www.schiedam.nl :mt.\ Sociaal Economische Adviesraad Schiedam van start vergadert Tropische mix in Prinses Beatrixpark bij Zomerbeat Starterslening ingevoerd in Schiedam gemeente Schiedam 4" fc- De gemeenteraad Week 29 Woensdag 18 juli 2007 Kids zomeractiviteiten en kans op een spelcomputer! 3 maanden proefabonnement voor wie de bibliotheek nog niet kent waterweg Wijkplan Schiedam Zuid gepresenteerd bibliotheek d ft -L W Gemeenteberi De gemeenteraad vergadert Op donderdag 19 juli 2007 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 19.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor en wordt eventueel vrijdag 20 juli vanaf 16.00 uur vervolgd. De raadsvergadering is live te zien via Look TV en via de website van de gemeente Schiedam. Tijdens de raadsvergadering komt onder andere aan de orde: Voorjaarsnota 2008 De voorjaarsnota 2008 is een voorloper voor de programmabegroting 2008. Het college heeft de financiele ruimte berekend voor nieuw beleid. Het college stelt aan de raad voor op welke wijze volgend jaar invulling te geven aan dat nieuwe beleid. Daarnaast zijn voorstellen voorlopig geparkeerd; deze kunnen aan de orde komen als later blijkt dat de financiele ruimte groter is. Aan de raad wordt gevraagd zich over de voorstellen uit te spreken. Het resultaat van de dis- cussie komt terug bij de begrotingsbehandeling in november, dan worden besluiten genomen. Toekomstvisie Schiedamse zwembaden Het college stelt voor om de samenwerking tussen de zwembaden Zuid en Groenoord te intensiveren. Bij de behandeling in de commissie is gebleken dat de meerderheid van de raad voorstander is om twee zwembaden in Schiedam te handhaven. De raad kan ook nog andere kaders meegeven die bij de samenwerking van belang zullen zijn. Schieveste Schieveste moet een nieuw multifunctioneel onderdeel van Schiedam worden, een locatie met hoogwaardige kantoren en andere bedrijvigheid, aantrekkelijke woningen en een scala aan ontmoetings- en ontspanningsgelegenheden. De kracht en potentie van de locatie Schieveste worden verklaard vanuit de unieke bereikbaarheid. De ligging en voorgestelde functies hebben geleid tot een milieueffectrapportage en een voorontwerp bestemmingsplan. De gemeenteraad wordt voorgesteld om de concept MilieuEffectRapportage (afgekort MER) en het Voorontwerp bestemmingsplan vrij te geven voor overleg met relevante partners op het gebied van de ruimtelijke ordening, de MER voor te leggen aan de adviescommissie MER en het bestemmings plan vrij te geven voor inspraak. De inhoudelijke discussie komt weer op de agenda na de inspraak. Op de raadsagenda staan A- en B-stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommis- sie unaniem heeft ingestemd en waarbij in principe geen discussie meer plaatsvindt; de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen over- eenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstuk- ken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kun nen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda ver- melde B-stukken (bespreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aanvang van de vergadering bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788. Op de basisscholen in Schiedam wordt voor de zomervakantie aan alle leerlin- gen een KidsPlezierGids uitgereikt. De KidsPlezierGids is speciaal voor kinde- ren gemaakt en biedt u een helder over- zicht van alle leuke, spannende en origi- nele acitiviteiten die in de zomervakan tie door Schiedamse organisaties wor den aangeboden. leder kind dat aan een activiteit uit de KidsPlezierGids meedoet, maakt kans op een van de mooie prijzen die dit jaar te winnen zijn. De hoofdprijs is een Nintendo Wii spelcomputer! De KidsPlezierGids is een uitgave van de gemeente Schiedam, afdeling Educatie en afdeling Welzijn. Meer informatie kunt u vinden op www. .kidspleziergids.nl. De gids is vanaf 23 juli ook gratis af te halen bij het Gemeentelijk Informatie Punt (Stadserf 1), TOS (Rembrandtlaan 41 a}, de vijf wijkcentra in Schiedam, de VW en de bibliotheken. De KidsPlezierGids is een uitgave van de gemeente Schiedam, afdeling Educatie en afdeling Welzijn. Bent u nog geen lid van de bibliotheek? Dan hebben wij voor u een gratis proef abonnement in de actiemaand juli. Word lid in juli en maak direct 3 maanden gratis gebruik van alle faciliteiten van Bibliotheek Waterweg. Na afloop van uw proefabonnement beslist u of u lid wilt blijven. Kies voor gemak en schrijf u in via de website