Groenoord Zomerfeest: een feest voor en door bewoners van Groenoord Open Monumentendag in teken van twintigste eeuw leder weekend in September voordelig met bus, tram en metro in Schiedam ontdekschiedam.nu www.schiedam.nl ShM Aantrekkelijk programma op zaterdag 8 September gemeente Schiedam Week 34 Woensdag 22 augustus 2007 H Sloopzaken Meer dan je denkt. Doordat hotelgasten enorme hoe- veelheden extra energie gebruiken komt er uiteindelijk meer C02 in de lucht. En dat betekent weer dat de aarde en onze oceanen opwarmen. Koraal sterft daardoor. In bepaalde gebieden is in 2050 nog maar 5°/o van het koraal aanwezig. Steeds meer bedrijven, en dus ook hotels, kiezen ervoor om klimaatneutraal te worden. Ook interesse? De Provinciale Milieufederaties helpen met persoonlijk advies en onderzoek. Voor meer informatie: www.hierisklimaatneutraal.nl. De Provinciale Milieufederaties samenwerken aan een beter klimaat begint hier Week 34 MAASPOST 1-2-3-XQ04 Gemeenteberi -f J* Op zaterdag 8 September vindt in Groenoord het Groenoord Zomerfeest plaats. Op deze dag staan verschillende locaties in de wijk in het teken van een stijlvol zomers feest met muziek, dans, braderie, rommelmarkt en een sportieve zeskamp. Het Zomerfeest wordt een dag voor jong en oud om grenzeloos te genieten van vele muzikale en sportieve activiteiten, gerechten uit de wereldkeuken en de presentatoren Quintis Ristie en Jack Kerklaan. Zomerfeest Groenoord is een actieve en sportieve feestdag voor alle bewoners uit Groenoord. Het Zomerfeest vindt plaats op zaterdag 8 September van 11.00 tot 22.00 op meerdere locaties in de wijk. Natuurlijk zijn ook mensen van buiten Groenoord van harte welkom om te genieten van muzikale optredens van onder andere Sugar Lee Hooper, Shantykoor Stuurloos, Reflex, Caribbean Punch en de kinderdisco. Maar niet alleen muziek maakt van deze dag een feest, ook linedance, buikdansen, modeshows, braderie, rommelmarkt, heerlijk eten en vele kinder- en ouderenactiviteiten zorgen op 8 September voor een feestelijke happening. Een actief onderdeel van het Zomerfeest is de Zeskamp, waar iedere inwoner van Groenoord de kans krijgt om op een uitdagende manier, samen met teamgenoten uit de wijk, de sportieve strijd aan te gaan. Zo zal er onder andere opblaasbaar levend tafelvoetbal gespeeld worden en kun je je uitleven bij het touwtrekken of op de zeephelling. Deelname aan de Zeskamp is voorbehouden aan inwoners van de wijk Groenoord. Je kunt je voor de Zeskamp opgeven bij Fun-Key Events op telefoonnummer 010-427 0888. Voor de jongste bezoekers zijn er veel leuke activiteiten te beleven op het kinderplein aan de Johan Wagenaarstraat, zoals een mini-kinder-zeskamp, een kinder-dj, Theater Femus, schminken, een kinderdisco met barbecue en nog veel en veel meer. En het mooiste is.... je kunt gratis meedoen! Voor als je wat rust zoekt in alle drukte, kun je terecht op de rommelmarkt, de braderie of kun je meedoen aan workshops mozaieken, bloemschikken of vilten. Ook een potje jeu de boules, sjoelen of schaken staat eenieder vrij. Het bezoeken van het Zomerfeest en alle acts en deelname aan diverse onderdelen is gratis en aangezien de feest zich uitstrekt over verschillende locaties, raak je niet snel uitgekeken. Wat te denken van onder andere het muziekplein (Laan van Bol es), kinderplein (Johan Wagenaarstraat), zeskamp (Oreliopark), jongerenactiviteiten (Laan van Boles), ouderenactiviteiten (Oreliopark) en braderie/markt (Eduard van Beinumlaan). Het Groenoord Zomerfeest ondersteunt in 2007 het goede doel Stichting Ambulance Wens. Deze stichting helpt terminale immobiele patienten om hun laatste wens te vervullen door te zorgen voor vervoer naar de plek die zij graag nog bezoeken. