maasstad Havenfoto wint 'Show me your life' Ufflipg I r r r r 0909 - 50 10 699 l 11 Met Club Cruise dansen tot het licht wordt m i maasstad I nro doel adB| puzzoi Win een midweek of weekend in Landal Land van Bartje! €3^0 v v Last minute stunt CARAVANS SSSfwyjii. Monumenten www.corolie.nl cor olie 3* BOWLEN ETEN 2450 VAREN door Dik Vuik ROTTERDAM - Het Ge meentearchief Rotterdam viert haarl50-jarig bestaan dit jaar met een aantal activiteiten. Een ervan is de fotowedstrijd 'Show me your life'. De wedstrijd is een uitdaging aan bewoners van de regio om met foto's te laten zien hoe zij Rotterdam beleven. De winnaar is Guido Akster geworden, met zijn foto van de haven. Foto's vormen een wezenlijk be- standdeel van de collectie van het Gemeentearchief Rotterdam, naast geschreven bronnen, films en ge- luidopnames. De afgelopen maan- den is een deel ervan te zien in Galerie Coolsingel, de voormalige archiefwinkel. Daar vond ook de uitreiking plaats van de fotowed strijd 'Show me your life'. „Een interactie met de bewoners van Rot terdam', zo omschrijft Marg van der Burgh van het archief de wedstrijd. „We willen zoveel mogelijk samen- werken met'mensen en instellingen uit de stad." De jury heeft na de inzendingen zes foto's geselecteerd voor de defi- nitieve keuze. „Het waren leuke en levendige foto's", oordeelt jurylid Robert Hart over de inzendingen. „Uiteraard hebben we goed naar de compositie gekeken." De juryle- den bleken uiteindelijk een unaniem oordeel te hebben over de drie prijs- winnaars. De derde prijs ging naar een foto van een fietsende man op de Erasmusbrug, 'De goeie kant op' van Bep Akkerhuis. De tweede prijs was weggelegd voor Lia van Halderen met haar foto van drie mannen op een bankje aan de kade: 'Ouwehoeren op een bankie'. „We hebben heel hard om die foto moe- ten lachen", bekende Hart. „Met ROTTERDAM - In een Hummer langs de gaafste clubs in Rotter dam, lekker loungen en genieten van hippe muziek en tot's ochtends vroeg op stap. Dit zijn de ingredi- enten van de Club Cruise die ook dit jaar weer plaatsvindt. Zaterdag I September a.s. kan je met slechts een kaart alle deelnemende clubs bezoeken. Vanaf 21.00 gaan hier de deuren open en het gaat door tot in de vroege uurtjes. Ook dit jaar kan je op vertoon van een polsbandje in een hummer, limo, old timer of zelfs een tuktuk stappen. Vervolgens brengt de chauffeur je naar een club naar keuze. Op dit moment zijn al veel deelnemende clubs bekend. Waterfront, Rotown, Club Vibes, Bootleg DJ Cafe, Off_ Corso, Hollywood Music Hall, Baja Beach Club, WORM, Plan C, Gay Palace, Outland, Catwalk, Club Vie en Club Revolution zijn van de partij. De programmering van deze clubs zal op een later tijdstip bekend worden gemaakt. Daarnaast zullen verschillende mystery guests hun opwachting in de clubs maken. Zo verzorgt de Rednose District een aantal gastoptredens. Zij waren de sensatie van North Sea Rond Town dit jaar. Ook Colonel Red gaat een aantal clubs langs om op te tre- den. Deze artiesten zijn slechts een greep uit de volledige line-up. Kaarten voor Club Cruise zijn te verkrijgen via Ticketservice en het Uitburo. In de voorverkoop kost een kaart slechts 15,00. Deze kaart geeft toegang tot clubs naar keuze. Ook op de avond zelf worden er aan de deur van de clubs nog kaarten verkocht. De kaarten kosten dan 20,00. Kijk voor meer informatie op de website www.club-cruise.nl. ROTTERDAM - Tijdens de Open Monumentendag in Rot terdam op zaterdag 8 September zijn meer dan 35 monumenten, verspreid door heel de stad. opengesteld voor publiek. Dit jaar staat de dag in het teken van Moderne Monumenten uit de periode 1900 tot 1965. Daar naast