X maasstad maasstad wink ®oi] ©teik 'Het is mogelijk kampioen te worden zonder een partij te winnen' Schiedam ontdekt Europa Zelfs de Koningin stuurde een telegram -I 'Onze Daan heeft het Up-Syndroom' Lezersactie Nick en Simon warmen de boel op in Zuid vlaardinas boekbeeld milieubericht week29 If Ik Daar bij die molen... Beestenboel Bluesclub westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Donderdag 19 jull 2007 wx 53 Schiedams open driebandentoernooi van start SCHIEDAM - Met een zomer- toernooi willen Chris Voets (cafe De Kleine Confiance) en Dave Moodie van hotel/cafe (De Windmill) de biljartsport in Schiedam promoten. „In bijna alle cafes staat een biljart waar regelmatig gebruik van wordt gemaakt maar aan toer- nooien wordt bijna nooit mee- gedaan." Hun driebandentoer nooi moet hier verandering in gaan brengen. 1(4ni il Rob Gilsing wil subsidies in Brussel lospeuren Jaapje Weeda en Isaac van der Kooij 75 jaar getrouwd VLAARDINGEN - Er moet wel heel wat aan de hand zijn om bezoek van maar liefst twee burgemeesters en een telegram van de koningin te krijgen. Jo Weeda en Isaac van der Kooij speelden het klaar om 75 jaar met elkaar getrouwd te blijven, een feit dat dan ook uitgebreid gevierd werd met kinderen, kleinkinderen, achterkleinkin- deren, vrienden en bekenden en hoog bezoek. Onze Oaan heeft het wmm,n inert2*- m s l >tiv S, 'OE ;-3b4 DCMR Rijnmond SCHIEDAM - Overnachten in de Gorzen, het kan bij de nieuwste Bed en Breakfast 'Loogiesch'. Wethouder Men no Siljee opende afgelopen donderdag de Bed en Breakfast aan de Hoofdstraat 175. De Bed Breakfast, met een geweldig uitzicht op molen De Nolet, is een initiatief van de twee vriendinnen Ria Lanser en Caroline Bot. De nieuwe on- dernemers willen een huiselijke accommodatie bieden voor de toeristisch recreatieve bezoeker van Schiedam. Onlangs werd nog een andere Bed en Breakfast geopend in de Gorzen, deze bevindt zich op een woonark iets verderop aan de Willemskade. De laatste jaren ontving de ge- meente steeds meer verzoeken tot het vestigen van een Bed Breakfast, Om deze reden is het beleid ten aanzien van deze vorm van overnachten door de gemeente versoepeld. Bij het bieden van overnachtingsmoge- lijkheden voor maximaal 4 per- sonen zijn geen vergunningen meer vereist. Loogiesch bevat een klein ap- partement verdeeld over een leef- en slaapverdieping, deze is geschikt voor twee personen en biedt de mogelijkheid om zelf een maaltijd te bereiden. Ook heeft het onderkomen een eigen opgang. Boven het appartenient bevindt zich nog een sfeervol ingerichte zolder die ook de ruimte biedt aan twee personen. VLAARDINGEN - Smokey is een lieve, super aanhankelijke kruising siamees van ongeveer vier jaar. Smokey klimt graag via je benen otnhoog, om daarna eens heerlijk in je nek te gaan liggen spinnen. Voor Smokey zijn wij op zoek naar mensen die niet teveel van huis zijn en er tegen kunnen dat hij de hele dag om aandacht vraagt. Smo key kan bij katten en bij honden. Wie houdt er net zo veel van kroelen als Smokey? Meer informatie over Smokey en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar- dingen. Het dierentehuis is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010 - 434 53 35. door Norbert Veringmeier De Kleine Confiance geldt met haar drie tafels als een echt bil- jartcafe. De Windmill van uitbater Dave Moodie beschikt daarentegen over maar een biljart. „Met dit toernooi bewijzen wij echter dat je ook met 66n tafel in een toer nooi als dit kunt meedraaien. De speelwijze in poules is daar hele- maal