maasstad Films kijken in de openlucht tijdens Pleinbioscoop I J Rotterdam even Monaco aan de Maas Ook racen in Ahoy 399 699 r- 4 Canon Zondag 19 augustus DIG. VIDEO- CAMERA VIDEOCAMERA MET HARDDISK 10.1 MEGAPIXELS -v. - r- ,v'r:- ?-%'¥ wv.-r ;'Ly ■L - fn r i mm ^'"sx sm:- Vrijdag koopavond tot 21.00 uur geripend van 12.00-17.00 uur BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 15 augustus 2007 tx 51 r De zomer opruiming is in voile gang waarbij u kunt profiteren van extra veel voordeel op het gebied van beeld, geluid, computers en software. Alle apparatuur staat demonstratieklaar opgesteld en wordt verkocht met volledige Correct garantie. Kom gezellig winkelen in de drie panden van Correct op de Bergweg en de Ceintuurbaan in Rotterdam en ontdek uw voordeel. ^r&.- arr 9 J2W.- J799T- ROTTERDAM - Film kijken met langsvarende schepen en de lichten van de stad als ach- tergrond. Dat kan weer van 15 tot en met 26 augustus tijdens de Pleinbioscoop op het Lloyd Multiplein in Rotterdam. Zoals altijd varieert het programma van commerciele films tot art- house producties. Maar, zo be- nadrukt Harrie van de Louw van Loeder Events, de sfeer van het evenement is minstens zo belangrijk als de films die worden vertoond. Het blijft een bijzonder iets. Het grootste filmscherm van Europa dat staat opgesteld in de openlucht. Op de achtergrond klotst het water van de Maas, varen boten voorbij en zijn de lichten van de stad te zien. Zit- tend op een stoeltje (al dan niet zelf meegebracht) geniet de bezoeker van uiteenlopende films. En tijdens de voorstelling kun je even naar de bar lopen om een biertje te kopen of een bak popcorn. Ontspannen zomeravond entertainment voor de echte filmliefhebber of voor men- sen die maar geen genoeg krijgen van cultuur in de openlucht. Voor het derde jaar strijkt de jaar- lijkse Pleinbioscoop vanaf woens dag neer op het Lloyd Multiplein in Rotterdam-Delfshaven. Voorheen stond het mega filmscherm opge steld in het Museumpark, maar de bouw van de parkeergarage daar dwong de organisatie twee jaar ge- leden naar de nieuwe locatie, in het hart van het audiovisuele centrum van de stad. „In het begin was het even wennen", zegt organisator Harrie van de Louw van Loeder Events. „We zijn echter erg geluk- kig met deze locatie." De Plein bioscoop trekt op een gemiddelde avond zo'n 3500 bezoekers en op topavonden soms het dubbele. Vanzelfsprekend hangt de opkomst samen met de films die worden vertoond, al zijn er ook bezoekers die puur voor de sfeer komen. Het zou makkelijk zijn voor de organi satie om elke avond een populaire blockbuster te vertonen. Net als elk jaar is het programma echter zeer veelzijdig. De openingsfilm is meteen een van de meest sympa- thieke producties van het afgelopen filmjaar. 'Little Miss Sunshine' van Jonathan Dayton en Valerie Faris, over een bijzondere familie die in allerlei bizarre situaties belandt, is een absolute aanrader. Twee andere films die vast en zeker veel publiek naar het multiplein zullen trekken zijn 'An Inconve nient Truth' en 'Casino Royale'. De eerste film van Davis Guggenheim en Al Gore is te zien op maandag 20 augustus. Hun Oscarwinnende documentaire over klimaatveran- deringen en het broeikaseffect was <r -• c>- -Si r, f*i~* m, Schuif gezellig aan bij de Pleinbios. een grote hit in Amerika en kreeg ook hier veel publiciteit. 