Betoverend licht Bovenop de trend shopping (Hi"* i f Vloeren bepalen de sfeer y 24 Leren meubels spuiten i auping Slaapboulevard Kwakernaat 3 010-4164864 trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen >4>a4l&\i .vi mmmM Woonmode Zomer MQM Outletstore Complete badmeubels www. sani- wel l.nl uurs service, MARCO Maak van elke morgen een goede morgen 'tAPIJTEm wonen@maasstad.nl Woensdag 8 augustus 2007 telefoon 010-4004491 SANITAIR&WELLNESSl Kleur Dessins Materiaal Sfeer Vorm Styling Must Have Kleur-rijk Glimmend grind Hout en kurk SPETTERENDE AUGUSTUS AANBIEDINGEN 2 persoons stoomdouche model Arise Pittsburghstraat 31 - Rotterdam Spaanse Polder De lijn Versus van het luxe- merk in tuinmeubelen Tribu staat niet alleen voor zuiders, trendy design maar ook voor een onberispelijke kwaliteit, zorgvuldige afwerking en uit- muntend zitcomfort. De col lectie 2007 is zonder meer veelzijdig te noemen. Ontwerper Bram Bollen speelt met de zitmeubels Terra Armchair en de iets lagere Terra Casual Chair naadloos in op de hedendaagse trends in vormgeving en materi- aalgebruik. Deze klassieke stoelen zijn gemaakt van Canax. Dit ba- sismateriaal vbestaat uit een niet- (4000^) tilSSbXu CN Verstand van slapen 40% KORTING EMCO introduceert drie betoverend mooie lichtspiegelkasten die overal inzetbaar zijn. Naast de prachtige vorm hebben deze lichtspiegelkas ten een bijzonder lichtconcept. Via de lichtdoorlatende decoratieve band in het spiegelglas wordt de badkamer in een zacht en magisch licht gedompeld. Het voordeel hiervan is dat er geen additionele lichtbron nodig is. Uniek zijn bovendien de twee glazen schappen, die beiden trap- loos verstelbaar zijn. Zo kunt u de hoogte van de planken zelf eenvou- dig naar wens instellen. Deze serie lichtspiegelkasten wordt geleverd in drie breedten van 60, 80 en 100 cm. Voor een perfect aanzicht aan alle zijden, zijn de twee deuren aan beide zijden van spiegelglas voor- zien. Binnen bevinden zich twee wandcontactdozen en een lichtscha- kelaar. Meer informatie op www.emco.de. Ezelsoor combineert prachtig met lavendel Ze doen denken aan vakan- ties onder een zinderende zon, zee, kalkrotsen en terrasjes langs het water waarvan geu- ren en kleuren voor altijd in uw geheugen zijn gegrift. De Mediterranee. Daar horen veel grijsbladige planten inderdaad thuis, in de heerlijke subtropen en bij water. Haal die sfeer in uw tuin. Grijs versterkt andere kleuren en verzacht overgangen tussen kleuren. Grijs blad werkt rustgevend en heel ruimtelijk. Wilt u een tuin waarin kleuren meer spreken zonder dat het een bont geheel wordt, combineer dan met grijs. Bijvoorbeeld met olijfwilgen met zilverachtig glan- zend blad en geurende bloempjes in mei. Eucalyptus komt uit Australie, het zilveren blad geurt heerlijk en wordt ook graag in bloemstukken verwerkt. De bast vertoont behalve grijs allerlei fantastische pasteltin- ten. Natuurlijk zijn er veel meer grijsbladige bomen en heesters, zoals veel wilgen en zelfs grijze coniferen. De natuur lijkt een voorliefde te hebben voor grijsbladige planten met witte of blauwe bloemen. Die komen extra uit, zoals bij lavendel of het vergeet-mij-nietje. Maar ook wittige, creme of gele bloemen ko men bij grijsbladige planten veel voor, zoals bij witte knoop, roomse kamille en alsem. Ook grijze gras- sen zijn er volop. Prachtig bijvoor beeld bij zilveren vormen van het blauw schapengras. De meeste grijsbladige planten houden van zon, maar hebben wel voldoende water nodig. Een beetje kalk in de grond is vaak goed, maar de verschillen zijn groot. Natuurlijk tuinieren is