Culinair genieten tijdens 'Heerlijk Rotterdam' Cruisen van club naar club Stad decor voor opnames filmdrama 'SKIN' 349 699 WWWtHEKSENKETHEL.NL Unieke VOC-kaarten nog drie weken te zien Nikon Zondag 26 a^s n 120(M700 uur SUPERKO Vrijdag koopavond tot 21.00 uur BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 22 augustus 2007 De zomer opruiming is in voile gang waarbij u kunt profiteren van extra veel voordeel op het gebied van beeld, geluid, computers en software. Alle apparatuur staat demonstratieklaar opgesteld en wordt verkocht met volledige Correct garantie. Kom gezellig winkelen in de drie panden van Correct op de Bergweg en de Ceintuurbaan in Rotterdam en ontdek uw voordeel. OLYMPUS ^99T- -2997- 2291- t tx 51 door Vincent Wernke ROTTERDAM - Iedereen die van Iekker eten en een goed glas wijn houdt, moet van 31 augustus tot en met 2 Septem ber zeker een bezoek brengen aan de Parklaan in Rotterdam. Daar vindt dan voor het eerst "Heerlijk Rotterdam' plaats, een nieuw evenement op de Rotterdamse zomerkalender. Topkoks van de beste sterren- restaurants uit de stad bereiden gerechten en schenken er al even goede wijnen bij. Dankzij de bescheiden prijzen zijn deze culinaire heerlijkheden tijdens 'Heerlijk Rotterdam' voor ie dereen bereikbaar. Aan evenementen geen gebrek in Rotterdam. Toch kan er volgens Arthur Bassant nog wel een bij. Zeker een culinair evenement, want dat was er nog niet. En dus organi- seert hij van 31 augustus tot en met 2 September 'Heerlijk Rotterdam'. „Er is heel veel in deze stad. Eve nementen voor de jeugd, zoals de Dance Parade, en voor mensen die van culturele dingen houden, zoals Dunya. Maar een festival voor men- sen die van Iekker eten houden was er nog niet", vertelt Bassant. „En er zijn genoeg mensen die daarvan houden. Voor al die liefhebbers is het culinaire evenement 'Heerlijk Rotterdam' bedoeld." Lekker eten staat centraal tijdens het nieuwe evenement. En dan niet een patatje met of een broodje ke bab. 'Heerlijk Rotterdam' schotelt de bezoekers het beste van het beste voor. Een blik op het affiche zegt genoeg. Deelnemende restaurants In de Parklaan vindt van vrijdag 31 augustus tot en met 2 September 'Heerlijk Rotterdam' plaats. Het culinaire evenement is een must voor elke lekkerbek. met hun topkoks zijn: Parkheuvel (Erik van Loo), Hermitage (Jan Klein), De Engel (Lars van Litz), In den Rustwat (Marcel van Zomeren), Rosso (Roland Maas), Ono (Koen Li), Boudoir (Andy Hemelaar), Bierhandel de Pijp (Rene Korte- land). Mimosa (Mark Heuvelman) en Chalet Suisse (Patrick van Eck). Bassant: „Gevestigde namen, zoals Parkheuvel dat hard op weg is om het beste restaurant van Nederland te worden. Maar ook enkele nieuw- komers, waarvan ik weet dat ze goed zijn." Arthur Bassant kwam tien jaar ge- leden al op het idee voor 'Heerlijk Rotterdam' nadat hij voor het eerst 'Haarlem Culinair' had bezocht, een vergelijkbaar evenement dat twee keer per jaar plaatsvindt. Ook Maastricht heeft een soortgelijk cu linair evenement. „Ik denk dat Rot terdam nu ook klaar is voor zoiets als dit", gelooft hij. „Het is echt bedoeld voor iedereen die van lek ker eten houdt, want de gerechten zijn heel betaalbaar. Een restaurant als Parkheuvel heeft misschien een elitair karakter, maar tijdens 'Heer lijk Rotterdam' kun je er voor een paar euro een gerecht bestellen met een goed glas wijn erbij. Daardoor is het voor iedereen bereikbaar en kun je van alle bijzondere gerechten proeven." 