Informatiemarkt 1 en Wonen www.schiedam.nl Een stijgende zeespiegel. Veranderingen in neerslag. Extreem weer. Hoge temperaturen. Het Ondernemersloket Register Kinderopvang Gemeente Schiedam Register Kinderopvang Gemeente Schiedam In augustus geen spreekuur gemeentelijke ombudsman Wei het idee, maar niet het geld? gemeente Schiedam Wat heeft een vliegtuig met onze zomers te maken? Wat heeft een hotelgast met het verdwijnen van het koraal te maken? wordt gewerkt aan het klimaatprobleem Wat heeft de gitaar van Bennie Jolink met de stijging van de zeespiegel te maken? Week 33 Woensdag 15 augustus 2007 De gemeente Schiedam houdt op zaterdag 8 September van 10.00 tot 14.00 uur de 'Informatiemarkt 55 en Wonen'. Wegens het succes van de voorgaande drie edities staat ook dit jaar de markt weer op het activiteitenprogramma. In de maand augustus houdt de gemeentelijke ombudsman Schiedam geen spreekuur. In September wordt het spreekuur hervat. Burgers zijn dan zoals gebrui- kelijk weer welkom op de vrijdagen van alle even weken tussen 9.00 en 10.00 uur. Het eerste spreekuur zal plaatsvinden op vrijdag 7 September. eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten 2e ronde 2007 De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van Welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd door schiedammers voor Schiedammers. Als voorbeeld noemen we hier een aantal eerder gehonoreerde ideeen: Een tweetal instructiecursussen reanimatie, een tennistoernooi georgani seerd voor een groep van 16 gehandicapten van de woonvoorziening aan de Vlinderhoven. 1 Monumentenvergunning gemeentelijk monument Dat het klimaat verandert weet inmiddels iedereen. Dat er iets aan moet gebeuren trouwens ook. De Nederlandse politiek lijkt eindelijk serieus werk te gaan maken van het klimaatprobleem. Ook steeds meer bedrijven en organisaties zoeken naar oplos- singen. Met steun en advies van de Provinciale Milieufederaties zet een groot aantal organisaties de eerste stappen om klimaatneutraal te worden. Ook jij, als consument kunt iets doen! Wat? Dat is heel eenvoudig. Je kunt energie bespa- ren. Door spaarlampen te gebruiken en je TV of PC niet onnodig stand by te laten staan. Je kunt over- stappen op groene energie en je kunt kiezen voor klimaatneutrale producten. Klimaatneutraal, wat is dat? Een klimaatneutraal product is energiezuinig-en T Pr gemaakt met duurzame energie (zoals wind en zon). De alsnog vrijkomende broeikasgassen, die ontstaan bij energieopwekking en die schadelijk zijn voor het klimaat, worden gecompenseerd. Dat kan door te investeren in duurzame energie, ener- giebesparende projecten of het aanplanten van bossen. Het resultaat is dat het klimaat helemaal niet wordt belast. Vandaar de term: Klimaatneutraal. Klimaatneutraal is overal. Talloze gerenommeerde bedrijven en organisaties hebben met steun van de Provinciale Milieufede raties de stap op weg naar klimaatneutraliteit gezet. Overal in Nederland vind je organisaties die willen bijdragen aan een beter klimaat en klimaatneutrale producten op de markt brengen. Zo kun je nu al kli maatneutrale muziek beluisteren, klimaatneutrale bloemen kopen, je huis klimaatneutraal met gas verwarmen en klimaatneutraal met de taxi. Er zijn klimaatneutrale campings en hotels. Je kunt zelfs klimaatneutraal autorijden of vliegen! Kiezen voor klimaatneutraal, is kiezen voor de toekomst. Door klimaatneutrale producten te kopen, werk je niet meer mee aan de opwarming van de aarde. Je kiest voor een beter klimaat. Zodat jij hier en nu, en straks ook je kinderen en kleinkinderen onbezorgd kunnen leven. Bovendien steun je mensen in andere wereld- delen. Vooral in ontwikkelingslanden komen de gevolgen van klimaatverandering hard aan. Overstromingen, droogte en andere natuurrampen leiden tot honger, armoede en conflicten. Gelukkig zijn er veel duur zame energieprojecten in deze landen. Zo worden zonneovens en zonnepanelen geplaatst. Hierdoor wordt er minder ontbost en verbetert de luchtkwali- teit. Daar profiteert de bevolking van. Juist daar waar het klimaatprobleem toeslaat. Dus, kies je voor klimaatneutraal? Dan kies je voor een beter klimaat. HIER en in de rest van de wereld. Meer weten? Kijk op www.hierisklimaatneutraal.nl De Provinciale Milieufederaties Week 33 MAASPOST 1-2-3 - XQ03 Gemeenteber voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Stadserf 1 openingstijden: 3112 DZ Schiedam maandag 12.00 uur - 16.00 uur 010-246 53 04 dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur info@schiedam.nl donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Per 08 augustus 2007 is de volgende lokatie opgenomen in het Register Kinderopvang Gemeente Schiedam: KethelKids, onderdeel van KomKids, aan de Lindeijerstraat 14, 3121JB te Schiedam. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Per 13 augustus 2007 is de volgende lokatie (07.01) opgenomen in het Register Kinderopvang Gemeente Schiedam. Binnen Wijkcentrum Zuid wordt een kindercentrum geopend, waarvan de naam nog nader vastgesteld moet worden. Het kindercentrum is onderdeel van KomKids kinderopvang, aan de Dwarsstraat 42, 3114LC in Schiedam. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De 'Informatiemarkt 53+ en Wonen' wordt opnieuw gehouden in een setting met kraam- pjes, waar de bezoekers informatie kunnen krijgen over allerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor 55-plussers in Schiedam. De markt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen, waarvan wethouder Yorick Haan voorzitter is. De volgende organisaties nemen deel aan de informatiemarkt: Argos Zorggroep Stichting Ouderenwerk NWN de VAC-Schiedam samenwerkende ouderenbonden SOBO Hartpatienten Nederland Woon Informatie Centrum Schiedam Ooms Makelaars Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam SGBB Tandprotheticus Veringmeier Vrijwilligerswerk Schiedam Woonplus Schiedam Stricklede Frankelandgroep Careyn De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die ook op 8 September wordt gehouden en vindt plaats in de Grote of Sint Janskerk (ingang Lange Kerkstraat). Mocht u eerder met de ombudsman willen spreken, dan is dat op drie manieren moge- lijk: telefonisch via 010-411 1600 of per e-mail op info@ombudsman.rotterdam.nl. Ook kunt u terecht op het Rotterdamse inloopspreekuur, dat iedere dinsdagochtend gehouden wordt van 9.00 tot 12.00 uur aan het Hofplein 33 (lijn 21, 23, metro, halte Stadhuis) Algemene informatie over de ombudsman staat op de website www.ombudsman.rotterdam.nl Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De eerste ronde heeft al plaatsgevonden Er zijn heel veel leuke ideeen ingediend, waarvan onder andere de volgende zijn gehonoreerd: een ouderenactiviteit in Zuid, georganiseerd door vrijwilligers, een sport/spel activiteit voor gehandicapte kinderen. Nu gaat de tweede ronde van 2007 van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 1 September 2007. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 november 2007. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit; een overzicht van de inkomsten en uitgaven; het gevraagde subsidiebedrag; gegevens van de aanvrager. Het moet gaan om een activiteit die in 2007 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten en in totaal nooit meer dan 2.500. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 September 2007 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010-246 5610. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Het afmeren van een terrasboot tegenover Korte Haven 5, 3111 BH Het plan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003". Het bouw- plan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 21 lid C onder l.b uit de voorschriften van het bestemmingsplan"Binnen stad 2003". Het plan ligt hiertoe van 16 t/m 29 augustus ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrij dag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 7 augustus 2007 voor het monument Tuinlaan 48, 3111 AW N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de ver- zenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: irifo@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Ben jij al klimaatneutraal? Deze campagne is een onderdeel van Hier, een samenwerkingsverband van ruim veertig goede doelen die samen aan het klimaatprobleem werken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4