altijd be- ter. Sluipwespen, lieveheersbeestjes en gaasvliegen helpen ongedierte bestrijden. Er kunnen schimmels toeslaan doordat het nu vochtiger wordt. Lavendel nu snoeien. Een pioenroos verplanten kan nu ook. Uitgebloeide bloemen bij uw plan- ten wegnemen verlengt de bloei- periode. Riddersporen, leeuwenbekken, lupine en Alyssum kort afsnijden voor een tweede bloeiperiode. Geef het gazon voor de laatste keer dit jaar mest. Ook andere planten na augustus niet meer mesten. Ze moe- ten afrijpen voor de winter. Behang is een van de grootste sfeerbepalers in een interieur. De keuze wordt dan ook heel bewust gemaakt. Naast de col- lectie met eigentijdse kleurstel- lingen, tonen de nieuwe trends meer rust en lichtheid. Nieuwe dessins in ton-sur-ton sluiten hierbij perfect aan. Kwantum breidt haar behangcol- lectie fors uit. Door samenwerking met de Duitse behangproducent Rasch is Kwantum in een klap de grootste aanbieder van behang op de Nederlandse markt. Klanten kunnen nu kiezen uit 368 verschil- lende behangsoorten waarvafn 176 uit voorraad en 192 op bestelling leverbaar zijn. Onderscheid en eigen invulling wor- den steeds belangrijker. Je interieur is steeds meer een afspiegeling van wie je bent. De nieuwe interieur- collectie van Kwantum speelt hier volledig op in en is verrassend door zijn veelzijdigheid. Naast alle basissoorten bestaat de nieuwe collectie uit behangsoorten die zeker met de trend meegaan. Rijk gedecoreerde en barokke des sins zijn nog steeds goed vertegen- woordigd. Deze ontwerpen geven je interieur een luxe en modern klassieke uitstraling. Wat opvalt is dat goud een opmars maakt in het interieur maar dan niet in een Rijk gedecoreerde en barokke dessins geven je interieur een luxe uitstraling. overdadige bling-bling vorm. Het is bijna conservatief te noemen maar dan toch met een duidelijk moderne touch. De stijltrend neohippie is ook meer en meer aanwezig. Behang met or- ganische vormen en frele bloem- motieven in de kleuren van nu. Ook supervrouwelijk behang ontbreekt niet, de zachte pasteltinten, dessins met tulpen, grote roosmoetieven en goud. Ook bijzonder is behang met een voelbaar en zacht relief. cx 64 adverteren? tijn, mysterieus, door de natuur ge vormd, stoer, geheime verleiding De kleuren van zand, klei, kiezel hout, goud, brons, koper en de on dergaande zon. Van traditionele tot moderne oos terse motieven. Dierenhuiden en beesten in 2d en 3d. Onze eenmalige Outletprijs Hout, onbewerkt en door de na tuur gevormd, wol, katoen en zijde metalen zoals koper, ijzer, brons en goud (edelmetaal), gekleurd glas, zand. steen en huiden. foto: Perscentrum Wonen De Woonmode is een prognose van de trends op interieurge- bied. De trend voor deze zomer is optimisme. Je humeur klaart namelijk meteen op als je al het nieuws ziet op interieurgebied. Er worden vier thema's on- derscheiden: Circus, Chrystal Palace, Desert en green House. Maasstad Weekbladen belicht deze vier thema's. Deze week Desert. Je waant je in de nieuwste suite van een vijfsterren hotel in Marrakech. Een selectie van op de oosterse cultuur en woestijn gei'nspireerde objecten zijn beeldbepalend voor de woonsfeer Desert. De natuur- lijke kleuren van zand, steen, klei, kiezel, hout, goud, brons, koper en het hele kleurenspectrum van de ondergaande zon creeren een warm en verleidelijk interieur waarin het optimaal relaxen is. Deze wereldse stijl is rijk aan luxe materialen, exo- tische prints en zacht wapperende voiles. De wollen poefs (primeur!) met de toepasselijke naam Livings tones in de vorm van reusachtige kiezelstenen nodigen uit