'Casino Royale' van Martin Campbell, te zien op zaterdag 25 augustus, is de meest recente James Bond pro- ductie, waarin Daniel Craig voor het eerst in de huid kruipt van de bekendste geheimagent uit de film- historie. Op 21 augustus wordt speciaal voor de Pleinbioscoop een verrassende Indiase film ingevlogen: 'Navarasa'. Een fictiefilm met documentaire elementen waarin een jong meisje ontdekt dat haar oom een travestiet is. En op donderdag 23 augustus staat 'Forever' van Heddy Honig- mann op het programma. Een veel- geprezen documentaire die de mys- terieuze schoonheid, de kalmte en de troostende werking laat zien van de Parijse begraafplaats Pere-La- chaise. De rest van het programma: 16/8 'Adam's Apples', 17/8 'Bobby', 18/8 'Volver', 19/8 'Zaina', 22/8 '13' en 24/8 'Antonia'. Bijna elke avond wordt de hoofd- film voorafgegaan door een korte vporfilm. Minder bekende makers, meer experiment en bijzondere pa- rels maken elke avond een totaal- plaatje. En voor de slotavond kan het publiek zelf bepalen welke film- klassieker vertoond zal worden. Via de website van de Pleinbioscoop kan gestemd worden op drie films die beschikbaar zijn gesteld door het Filmmuseum: 'Vampyr' van Carl Th. Dreyer, 'Otte E Mezzo' van Frederico Fellini en 'Charade' van Stanley Donen. Wie een stem uitbrengt, maakt kans om zijn of haar favoriete film vanuit de sky- box te bekijken. Tijdens de Pleinbioscoop begin- nen de films elke avond om 21.30 uur, zodra het donker is. Het Lloyd Multiplein is vanaf 21.00 uur ge- opend. De toegang is helemaal gra tis. Stoeltjes zijn te huur voor een euro, maar op de grond zitten mag natuurlijk ook. De organisatie raadt bezoekers aan om te reizen met het openbaar vervoer of met de fiets te komen. Een fiets stallen op het terrein is gratis. Het volledige programma en het laatste nieuws is te vinden op de website: www. pleinbioscoop.nl. Donderdag 23 augustus staat 'Forever' van Heddy Honigmann op het programma. Een veelgeprezen documentaire die de mysterieuze schoonheid, de kalmte en de troostende werking laat zien van de Parijse begraafplaats Pere-Lachaise. De film 'Otte E Mezzo' van Frederico Fellini wordt beschikbaar gesteld door het Filmmuseum. ROTTERDAM - Rotterdam is de komende dagen omgebouwd tot een waar racecircuit. Auto's uit de snelste raceclasses, zoals Formule 1, Al Grand Prix, ChampCar en WTCC, laten zich 19 augustus zien, horen en ruiken tijdens Bavaria City Racing. Tijdens RaceSalon op 17 en 18 augustus diverse Da kar-trucks, bowlers en motoren hun kunsten vertonen. Bekende coureurs die hun kunsten vertonen zijn onder andere onze ei- gen Robert Doornbos, Adrian Sutil, Heikki Kovalainen, Nelson Piquet jr., Tom en Tim Coronel en Jeroen Bleekemolen. Ook Christijan Al- bers is van de partij. Dit jaar kunnen fans van Christijan extra lang van hem genieten in Rot terdam. Albers zal namelijk naast de demonstratie op 19 augustus ook aanwezig zijn op RaceSalon. Spy- ker F1 is aanwezig op RaceSalon in Ahoy om zich voor te bereiden, in het bijzijn van publiek, voor demon stratie van zondag. Christijan: „Ik vind het supergaaf om weer aanwezig te zijn bij Bava ria City Racing. Er is geen formule 1 evenement in de wereld waarbij het contact met het publiek zo di rect is en zij mij goed en van dicht- bij in actie kunnen zien. Daarom vind ik het ook belangrijk om hier voor mijn fans en mijn sponsors in een Spyker F1 aan mee te doen. Voor eigen publiek vol gas over de Willemsbrug rijden is en blijft een sensatie! Ik ben ook beide dagen aanwezig op RaceSalon. Een super initiatief voor de fans. Ik ben er graag bij en heb er al van gedroomd Ahoy in rook te zetten!" Rotterdam Racing heeft er alles aan gedaan Christijan Albers naar Rotterdam te halen. Want Albers moest en zou erbij zijn. Robert Heilbron: „We zijn blij en trots dat we nu kunnen aankondigen dat hij erbij is en met de Spyker F1 auto een demo gaat verzorgen. Vanaf het eerste jaar is hij verbonden aan ons evenement en we hebben dan ook alles in het werk gesteld om hem naar Rotterdam te krijgen. Voor het publiek betekent dit op en top spektakel!" Ook voor het management van Spy ker F1 is het duidelijk: Albers moet rijden in de straten van Rotterdam. Michiel Mol: „Christijan hoort bij Bavaria City Racing en Spyker F1 is er dit jaar voor het eerst bij. Voor ons is het dus een logische keuze om juist hem los te laten gaan voor zo'n groot en enthousiast publiek! Wij hebben altijd vertrouwen in Albers gehad en dit unieke podium voor