'Ik sta ze wel lekker te raken' DIRECT LEVERBAAR Wilt u echt bijdragen aan een groenere toekomst? Europese top op Senior Open bowlingtoernooi Excelsior M. - MVV'27 maasstad sportflitsen 3750,- K.I H m It Sift s wt ik Iwfjft Woensdag 1 augustus 2007 wx 55 i: Olav de Ruiter kanshebber op VLTC Open Excelsior'20 gestart met voorbereiding Veel eremetaal voor Xander van Mazijk Jeffrey Huisman wederom derde Kwekkerbokaal bij VFC Zeven-tegen-zeven bij HBSS AKTIEWEKEN BIJ BURCHTHUYS! I Hartelijk nodigen wij u uit voor onze actie 'direct leverbaar1. Kom nu voor de fraaie actiemodellen naar onze showroom. Wij zijn er van overtuigd dat de kortingen op onze prijskaarten met de tekst 'direct leverbaar', u direct zullen aanspreken. Dat is nog eens gezellig meubelen! U koopt een mooie nieuwe bank, kast, eethoek of slaapkamer enz. U ontvangt direct korting en weken of maanden wachten is niet nodig, want voor de levering wordt ook direct met u een afspraak gemaakt. -A ft in de maar 160x200 cm Welkom! SAMEN KUNNEN WE HET DOEN Kinderen hebben de toekomst Maar hoe ziet die eruit als Het klimaat blijft veranderen zoals nu? Kortom, hoog tijd om iets te doen: kiezen voor groene stroom! Wat is groene stroom eigenlijk? Waarom zou u overstappen? Overstappen eenvoudig en voordelig Een groenere toekomst begint vandaag De Nederlandse Europees kampioen bowlen John de Vries is een van de kanshebbers tijdens het Schiedam Senior Open. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Organisator (en drij- vende kracht achter de Europese tour voor veteranenbowling) Ad van der Jagt is tevreden over bezet- ting van het Schiedam Senior Open bowlingtoernooi dat van 2 tot 5 au gustus wordt gespeeld in Chandra Bowling aan de Prinses Beatrixlaan in Schiedam. „De complete Europe se top is aanwezig. Waaronder onze eigen Europees kampioen John de Vries. Hij zal zeker van zich doen spreken want hij is momenteel in topvorm. In Palermo Italie gooide De Vries onlangs een 300 game en behaalde goud in het enkelspel en bij de afsluitende masters." Van der Jagt rekent daarnaast op goede prestaties van de Nederlan- ders veteranen Peter Cleven en Loek Ansems en hun buitenlandse tegen- strevers Torbjorn Hailing (Zweden), Roger Pieters (Belgie) en Miroslav Chylo (Duitsland). Bij de vrouwen wordt een strijd verwacht tussen Barbro Hjerten (Zweden) en de Nederlandse ve- teranentoppers Cock Edelaar, Nel Tel en Farida Pascoal-Blom. Van der Jagt vertelt dat Pascoal-Blom als voormalig international en Eu ropees kampioene vele successen kende. Eerst in het internationale bowlen en nu bij de veteranen. „Zij is tevens succesvol coach van het Nederlandse meisjesteam. Dat team won goud in Griekenland en haar Schiedamse pupil Bianca Wieken- raad werd daar persoonlijk Euro pees kampioen." Het Schiedam Senior Open start op donderdag 2 augustus vanaf 19.00 uur. Zondag 5 augustus wordt vanaf 9.00 uur toegewerkt naar de finales. Naast de sportieve prestaties wordt tijdens het internationale toernooi ook een inspanning geleverd voor het goede doel. Evenals vorig jaar wordt geld bijeengebracht voor de CliniClowns. Meer informatie: www.senioropen.nl. MAASSLUIS - Voor hoofdklasser Excelsior Maassluis staat komende zaterdag de eerste oefenwedstrijd op het programma. Door de af- zegging van tegenstander Victo- ria'04 wordt deze wedstrijd aan de Lavendelstraat gespeeld tegen tweedeklasser MVV'27. De echte Maassluis-Maasland clash begint op 4 augustus om 14.30 uur. door