r maasstad Ruisende bomen, rieten hoeden, Engelse thee met scones maar bovenal... romantiek in het park s Filosoof van Rotterdam krijgt eindelijk monument audio maasstad Open doos modellen .icro emo recorder Miiljlmedia luidsprekt Ipod met geneugen Unieke medi la player 9: am mmm mmm A speler Zondag 12 BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 8 augustus 2007 tx 51 westbiaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur en compacte audio systemen. Een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, MP-3 spelers, wereldontvangers, portable CD-spelers en klokradio's zijn er te vinden. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. -299C- tfHBfpfP IWt -2997- van 12.00-17.00 uur ROTTERDAM - Een dag na de pompende housebeats van de Dance Parade kan Rotterdam zondag 12 augustus even bijko- men op de Dag van de Romanti- sche Muziek. Dat wordt dus weer picknicken in het park met Engel se thee en scones, terwijl op acht podia muziek wordt gemaakt. Vaste bezoekers halen beter hun hoepeljurk en rokkostuum vast uit de mottenballen, want zondag barst "s stads knuste festival weer los. Waar van oudsher meer wijn dan bier wordt gedronken en dames in zwierige rokken met strohoeden, parasols en handschoenen voorbij schrijden. Stichting Buitengoed or- j ganiseert het eendaagse openlucht i festival dit jaar alweer voor de 21e maal. Thema van het evenement voor romantische, klassieke muziek in Het Park bij de Euromast is dit jaar 'Rozen'. Om 12.00 uur begint de Dag van de Romantische Muziek met een ope- ningsconcert van het Troika Trio (cello, klarinet en piano) op het hoofdpodium. Dit optreden is de aanvang van een middag vol meeslepende muziek, taartjes in de Engelse theetuin, wijn en zelfs champagne en oesters. Verspreid over de dag worden uit- eindelijk meer dan 45 concerten uitgevoerd. Zoals ieder jaar zal er een podium zijn van laureaten van het Prinses Christina Concours. Op het Grada van Beek-Donner podium, krijgen jonge, talentvolle vrouwelijke mu- sici een kans om te spelen voor een breed publiek. En ook het Codart, Rotterdams Conservatorium is ver- tegenwoordigd. Ook voor kinderen is De Dag van de Romantische Muziek een dag die ze nog lang zal bijblijven. Niet alleen kunnen ze lekker spelen in het park en zich vergapen aan de mooist 'verklede' mensen, maar speciaal voor hen is er ook een kinderpodium waar sprankelende muziek gespeeld wordt, en jeugdto- neel en -dans te zien is. Om 21.30 uur, als inmiddels de schemering ingevallen is, begint het meest romantische deel van het festival, namelijk het Maanlicht- concert. Het Van Dingstee Kwartet m.m.v Daniel Kramer (piano) verzorgt dit jaar de afsluiting van deze dag vol muziek, picknick en romantiek. Het Park in Engelse landschapsstijl levert alleen al door zijn rustieke aanwezigheid de romantische ach- tergrond. Het publiek haakt hier met zichtbaar plezier op in. Voor een dag komen nostalgische japon- nen uit de kast en worden strohoe- De Dag van de Romantische Muziek is een heerlijke dag buiten; in de stad, maar weg van het leven. hectische stadse den weer eens afgestoft. Stichting Buitengoed speelt hierop in en zorgt via de uitbaters van verschillende kraampjes voor een traditioneel aanbod van versnaperingen, thee, limonade en taartjes. traditioneel wordt er wat meer wijn dan bier gedronken en de liefhebber kan er oesters en champagne vinden. De roem van de gehele entourage van het festival, met picknickri- tuelen en romantische kleding, is inmiddels wijdverbreid. Het festival is bij velen bekend om zijn fantastische sfeer. Veel van de vaste bezoekers uit Rotterdam nodi- gen om deze reden in het weekeinde van De Dag familie en vrienden uit van buiten de stad voor een week- eindje Rotterdam met een bezoek aan het festival. Meer informatie via www.dagvan- deromantischemuziek.nl. te zien, opgenomen in de villa Huis Sonneveld. De kunstwerken zijn behalve bij het CBK zelf opgesteld langs de Westersingel, de Witte de Withstraat en het Schouwburg- plein. De historische route voert langs zeven plekken in de stad die aan de aanwezigheid van Bayle herin- neren. Zo werd Bayle in 1681 