mill 1 FIF P www.schiedam.nl lemand nomineren voor de Bob Verbiest Cultuurprijs? Zomeravondconcerten op de beiaard van de Sint Janstoren Gemeentearchief op zoek naar bewoners Sandershuizen mm mV Baggerwerkzaamheden Schiedam-Noord Een Koninklijke onderscheiding? Nu aanvragen! Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Het Wmo-loket van de gemeente Schiedam gemeente Schiedam mm. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Diaitaal Loket op Schiedam.nl w r«i y mrt« Week 32 Woensdag 08 augustus 2007 Bouwzaken Bouwzaken (vervolg) Sloopzaken y* Gemeenteberi De Bob Verbiest Cultuurprijs is een van de belangrijkste en grootste cultuurprij- zen van Nederland. Het doel van deze prijs is erkenning te tonen voor beeldend kunstenaars, initiatiefnemers, podiumkunstenaars, musici, organisatoren, schrij- vers, dichters, architecten, onderzoekers, degenen die zich inzetten voor behoud en restauratie van erfgoed en anderen die zich met voile overtuiging inzetten voor de cultuur als een van de belangrijkste waarden in onze samenleving. U kunt tot half augustus een kandidaat voordragen. Kijk voor meer informatie op de website www.bobverbiestcultuurprijs.nl. Schiedam - Klassieke en moderne beiaardcomposities klinken zes zomerse donderdagavonden door de binnenstad van Schiedam. De twee Schiedamse stadsbeiaardiers, Marianna Marras en Gerard de Waardt, en vier gastbeiaardiers bespelen de 38 carillonklokken die zich in de Grote of Sint Janskerk bevinden op een hoogte van 150 traptreden. Het publiek kan genieten van de beiaardbespelingen tijdens het winkelen op de koopavond, of neerstrijken op een van de heerlijke luister- plaatsen zoals de banken en terrassen op de Grote Markt en bij de Oude Sluis. Iedere vrijdag tussen 11.00 en 12.00 uur bespelen de stadsbeiaardiers het carillon van de Grote of St. Janskerk. Deze zomer zullen de klokken ook klinken op donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Dit is mede mogelijk gemaakt door een financiele bijdrage van gemeente Schiedam. De stadsbeiaardiers en vier gastbeiaardiers zijn uitgenodigd om het carillon, ook wel beiaard genoemd, van de Grote of Sint Janskerk te bespelen. De 54 meter hoge toren van de Grote of Sint Janskerk is in de loop van de vijftiende eeuw gebouwd. Hier bevinden zich de luidklokken, het carillon en de speeltrommel. Een beiaardklok beweegt zelf niet, maar wordt tot klinken gebracht doordat een klepel of een hamer tegen de klok slaat. Ter hoogte van de klokken bevindt zich de beiaardcabine waarin de beiaardier met vuisten en voeten op een stokkenklavier speelt. Om bij de klokken te kunnen komen, beklimmen bezoekers 150 treden en om bij de omloop te komen, 202 treden. Het prach- tige uitzicht over Schiedam beloont de klim. Deze maand wordt het carillon nog op vier avonden bespeeld. Programma 9 augustus 2007 Klaas de Haan 23 augustus 2007 Gerard de Waardt 16 augustus 2007 Marianna Marras 30 augustus 2007 Geert Bierling lirmijiir iimi De open dag van het Gemeentearchief op zaterdag 6 oktober 2007 staat dit jaar in het teken van de Schiedamse architect Piet Sanders en zijn grote invloed op het stads- en straatbeeld. Als een Schiedammer gevraagd zou worden enkele kenmerkende gebouwen van zijn of haar stad te noemen, zou deze waarschijnlijk enkele van de historische gebouwen zoals de rui'ne of het stadhuis noemen. Schiedam heeft echter veel meer te bieden. In de periode tussen de Eerste en de Tweede Wereldoorlog zijn er verschillende woningen en bedrijfspan- den gebouwd, die deel zijn gaan uitmaken van de Schiedamse charme. Een goed voorbeeld is de HAV-bank van de beroemde architect W.M. Dudok, maar de architect die toch de meeste invloed op Schiedam heeft gehad, was Pieter Sanders 1882- 1937). Sanders won in 1907 al een prijsvraag voor de bouw van een Ambachtsschool aan de Sint-Lidui'nastraat. Dit in 1956 gesloopte