maasstad mfs D 4000 m2 1200m2 r r r 0909 - 50 10 699 Port Images toont 100 jaar Rotterdamse haven s maasstad goeddoel Win een Tedora armband met bedels! f Gala aan de Maas Unieke lezersaanbieding Decor Schiedam Impulsen uit de stad 4^ TUIN-& SERREMEUBELEN 4* \Naardg 450 C rfCled, uit (MMWKzmd Cevemhzan. STOPPEN MET ROKEN Woensdag 1 augustus 2007 tx 63 ROTTERDAM - Willem Ger- rit Witteveen zag het helemaal voor zich: de reconstructie van het door het bombardement getroffen Rotterdam. Helaas: zijn plannen verdwenen deels in de la en zijn assistent kreeg de opdracht voor een moder- ner stadsplan. Maar Witteveen krijgt nu alsnog de eer die hem toekomt. Zijn nooit afge- bouwde Rotterdam staat nu op de kaart in Historisch Museum het Schielandshuis. rv J oSBU J I LAST MINUTE BELGIE Info tel. 0475 591 880 Bungalowpark de Lindenberg te Holten v weekbladen 15 juli - 7 oktober 2007 Deze Special ontvangt u GRATIS bij een bezoek aan het Stedelijk Museum Schiedam. Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Verstand van slapen/ DE GR00TSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND tuirfr- e*t Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt rtourflrA. Zo doet u mee! TEDORA r Schielandshuis toont Rotterdam zoals het had kunnen zijn door Dik Vuik Twee maquettes in het Schielands huis vormen een mooi contrast met elkaar. Op de ene is de kaalslag na mei 1940 te zien, op de andere het plan waarmee Witteveen de gaten weer had willen vullen. De maquette van Witteveen's plannen is net af en toont een heel ander Rotterdam dan wat de naoorlogse generaties voorgeschoteld kregen. Opvallend zijn onder meer de grote parken en een monumentaal ogend Hofplein. „Dat moest een grootste- delijk plein worden", aldus histori- cus Paul van de Laar. „Nu is het een verkeersader geworden." Witteveen verdient volgens Van de Laar een rehabilitatie. Nu staat hij in de boe- ken als de man wiens ideeen niet werden uitgevoerd, maar Witteveen heeft wel degelijk veel voor Rotter dam betekend. En zelfs zijn plan nen voor wederopbouw zijn voor een deel wel gerealiseerd. Maar wat ging er dan mis toen over die- zelfde wederopbouw moest worden besloten? „Hij werd als culturalist gezien die teveel uitging van wat er geweest was. De modernisten wilden een hele nieuw Rotterdam, terwijl Witteveen nog van de oude stadsdriehoek uitging. De moder nisten hebben zelfs geprobeerd het stadhuis te laten slopen. Witteveen werkte als sinds 1924 in de stad en je ziet veel van zijn oudere ideeen terug in zijn plannen voor de we deropbouw." Opvallend is het vele groen dat Witteveen had willen aanbrengen. Rondom het centrum zijn groen- gordels te zien en in Kralingen is de vooroorlogse Plantage zelfs uitgebreid tot een wijkbreed park. De Goudserijweg is een directe ver keersader richting het al genoemde Hofplein. Het luchtspoor zou in Witteveens visie verdubbeld moe- ten worden en vanuit het centraal station zou een andere lijn langs de Rotte door Rotterdam-Noord heb ben gevoerd. „Witteveen was al in de jaren twintig betrokken bij het ontwikkelen van de spoorwegen in de stad. Hij is 25 jaar stedenbouw- kundige in Rotterdam geweest en ik had hem zelf bovenaan staan voor de verkiezing van de Rotterdammer van de eeuw. Hij heeft zich bijna dood gewerkt voor deze stad en is ten onrechte verguisd. Witteveen was geen gemakkelijke man, maar ROTTERDAM - De fototentoon- stelling 'Port Images, 100 jaar Rot terdamse haven in beeld' is vanaf 1 September in LP II te zien. Bekende havenfotografen als Cas Oorthuys, Frits Rotgans, Eva Besnyo, Carel van Hees, Arie Kievit en Freek van Arkel en tonen de veranderingen van stad en haven, maar ook de artistieke ontwikkelingen door de tijd heen. Port Images is te zien tot en met 28 oktober in LP II, de tentoon- stellingsruimte in Las Palmas. De tentoonstelling wordt gemaakt in het kader van het 75-jarig bestaan het Havenbedrijf Rotterdam en van- wege het 100-jarig bestaan van Del- talinqs/SVZ, de belangenbehartiger van het havenbedrijfsleven. Port Images vertelt van een haven die ruim 100 jaar geleden zijn op- mars begon met de opening van de Nieuwe Waterweg en die geleidelijk is opgeschoven in de richting van de Noordzee. De tentoonstelling laat de hele ontwikkeling zien: van foto Eva Besnyo de havens