honderdduizenden mensen in het centrum van Rotterdam willen wij hem graag bieden." De vaste bezoeker van Bavaria City Racing herrinert zich nog de stunt in het eerste jaar toen Christijan Albers zijn helm in het publiek gooide! De kostbare helm ging ook het tweede jaar het publiek in, nadat hij de aanwezigen had getrakteerd op megadonuts. De spins en donuts gingen gepaard met dikke roken wolk. In Ahoy, tijdens RaceSalon, zal Albers voornamelijk aanwezig zijn voor zijn fans. RaceSalon is spe ciaal bedoeld om de racewereld dichterbij het publiek te brengen. Dit gebeurt door middel van het tentoonstellen van vele race- en Fl-bolides en door speciale inter- actieve activiteiten zoals 'meet greets', F1 simulators, een slipbaan en meedoen aan bandenwissels en allerlei drifts en demonstraties uit de verschillende raceklassen, waar- onder ook een outdoor 'Dakar Ex perience'. In deze speciale zandbak, inclusief drie meter hoge schans, zullen tij dens RaceSalon op 17 en 18 augus tus diverse Dakar-trucks, bowlers en motoren hun kunsten vertonen. Het Outdoor Experience-terrein krijgt een afmeting van circa 70 bij 30 meter. Om alle zware voertui- gen te kunnen dragen wordt er een zandpakket van 75 centimeter dikte aangelegd. Op dit pakket worden een schans van 8 meter lang en 3 meter hoog en een heuvel van 2 me ter hoogte gevormd. De totale hoe- veelheid zand voor dit stukje Dakar in Rotterdam zal circa 2.000 kuub bedragen - zo'n 12.000 kruiwagens. Om dit zand van de 'loswal' van M.N.O. Vervat in de Waalhaven naar Ahoy te krijgen zijn 110 ritten met zandvrachtwagens nodig. Op het Outdoor Experience-terrein nemen Nederlandse deelnemers aan de Dakar Rally de bezoeker mee in hun bowlers, trucks of achterop hun motor. De Koninklijke Land- macht doet dit nog eens dunnetjes over met hun arsenaal aan gevechts- voertuigen, waaronder hun grootste tank 'de buffer. Daarnaast zal er voor iedereen die ook eens op een andere manier het echte 'zandrij- den' wil ervaren een met acht wie- len aangedreven zandvrachtwagen van M.N.O. Vervat klaar staan om mee te rijden. Op het Strand aan de Maas vindt vanaf 18.00 uur de Monaco Club af- terparty plaatst. Een glamour party geheel in stijl van de autosport. Met Eddie Jordan en zijn band. Kid Cre ole The Coconuts en top DJ Ferry Costen die onder andere de hitsong voor Bavaria City Racing maakte. Kaarten voor Bavaria City Racing en de afterparty zijn verkrijgbaar via de website www.bavariacity- racing.com. Tribunekaarten vanaf 63,50, VIP-kaarten vanaf 280 en Club Monaco afterparty vanaf 53,25. Racesalon is op vrijdag 17 augustus geopend van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 18 augustus van 10.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. racesalon.nl en kosten 15,- per stuk. Voor kinderen tot 8 jaar is de entree 8,-. Voor meer informa- tie www.bavariacityracing.com of www.racesalon.nl. Het rubber zal dit weekend weer branden in de straten van Rotterdam. foto Rob Kamminga ROTTERDAM - RaceSalon 2007 is de grootste overdekte paddock ter wereld. Niet alleen het 'rennerskwartier' voor alle deelnemende teams van Bavaria City Racing, maar een compleet autoraceplatform van 18.000 vier- kante meter. Een walhalla voor iedereen die maar iets heeft met de autosport, van Formule 1 tot Ferrari, van Lamborghini tot aan Porsche. Langs de startgrid, die dwars door de tentoonstellingshal loopt staan de teams van ING Renault F1 en Spyker F1 opgesteld. Ook zijn er Fl's van Williams, Toyota, BMW en Ferrari te bewonderen en, om het extra spectaculair te maken, vinden er burnout- en driftshows alsook motorstunts plaats. Het staat allemaal te gebeuren in Ahoy Rotterdam, op vrijdag 17 en zaterdag 18 augustus, in aanloop op Bavaria City Racing op zondag 19 augustus. De Ahoy-accommodatie is voor RaceSalon ingedeeld in diverse themahallen. Zo zullen in de Mo naco Hal de grootste deelnemende teams van de Bavaria City Racing