op aangepast." Chris Voets legt uit dat er in de eerste ronde en de halve finales steeds met poules van vier wordt gewerkt. Deze viertallen spelen een avond of middag zowel in De Kleine Confiance als in De Windmill." Iedereen speelt per avond/middag drie partijen. Het driebandentoer nooi wordt gedurende 'de gehele zomer uitgesmeerd. In de eerste ronde spelen de verschillende pou les tot 12 augustus hun partijen. De 32 biljarters die de hoogste score behalen, gaan naar de halve finales die worden afgewikkeld van 13 tot 22 augustus. Achttien biljarters kunnen zich vervolgens plaatsen voor het finales op zaterdag 1 en zondag 2 September. „Er worden dan zes poules van drie spelers gemaakt en de beste zes biljarters uit deze ronde spelen op zondag de eindstrijd." Schot Dave Moodie vertelt dat het vooral een 'fun tournament' moet worden. ..Iedereen moet kunnen meedoen en kunnen winnen." Om dat laatste te bewerkstelligen heb- ben Voets en Moodie hun toe- vlucht genomen tot het Belgisch In cafes De Kleine Confiance en De Windmill werden maandag de eerste poulewedstrijden gespeeld van het Schiedams open driebandentoernooi. Op de achtergrond kijken organisatoren Chris Voets en Dave Moodie toe. Foto: Roger van der Kraan puntensysteem. ..Dat betekent dat het in theorie mogelijk is kampi oen te worden zonder een partij te winnen." Het organisatieduo legt uit dat iedere deelnemer naar niveau wordt ingeschaald in het toernooi. In elke partij bestaat uit dertig beurten. ..Afhankelijk van het gemiddelde aantal caramboles dat iemand maakt, wordt berekend hoeveel punten iemand in die der tig beurten hoort te maken. Een beginner moet in een wedstrijd vier caramboles zien te maken. Maakt hij of zij er minder dan kost dat punten maar worden er meer gemaakt dan krijg je juist meer punten. Iemand die een gemid delde van een half heeft. moet dus in zijn wedstrijden steeds vijf- tien caramboles maken. Elke partij heeft dus geen echte winnaar. Wie zijn vooraf gestelde gemiddelde haalt of daarboven zit, scoort de meeste punten." Voor de halve finales worden de gemiddeldes van de deelnemers indien nodig aan de realiteit aangepast. Chris Voets die zelf op niveau biljart, had eerst wel wat beden- kingen bij het systeem. „Als echte wedstrijdspeler wil je graag elke partij een winnaar hebben. Maar wij hebben onlangs het systeem zelf uitgetest en ik ben eigenlijk wel heel enthousiast geworden. Het is zo heel leuk om mensen van verschiliend niveau tegen elkaar te laten spelen." Voor de organisatoren van het Schiedams Open kan het toernooi eigenlijk nu al niet meer stuk. „Wij hadden vooraf gehoopt op zo'n dertig tot veertig deelnemers. Op dit moment zitten wij al op meer dan vijftig. Daarnaast merken wij het leeft. Vooral bij degenen die nooit toernooien spelen er al echt wedstrijdspanning.' Voets en Moodie hopen dat het toernooi de komende jaren navol- ging gaat vinden. „Het zou leuk zijn als dit toernooi de komende jaren in meer cafes en buurthuizen wordt gespeeld." Hoewel de eerste twee poules het toernooi afgelopen maandag af- trapten, is het nog altijd mogelijk in te schrijven. Ook niet-Schiedam- mers kunnen meedoen. Inschrijven kan nog tot 27 juli. Aanmelden kan in hotel/cafe De Windmill aan de Vlaardingerdijk 1 in Schiedam, (010) 426 70 07. en cafe De Kleine Confiance aan de Rotterdamse- dijk 50 in Schiedam, (010) 473 15 16. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 euro. Voor de finalisten lig gen zes geldprijzen te wachten. De uiteindelijke winnaar verdient een premie van 200,00 euro. door Kor Kegel SCHIEDAM - Het gemeente- bestuur van Schiedam heeft het helemaal nooit over Europa. Onverstandig, want er liggen in Brussel bergen geld waar Dagobert Duck heerlijk in kan zwemmen, maar waar Schie dam meer aan heeft. Met een beetje meer ambtelijke inzet zou er best geld uit de Europese structuurfondsen losgepeuterd kunnen worden. PvdA-raadslid Rob Gilsing vindt het daarom zinnig als burgemeester en wethouders eens een 'visie op de Europese subsidies' opstel- len. Het wordt tijd om het in de gemeenteraad over de Euro pese Unie te hebben. Gilsing reageert op een onderzoek onder 122 van de 443 gemeenten in Nederland, gepubliceerd in het be- stuurders- en ambtenarenweekblad Binnenlands Bestuur. Daaruit blijkt dat tweederde van de gemeente nauwelijks gebruikmaakt van Eu ropese subsidiemogelijkheden. Ze hebben het niet als beleidsdoel en hooguit krijgen ze perongeluk wel eens wat, als ze meeprofiteren van andere aanvragen. Toch blijken middelgrote en grote gemeenten een paar miljoen euro's in de wacht te kunnen slepen, als ze maar de juiste projecten voordragen voor EU-subsidies, Gilsing begrijpt uit het onderzoek, dat er een direct verband bestaat tussen de politieke aandacht voor Europees beleid en de mate, waar- in ambtenaren zich ermee bezig mogen houden. Het helpt, als er een organisatiebrede visie op sub- sidieaanvragen bestaat, een visie die door het college en ambtelijk apparaat gedeeld wordt. „Cruciaal zelfs," zegt Gilsing. Omdat er tot 2013 tweeeeenhalf miljard euro be- schikbaar is aan subsidies voor Ne- derlandse overheden en bedrijven, wil Gilsing weten of de gemeente Schiedam meer ambtenaren vrij- maakt om een gouden greep te doen. Hij vraagt hoeveel Schiedam de afgelopen jaren uit Brussel ge- kregen heeft en of er meer aandacht voor kan komen. De onbekendheid van de Schiedamse raad met Eu ropa blijkt uit Gilsings vraag, wie er binnen het college van burgemees ter en wethouders eigenlijk verant- woordelijk is voor de verwerving van Europese subsidies. De gemeente Rotterdam heeft wel ambtenaren in Brussel gedeta- cheerd. Ook is Rotterdam gangma- ker van het Comite van de Eure- gio's. Net als zijn voorganger Bram Peper bezoekt burgemeester Ivo Opstelten regelmatig de gebouwen van het Europees Parlement om er in het belang van de stad te lobbyen. Na zijn wethouderschap voor de PvdA in Schiedam was Herman Posthoorn enige jaren de Rotterdamse lobbyist in Den Haag en Brussel. VLAARDINGEN - Bluesliefheb- bers kunnen komende weekend hun hart ophalen in het Vlaardingse Cafe de Hommel aan de Schiedam- seweg. Op zondag spelen The Radi cal Roosters. Ongepolijste vintage- blues met een vlijmscherpe groove, zo omschrijft programmeur Auke Bergsma. Het optreden begint om 17.00. Vrijdagavond is er ook live muziek in het cafe. Dan treedt de band Never Happenend op. Toegang is gratis SCHIEDAM - Het Maasboulevard- feest kan weer terugkijken op vier zeer geslaagde dagen. Natuurlijk bleef het ook deze editie niet hele maal droog. maar een beetje regen zijn ze bij de organisatie inmid- dels wel gewend. Het kon de pret niet drukken en het publiek kon dit jaar genieten van een overwe- gend zonnig festival in het uiterste zuiden van Schiedam. Zaterdag was er vooral voor de kinderen veel te doen en bracht de meiden- Foto: Bart Bos groep KUS heel wat jong publiek op de been. Maar knallen deed het zondagmiddag pas echt met het Hollandse Hitsfestival, waar elke Gorzenees altijd weer naar uitkijkt. Imca Marina, Ria Valk en Nick en Simon (vrienden van Jan Smit en goed voor