in de Binnenstad en Zuid vanaf circa 1890 tot Maasvlakte2. In die periode is de haven uitge- groeid tot verreweg de belangrijkste van Europa. Het is de eerste keer dat de Rotterdamse havenfotografie op zo'n grote schaal bijeen wordt gebracht. Port Images omvat werk van onder andere Cas Oorthuys, Carel van Hees, Ben Wind, Eva Besnyo, Ma ria Austria, Henri Berssenbrugge, Jannes Linders, Frits J. Rotgans, Dick Sellenraad, Freek van Arkel, Maarten Laupman, Andrea Stul- tiens en A. Von Barsy. De tentoon stelling is samengesteld door Joop de Jong en Simon B. Kool. Images is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. In verband met de Wereldhavendagen is de tentoonstelling op 7 en 8 September tot 20.00 uur open. Kaarten kosten 6 voor volwassenen en 4,50 voor iedereen tot 18 jaar. Hotel Kuik in Ruinen (Drenthe) Een heerlijk hotel gelegen aan het natuurpark Dwingelderveld. Uitstekende fiets- en wandellocatie. Ook via ons solexverhuur! www.hotelkuik.nl s 0522 471237 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Te huur op gezinscamping Hacienda, omgeving Maasstricht, Aken en Spa, stacaravans en appartementen Nieuwsgierig? TT 0475 501 633 Camping Leudal***, Limburg Stacaravans te huur. Lekker rusten op onze camping v.a. September 175,- voor een hele week www.campingleudal.nl Rust, steer en ruimte voor u en de "klein"kinderen LET OP NASEIZOENSPRIJZEN Nog meer mogelijkheden vanaf 24 augustus www.delindenberg.nl 77 0548 365 365 De maquette van Witteveen. hij is zeker aan rehabilitatie toe." „Deze maquette is belangrijk voor onze collectie", gaat Paul van de Laar verder. „We hadden al ma quettes uit de zeventiende eeuw, uit 1939 en van vlak na het bombarde ment. De maquette past daar goed REGIO - De Cruise Terminal Rot terdam vormt op vrijdag 28 maart 2008 het decor voor een exclusief gala-evenement waar nog lang na afloop over gesproken zal worden. Tal van bekende Nederlanders en prominenten uit het Nederlandse bedrijfsleven schuiven die avond in deze stijlvolle ambiance aan voor topentertainment uit binnen- en buitenland, een luxe vijfgangen di ner en een officiele kunstveiling. Wie denkt dat je voor exclusieve feesten bent aangewezen op steden als Amsterdam en Den Haag, heeft het mis. Nu al zijn in Rotterdam de voorbereidingen in voile gang voor een galaevenement dat zijn weerga niet kent. In Cruise Terminal Rot terdam herleeft op vrijdag 28 maart 2008 de grandeur en luxe van de Holland-Amerika Lijn. Circa 750 prominente gasten uit de Nederlandse society en het bedrijfs leven rijden dan hun auto voor bij deze prachtige locatie aan de Maas om - in smoking of gehuld in een oogverblindende avondjurk - een bijzondere avond te beleven. De ex clusieve kaarten voor 'Gala Pallie- terburght' gaan op dit moment als warme broodjes over de toonbank. Dat is niet verwonderlijk, want in het geruchtencircuit doen verschil- lende namen de ronde van mogelijk gecontracteerde topartiesten. De avond belooft tevens een culi- nair hoogstandje te worden met een luxe vijfgangen diner, geserveerd met topwijnen. Bekende Nederland se kunstenaars hebben belangeloos enkele van hun werken beschik- baar gesteld voor een kunstveiling. Deze wordt geleid door een gere- nommeerde veilingmeester van een internationaal veilinghuis. Tijdens een loterij worden onder de gasten prijzen verloot ter waarde van dui- zenden euro's. Kortom, het wordt een avond om nooit te vergeten en een ideale gelegenheid om uw gasten eens op een bijzondere en stijlvolle manier te verwennen. Er zijn slechts nog enkele tiental- len tafels beschikbaar. Wees er dus snel bij! De netto opbrengst van de gala-avond komt volledig ten goede aan Stichting Pallieter. Deze stichting - die nauw samenwerkt met het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam - is op dit moment druk bezig met de realisatie van het Ca- pelse kinderhospice Pallieterburght, een zorgvoorziening voor ernstig (ongeneeslijk) dan wel chronisch zieke kinderen uit de regio Zuid- west Nederland. Het hospice biedt deze ernstig zieke kinderen goede en intensieve zorg en ontlast op die manier tijdelijk hun ouders. bij en we hebben nu een hele mooie serie. De vrienden van het museum hebben geholpen om hem te laten bouwen, want het is moeilijk om geld te krijgen voor iets dat er