benoemd tot docent op de Illustere School, nu bekend als het Erasmiaans Gym nasium. Andere gebouwen langs de route zijn onder meer de Waalse Kerk, de plek aan de Scheepmakershaven waar Bayle vaak de toenmalige societeit 'De Lantaern' bezocht en zijn voormalige woonhuis aan het Westnieuwland. Bayle werd na zijn door aanvankelijk begraven in de Waalse Kerk, maar-na de sloop van die kerk in 1923 werden resten van zijn graf verplaatst naar de Alge- mene Begraafplaats Crooswijk. De herdenking van Bayle krijgt volgend jaar nog een apotheose in de vorm van een blijvend kunstwerk over de filosoof. Kunstenaar Paul Cox werkt aan een monument dat in 2008 wordt geplaatst op de katho- lieke begraafplaats St. Laurentius, eveneens in Crooswijk. Zijn her- innering op twee begraafplaatsen van verschillende aard versterkt het idee van religieuze tolerantie. Bayle was het grootste deel van zijn leven protestants, maar ook een aantal jaren katholiek. Het ontwerp van het kunstwerk is al te zien: tot 16 September staat het opgesteld in de tentoonstellings- ruimte Rechtsachter in de Arto- theek aan de Schiedamse Vest 56. De brochure over Pierre Bayle en de twee routes is verkrijgbaar bij het CBK, Nieuwe Binnenweg 75. Open: dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur (zaterdag vanaf 10.00 uur). Zo komt de bank voor filosoof Pierre Bayle er uit te zien. Het ontwerp voor het uiteindelijke kunstwerk is nu nog te zien in de Artotheek aan de Schiedamse Vest in Rotterdam. door Dik Vuik ROTTERDAM - Pierre Bayle was een van de meest invloed- rijke filosofen van zijn tijd. De geboren Fransman vluchtte in de zeventiende eeuw naar Rotter dam. Bayle was een warm pleit- bezorger voor verdraagzaamheid en werd bekend als 'filosoof van Rotterdam'. Driehonderd jaar na zijn dood organiseert het Cen trum Beeldende Kunst (CBK) deze zomer een historische en kunstroute door het centrum van de stad. Kunstenara Paul Cox werkt bovendien aan een monu ment, dat in 2008 een plaatsje moet krijgen in Crooswijk. Het CBK bestaat dit jaar 25 jaar. Dat jubileum valt precies samen met de 300-jarige herdenking van de sterfdag van Pierre Bayle. Een en ander worden nu gecombineerd in een historische en kunstroute door de stad. Een aantal kunstenaars heeft twaalf kunstwerken ontworpen, met Bayle als inspiratie. Ze zijn in een route door de stad alle twaalf te bewon- deren. Een tweede route voert bo vendien langs een aantal plekken, die aan de aanwezigheid van Bayle in Rotterdam herinneren. De kunstroute heeft als titel 'De Vreemdeling' meegekregen. Bayle kwam zelf als vreemdeling naar de Maasstad en zijn werk is gericht op tolerantie. Bij het CBK staat een bank met het portret van Bayle zelf. Maar veel andere kunstwerken hebben niet direct betrekking op zijn beelte- nis maar veeleer op de thematiek rondom 'vreemdelingen'. Zo is bij het CBK ook de film 'These func tional families' van Judi Wertheim Een artist impression van het kunstwerk voor filosoof Bayle. 'Meet je met de mariniers' door Dik Vuik ROTTERDAM - Vier eeuwen lang bestaan er al mariniers. Het in de zeventiende eeuw ontstane korps staat centraal in de tentoonstelling 'Mari niers toen en nu'. Plaats van handeling? Uiteraard het Ma- riniersmuseum. De tentoon stelling is zowel historisch als interactief en is daarmee zeer geschikt voor een familiebe- zoek. Een expositie in een Mariniersmu- 1 seum kan niet zonder scheepsmo- dellen en die staan er dan ook veel. Een stoere driemaster blijkt de 'Friesland', een van de 75 schepen waarmee admiraal Michiel de Ruy- ter in 1667 de tocht naar Chatham ondernam en de Engelse marine versloeg. i Ernaast staat het nieuwste van het nieuwste: het 'Landing Platform Dock' Johan de Witt, in te zetten bij (vredes-) operaties overzee. Maar het museum gaat verder dan historisch materiaal. In een aantal thema's worden de verschillen van het mariniersleven van toen en nu duidelijk in beeld gebracht. Boven dien kunnen kinderen (of andere bezoekers) op een aantal displays hun kennis over mariniers toet- sen. Wie nog verder wil, kan zich letterlijk meten met de mariniers: een aantal fitness toestellen staat klaar om