www.alleboekengratis.nl U ontvangt dan een e-mail met de actievoorwaarden. Bovendien maakt u kans op een Arke reiscadeaubon t.w.v. 1.000,-. Adressen en Openingstijden www.bibliotheekwaterweg.nl De gemeente Schiedam zet stevig in op het stimuleren van het ondernemerskli- maat en de arbeidsmarkt. Een nieuwe stap daarbij is de Sociaal Economische Adviesraad Schiedam die onlangs is samengesteld en van start gegaan. De adviesraad werkt aan het behouden en verkrijgen van draagvlak voor de uitvoe- ring van het Lokaal Sociaal Akkoord en kan het college en de gemeenteraad gevraagd of ongevraagd adviseren over onderwerpen die de Schiedamse econo- mie betreffen. Gedurende de looptijd van het Lokaal Sociaal Akkoord (2006-2010) zal de adviesraad een lange termijnvisie over economie en werkgelegenheid in Schiedam opstellen. Tevens bewaakt de adviesraad de uitvoering van het Lokaal Sociaal Akkoord en kan de adviesraad in overleg treden met de leden van het college. De Sociaal Economische Adviesraad Schiedam bestaat uit Thom van der Boon (voorzitter ondernemersvereniging Vijfsluizen) (voorzitter) Hans Bergers (voorzitter ondernemersvereniging s-Gravelandsepolder) Siep Adolfs (voorzitter ondernemersvereniging Nieuw-Mathenesse) Chris Coppens (voorzitter Centrummanagement) Gert Kant (voorzitter college van bestuur HollandAccent Onderwijsgroep) Gerrit-Jan van Zoelen (voorzitter raad van bestuur Vlietland Ziekenhuis) Kees Marges en Saskia Vogelaar (Kamer van Koophandel) Erjc Zwennis (werknemersorganisatie CNV) Christine Bruijn van de gemeente Schiedam is secretaris. Er wordt nog gezocht naar een tweede vertegenwoordiger van de werknemers. In het Lokaal Sociaal Akkoord staan de afspraken die de gemeente Schiedam, werkgevers en maatschappelijke instellingen hebben gemaakt ter stimulering van het ondernemers- klimaat en de arbeidsmarkt. Dit akkoord geldt voor de periode van het huidige College De vrijwel voltallige Adviesraad (Foto: Jan van der Ploeg) Werkprogramma, dus voor de periode van 2006 2010, en kent 3 pijlers: Arbeidsmarkt ep educatie, Ruimtelijk-Planologisch en Dienstverlening aan ondernemers. De kracht van dit akkoord is dat de gemeente en werkgevers gezamenlijk gekomen zijn tot deze afspraken. Duurzame stedelijke ontwikkeling vereist een integrale benadering en zodoende een gezamenlijke aanpak van niet alleen publieke maar zeker ook private partijen. Stadserf Noord SPP Leliestraat SPP Schiewaegh Stadserf 1 Bachplein 589 Leliestraat 10 Nieuwe Damlaan 759 maandag 11.00-20.00 uur 14.00- 17.00 uur gesloten gesloten dinsdag 11.00- 17.00 uur 10.00- 17.00 uur 10.00 - 12.30 uur 09.00 - 11.00 uur woensdag 11.00- 17.00 uur 14.00- 17.00 uur 14.00- 17.00 uur 13.00 - 15.00 uur donderdag 11.00-20.00 uur 14.00 - 20.00 uur gesloten gesloten vrijdag 11.00- 17.00 uur 14.00- 17.00 uur gesloten 09.00 - 11.00 uur zaterdag 11.00- 15.00 uur 10.00- 13.00 uur 10.00- 12.30 uur gesloten Zomerbeat in de City bestaat vijf jaar en dat wordt zondag 22 juli uitbundig gevierd in het Prinses Beatrixpark. Het festival dat vier jaar op het Stadserf werd georganiseerd, belooft weer een tropische mix aan Caribische en funky muziek- klanken, cocktails en dynamische dansworkshops. Voor de kinderen is er een speciale Kids Area met een combinatie van sport, spel, disco en leuke surprise acts. Tussen 13.00 en 22.00 uur is er een uitgebreid programma op het hoofdpodium. De cocktail van Zomerbeat in de City bestaat dit jaar uit de Caribische muziek van Le Fiesta, Suzanna Lubrano's Kaapverdiaanse zouk en Engelstalige R&B, en de aanstekelijke mix van Junglebeats, Funk, Souljazz en Afrogrooves van Monsieur Dubois. De Exotische Braziliaanse danseressen uit Rio de Janeiro van Bumbum Brasil geven een onvergetelijke show in fonkelende Braziliaanse bikini's, Agua y Lemon zorgt voor een mix van Afro- Cubaanse salsa en jazzfusion en El Kroppo staat garant voor een dosis soul, power en funk. Naast de live optredens kan het publiek meedoen aan dansworkshops. Natuurlijk zal de bekende Zomerbeat cocktailbar en het terras niet ontbreken. Bovendien wordt het festival dit jaar uitgebreid met een wereldmarkt waar men niet alleen hapjes en gerechten afkomstig uit verschillende werelddelen kan kopen, maar ook kleding, tropische muziek en accessoires. Urbanstyle Showcase en Kids In de Urbanstyle Showcase brengt RMXCRW een spectaculaire mix van breakdance, vocaal talent, hiphop en dancehall. MAFE, een van de jongste en bekendste rappers uit Schiedam, ook wel bekend'als Ferry