Norbert Veringmeier VLAARDINGEN - Olav de Ruiter schreef vorig jaar het VLTC Open op zijn naam. De Maassluise tennisser is dit jaar wederom een kanshebber voor de overwinning. De Ruiter be- schouwt zichzelf ditmaal ech- ter niet als de grootste favoriet op de eindwinst. „Het toernooi is dit jaar wat sterker bezet dan vorig jaar. Vooral Wouter Ko- ning is een sterke tegenstander. A1 acht ik mij niet kansloos tegen hem. Wij spelen beiden aanvallend tennis en ik vind het wel lekker om tegen hem te spelen." Als tiener droomde Olav de Ruiter er nadrukkelijk van een wereldtop- per te worden in het tennis. Op de middelbare school volgde de Maas- sluizer een aangepaste opleiding om zoveel mogelijk te kunnen trainen. „Ook ben ik een jaar in Amerika geweest. Toen wij in Florida op va- kantie waren en ik een weekje had meegetraind op de tennisschool van Nick Bollettieri, werd mij gevraagd daar een jaar te blijven." Olav de Ruiter deed veel ervaringen op in die periode. Hij reisde over de hele wereld en trainde met onder meer Maria Sharapova. „Ik merkte wel dat er wel meer mensen met een tennisdroom waren en dat ik mis- schien toch wel wat tekort kwam voor de echte top." In die periode was de 14-jarige Olav de Ruiter derde van Nederland in zijn leeftijdscategorie maar kwam uiteindelijk toch niet in aanmerking om bij de 'bond' te blijven trainen. „Ze vonden mij al wat te oud voor die selectie. Heel erg vond ik dat niet. Daardoor kon ik meer thuis zijn." De Ruiter besloot bij tennis- leraar Huib Troost en Halfweg in Spijkenisse te gaan trainen. De ech te 'spirit' bleek in die periode ech- ter verdwenen bij het tennistalent. „HoeweI ik daar vier keer per week Olav de Ruiter trainde als 14-jarige onder meer met Maria Sharapova. „lk merkte toen dat er wel meer mensen met een tennisdroom waren en dat ik misschien toch wel wat tekort kwam voor de echte top." Foto: Roger van der Kraan trainde, zag ik de stijgende lijn wat stagneren. Ik kreeg ook steeds meer interesse voor andere bezigheden in het weekeinde. Conditioneel kwam ik op dat moment wat tekort en dat is lastig als je een aanvallende spel- stijl hebt zoals ik. Dan moet je echt voor elk punt gaan." Op het moment dat Olav de Ruiter ging studeren besloot hij daarom het tennis op een laag pitje te zetten. Twee jaar trainde hij zelfs helemaal niet. Na zijn periode van afwezig- heid is de 21-jarige Maassluizer mo menteel wat nadrukkelijker terug in de tennispicture. „Voor mijn studie woonde ik twee jaar in Driebergen. Nu ik weer vaker in Maassluis ben, heb ik deze winter de training bij mijn club Bequick opgepakt." Ook speelde hij bij Bequick in het za- terdagteam dat in de hoofdklasse uitkomt. „Daardoor heb ik het ritme wat terug gevonden en kan ik ook weer een tempootje hoger spelen." Deze zomer laat De Ruiter zich ook vaker zien op de open toer- nooien in de regio. „Het VLTC Open is het vijfde toernooi waar ik dit zomerseizoen aan deelneem. De laatste jaren is dat toernooi weer echt gezellig geworden. Het is ook lekker dichtbij en ik ken hier veel mensen", vertelt De Ruiter over zijn keuze voor het VLTC Open. „En ik wil natuurlijk mijn titel van vorig jaar verdedigen." Met de vorm van de Maassluizer zit het wel snor. „Ik wil niet zeggen dat ik in topvorm ben maar ik sta ze momenteel wel lekker te raken." Met een schuin oog kijkt De Ruiter ook naar de tus- senstand van het Rotterdams ten- niscircuit. „Een paar jaar geleden was ik een zomer lang ongeslagen