zijn er ook tal van andere activiteiten en is er een uitge- breid kinderprogramma. Zo zijn er drie routes met de nadruk op sociale woningbouw uitgestip- peld in de Rotterdamse wijken Spangen, Bloemhof/Hillesluis en Blijdorp. In de twintigste eeuw kreeg de Nederlandse architec- tuur weer een eigen gezicht met het Nieuwe Bouwen. oftewel licht, lucht, ruimte en functio ned. Door het bombardement in 1940 is Rotterdam vrij karig bedeeld met traditionele histori- sche monumenten, maar de stad is goed voorzien van moderne monumenten. Dit komt omdatde stad grotendeels in de twintigste eeuw gestalte kreeg. Door een unieke combinatie van vooruit- strevende architecten, verlichte industrielen en bevlogen politici zijn veel bijzondere gebouwen en woningbouwprojecten tot stand gekomen, vooral op het gebied van de sociale woningbouw. De monumenten Justus van Effen complex (Spangen) en complex Stulemeijer 2 (Bloemhof/Hil lesluis) vormen het begin van monumentenwandelingen. De begeleide tours starten om 13.00 uur met een Stadspicknick bij de complexen. Vanaf 10.00 uur kan men zelf de route afleggen. Open Monumentendag zaterdag 8 September 2007 van 10.00 - 17.00 uur. Het informatieboekje van de Open Monumentendag met het volledige programma is medio augustus te krijgen bij VVV Rotterdam Store, het City informatie centrum en de Cen- trale Bibliotheek. iets meer Rotterdam op de achter- grond had je gewonnen, maar we moesten streng zijn." Eindwinnaar werd dus Guido Akster uit Zuid- Beijerland, met zijn foto 'Overslag op de Botlek'. Die foto zal worden toegevoegd aan de collectie van het gemeentearchief. De fotowedstrijd krijgt nog een ver- volg in de vorm van een cursus, die het gemeentearchief organiseert. Fotograaf Max van Essen zal op 17 en 24 augustus met de deelnemers de stad ingaan om te laten zien hoe daar de beste foto's gemaakt kunnen worden. Gei'nteresseerden kunnen zich opgeven bij het ge meentearchief, aan de Hofdijk of via de website. Informatie is ook verkrijgbaar bij Galerie Coolsingel. Daar is voorlopig ook nog de expo- sitie 'Rotterdam leeft!' te zien, een selectie foto's uit het archief waar- mee verschillende aspecten van de stad worden verbeeld. Onder de thema's wonen, winkelen, werken, ontspanning en verplaatsen worden unieke foto's getoond. Films laten bovendien de geschiedenis zien van de wederopbouw en de latere stads- vernieuwing. Helikopters stijgen nog op vanaf Heliport, midden in de stad. Aan de Coolsingel kon nog geparkeerd worden. Rotterdammers komen aan het woord over onder meer het uitgaansleven van vroeger tijden. En natuurlijk hangt er nu ook die winnende foto van 'Show me your life': 'Overslag in de Botlek'. Zie voor alle inzendingen ook www. gemeentearchief.rotterdam.nl/leeft. 'Rotterdam leeft!' is verlengd tot en met 9 September. weekblade Geniet van een voordelige kampeervakantie aan de Hollandse Riviera gratis toegang voor Walibi World! Riviera Pare Reserveren en informatie Riviera Pare CAMPEERSH0P MEER DAN 5000 ARTIKELEN Ecu maf avortdje uit eten? Avondvullend. Onbeperkt eten, drinken en entertainment. ZOMER BUFFET LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl ~r— ttourc Zo doet u mee! Landal 6 9 Woensdag 8 augustus 2007 k'bi tx 63 Winnaar Guido Akster maakte de foto 'Overslag op de Botlek'. De derde prijs ging naar een foto van een fietsende man op de Erasmusbrug, 'De goeie kant op' van Bep Akkerhuis. Hotel de Kroon Epen (Z.L.) Bourgondisch genieten in de tuin van Maastricht en Aken Knusse kamers en een prima keuken (bar, biljart) Tevens appartementen en vakantiehuizen Teleloon: 043 455 21 20 www.hoteldekroonepen.nl Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Hulshorst