schiedam 'Kweekvijver voor brandweer' SCHIEDAM OPRUIMING 55 korting L (pe f, Maarten Groene kent niemand die tevree is met lage trambrug Groenelaan moet wachten op duur Hof van Spaland Gratis op=op D klein JL Kijk hoe een beetje vroeger gaat worden! ORCOM m I Viet verborgen taboe van laaggeletterdheid ZONDAG 19 AUGUSTUS GE0PEND EEN HEEL BROOD naar keuze 2 APPELFLAPPEN KLOOTWIJK SPARTA - VITESSE If Van dervalk vakanti.es n voordelig "BUSREIS BERLIJN C7f3i9 Oil bestedfng vanaf aanaluwfoiewerk, een 10x25 Verrekiiker TESTONSZELF! 1JI -SLi Start jeugdbrandweer in Schiedamse kazerne GEMEENTEBERICHTEN WEKEUJKS IN DEZE KRANT zomerschoenen Zondag 19 augustus a.s. om 14.30 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. maass tad Vernieling Vrouw gestoken Versmarkt In actie Sanders bewoners gezocht Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 15 augustus 2007 14e Jaargang nr 33 ih VAN 12.00 UURI rTM^\T0T17.00 UURI Kijk op Yorcom.nl of bezoek onze showroom. Gratis afhalen 1^^ Vertrouwd, Hof van Spaland 7 3121CA Schiedam 010-4704275 info@huizebrabant.nl www.nieuwcrooswijk.nl weekbladen BERGWEG EN CEINTUURBAAN SCHIEDAM - Vraag een jongen of meisje van een jaar of tien wat hij later wil worden. Het antwoord luidt steevast: 'piloot', 'agent' of 'brandweerman'. Stoere beroepen met waar je mensen redt en veel met techniek werkt. Deze veelgekoesterde wens van de jeugd kan al over enkele maanden in vervulling gaan. Begin volgend jaar start de brandweer in Schiedam met een eigen jeugd- afdeling. De jeugdbrandweer voor jongens, en ook meisjes, van 12 tot 15 jaar. Het moet een kweekvijver worden voor de 'echte' brandweer. „Nee, het is geen scouting maar meer een opleiding voor de jeugd die graag met techniek werkt", denkt Wilma Verver-Aartsen die als burgemeester hoofd van de brandweer is. „Vooral jeugd die van aanpakken weet. En graag met de handen werkt en zich minder thuis voelt bij sport of cultuur." Het is de wens van de burgemeester om in Schiedam een jeugdopleiding op poten te zetten. Ook in haar vorige gemeente Voorschoten maakte zij al plannen voor een jeugdbrand weer. En die plannen pakte zij weer op bij haar aanstelling in Schiedam vorig jaar. nu samert voot maai V >>- J f /S /J Geldig van maandag 13 augustus t'V V/ _'/Jf /ji'.i te Oet/i/iei l/m zaterdag 18 augustus 2007 kijk op www.klootwijk.com voor alle winkels ii mil hi hi •ljrldt niet op de niruwr collectic Broersvest 135 3111 EE Schiedam www.dykstal.nl COMPUTERS CQMPOHENTEN.... 29,95 Yorcom Computers Hoogstad 265-267 3131KX Vlaardingen Tel: 010 44 55 400 15,4 inch scherm - Intel M440 processor - 512mb werkgeheugen 80gb hardeschijf - Dvd brander - Wireless netwerk - Windows Vista Basic -> Extra 512mb Toshiba geheugen: -> Tosiba laptoptas, muis en hubje: -> TV Kaart Conceptronic DVB-T USB pocket remote Prijzen zijn inclusief 19% BTW en zolang de voorraad strekt. Bevelvoerder Gerrit Spruit nam de suggestie over. Binnen de brand weer is al gespaard voor de uitrus- ting van de aspirant-spuitgasten. Er is budget voor stevige schoenen, broeken en T-shirts. Zo'n 40 tot 60 stuks worden aangeschaft. „We beginnen januari met een kleine enthousiaste groep die na schooltijd of op een vrije middag gaan leren hoe brandweerman of -vrouw te worden. Hoe snel moet je bij een brand zijn (de uitruktijd) en met welke soorten blusmiddelen (niet alleen water) moet je welke branden bestrijden?" Spruit vervolgt: „Het is niet alleen maar leuk bezig zijn. We zoeken dus serieuze jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar die als een enthousias te groep samen bezig willen zijn." De Schiedamse brandweer is eni- ge tijd geleden samengegaan met Vlaardingen en Maassluis. De Brandweer Waterweg Noord is sinds kort aangesloten bij de Vei- ligheidsregio Rotterdam waaronder niet alleen de brandweer maar ook politie en ambulances vallen. Dat is noodzaak volgens burgemeester Verver want 'een