in dat toernooi bij de 'B2' en won ik ook de masters. Zo'n seizoen draai ik dit jaar natuurlijk niet maar met een goede prestatie in Vlaardingen en in het toernooi van Zevensprong dat ik nog ga spelen, kan ik moge lijk nog wel de masters halen." Het VLTC Open loopt nog tot zon dag 5 augustus wanneer de ver- schillende finales staan geprogram- meerd. De wedstrijdleiding toont zich verheugd over de goede weers- vooruitzichten. „De afgelopen jaren moesten wij altijd uitwijken naar de hal vanwege de regen. Naast de extra kosten die je dan moet maken, mis je meteen een stuk gezelligheid in het clubhuis. Dit jaar ziet dat er een stuk beter uit", meldt Nicole Castelijn uit het organisatieteam verheugd. Meer informatie over het open toer nooi van VLTC in Vlaardingen: www.vltconline.nl. VOETBAL - Eersteklasser Excelsior'20 is vorige week met een sterk ver- verste selectie begonnen aan de voorbereiding op het voetbalseizoen 2007- 2008. De Schiedamse zwart/witten zagen een heel elftal vertrekken maar wisten daarentegen zeventien nieuwe gezichten aan de club te binden. Deze week stond meteen al de eerste oefenwedstrijd op het programma tegen Woerden. Het rijtje testpotjes (allemaal uitwedstrijden) wordt vervolgt te gen Papendrecht (5 augustus), SVDPW (9 augustus), Baronie (12 augustus) en het Twentse Rostoernooi (17-18 augustus). BOWLING - Xander van Mazijk heeft tijdens de Koninkrijksspelen in Den Haag een gouden en vier zilveren medailles behaald. De jeugdbowler van Musis Sacrum behaalde het goud samen met Samantha Maaswinkel in het gemengd dubbel. De tweede plaatsen behaalde Van Mazijk tijdens het teamevenement. het mannendubbel, het enkelspel en in het overkoepelde eindklassement. Zijn tweede plaats in het eindklassement gaf de Schiedam- mer het recht deel te nemen aan de Masters. In dit toetje op het toernooi met de beste acht spelers werd Xander van Mazijk in de halve finales uit- geschakeld door Nigel Maduro uit Aruba. WIELRENNEN - Voor Jeffrey Huisman was het zondag wederom koers in Belgie. De Schiedamse jeugdwielrenner nestelde zich in Retie onder erbarmelijke weersomstandigheden in de kop van het klassement na de tijdritsprint en de tijdrit. De coureur van grtc Excelsior uit Gouda maakte het vervolgens af tijdens de wegwedstrijd. Huisman maakte deel uit van een kopgroep van drie. In de slotronde viel het leidende trio uiteen en reed het Schiedamse talent naar de derde plaats van de wegwedstrijd en het eindklassement. VOETBAL - Derdeklasser VFC is deze week gestart met de voorbereiding op het voetbalseizoen 2007-2008. Komende zondag heeft trainer Arwin Verburg zijn selectiespelers een uitgebreide trainingsdag in het vooruitzicht gesteld. De eerste oefenwedstrijd is vervolgens zondag 12 augustus om 14.00 uur op het eigen kunstgras tegen het VOC van voormalig VFC speler/ trainer Eric Teunisse. Op 16 (vanaf 19.30 uur) en 19 augustus (vanaf 14.00 uur) heeft VFC iets nieuws op het programma staan: het Kwekkerbokaal- toernooi. Deelnemers zijn, naast VFC, Hermes DVS, Hoek van Holland en Victoria'04 za. Tijdens het toernooi wordt aandacht gevraagd en geld ingezameld voor het KiKa-fonds. VOETBAL - Het enthousiasme dat het zeven-tegen-zeven voetbal vorig seizoen teweegbracht, heeft HBSS doen besluiten deze activiteit ook ko- mend seizoen te vervolgen. Bij de deelnemers leeft wel de wens om wat meer variatie in tegenstanders te krijgen. Daarom roept de Schiedamse club voetbalenthousiastelingen op een