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade- re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 14 t/m 16 augustus 2007 sloopmedingen: Graaf Florisstraat 29, 3117 PJ V. Borrani asbest verwijderen Noordeinde 9, 3121 KG M. van Uden asbest verwijderen Paulus Potterstraat 33A, 3117 XB A. Cijntje asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. In het tweede weekeinde van September vindt traditiegetrouw Open Monumentendag plaats. Ook in Schiedam zijn vele monumenten op zaterdag 8 September gratis geopend voor belangstellenden. Dit jaar staan 'Moderne Monumenten' centraal, panden die in de periode 1900-1965 zijn gebouwd. Daarnaast vinden die dag talloze activiteiten plaats in en om monumenten. In Schiedam openen die dag het gerestaureerde stadhuis, de Liduinabasiliek, de Grote Kerk, Pand Paulus, diverse musea en vele andere monumenten hun deuren voor het publiek. Daarnaast zijn enkele gebouwen toegankelijk die onder de noemer 'Moderne monumenten' vallen. Met het oog op het thema van Open Monumentendag 2007 zijn bijvoorbeeld het pompstation aan de Rotterdamsedijk geopend, evenals de voormalige HAV-bank, het Sint Jacobs Gasthuis en een modelwoning in de Opstandingskerk. Het gaat veelal om gebouwen die anders gesloten zijn en ter gelegenheid van Open Monumentendag speciaal de deuren openen. Om die reden wijkt het programma ook enigszins af van de vaste route in het centrum. Dit jaar zal vooral het erfgoed van architect Piet Sanders in West onder de aandacht worden gebracht. Extra activiteiten Maar er is meer. Open Monumentendag is voor tal van organisaties reden om extra activiteiten te ontplooien. Voor het programma in de Grote Kerk bestaat altijd veel belangstelling. Onder begeleiding van een VW-gids kunnen bezoekers (aanmelden ter plaatse) de toren beklimmen. In de Grote Kerk vinden op 8 September ook de landelijke Open Orgeldag plaats en de 55+ markt, een beurs voor 55-plussers. Verder komt het aloude zakkendragersgilde in actie rondom het Zakkendragershuisje en geven molenaars uitleg over hun werk in de verschillende molens. Diverse musea zijn op Open Monumentendag gratis geopend, zoals het Gedistilleerd Museum, het Cooperatie Museum en het Stedelijk Museum. Een programma met plattegrond van de opengestelde panden is verkrijgbaar bij de VW en de Stadswinkel. Kom langs in een van de vele monumenten die Schiedam rijk is. Voor meer informatie: www.ontdekschiedam.nu en www.schiedam.nl Het Sint Jacobs Gasthuis is een van de Moderne Monumenten die voor het publiek toegankelijk zijn op Open Monumentendag 2007. In de weekenden van September en op Brandersfeestenvrijdag 28 September kan iedereen voor maar 1,50 reizen met de bus, tram en metro in Schiedam. September is al jaren de evenementenmaand in de stad. Om de evenementen en de winkels in de binnenstad goed bereikbaar te maken, heeft het College van B&W van de gemeente Schiedam in samenwerking met de RET besloten deze speciale dagkaart uit te geven. De kaart is na afstempeling de hele dag geldig in de bus en tram (zone 5327 en 5319) en op het metrotraject Vijfsluizen - Marconiplein. Ieder weekend van September vinden er vele activiteiten plaats in Schiedam. Open Monumentendag, Open Ateliers, Rondje Schiedam en de Brandersfeesten zijn bekend bij het grote publiek. Maar ook andere activiteiten zoals de Bruidsbeurs, Outdoor Cooking op het strand aan de Schie, Open Orgeldag en diverse markten als een boekenmarkt en versmarkt zijn een bezoek zeker waard. Met de dagkaart reist u ook voordelig van de binnenstad naar bijvoorbeeld het Zomerfeest in Groenoord of het Ridderevenement in Schiedam-West. De Evenementendggkaart is op de volgende adressen te koop: Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor VW-kantoor aan de Buitenhavenweg De Blockshop in de Groenelaan Bas van der Heijden aan de Laan van Bol es Bas van der Heijden aan het Broersveld Albert Heijn in Hof van Spaland Miro's tabak aan het Rubensplein Primera Woudhoek aan het Geuzenplein Ook kunnen kaartjes worden aangeschaft via www.ontdekschiedam.nu. Op deze website staat alle informatie over de speciale dagkaart, maar ook is er te lezen wat er in Schiedam allemaal te doen is op het gebied van cultuur, winkelen en uitgaan. Met de 'rugzak' kan een gezellige dag uit in Schiedam worden samengesteld. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@sctiiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Wat heeft een hotelgast met het verdwijnen van het koraal te maken? gratis adverfentie VJ

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3