling te koop. Zo zijn er onder andere schalen en bestek van Emile Estourgi verkrijgbaar, ringen van het label XS-M-L en de Blossom vaas van Wieki Somers. Het tijdschrift Musis heeft een speciaal nummer gewijd aan deze tentoonstelling en is verkrijgbaar voor 5,-. Voor meer informatie zie www.stedelijkmuseumschiedam.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2