tot lang- uit op de grond liggen. De zachte handgeknoopte kleden zijn met natuurlijke kleurstoffen geverfd en hebben daardoor een antieke ver- weerde look. De traditionele patro- nen worden gemixed met moderne streepdessins op een ondergrond van kamerbreed gelegde tapijttegels met een sisalstructuur. Het hemel- bed Safari is gemaakt van massief oud Europees eiken en wordt rijke- lijk opgemaakt met superzacht ka- toenen karamelkleurig bedtextiel, glanzende, geborduurde plaids en sierkussens gemaakt van metallic stof, sari's en houten kralen. Bij het aanraken van de wanden geloof je trouwens niet dat deze zijn behan- gen. De nieuwe collectie Native bestaat uit een patchwork van huid dat eruit ziet en aanvoelt als een echte huid van een zebra, koe, veu- len of krokodil. Met authentieke, zo uit de natuur gehaalde decoraties zoals de mosselpalen, het van tak- ken gemaakte bijzettafeltje en de opgezette beesten krijgt Desert ook echt de ruige, stoere uitstraling die past bij het tijdloze maar toch elke dag veranderende karakter van de woestijn. Exotische planten en echte woestijn klassiekers zoals de cactus mogen bij Desert niet ontbreken. De Guzmania met zijn prachtige oranje bloem is familie van de beroemde familie van de Bromelia en is een sterke plant die lang bloeit. In com- binatie met de robuuste metallic pot ontstaat een stoere groendecoratie. Een stylingtip voor op een lage salontafel bij Desert is het plaatsen van een grote, hoge, bronskleurig vaas met aan 1 kant van de rand een aantal hangplantjes. Het leukste is als de hangplantjes over de rand van de salontafel naar beneden 'vallen' als een groene waterval. Noord Afrikaans, nieuw landelijk, wild life, ruig, beestachtig, woes- Willekeurig, simpele of met de hand gemaakte vormen. Oosterse, handgeknoopte kelims die elkaar overlappen Wandbekle- ding met stof of behang dat lijkt op huid Metallic in the mix: koper, brons en goud zijn favoriet. Sub- tiele kleuraccenten in warm rood en oranje. Loungesfeer door lage meu- bels, kussens en poefs Opgezette Afrikaanse dieren zoals gemsbok, zebra, krokodil Gekleurd en gede- coreerd glaswerk in tafellampen, drink- en wijnglazen met gouden applicaties of dierenprint Tropische planten, woestijnplanten Zelf ge maakte, gevonden voorwerpen. Kelim en huid als kleed op vloer over de halfhoge muur of aan de wand. De vloer is bepalend voor de sfeer in een ruimte. Hoe mooi de meubelen ook bij elkaar passen, in combinatie met een verkeerde vloer is het interieur niet in balans. Omdat er zoveel mogelijkheden zijn, komt het goed uit dat individualiteit be- nadrukt wordt binnen het mo- debeeld op interieurgebied. Bij de inrichting en styling van het huis is het van belang te beginnen bij de basis. Bij de keuze van een vloer is het startpunt het vergelijken van producteigenschappen van elk type vloerbedekking. Ben je erachter wat voor een soort vloer je wilt dan kun je kijken naar de kleur of structuur. Een ongedwongen lounge ruimte vraagt om een comfortabele, maar evengoed praktische vloer. Terwijl een bijkeuken die intensief gebruikt wordt vraagt om een gemakkelijk schoon te houden vloer met een neutrale look. Omdat vloeren dus een grote invloed hebben op de uit straling van een ruimte spelen we vaak op zeker. Met een andere vloer kan een ruimte ruimer, eigentijdser of warmer lijken. Maar dus ook kleiner, gedateerd of kil. De tijd dat een vloer slechts diende als ondergrond, is geluk- Jcig al lang voorbij. Inspirerende vormen, onverwachte combinaties en patronen, unieke kleurschakerin- gen..bijna alles kan. De kleur van de vloer is