'Heerlijk Rotterdam' is het eerste wapenfeit van de nieuw opgerichte BV van Arthur Bassant. Hij had in Haarlem eigen ondernemingen toen hij vijf jaar geleden terugkeerde naar Rotterdam om daar vier en half jaar in loondienst te werken voor een internationaal opererende Business Development Company. Nadat hij een drietal jonge mensen uit zijn omgeving was verloren, besloot hij dat het tijd was voor iets anders. Hij richtte een eigen BV op met als doel: leuke dingen doen. „Dat wat iedereen wil, heb ik gedaan. 'Heerlijk Rotterdam' is het eerste, maar er gaan zeker andere dingen volgen." 'Heerlijk Rotterdam' vindt plaats in de sfeervolle Parklaan in Rot terdam, waar elk restaurant tussen de bomen een eigen tent heeft met een terras. Daarnaast is er een grote champagnebar, waar bezoekers het exclusieve champagnemerk Philip- ponat kunnen proeven, in 2006 ge- kozen tot beste champagnemerk van Nederland. Ook is er een Illy kof- fiebar en de Fabulous Shaker Boys bereiden hun beroemde cocktails in een cocktailbar. Zachte jazzmuziek en een bijzondere sfeerverlichting brengen de bezoekers volgens de initiatiefnemer in een ontspannen, culinaire sfeer. „Met vrienden, familie of zakenre- laties genieten van heerlijk eten en mooie wijnen", zb vat Bassant het evenement kernachtig samen. „Ik heb er alle vertrouwen in dat het een succes gaat worden. Ik ontvang via e-mail al zoveel enthousiast readies en ook het bedrijfsleven reageert heel goed. Het eerste jaar zal ver- liesgevend zijn, dat weet ik nu al. Dat vind ik echter niet belangrijk. 'Heerlijk Rotterdam' moet jaarlijks terugkeren en ik hoop dit de ko- mende dertig jaar vol te houden. In Maastricht en Haarlem komen elk jaar duizenden bezoekers af op culinaire evenementen en ik weet zeker dat het in Rotterdam ook gaat slagen." 'Heerlijk Rotterdam' vindt plaats van vrijdag 31 augustus tot en met zondag 2 September aan de Parklaan in Rotterdam. Terrein geopend van 13.00 tot 23.00 uur. Entree 7,00 euro. Kijk voor meer informatie op www.heerlijkrotterdam.nl. ROTTERDAM - Driehon- derd jaar lang lagen unieke VOC-kaarten verborgen in de catacomben van het 'Corpus Christi College' in Oxford. Hoe deze kaarten in handen zijn gekomen van de Engel- sen, is nog altijd een raadsel. Edn ding is wel zeker: ze zijn weer terug op Nederlandse bodem en nog maar tot 9 September te bewonderen in de 'schatkamer' van het Maritiem Museum Rotter dam. Daarna verdwijnt de Corpus Christi Collectie voorlopig weer ihet depot. De eenentwintig VOC-kaarten en negen Engelse kaarten kwamen kort geleden boven water. Met 2,4 miljoen euro deed het Maritiem Museum Rotterdam de grootste maritieme museale aankoop ooit. De aanwinst betreft zogenaamde manuscriptkaarten, waarvan veer- tien op perkament en zestien op papier. Van de papieren kaarten zijn er zeven gemaakt door Ne derlandse cartografen, de overige negen zijn van Engelse makelij. De perkamenten kaarten zijn het meest bijzonder: acht kaarten zijn getekend door de meestercarto- graaf van de Verenigde Oost-Indi- sche Compagnie, Joan Blaeu. Ter wereld zijn er zesendertig kaarten op perkament van zijn hand be- waard gebleven, dus in een klap bezit het Maritiem Museum nu een kwart van dit unieke erfgoed. De kaarten uit de 17e eeuw vertel- len over de Nederlandse expansie in Indonesie, China, India en Sri Lanka. De Corpus Christi Col lectie is een rijke aanvulling op de internationaal befaamde kaar- tencollectie van het Maritiem Mu seum Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www.maritiemmuseum.nl. ROTTERDAM - Over kleine twee weken is het Club Cruise tijd. Zater- dag I September kan je in een nacht zestien Rotterdamse clubs bezoe- ken met