van Willigen, staat op het podium en Human Beatboxer Ronaldo produceert verrassende geluiden, effecten en ritmes. De DJ show van DJ Menace sluit de Urbanstyle Showcase af. Zomerbeat in de City zorgt ook voor de allerkleinsten in de Kids Area met onder meer Kindertheater Grrr en Magic Rubert. (Foto: Jan van der Ploeg) Zomerbeat in de City zondag 22 juli 2007 13.00 - 22.00 uur Prinses Beatrixpark, Schiedam Gratis toegang www.zomerbeatindecity.nl Vrijdag 13 juli reikte wethouder Maarten Groene de eerste exemplaren van het Wijkplan Schiedam Zuid uit aan enkele betrokken bewoners. Het plan is tot- standgekomen in samenwerking met bewoners, bewonersorganisaties (BVSZ en Belangen- en Bewonersvereniging 'De Plantage'), wijkpanel en wijkoverleg. Verschillende onderdelen uit het plan, waarover bewoners en gemeente het al eerder met elkaar eens werden, zijn inmiddels al in uitvoering. De eerste exemplaren worden door wethouder Maarten Groene uitgereikt aan Rob Tas (Bewonersvereniging Schie dam Zuid) en Edwin Westenberg (Belangen- en Bewonersvereniging 'De Plantage') (Foto: Jan van der Ploeg) Voor de komende jaren tot en met 2009 staat beschreven welke punten de aandacht krijgen. Uiteraard is er aandacht voor de buitenruimte, zoals het herinrichten van plei- nen, maar ook zijn de plannen op het gebied van sociale en economische ontwikkeling beschreven. In totaal is met de plannen een investering van 1 miljoen euro gemoeid. Het vaststellen van het Wijkplan is een begin: de komende jaren zullen veel projecten worden uitgevoerd, maar ook zal er bijvoorbeeld een ruimtelijke visie worden ontwikkeld, die wordt vastgelegd in een bestemmingsplan en een beeldkwaliteitsplan. In het oog springende zaken, die in het wijkplan zijn beschreven zijn onder andere: - betrekken van bewoners bij het beheer van sport- en spelvoorzieningen; - uitbreiding van straatverlichting; - herinrichten van verschillende pleinen en de Maasboulevard - opknapbeurt Groenelaan - meer mogelijkheden voor fietsparkeren Vanaf 16 juli kunnen beginnende koopstarters in Schiedam gebruik maken van de Starterslening. Koopstarters kunnen vanaf dan, als ze aan de voor de lening gestelde voorwaarden voldoen, het aanmeldingsformulier afhalen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De voorwaarden zijn te vinden op www.schiedam.nl. De Starterslening in het kort De Starterslening overbrugt het'verschil tussen de aankoopkosten van de woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Veel jonge huishoudens willen voor het eerst een woning kopen, maar kunnen hier vaak niet voldoende hypotheek voor krijgen. De hoge woning- prijzen staan in geen verhouding tot hun inkomen. Daarnaast is het aanbod van geschikte starterswoningen onvoldoende. Om deze koopstarters een financieel steuntje in de rug te geven hebben gemeenten en Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) de Starterslening ontwikkeld. Gemeente en SVn bieden de lening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Een voorbeeld: Een tweepersoonshuishouden heeft een gezamenlijk inkomen van 30.000,—. Het tweetal wil een nieuwbouwwoning kopen van 160.000 v.o.n. De bijkomende kosten (de verwervingskosten) zijn 8%. De totale koopsom komt dan neer op 172.800,—. Bij een rente van 5% kan dit huishouden volgens de NHG- normen maximaal 138.314,— lenen bij de eerste hypotheekgever. Het verschil tussen de maximale Iste hypotheek en de totale koopsom van de woning bedraagt 34.468,—. Voor dit bedrag kan een Starterslening worden verstrekt. Een starterlening mag maximaal 20% van de totale verwervingskosten van een woning bedragen. Voor financiers, makelaars, hypotheekverstrekkers en tussenpersonen is er een infor- matiebijeenkomst over de Starterslening op woensdag 18 juli a.s om 14.00 uur tot ca. 15.30 uur in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70, 3111 NR Schiedam. Tijdens deze informatiebijeenkomst wordt een korte toelichting geven over de doelstelling van de Starterslening in de gemeente Schiedam door wethouder Y. Haan. Vervolgens zal de SVn een nadere toelichting geven over de techniek en de procedure van de Starterslening en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Degenen, die deze bijeenkomst willen bijwonen kunnen zich aanmelden bij mevrouw G. Hesseling van de afdeling Wonen, telefoonnummer 2465637, e-mail g.hesseling@schiedam.nl. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 V t-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3