het eerste dat opvalt. Door te kiezen voor kleur kun je veel bereiken in een ruimte. Vloeren hoeven immers niet altijd neutraal naturel te zijn. De opkomst van alternatieve woon- vormen - denk aan wonen in een pakhuis of loft - vraagt ook de vloer een creatievere benadering. In een loft is het bijvoorbeeld leuk om die verschillende functies - leven, koken, slapen - te benadrukken door een andere kleur van de vloer. De meeste van ons zullen in de woonkamer kiezen voor een neu trale basis. Maar een slaapkamer of kinderkamer mag meer uitge- sproken zijn. Vooral marmoleum en linoleum, siergrind, tapijt en kurk zijn in talloze trendy kleuren verkrijgbaar. Ook kun je kiezen om meerdere kleuren te combineren of kleurnuances aan te brengen; bijvoorbeeld een kleurverloop of juist heel contrasterende kleuren naast elkaar. Niets voelt zo comfortabel aan als een dik zacht kamerbreed tapijt waar je blote voeten in wegzakken en waar je heerlijk op kunt liggen om bijvoorbeeld televisie te kijken. Een praktisch voordeel van vloer bedekking is zijn warmte isoleren- de werking die de energierekening flink kan verlagen. Uit een harde tegel kan de kou optrekken. Dat gebeurt met tapijt minder snel dankzij de isolerende luchtlaag tussen de vezels. Om een behaaglijk gevoel qua temperatuur te hebben mag er tussen het hoofd en de voeten niet meer dan twee en een halve graden Celsius zitten. De thermostaat hoeft in een kamer met tapijt dus minder hoog te wor den gezet. Tapijt verdient zichzelf langzaam terug! Tapijt is er met spannende foto: Perscentrum Wonen kleur- en structuurcombinaties. Combineer donkere, warme tinten met wat koelere kleuren. Of kies voor verschillende structuren voor een creatief effect. Naast de opkomst van zachte vloe ren is er een andere groep consu- menten die steeds vaker op zoek gaat naar strakke vloeren met een industrieel uiterlijk. De vloeren moeten sterk, decoratief en slijtvast zijn. Strakke design kunststofvloe- ren zijn daarom in opkomst. Inte- rieurgrind, Woonbeton, Concretef- loor: allemaal harde vloeren die over het algemeen tegen een stootje kunnen. Siergrind is de oudste van deze vloeren en bestaat uit grind- korrels die verbonden worden door een epoxyhars. De vloer heeft een open of dichte structuur en is zeer eenvoudig te reinigen. Het product heeft zich in de laatste jaren enorm ontwikkeld en is in meer dan dui- zend kleuren en vele decoratieve patronen leverbaar. Nieuw en erg populair zijn metallic kleurlijnen, zoals aluminium of brons met ex tra glitters. Er is zelfs een gegoten kunststof vloer volledig gevuld met glitters, voor wie durft! Natuurlijk wonen op hout en kurk, vloeren die warm, decoratief en sterk zijn. Houten vloeren staan al jaren met stip op 1. De unieke patronen van hout zorgen ervoor dat de vloer altijd levendig oogt en nooit hetzelfde is als bij de buren, ook al is dezelfde houtsoort. Hout blijft uniek. Doordat hout snel de kamertempe- ratuur aanneemt is een parketvloer beslist niet koud maar voelt aange- naam aan. De parket- en laminaat- industrie blijft volop in beweging. Hout met een donkere kleur of hout dat donker gemaakt is, is de trend van dit jaar. Zowel in laminaat als in hard houten vloeren. Diegene die zoekt naar alternatieven wordt zeker bediend. Bamboeparket is een ver- rassende nieuwkomer en even hard als eiken. Eigenlijk een snel groei- ende grassoort en dus ecologisch zeer verantwoord. Kurk is eveneens een uitgesproken milieuvriendelijk materiaal. De bast van de kurkeik groeit immers gewoon weer aan. Voor de toplaag van kurkfineer is keuze uit talloze decoratieve