de conditietest te onder- gaan. Bij de informatie over die roemruchte tocht naar Chatham, de enige invasie die Nederlanders ooit in Engeland hebben gepleegd, kan bijvoorbeeld met een roeitoe- stel worden gevoeld hoe zwaar het destijds moet zijn geweest om naar de Engelse schepen te roeien om ze te kunnen enteren. Zo zijn er meer interactieve spelen en vragen over het leven van de mariniers. De displays geven in formatie maar stellen ook lastige vragen. Wat doe je als marinier als je col- lega zijn eten is kwijtgeraakt? Deel je je eigen eten met hem, of laat je hem zitten? En wat kost een mari- nierstenue tegenwoordig eigenlijk? In de vitrines wordt historisch ma teriaal vergeleken met het materiaal van nu. De zaag en de messen van de vroe- gere chirurgijn steken wel heel erg af bij het moderne EHBO-pakket, met al z'n verbandrollen en ver- zorgingsartikelen. Zoals ook de presentatie van de 'goalkeeper' on- Hoe is het om marinier te zijn? De tentoonstelling in het Mariniersmuseum laat het zien. vergelijkbaar is met het oude zeven tiende eeuwse scheepskanon dat er naast staat opgesteld. In een cabine kunnen de bezoekers zelf ervaren wat het is om bij windkracht tien op een schip te zitten. Oude en destijds door de Engelsen in beslag genomen brieven aan het thuisfront staan in contrast tot de moderne ansichtkaarten uit de twin- tigste eeuw, met een mooi plaatje van de kazerne erop. En uiteraard ontbreekt ook Rotterdam als ma- riniersstad niet in de opstelling. De Maasstad kende al sinds 1575 een admiraliteit en in 1817 nam het inmiddels ontstane korps mariniers definitief haar intrek in de stad. Welke oudere Rotterdammer herin- nert zich niet de Marinierskazerne aan het Oostplein, die tot 1940 een markant stadsbeeld opleverde? Nu ligt de kazerne aan de rand van de stad, maar de mariniers zijn nog altijd prominent aanwezig. Het jaarlijkse defile over de Coolsingel, de concerten in De Doelen en na- tuurlijk het Mariniersmuseum laten er geen twijfel over bestaan. 'Ma riniers toen en nu' vult slechts een van de verdiepingen in het museum, maar geeft wel een goed overzicht over het leven van de mariniers in vier eeuwen. En wie meer wil weten, is natuurlijk ook welkom op die andere verdie pingen. 'Mariniers toen en nu' is tot en met 6 januari 2008 te zien in het Mari niersmuseum, Wijnhaven 7-13. Voor meer informatie: telefoon (010) 412 96 00 of www.mari- niersmuseum.nl. Correct Personal JBL RADIAL IPOD SPEAKERDOCK Haal het beste uit de iPod met het legendarische surround-geluid van JBL. Uitgerust met universele iPod-dockadapter van Apple waardoor dit systeem geschikt voor de meeste iPod-modellen. CORRECTPRIJS Art.nr. 331714B j vo« SONY M-570V MEMO RECORDER Voor gebruik van micro-cassettes. Voorzien van spraakgestuurd opnamen systeem, automatische bandafslag en ingebouwde microfoon. Incl. polsriem. Afm. 5.4x10.9x2.2 cm. CORRECTPRIJS "Art.nr. 299553 KLIPSCH GMX-2.1 Driedelig multimedia luidsprekersysteem. Door de combinatie van high-performance audio, elegant uiterlijk en functionaliteit is de A-2.1 een ideale audio-oplossing voor de moderne multi media- en spelapparatuur. CORRECT PRIJS Art.nr. *332191 .Pod w £xt»» Shuffle Son?! APPLE IPOD NANO 2 GB MP3 SPELER Unieke Ipod met deuren lerm. Tot 500 songs of 12.500 foto's op 2GB flash. Geschikt voor arachtig aeeldschi MAC en Windows PC. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 8.9x4.1x0.74 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 319373 COMMODORE GRAVEL IN POCKET Door middel van de WIFI functionaliteit, heb je overal toegang tot de complete Commodore- World™ entertainment catalogus. Uitgerust met een 1 GB flash geheugen. Afm. 7.3x7.3x1,9 cm. MB wows CLJttMi ODMi i strnwg CORRECTPRIJS Art.nr. 320096 phmm PHILIPS SA-9100 MP3/WMA SPELER Altijd je favoriete MP3 en WMA muziekfiles draag je mee. Voorzien van 1 GB feheugen, 1.7 inch leurenscherm en Touchpad met SuperScroll functie. Geschikt voor Windows XP. Afm. 9x4.6x1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. *319812 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur i_

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 15