slechts een entreekaartje. Tussen de clubs kan je gratis ge- bruik maken van bijzonder vervoer. Inmiddels is de line-up van de deel nemende clubs bekend. Hieronder een tipje van de sluier. Vanaf 21.00 uur openen de clubs hun deuren. De programmering is zeer divers, dus zorg dat je er bij bent. Zo organiseert Off_Corso een unieke nachtervaring met Off_Por- no. Ook Outland pakt flink uit met veel verschillende DJ's in "Viva la Funk". In de Baja Beach Club verzorgen DJ Michiel en DJ Ron nie verschillende acts op de steiger en worden heerlijke cocktails ge maakt. De Catwalk presenteert Sound Ar- chitecture@Catwalk met onder an dere optredens van Nina Kraviz, Jeng Do - live, Joachim en Steven R Bij Club Revolution, ZIN en Plan C zullen verschillende DJ's hun kunsten showen. Ook Gay Palace heeft een avondvullend programma met de Wildest Partynight on this planet, Dj Rinaldo Friends Classic Palace, Dj Trail Guest DJ Natarcia Club Palace. In het Bootleg DJ Cafe vindt de DJ contest Helemaal uit je dak tijdens Club Cruise. finale 2007 plaats. Bij WORM staat de nacht in het teken van New Wave. Club Vibes presenteert "Frank Who?" en in Hollywood Music Hall vind je 7 discotheken onder I dak met 13 DJ's en 1 special guest. Ook Club Vie doet mee met een avond vol eclectic sounds. Bij Rotown kan je rocken tijdens Dans le Rock, een feestje dat de gitaar niet schuwt en waar de rockende electrovonken vanaf vlipgen. Last but not least biedt Waterfront een zeer afwisselend programma met onder andereTrasher en Dreazz en kan je bij het WMDC naar de afterparty "Gimme a break", ter gelegenheid van het 5 jarig bestaan* van het HipHopHuis. Het wordt dus een drukke en afwis- selende avond met een zeer geva- rieerde programmering waarvoor een nacht eigenlijk te kort is. Op de website www.club-cruise.nl staat de volledige, uitgebreide program mering van de verschillende clubs. Kaarten koop je via Ticketservice en het Uitburo. Met een kaart heb je toegang tot alle clubs en dat voor slechts 15,00 in de voorverkoop, op de avond zelf kosten de kaarten 20,00. door Sara Klaverdijk ROTTERDAM - Ondermeer de straten van Katendrecht en de grafzerken op de Crooswijkse begraafplaats vormen momen- teel het decor voor 'SKIN', een film die het verhaal vertelt van een puber die zich verzet tegen het trauma van zijn joodse va- der en herkenning zoekt bij een groep skinheads. De film speelt zich af in 1979. De 16-jarige Frankie Epstein (Robert De Hoog) woont in een arbeiders- wijk omsloten door havenbedrijven. De intelligente, wilde Frankie en zijn moeder Anna (Sylvia Poorta) lijden onder het juk van het oorlogs- trauma van de joodse vader Simon (John Buisman). De spanning tus sen Frankie en zijn vader is groot, maar moeder Anna weet het gezin bijeen te houden, mede door de steun van haar broer Henk (Mike Meijer). Wanneer zij komt te overlijden, ver- valt het wankele evenwicht tussen vader en zoon. Alleen en verward, zoekt Frankie herkenning en iden- titeit bij Robbert (Teun Kuilboer) en een groep skinheads met na- zisympathieen uit de plaatselijke soos. Hierdoor verliest hij zijn beste vriend Jeffrey (Julliann Ubbergen). Maar wanneer Frankie na een on- bedoeld gevecht in de gevangenis belandt, moet hij zich alleen zien te redden. Vader Simon wordt gespeeld door John Buisman, bekend van de Gam ma-commercials. „Charlie Chaplin staat ook bekend om zijn humor, maar kan tevens heel dramatische rollen spelen. Die kwaliteiten heeft John ook. Het is een heel prettige, krachtige man die een heel scala aan emoties kan laten zien", vertelt regisseur Hanro Smitsman, die be gin dit jaar nog een Gouden Beer won op het International Filmfes- tival in Berlijn met zijn korte film 'RAAK'. Een van de meest aangrijpende sce nes noemt hij wanneer Frankie zijn vader niet kan bereiken en daardoor afglijdt naar hetgeen zijn vader al tijd bestreed. „Hij wordt die iemand waar zijn vader bang voor was. 