keer in de twee weken een balletje mee te trappen op de donderdagavond. Voor informatie kan contact opgenomen worden met Rene Snijders, projecten@hbss.nl of 06-183 147 86. Bij zeven- tegen-zeven voetbal zijn slidings uit den boze, worden wedstrijden van tweemaal dertig minuten gespeeld, geldt geen buitenspelregel en betreft het speelveld een half voetbalveld. /J 1 li Hier straait de klasse van af. vindt o de volgende merken: Arts Crafts ffijSiBn iif iffllBrfci Sielsfelder-Warkstatter i J||f Heerlijk genieten op de prachtige Burchthuys bank. Gisteren gekocht, vandaag geleverd en... bovendien een goede korting en daarom zitten we nu echt goed! Gezellig Bankstel Leverbaar als 2 on 3-zits Geweldig assortment eethoeken compleet reeds vanaf 650,- Eetkamer stoelen vanaf slechts Wat een schitterende collecties in de meubel- showroom van Burchthuys Wat een verrassende combinatiemogelijkheden En bovendien profiteerden we tijdens deze actieweken van de geweldige kortingen! Burchthuys Boxspring Heerlijk luxe slaapcomfort Een perfecte ondersteuning voor uwlichaam Compleet met matrassen en tijdelijk gratis topper! HIT blank eiken 3-deurs dressoir Romantische slaapkamer aal 160x2 nu slechts bijpdssende nachtkastf 185 T 010 - 456 48 22 dinsdag t/m vrijdag van 9.30 - 17.30 uur ACTUELE WOONCOLLECTIES Berlagestraat 235 Rotterdam-Alexanderpolder www.burchthuys.nl Groene stroom wordt opgewekt uit wind, water en biomassa. Stuk voor stuk schone, natuurlijke bronnen. Die altijd aanwezig zijn. En nooit opra- ken. Dat maakt Ecostroom het duurzame en schone antwoord op 'gewone' elektriciteit. Voor gewone 'grijze' stroom zijn fossiele brandstoffen nodig, zoals gas en kolen. Deze bronnen zijn schadelijk voor het klimaat, omdat ze onder meer het broeikaseffect en de verzuring bevorderen. Daarom investeert ENECO Energie voor Ecostroom in nieuwe windparken, zonnecentrales, water- en biomassa-installaties. Want als wij steeds meer elektriciteit kunnen opwekken uit duurzame bronnen, dan wordt de stroom in uw buurt, straat, of uw eigen huis steeds 'groener'. Wilt u zien hoe groene stroom wordt opgewekt? Kijk dan op www.ecostroom.nl Alleen samen met u kunnen we ervoor zorgen dat stroom steeds 'groener' wordt. Dat zit zo: hoe meer mensen groene stroom afne- men, hoe meer wij kunnen investe- ren in duurzame energiebronnen. ENECO Energie koopt duurzaam opgewekte stroom in. Dat is groene stroom. Vervolgens zorgt onze net- beheerder, dat die stroom op het normale stroomnetwerk wordt gezet. Hierdoor krijgt u dus ook nu al een mix van groene en gewone stroom uit uw stopcontact. Om die mix van elektriciteit nog groener te krijgen, moeten zoveel mogelijk mensen kiezen voor groene stroom. Dat alleen al is voldoende reden om over te stap- pen. Groene stroom bieden wij aan voor dezelfde prijs als gewone elektrici teit. Het kost u dus niets extra en overstappen is heel eenvoudig in een paar minuten geregeld, zowel telefbnisch als via de speciale web site www.ecostroom.nl Het kost u dus weinig tijd of moei- te om bij te dragen aan een betere toekomst voor ons allemaal. Een schone en gezonde leefomge- ving voor onszelf, voor onze buren, maar vooral ook voor de toekomst van onze kinderen moet kunnen. Voor dezelfde prijs en hetzelfde gemak als u van gewone stroom gewend bent. Dus wilt u een duur zaam groenere toekomst? Stap vandaag nog over. Want samen kunnen we het doen. Ieder huis groen!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6