gebouw kenmerkte zich door ruimte en licht- inval. Opvallend waren toiletten op elke verdieping en brandslangen op elke gang, wat in die tijd helemaal niet vanzelfsprekend was. Na deze grote opdracht zouden nog vele grote en kleine volgen, zoals bijvoorbeeld woningen in de Fabristraat, verschillende straten in de Gorzen voor de "Vereniging Volkshuisvesting', het inmiddels ook gesloopte 'Tehuis voor Weezen en Halfweezen', of bedrijfspanden zoals een kantoorboekenfabriek aan de Lange Haven of een stoommeelmolen aan de Nieuwe Haven. Meer sprekende voorbeelden zijn de (nieuwe) Passage uit 1932, het Sint-Jacobs Gast- huis aan de Burg. Knappert- laan of Sanders' eigen -naast het Gasthuis gelegen- villa. Wie enkele voorbeelden van Sanders werken vergelijkt, zal al snel de vele details opval- len, die het geheel tot een hoger plan tillen. Het Gemeentearchief is in het kader van het thema van de open dag met 'Wonen in Schiedam, de architectuur van Piet Sanders op zoek naar verhalen van bewoners van 'Sanderswoningen'. Een moderne schotelantenne naast een authen- tieke gevelsteen met het monogram 'VH' vereniging Volkshuisvesting) met bakstenen omiijsting op een huis in de Heenvlietsestraat. Deze door Sanders ontworpen woningen kwamen gereed in 1917. (foto: Jan van Kampenhout, Gemeentearchief) De Heenvlietsestraat gezien vanaf de Abbenbroeksestraat in de richting van de poort bij de Voornsestraat, circa 1930. (maker onbekend. Skopeo beeldnr: 15125) Hoe is het vandaag de dag om in een woning uit 1930 te wonen? Zijn er details in de inrichting die u nog elke dag verrassen of zijn de ideeen over wonen uit die tijd volkomen achterhaald? Ook ervaringen of herinneringen van mensen die in een Sandersgebouw hebben gewerkt of naar school zijn gegaan zijn welkom, net als foto's van bewoners ol werknemers! Weet u niet of uw huis wel onder architectuur van Sanders is gebouwd, bent u niet in staat om zelf een foto te maken of heeft u andere vragen neem gerust even contact met ons op! Op onze studiezaal is een uitgebreide lijst met werken van Sanders in te zien. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en geves- tigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserl 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. lemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grand van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn hon- derden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure verbon- den is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratie- verlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail jhg.brouwer@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informatie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen. De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M, de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultureel, economisch of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onder scheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toege kend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmerking kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulieren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: jhg.brouwer@schiedam.nl. De gemeente Schiedam is voornemens binnenkort te beginnen met baggerwerk zaamheden in Schiedam Noord. Het betreft de watergangen gelegen ten noorden van de A20. Algemene informatie In verband met het verbeteren van de waterkwaliteit, de doorstroombaarheid en de leef- baarheid in en om het water is het noodzakelijk om het in de afgelopen jaren opgehoopte baggerslib in de watergangen te baggeren. De watergangen ten noorden van de A20 worden vanaf medio augustus tot medio november 2007 gebaggerd. Baggerwerkzaamheden Voordat met de werkzaamheden in de verschillende watergangen kan worden begonnen, zullen in de meeste watergangen eerst de vissen worden gevangen en