'Pa, zie je me nu wel staan?', probeert Frankie tot hem door te dringen." Smitsman vertelt waar de inspiratie voor de film vandaan komt. „Ik las dat skinheads als monsters worden afgeschilderd, maar dan blijken ze ineens een joodse vader te hebben. Ondermeer de straten van Katendrecht en de grafzerken op de Crooswijkse begraafplaats vormen momenteel het filmdecor voor 'SKIN'. foto Roger van der Kraan Omdat die vader de pijn niet van zich kan afschudden en je er niet over mag praten, radicaliseren die jongeren. Het lijkt tegenwoordig of radicalisering zorgt voor conflic- ten. Daarom is het belangrijk het verhaal te schetsen van degene die gedemoniseerd wordt en radicali- seert." 'Bijzonder' is de omgang tussen de joodse spelers en figuranten met de skinheads, tussen de opnames door. Tijdens de lunch zit de joodse gemeenschap met de 'skinheads' te kletsen. 'Als dat maar goed gaat', denk je dan nog. Je betrapt jezelf er dus op hoe bang je bent voor dat symbolisme. Maar juist doordat we dingen niet bespreken, worden de problemen groter en groter. De opgeplakte labels veroorzaken vaak zo'n gesimplificeerd beeld." De opnames vinden plaats in onder meer Crooswijk, Katendrecht, He- ijplaat en Delfshaven. „We zochten plekken die echt dat beeld van 1979 uitstralen en waar je de crisis kan voelen." De regisseur hoopt dat 'SKIN' al op het IFFR te zien zal zijn. „Oorspronkelijk is het een te lefilm. Al hoop ik dat de film ook de bioscoop zal halen. Maar als hij goed is, komt hij vanzelf wel in de bioscoop, toch?" Op www.human.nl/telefilm kan men de ontwikkelingen op de set volgen. CORRECT Z0MER 0PRUIMING a,-- SONY DSC-T50 DIGITALE FOTOCAMERA 7.2 Megapixels en Carl Zeiss Vario-Tessar 3x optische zoomlens. 6x precisie digitale zoom en 14x VGA Smart Zoom. Verder: ISO 1000 gevoeligheid, Super Steady Shot en 3 inch TFT LCD scherm. In zwart of zilver kleur uitgevoerd CORRECTPRIJS Art.nr. 320710 zwart Art.nr. 320709 zilver OLYMPUS MJU-700 DIGITALE CAMERA Met een resolutie van 7,1 megapixels heeft u altijd haarscnerpe opnamen en met de 3x optische zoom haalt u voorwerpen op afstand moeiteloos dichterbij. Daarnaast geeft de grote LCD van 6,4 cm perfect beeld weer. Afm. 9.5x5.6x2 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 308707 zilver Art.nr. 308708 zwart Art.nr. 308709 blauw Art.nr. 308710 oranje NIKON D-40 DUBBEL KIT MET 18-55 55-200 MM OBJECTIEF Digitale spiegelreflex- camera met een 2,5 inch LCD-monitor en een groot ISO-bereik van 200 -1600. Voorzien van automatische opklappende ingebouwde flitser, 6.1 Megapixels, DX- formaat CCD sensor, 3- velds autofocussysteem. Inch draagriem, bodydop, oplaadbare Li-ion batterij, Snellader en 18-55 55-200 mm objectief. CORRECTPRIJS Art.nr. 332465 PHILIPS 7FF1M4 DIGITALE FOTOLIJST Toont u mooiste digitale foto's direct in deze digitale fotolijst met een geheugenopslag voor 50 foto's of meer. Voorzien van USB aansluiting voor digitale camera of PC en ingebouwde kaartlezer voor Secure Digital, Multimedia kaart, MemoryStick (Pro) en Compact Flash typel. CORRECTPRIJS Art.nr. 322692 Prijzen- en zetfouten voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ZONDAG 26 AUGUSTUS GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17