vertegenwoordigd zijn, inclusief hun bolides alsook de vrachtwa- gens waarin die vervoerd worden. Ieder uur wordt er een Fl-bo- lide gestart, dus voor de bezoeker blijft het niet alleen bij 'zien'. De ronkende motoren zullen Ahoy op haar grondvesten doen trillen en de bezoekers de racewereld van dichterbij doen beleven dan ze ooit hebben kunnen dromen. Ook in de Engine Hal is volop te bele ven. Swingen tijdens de DJ-Drive Inn show, karten voor kids op de kinderkartbaan en warmlopen voor de twaalf Dutch Super Car Challenge auto's van de Drive for Kids, een vast onderdeel van de Bavaria City Racing. Met su- percars als Dodge Viper, Aston Martin, Lotus, Porsche en Lam borghini. Ook kan men leren slippen in Ahoy of instappen in een van de vele racesimulatoren. In de Expe rience Hal gaat het om spektakel als donuts, burnouts, driftshows en motorstunts. Maar ook volop genieten van huiveringwekkende duw- en trekraces van 2CV's en kostelijk vermaak bij de hilari- sche balonnenrace onder regie van coureur Bleekemolen, waarbij met een pin aan de auto's zoveel mogelijk ballonnen lekgeprikt moeten worden. Er is een duinachtig parcours aan gelegd op het buitenterrein van Ahoy, waar Nederlandse deelne mers aan de Dakar Rally de be zoeker meenemen in hun bowlers, trucks of achterop hun motor. Ook de Koninklijke Landmacht is hier vertegenwoordigd, onder meer hun zwaarste tank 'De BuffeF zodat je eens echt kan voelen wat pk's zijn. Kortom, genoeg te beleven op RaceSalon 2007, het ultieme war ming-up evenement van Bavaria City Racing. Ook de liefhebbers van Ferrari kunnen hun hart op- halen, op zaterdag 18 augustus is Ahoy de eindbestemming van de plezierrit voor chronisch zieke kinderen, die wordt georganiseerd door Ferrari Club Nederland voor Stichting Doe Een Wens. Meer dan 100 Ferrari's nemen deel en zijn zaterdag te bewonderen op het voorterrein van Ahoy Rot terdam. Racesalbn is op vrijdag 17 augustus geopend van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 18 augustus van 10.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.racesalon.nl en kosten 15,- per stuk. Voor kinderen tot 8 jaar is de entree 8,-. CORRECT Z0MER OPRUIMING 7^,., Si, CANON MD160 DIGITALE VIDEOCAMERA Compacte MiniDV camcorder met een elektronische beeldstabilisator, 35x optische zoom, gevoelige 1,07 megapixel CCD, DIGIC II beeldprocessor, ingebouwde videolamp en 2 Lux lichtsterkte, 6.8 cm breedbeeld LCD-display met handige bedienings- functies en optische kleurenzoeker. Fotofunctie met opslag op SD-card. Met DV in- en uitgang, FireWire en USB2.0 poorten. CORRECT RUIMTPRIJS Art.nr. 335381 SONY DSC-W80 DIGITALE FOTOCAMERA 7.2 Megapixel en Carl Zeiss Vario-Tessar 3x optische zoomlens. Aansluit- mogelijkheden voor Full High Definition weergave. Lichtgevoeligheid tot ISO 3200. Uniek is de Face Detection technologie. Voorzien van 6.2 cm LCD- scherm en optische zoeker. In zilver, zwart of wit kleur. Afm. 9.1x5.8x2.3 cm. CORRECT RUIMTPRIJS Art.nr. 327667 zilver Art.nr. 327669 wit Art.nr. 327668 zwart CANON EOS 400D DIGITALE SPIEGELREFLEX MET 18-55MM OBJECTIEF Compatibel met alle EF en EF-S objectieven, Speedlites en EOS accessoires. Voorzien van 10.1 Megapixel CMOS sensor met Integrated Cleaning System, 2.5" LCD-scnerm, High- precision 9-punts AF systeem en Digital Photo Professional RAW verwerkingssoftware. CORRECT RUIMTPRIJS Art.nr. 322660 PANASONIC SDR-H250 SD VIDEO- CAMERA MET HARDDISK Uitgerust met een hoogwaardige Leica Dicomar lens, geavanceerde 3CCD opname systeem en vooruitstrevende optische beeldstabilisator. Voorzien van een 30GB harddisk, 7 cm breedbeeld Power LCD en 3.1 Megapixel. Afm. 8.3x7.6x12.1 cm. CORRECT RUIMTPRIJS Art.nr. 332077 vwtaarr - GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ZONDAG 19 AUGUSTUS GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR Prijzen- en zetfouten voorbehouden

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17