overgezet. Het te baggeren slib is onderzocht op kwaliteit. Een gedeelte wordt afgevoerd naar bag- gerdepots en een gedeelte van het baggerslib wordt - waar het mogelijk is - verwerkt aan en op de oever. Het grootste deel zal echter worden afgevoerd, omdat er geen ruimte is om het op de oevers te kunnen verwerken. Het slib dat wel op en aan de oever wordt ver werkt is schoon en levert zodoende geen gevaar op voor de volksgezondheid of het milieu. Als de baggerwerkzaamheden zijn afgerond, zullen de waterkwaliteit, de doorstroombaar heid en de leefbaarheid in en om het water voor de komende jaren aanzienlijk verbeterd zijn. De aanwonenden van de diversen watergangen krijgen 2 a 3 dagen voor aanvang van de werkzaamheden informatie over de werkzaamheden in hun omgeving. Indien u vragen heeft over de baggerwerkzaamheden kunt u die per e-mail stellen aan de projectleiding via baggerschiedam@geofox-lexmond.nl of per fax 087-784 4026. Uw vraag wordt zo spoedig mogelijk beantwoord. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nade re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Rectificatie: in de Maasstad van 25 juli 2007 is gepubliceerd Antonie Muijsstraat 3A van Stichting Woonplus Schiedam, het vernieuwen van gevelkozijn; dit moet echter zijn, Antonie Muijsstraat 3 A t/m 77 B, e.d. (239 woningen). Ingekomen aanvragen van 30 juli t/m 3 augustus 2007: bouwaanvragen: s-Gravelandseweg 402, 3125 BK Gebr. De Graaff C.M. van Rooij SIKO Korndorfifer Beheer B.V. G.H. Kalfsbeek Beheer B.V. R. Kerklaan St. Fiestsenstalling Schiedam West Calandstraat 121, 3125 BA Eduard v. Beinumln. 64, 3122 TL Jan Evertsenweg 14-16, 3115 JA Karel Doormanweg 19, 3115 JD Mieriksveld 7, 3124 CK tussen Westfrankelandsestraat en Mariastraat, en Nieuwe Haven t.h.v. 73, 3116 AA Verleende bouwvergunningen: Verzonden: 01 augustus 2007 Burg. Van Haarenlaan/ Over het Water Hugo de Grootstraat Karel Doormanweg 47,3115 JD Mammoet Holding B.V. Lange Nieuwstraat 173, 3111 AJ Schagen van Leeuwen Geweigerde beschikkingen Verzonden 3 augustus 2007: A. Cuypstraat 24 en 22, 3117 WC J. de Jongste HMH. Coenradisstr. 7, 3123 CM E.J.R. Breukhoven bedrijfsruimte verbouwen kolom herstellen 2 lokalen plaatsen garage/berging vergroten reclame aanbrengen dakkapel 2e verd. fietsenstalling plaatsen 40 eengezinswoningen bouwen geheel plaatsen van 3 lichtmasten garage/schuur bouwen veranderen v. voorgevels dakkapel plaatsen Bij het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 kunt u bij de gemeente direct terecht voor alle Wmo-(aan)vragen. Dit zijn (aan)vragen over zorg en welzijn die onder de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vallen. Daarbij gaat het onder andere om het aanvragen van: vervoersvoorzieningen, zoals de tele-taxi rolstoelen en scootermobielen aanpassingen aan de woning hulp bij het huishouden parkeerkaarten voor gehandicapten maaltijdvoorzieningen Maar ook voor vragen en advies over onder andere opvoeden, mantelzorg en vrijwilligers- werk krijgt u informatie en advies bij het Wmo-loket. Het Wmo-loket Stadswinkel Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam Telefoon: 010-246 5742/246 5827 E-mail: wmo@schiedam.nl Internet: www.schiedam.nl Openingstijden: ma. 12.00-16.00 uur di., wo. en vrij. 08.00-16.00 uur do. 08.00-17.30 uur Heeft u zelf al een idee wat voor zorg u nodig heeft? Bekijk en vergelijk dan zorgaanbie- ders op het Digitale Wmo-loket via www.schiedam.nl. Voor maatschappelijke ondersteuning moet u bij de gemeente zijn N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 13 juli 2007 Sloopaanvraag/sloopmelding: Bilderdijkstraat 21 A, 3117 PA M. de Wit Van Ostadelaan 65 A, 3117 XK M. Foppen Westerkade 30,3116 GK Koole B.V. asbest verwijderen asbest verwijderen pand gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 v V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3