struc turen en/of persingen waaronder tegelpatronen. Een kurkvloer kan worden opgevrolijkt met allerlei kleuren lak in glimmende of matte afwerking. Voor eenpersoons versie ook verkrijgbaar tegen messscherpe actieprijs. Kijk in onze winkels. te bftelteen onder nummer Janten Gla* 8.V. Nieuwe Ungaweg 35 3194 DC Hoogvllet Tel.; 010 - 416 48 64 www,J«nsengle»,nl Iroaili lnfo((6jan»«figl»».nl Als uw leren stoel of bankstel nog lekker zit maar er niet lekker meer uitziet kunt u een keuze maken: Nieuw kopen of laten spuiten. U kunt een dag gaan winkelen of u belt Marco Leer en vraagt wat het kost om uw comfortabele bankstel een facelift te geven. Bel 0186-603268 voor een prijsopgave EC0N0L0GISCH DE BESTE Marco Leer B.V., Nijverheidsweg 31, 3274 KJ Heinenoordjelefoon: 0186-603268 www.marcolMr.Rl Zuiders trendy design breekbare, hightech polyesterkern die voor de sterkte en stabiliteit zorgt. Deze kern wordt aan de buitenkant omgeven door hennep dat het eindproduct een natuurlijke look geeft. Bijkomende pluspunten van Canax zijn de uv- en vuurresi- stentie, flexibiliteit en vlekbesten- digheid. Bijzonder gebruiksvrien- delijk dus. terra Casual Chair is een categorie apart. Deze lage stoel - die het lijnenspel maximaal tot zijn recht laat komen - leent zich perfect om op te ontspannen. want bui- ten zitten wordt loungen, nu de grenzen tussen binnen en buiten vervaagd zijn. Zowel Terra casual Chair als Terra Armchair is ver krijgbaar in de kleuren Silkgrey en Earth Brown. Kussens zijn los verkrijgbaar. „De keuze van het basismateriaal is bepalend voor de realisatie van een ontwerp", vertelt Bram Bol len. „Ik heb bewust gekozen voor Canax omdat het me toeliet een hedendaagse vorm te creeeren. Het contrast tussen de hoekige, geome- trische lijnen en de natuurlijke hen- nepvezel maakt dat het geheel een rustige, klassieke uitstraling krijgt en toch niet al te steriel oogt. De Terra-collectie valt daarom uitste- kend te combineren met verschil lende stijlen en omgevingen." Ook de lijn Kos is nieuw; zowel de stapelbare armstoel als de tafel binnen deze lijn hebben een alle- daags design. Ontwerper Wim Se- gers heeft op subtiele wijze stoere en sensuele lijnen gecombineerd. Resultaat is een spannend design met een krachtig, mannelijk ac cent en een zachtere vrouwelijke toets. Bovendien is de vormgeving zo uitgekiend dat Kos perfect zit. Zit en rug van de stoel bieden optimaal comfort dankzij de er- gonomische profileringen. Zowel de armstoel als de tafel zijn ver- vaardigd van japanse plantageteak. De meubelen zijn rotbestendig en kunnen het hele buitenseizoen dan ook buiten blijven staan. Ook de milieuvriendelijke lak is voorzien op barre weersomstandigheden. Als u fit aan de dag wilt beginnen, is het zaak dat u de nacbt in volmaakte ontspanning doorbrengt. Auping ontwikkelt bedden die dat mogelijk maken. Ons advies: doe uw nachtrust een plezier en breng een bezoek aan uw Auping dealer. Dan kunt u elke ochtend begroeten met een welgemeend 'goedemorgen'. Auping nights, Better days Design: frans de la Haye Boonsweg 7 - Blaaksedijk llnd.terrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 fax 0186 - 60 AO 78 - maandagmorgen gesloten vrijdag koopavond - info@slaapboulevard-kwakernaat.nl www.slaapboulevard-kwakernaat.nl GRATIS VLOERBEDEKKING KAN NIET! WEL GEVEN WIJ TO ill Op a||e beken(je merken! Huisbezoek mogelijk voorL GORDIJNENil Streksingel 165-189 R'dam-H'berg Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120 4224430 - Fax 010-4227867 - s MaandSgs geslotun

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9