niet gekomen is. Intussen is het wel uitgevoerde Basisplan ook ingrij- pend gewijzigd. Alles dat na 1980 is gebouwd, heeft daar geen enkele relatie meer mee." Kan de Rotterdammer dan nog iets op straat zien van wat Witteveen wilde? Zeker, want delen zijn al tijdens de oorlog uitgevoerd. De stadsdriehoek is herkenbaar geble- ven. De Goudserijweg en de achter- liggende wijk zijn helemaal volgens Witteveens plan gebouwd en Van de Laar noemt ook de Pannekoekstraat als een voorbeeld van zijn invloed. Maar als Witteveen het wel voor het zeggen had gehouden, was Rot terdam niet de stad van platte daken geworden. De stad zou meer uit baksteen en traditionele daken hebben bestaan. „Ik was verleden week in Miinster en zag daar hoe Rotterdam had foto Roger van der Kraan kunnen worden", vergelijkt Van de Laar meteen andere stad die gro- tendeels herbouwd moest worden. Maar in de Maasstad namen de modernisten het uiteindelijk toch over. Witteveens assistent Van Traa kreeg de opdracht voor het stads- herstel en Witteveen verliet gedes- illusioneerd de stad. Pas zestig jaar later volgt het eerherstel. Eind dit jaar verschijnt er nog een biografie over de man die Rotterdam gezel- liger had willen maken dan het uiteindelijk werd. Schiedam heeft er een broedplaats bij. Voor de ramen van de Stadstimmerwerf op de Korte Haven verschenen wonderlijke lampen, tafels, stoelen, objecten omwikkeld met allerlei soorten tape en op een keer een opblaasauto van Bertjan Pot, gemaakt van plastic folie en plakband. Wat er daar gebeurde gaf aanleiding tot de vraag hoe het gesteld was met de kunsten in Schiedam. Deze vraag resulteert in de tentoonstelling Decor Schiedam. Impulsen uit de stad, waarin ontwik kelingen in het Schiedamse kunstlandschap worden getoond. De tentoonstelling laat het werk zien van Onno Donkers, Sjef van Duin, Emile Estourgie, Mathijs Gootjes, Sarah van der Pols, Bertjan Pot, Sebastiaan Straatsma, Studio TSK (Ivar Tjon- Sack-Kie), Studio Wieki Somers (Wieki Somers en Dylan van den Berg), Marcel Wesdorp, XS -M - L (Diana van Golden, Charlotte Vonkeman, Marije Cnossen) en Esther Zitman. Naar aanleiding van de tentoon stelling Decor Schiedam. Impul sen uit de stad heeft het tijdschrift Musis een uitgebreide reportage geschreven (ter waarde van 5,-). STEDELIJK MUSEUM SCHIEDAM Hoogstraat 112 3111 HL Schiedam Tel. 010-246 36 66 www.stedelijkmuseumschiedam.ril Open op dinsdag t/m zondag van 10.00 - 17.00 uur Gesloten op maandag Woensdag gratis Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 ^yvww.slaapboulevard-kwakernaat.nl H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL 010-418 50 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis penalty volstrekt niet laster Griekse rang- schikwng plaats in Spanje publieke omroep comfort midden papegaai hoger technisch onderwijs somber gordijnstang diefjesmaat honend naroepen in buiten- gewone dienst rijtoer prtjzen scheepsgroet peil windrichting Amerikaans tv-station afloop afwezig sport- organisatie kleur aanwijzend vdbrnaam- woord sprakeloos wegmet bomen levendig individueel landbouw- onderwijs jammer beeldraadsel kleur dierengeluid rijksweg jonge koe nvier in Frankrijk Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl xorgt voor hot zieke kind tussen Mtekenhuht en thuis Uw hobby's, uw geluksnummer, uw dromen en passies: u kunt ze allemaal kwijt in de sieraden van Tedora. Talloze zilveren bedels bieden u de mogelijkheid om uw eigen sieraad te maken. U kunt in uw eigen tempo bedels sparen en op die manier stelt u uw eigen unieke sieraad samen. Om te voorkomen dat de bedels verschuiven, heeft Tedora een systeem van zilveren stoppers die aan de binnenzijde zijn voorzien van een rubber bandje. Door dit systeem kunt u zelf bepalen hoeveel bedels op welke plaats komen te zitten. Vier winnaars ontvangen een armband met enkele bedels. Kijk voor meer informatie op www.tedora.nl ofbel 045- 571 84 15. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 1 t/m dinsdag 7 augustus 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. De oplossing uit nummer 23 is: Kermit. De winnaars van de entreekaarten voor Duinrell hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. 2007 - puzzel en win sen/ices Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9