inmiddels twee Top 40-noteringen) warmden de boel mooi op voor de klapper van dit fes tival: De Gebroeders Ko, op wiens muziek de polonaise massaal kon worden ingezet. door Peter de Jong In de grote zaal van het Zonnehuis was het donderdagmiddag behoor- lijkdruk. Tientalten mensen waren bij 'Jo' en Isaac van der Kooij op de 'jubileum koffie' gekomen, waarbij ook de door de kok van het Zon nehuis zelfgemaakte taart er zeker goed inging. Burgemeester Verver-Aartsen van Schiedam had met plezier de stoute schoentjes aangetrokken om in Vlaardingen met een cadeautje hulde te gaan brengen aan het be- reiken van een huwelijkse mijlpaal van maar liefst 75 jaar. Tenslotte had haar voorganger Scheeres het al enkele keren eerder gedaan, toen het echtpaar van der Kooij nog in Schiedam woonde. Scheeres had er tien jaar geleden zelfs nog een balkonnetje aan over gehouden, want op de vraag wat of Isaac zoal deed op zijn 88e, nam deze direct de opdracht aan. En onder de vaste garantie 'Een vloer relegd door van der Kooij, blijft een Geen burgemeester wilden de viering van dit albasten kroonjuweeltje van een huwelijk missen. Foto: Roger van der Kraan levenlang mooi'. Mevrouw Verver ging zo ver nu niet, maar ze wilde toch wel weten hoe mensen het zo lang met elkaar uit kunnen houden. „Door je uit te spreken tegenover elkaar", was het kordate en besliste antwoord van 'Jo'. Omdat de kamerheer van de ko ningin verhinderd was, werd het koninklijke gelukstelegram door de directer van het Zonnehuis uitge- sproken. „Gaarne wil ik u van harte feliciteren met het bereiken van uw 75 jarige huwelijk", was getekend Hare Majesteit de Koningin op het paleis Noordeinde. Ook de Vlaardingse burgemeester Bruinsma was uiteraard op de kof fie. met een mooie bos bloemen en een geheel verzorgd dag ar rangement voor het Delta Hotel als cadeau. Burgemeester Bruinsma had al eer der kennis gemaakt met het echt paar, toen hij enkele weken geleden het vaatje burgemeestersharing aan was komen bieden in het Zonne huis. Samen met zijn Schiedamse confrater ging hij na de officiele gelegenheid nog gezellig bij het echtpaar en de kinderen aan tafel zitten, om te vragen hoe het nu precies zat met het hele edele me- taal waaruit het huwelijk toch wel gesmeed moest zijn. Ook de kinderen van der Kooij ble- ken daarbij net als hun moeder hun zegje te kunnen doen, want het ant woord was al opgezocht in het grote etiquetteboek. Een 75 jarig huwelijk wordt vanwege de zeldzaamheid vernoemd naar het zeldzame en bijzondere blanke albast, een half doorschijnend, fijn en helderwit marmer. Daan Marja van Aperen 'Onze Daan heeft het Up-Syndroom' is een wel zeer persoonlijk familie- document. Van de dag van zijn geboorte in 1981 tot het heden beschrijft 'Onze Daan' de belevingen, gedachten, ervaringen, onzekerheden maar bovenal ook de hoop, blijdschap en het plezier dat het gezin van Aperen beleeft met Daan. Want ook Vader Andre en de drie zussen van Daan ko men natuurlijk om de hoek kijken in het levensverhaal van Daan, die voor de voile honderd procent deel uitmaakt van het gezin. Zwemles met pa, va- kantie met z'n zus, fietsles, naar de disco, Daan doet overal aan mee, ook al zijn Daan's interesse en concentratie voor ontwikkelingsmateriaal nihil en hij heeft veel extra aandacht nodig. Twaalf jaar dagopvang in het Zonnehof en de dagopvang voor ouderen in de Woutershof vullen zijn dagen. Marja van Aperen beschrijft het leven van- en met haar zoon Daan die het Downsyndroom heeft. Op de omslag staan Daan en Marja samen als de auteurs van het