Veluwe Vrijstaande bungalows te huur. Naseizoen 50+ korting!!! "De Hoefstal" 0341 451 328 Hotel Kuik in Ruinen (Drenthe) Een heerlijk hotel gelegen aan het natuurpark Dwingelderveld. Uitstekende fiets- en wandellocatie. Ook via ons solexverhuur! www.hotelkuik.nl tt 0522 471237 Bungalowpark de Lindenberg te Holten Rust, sfeer en ruimte voor u en de "klein"kinderen LET OP NASEIZOENSPRUZEN iQ> Nog meer mogelijkheden vanaf 7 September <0' >u< www.delindenberg.nl 0548 365 365 A~* AyA Riviera Pare is een van de grootste campings van Nederland, gelegen midden in de natuur en direct aan het Veluwemeer. Riviera Pare beschikt over vele faciliteiten, zoals een jachthaven, eigen zandstrand, speelparadijs, zwembad en diverse restaurants. Er is zelfs een sneeuwhal waar je ook in de zomer kunt skien! In de nabije omgeving vindt u vele leuke plaatsen en attracties. Wat dacht u van een dagje Walibi World of Dolfinarium? Of breng een bezoekje aan het leuke oude vissersstadje Elburg. U ziet het: op Riviera Pare hoeven u en uw kinderen zich geen moment te vervelen. Gratis kampeernachten en gratis naar Walibi World! Speciaal voor onze lezers hebben wij een unieke aanbieding: Boek zeven nachten en betaal er slechts vijf of boek veertien nachten en betaal er slechts tien! Twee gratis entrees voor Walibi World per boeking. Gratis toegang tot Snow Village en Kizvillage speelparadijs. i Profiteer van dit unieke aanbod want op op! Walibi World vakantietip: t/m 26 augustus geopend tot 21.00 uur. De woensdagen en zaterdagen in augustus geopend tot 24.00 uur (New Year's Eve)! Tel. 0321 33 13 44 o.v.v. hkmaa07 of boek direct op www.riviera.nl. Bij online boeken geen €15,- reserveringskosten. De aanbieding is geldig t/m 31 augustus 2007 voor kampeerplaatsen, op basis van beschikbaarheid. Deze actie is niet geldig i.c.m. andere acties en niet bij reeds gemaakte boekingen. Spijkweg 15 - 8256 RJ Biddinghuizen - www.riviera.nl De foto 'Ouwehoeren op een bankie' van Lia van Halderen won de tweede prijs. Voor nieuwe of gebruikte caravans Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Alleen nog in Augustus elke Zondag Kinderen 4 t/m 12 jaar 14,50 p.p. Zie onze website voor het gehele programma Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 deel van een auto repareren prik doctorandus moed deel van het gezicht groeiend succes Europesetaal type loofboom Romaans geheuqen- spel verkoop T— officieel toegeiaten profijt modder keukengerei middaguur lingerie telefoon- bericht nevelig metaal -T— plooisel tabaks- gebruiker liefkozen strand bij Venetie bruinrood t koppel papegaai insecteneter heidemeertje klimplant ongeschreven wet letjerplaats parexemple hoofd plaats in Gelderland Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor h&t zieke kind tussen ziekenhuis en thuisr Landal Het Land van Bartje, ligt midden in de bossen van Drenthe op zo'n 20 km van Emmen. Voorzien van verschillende accommodaties zoals 2 restaurants, Bollo's speelhuis, een overdekte centrumvoorziening met zwembad, sauna, solarium en een klim- en klauterhoek. Drie winnaars verblijven een weekend of midweek in een 6- persoons accommodatie en kunnen een keuze maken uit de aankomstdata tot 17 december 2008 (m.u.v. schoolvakanties en feestdagenperioden). Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel 0900- 8842 (20 ct. p.m.). Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 8 t/m dinsdag 14 augustus 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 7 8 j 10 De oplossing uit nummer 24 is: Milaan. De winnaars van een lederen damestas van Enrico Benetti hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 10