grote brand of ramp houdt niet op bij de gemeen- tegrens.' De Schiedamse brandweer blijft echter wel baas over een deel van haar budget. Het opzetten van de jeugbrandweer is zo'n eigen keu ze met finaciele consequenties. De brandweer in Schiedam bestaat uit professionals en vrijwilligers. De verwachting is dat de nieuwe jeugdbrandweer voor een door- stroom gaat zorgen naar de vrijwil- lige brandweer. Bel voor inlichtingen bel de brand weer (niet op het alarmnummer) maar op nummer 010- 4468100 Frank Willemse w at I LI a e n^B Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiiknebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnagel St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM - De cricketbond schat dat zeker duizend toeschouwers afgelopen zaterdag de weg naar het cricketveld van Hermes DVS wisten te vinden. Of dat geheel op het conto kwam van het beloofde spektakel tijdens de finaledag van het voor Nederlandse cricketers nieuwe Twenty20-toernooi is geen zekerheidje. De weergoden waren de cricketers immers ook zeer gunstig gestemd. In de Nachenius Tjeenk Twenty20 Cup wordt een kortere en snellere vorm van cricket gespeeld (twintig overs in ongeveer drie uur tijd). De KNCB heeft dit concept omarmd omdat het aantrekkelijker zou zijn voor de kijker. Cricketers zijn in dit spel geneigd meer risico aan bat te nemen om het puntenverschil te kunnen maken. Gastheer Hermes DVS wist zich zaterdag door winst op Rood Wit te plaatsen voor de finale tegen Quick Haag. In de eindstrijd moesten de Schiedammers uiteindelijk het onderspit delven. En grepen daarmee naast de hoofdprijs van 10.000 euro. Hermes DVS moest zich tevreden stellen met 'slechts' 5.000 euro. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Opnieuw zit Maar ten Groene in de maag met een erfenis van het vorige college van burgemeester en wethouders. Het betreft een beslissing om een tram brug over de Schie te bouwen, een trambrug echter die zo laag ligt, dat het de doorvaart op de Schie dreigt te belemmeren. „Ik ken niemand die er blij mee is", zegt PvdA-wet- houder Groene, verantwoordelijk voor ruimtelijke ordening en het project Schieveste. Vorige week liet Groene zich ne- gatief uit over het bouwplan-Spie- ringshoek dat een woontoren nabij de Poldervaart behelst. Hij ziet zich gedwongen aan de realisatie mee te werken omdat de gemeente be- trouwbaar hoort te zijn. Maar zelf zag Groene niets in de woontoren op zo'n kwetsbare plek. Over de trambrug zegt hij: „Ook zo'n lastige beslissing uit de vorige periode. Niemand is er tevree mee. Ik kan hooguit proberen de ergste nadelen te verzachten en er toch iets moois van te maken. Dat zal niet meevallen, want voor een andere constructie moet er geld bij en dat vergt tijd, wat weer de procedu res beinvloedt. Dat zijn de feiten. Mooier kan ik het niet maken." In de vorige raadsperiode zat de PvdA in de oppositie en werd het wethouderscollege gevormd door Leefbaar Schiedam, WD, CDA en GemeenteBelangen. Kor Kegel SCHIEDAM - Het AOV vreest dat de Groenelaan nog langer op her- bestrating moet wachten omdat alle beschikbare gelden zijn opgegaan aan de verbeteringen in de Hof van Spaland. „Wanneer krijgen de winkeliers van de Groenelaan nu eens duidelijkheid van wethouder Groene", vraagt AOV-gemeente- raadslid Catelijne de Groot zich af in het augustusnummer van het ledenblad. De Groenelaan heeft kort geleden opnieuw bericht gekregen over uit- stel van de voorbereidingen. Aan- vankelijk bestond de hoop dat nog dit jaar met een reconstructie kon worden begonnen. Al zei BTS-on- dernemer Ben Hoi meteen al dat hij daar niets van geloofde. Hoi, tevens AOV-sympathisant, heeft nu de pest in dat hij gelijk krijgt, maar hij vraagt zich af wat de werkelijke oorzaak is. Eerst wees het college van burge meester en wethouders een voorstel af, waarover tussen bewoners en winkeliers overeenstemming be stond. In dit voorstel