verhaal vermeld. En zo ziet Marja het ook. Zij heeft gepro- beerd om zich een beeld te vormen over wat haar zoon voor gedachten zou kunnen hebben. Gedachten die alle mensen gewoon vinden om te hebben, maar vaak juist heel bijzonder kunnen zijn wanneer je er even bij stil zou staan. Juist omdat Daan zich echter niet kan uiten over de gedachten die hij heeft, heeft Marja zich op empatische wijze ingeleefd in de manieren waarop Daan zich wel kan uiten. En aan de hand hiervan heeft zij Daan toch zijn eigen gedachten kunnen geven. Zij begon deze gedachten als 'Columns van uw vaste medewerker Daan' te publiceren in het Zonnejour- naal, het kwartaalblad van het kinderdagverblijf. Het heeft geresulteerd in een heel aansprekend boekje dat luchtig en plezierig leest en de positieve levenshouding van het gezin van Aperen uitstraalt. Geen 'Downer' maar een 'Upper' dus. 'Onze Daan heeft het Up-Syndroom' is een leuke beschrijving van de gedachten van Daan van Aperen, waarmee hij op een indrukwekkende manier zijn deel van het familiedagboek heeft ingevuld. 'Onze Daan heeft het Up-Syndroom' werd uitgegeven door Uitgeverij Ei gen Boek in Alkmaar, kost 11,95 en is te koop bij de boekhandels Pontier en Plantage Den Draak. De redactie van Maasstad Week- bladen verloot onder Maasstadle- zers drie exemplaren van 'Onze Daan heeft het Up-Syndroom'. Wie kans wil maken op het boek hoeft maar een ding te doen. Stuur een mailtje naar b.vanzessen@ maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Bart van Zessen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. De winnaars worden onder het eerstvolgende Boek beeld gepubliceerd en krijgen het boek thuisgestuurd. De winnaars van het boekje 'Hartstocht en passie' zijn M.C. de Schipper (Botter, Maassluis), D. van Oosten (Holysingel, Vlaar dingen) en A. Coufreur (Nieuwe Haven, Schiedam). Zij kunnen het boekje bij Jan Anderson in het streekmuseum, kethelweg 50, afhalen. De DCMR werkt al 35 jaar aan een teefbare en veilige Rijnmond f - T Vorige week heeft de DCMR Milieudienst Rijnmond 616 meldingen ontvangen van bewoners in het Rijnmondgebied. Dat is meer dan het weekgemiddelde van 443. De meeste meldingen gaan over het stankincident in Pernis en over evenementen en horeca in het weekend. Meer weten over het werk van de DCMR en ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. MERCAPTAANLEKKAGE 00RZAAK STANK IN SCHIEDAM EN ROTTERDAM De meldkamer van de DCMR ontvangt donderdagmiddag 12 juli binnen drie kwartier 73 stankmeldingen over een gas- en mercaptaanlucht. De meldingen komen voornamelijk uit Schiedam en Rotterdam. Bij het vulstation van het bedrijf Arkema aan de Vondelingenplaat in Pernis is een kleine hoeveelheid mercaptaan gemorst. De chemische stof wordt onder andere gebruikt als geurstof voor aardgas. De lekkage ontstaat bij het verplaatsen van een beschadigd vat. Het vat is onmiddellijk in een speciale afgesloten ruimte gezet, waarna de stank meteen is afgenomen. GELUIDOVERLAST VAN EVENEMENTEN EN HORECA De DCMR heeft in het afgelopen weekend 76 meldingen over geluidoverlast ontvangen. Over evenementen, zoals het North Sea Jazz Festival in Rotterdam en het Maas Boulevard Evenement in Schiedam, melden 23 bewoners geluidoverlast. De rest van de meldingen gaat over het lawaai van horecagelegenheden in de hele regio Rotterdam-Rijnmond. Voor evenementen geven gemeenten vergunningen at. De DCMR controleert regelmatig of de geluidvoorschriften niet worden overtreden. m milieudienst MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 8