zouden nieuwe bomen geplant worden aan weers- zijden van de Groenelaan. Na de afwijzing door het college werd een plan overeengekomen, waarin de bomen aan een zijde komen te staan en de lantaarnpalen aan de andere zijde. Maar desondanks ontstaat nu opnieuw vertraging. Catelijne de Groot veronderstelt dat verantwoordelijk wethouder Maarten Groene de Groenelaan laat wachten omdat er te veel geld is gaan zitten in de aanpak van het winkelcentrum van Schiedam- Noord. Daardoor zou er te weinig geld over zijn voor de winkelstraat van Schiedam-Zuid. Zij vraagt zich in het AOV-perio- diek af uit welke reserves de wet houder nu wil putten en waar het nu weer aan schort. Kor Kegel Boek nu: de ALLERLAATSTE plaatsen! Vertrek: 8 en 15 oktober. Na een heerlijk kopje koffie met cake, vertrekken we vanuit Nederland naar ons hotel in Duitsland. Tijdens uw verblijf maakt u o.a. excursies naar Potsdam met het Park Sanssouci en maken we twee stadsrondritten o.l.v. Nederlandstalige gids die ons de highlights van de stad laat zien. Ook is er vrije tijd om zelf de stad te bekijken. Tijdens deze 5-daagse busreis verblijven we in het 4 sterren Van der Valk hotel Berliner Ring Inbegrepen: Vervoer per luxe touringcar, diensten ervaren chauffeur, kopje koffie met cake tijdens de heenreis, 4 overnachtingen o.b.v. halfpension in Hotel Berliner Ring, excursieprogramma zoals beschreven, afscheidsdiner op de terugreis. Informeer ook naar onze KERSTBUSREIS! SGR Voor meer Informatie/boeklngen 0172 - 46 96 96 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl Hoorn 168-170.2404 HK Alphen aan den Rlin €25,- (Vraag naar de voarwaarden) SCHIEDAM - Politiemensen heb- ben vorige week drie jongens aan- gehouden die ervan worden ver- dacht vorige maand een grote ruit van het metrostation Troelstralaan aan de Vlaardingerdijk te hebben vernield. Het onderzoek dat destijds werd ingesteld door de politie, heeft nu geresulteerd in de aanhouding van het drietal. Het zijn Schiedam mers van 15, 16 en 17 jaar oud. Het trio is overgebracht naar een politiebureau en daar ingesloten. De RET gaat de geleden schade op hen verhalen. SCHIEDAM - Politiemensen hid den vorige week vrijdagnacht een 16-jarige Schiedammer aan. De man wordt ervan verdacht rond 2.30 uur een 37-jarige Schiedamse vrouw in een woning aan de Dr. Kuyperlaan met een scherp voorwerp te hebben gestoken. De vrouw verliet na de mishandeling de woning en werd door een passant bebloed aangetrof- fen op het Nieuwlandplein. Deze man belde vervolgens de politie. Na een onderzoek in de woning van het slachtoffer trof men de 16-jarige Schiedammer op straat aan. Hij gaf zich. bij het zien van de politie, over en werd aangehouden. Het slachtoffer is met verwondingen aan hand, gezicht en rug opgeno- men in een ziekenhuis. SCHIEDAM - 'Duistere driften en afgoderij. Wie zal ons redden, wie maakt ons weer blij? Knolrapen, lof, schorseneren en prei. (2x)' Het refrein van het lied 'Knolrapen, lof, schorseneren en prei' van de Neer- lands grootse nog levende tekst- dichter Drs. P. oftewel Hein Poltzer. Deze en andere 'vergeten' groente, alsook postelein en rabarber, zijn weer te bewonderen op de inmid- dels beroemde Schiedamse Culi- naire Versmarkt. Op zaterdag 15 September staan de kraampjes er weer op de Grote Markt. Vol met kwaliteitsproduc- ten en smaakbeleving uit heel het land. Niet alleen de minder bekende groenten maar ook met strikt biolo- gische zuivel uit't Groene Hart van Holland. Streekeigen producten uit Zeeland en het Waddengebied. Met wijnen, kaas, vis en jamsoorten. En voor de liefhebber: droge worst van kwaliteitsrassen. SCHIEDAM - Hockeyclub Spirit komt op zaterdag 13 oktober in actie tegen kanker. Die dag zal vol- ledig in het teken staan van hockey en geld ophalen. Het geld wordt geschonken aan het Koningin Wil- helmina Fonds (kankerbestrijding) en de afdeling Oncologic van het Vlietland Ziekenhuis. Reeds voor- afgaand aan 13 oktober gaat de Schiedamse hockeyclub allerlei ac- ties ontplooien. Zo houdt de het eer- ste vrouwenteam een online veiling op de website www.spiritdamesl. nl. Tot 12 oktober kan er geboden worden op onder meer gesigneerde hockeymaterialen van het merk TK Hockey Equipment. Inmiddels hebben de organisatoren van 'Spirit in actie' een eerste grote gift ontvangen. Kinderopvang Mun- do dat deze zomer buitenschoolse opvang biedt op de sportvelden van Spirit, heeft 700,00 euro gedoneerd. In de komende periode zal duidelijk op welke wijze de dertiende oktober zelf wordt ingevuld. Er doen wel al verschillende geruchten de ronde over 13 oktober. Zo zou er een hockeyclinic worden gegeven met ondersteuning van hockeyinterna- tionals. De organisatoren beloven in ieder geval een dag om nooit te vergeten. Voor de giften is de het rekening- nummer 12 19 44 beschikbaar. Vermeld op de overschrijving '13- 10-07'. Studio- Nu op NOG Geen beeldverlies; kwaliteit dikker papier! digita.il formaat! Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! Geldig van 16 aug. t/m 21 aug. 2007. Eenmalig per Klant. Alleen in de wmkel. Vraag naar de voorwaarden. SCHIEDAM - Het Gemeente- archief stelt haar open dag van zaterdag 6 oktober in het teken van de Schiedamse architect Piet Sanders. Reden is de grote invloed van de Schiedammer op het Schiedamse stads- en straatbeeld. Als een Schiedammer gevraagd zou worden enkele kenmerken- de gebouwen van zijn of haar stad te noemen, zou deze waar- schijnlijk enkele van de histori- sche gebouwen zoais de rui'ne of het stadhuis noemen. Schie dam heeft echter veel meer te bieden. Een goed voorbeeld van latere architectuur die ook zo zijn stempel op Schiedam heeft gedrukt is de HAV-bank van de beroemde architect W.M. Dudok. Maar de architect die toch de meeste invloed op Schiedam heeft gehad, was Pieter Sanders (1882-1937). Sanders won reeds in 1907 een prijsvraag voor de bouw van een Ambachtsschool aan de Sint Lidui'nastraat. Dit in 1956 gesloopte gebouw ken- merkte zich door ruimte en lichtinval. Na deze grote opdracht zou den nog vele grote en kleine Schiedamse gebouwen van zijn hand volgen. Sanders tekende woningen in de Fabristraat, ver schillende straten in de Gorzen voor de 'Vereniging Volkshuis- vesting' en het inmiddels ook gesloopte 'Tehuis voor Weezen en Halfweezen'. Ook bedrijfs- panden als de kantoorboeken- fabriek aan de Lange Haven en de stoommeelmolen aan de Nieuwe Haven ontsproten aan zijn brein. Sprekende voorbeelden van Sanders' werk zijn de Passa ge (1932) in het centrum, het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappertlaan en Sanders' eigen (naast het Sint Jacobs Gasthuis gelegen) villa. Het Gemeentearchief is in het kader van haar open dag 'Wo- nen in Schiedam, de architec tuur van Piet Sanders' op zoek naar verhalen van bewoners van 'Sanderswoningen'. Hoe is het vandaag de dag om in een woning uit 1930 te wonen? Zijn er details in de inrichting die nog elke dag voor verrassingen zorgen of zijn de ideeen over wonen uit die tijd volkomen achterhaald? Ook ervaringen of herinneringen van mensen die in een Sandersgebouw heb ben gewerkt of naar school zijn gegaan, zijn welkom. Net als foto's van bewoners of werk- nemers. Wie niet weet of zijn/haar huis onder architectuur van Piet Sanders is gebouwd, kan in de studiezaal van het archief te- recht. Daar ligt een uitgebreide lijst met het werk van Sanders. Het archief kan eventueel ook hulp bieden bij het maken van foto's. Het Gemeentearchief Schiedam op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskan- toor aan het Stadserf 1 in Schie dam, is iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Lekker geslapen, op een boxspring tijdens uw vakantie .en wilt u dit thuis nu ook Bij ons kiest u uit 5 boxspringmerken! Markt 57 sbxdd.n Vlaardingen www.kwaliteitsbedden.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1